Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, johnt said:

Καλησπέρα,

Είχα ξαναρωτήσει για το πόσο μπορεί να πουληθεί μια broil king gem 10ετιας και μου είχατε απαντήσει. Άλλαξα τελικά γνώμη και σκέφτηκα να την κρατήσω αλλάζοντας τον καυστήρα χθες με έναν καινούριο και είναι μια χαρά. Το επόμενο που θέλω να αλλάξω είναι η αντιφλογιστικη σχάρα γιατί δεν την έχω αλλάξει εξ αρχής και έχει σκουριάσει και άρχισε να διαλύεται. Έχετε να προτείνετε κάτι εκτός του original. Της broil king κοστίζει 40€.

Ευχαριστώ 

θα πας με τους παλιους να κάνεις ανοξείδωτους κ όσο βγουν αλλαξε κ σχαρες μολις μπορεσεις κ θα νε σαν να της ξαναδωσες ζωη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Άρα όπως έγραψε και ο ilpapacha να απευθυνθώ σε σιδηρουργό ώστε να μου φτιάξει ένα ίδιο σε ανοξείδωτο?

Εκτίμηση κόστους?

Και επίσης σχάρα από που να πάρω ?

Ευχαριστώ και τους δύο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, johnt είπε

Άρα όπως έγραψε και ο ilpapacha να απευθυνθώ σε σιδηρουργό ώστε να μου φτιάξει ένα ίδιο σε ανοξείδωτο?

Εκτίμηση κόστους?

Και επίσης σχάρα από που να πάρω ?

Ευχαριστώ και τους δύο...

Το κόστος ίσως είναι και στο μισό από αυτό που ανέφερες. Για την σχάρα θα ζητήσεις προσφορά από το ίδιο κατάστημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε ολους

σας διαβάζω, έχω γράψει τις εντυπώσεις μου θα κάνω μια ανανέωση όσον αφορά την Kenton 4b που είχα αγοράσει στην Black Friday.

Στα κρέατα εχω γίνει μάστορας μεγάλος. Η γεύση ειναι τέλεια και εχω μάθει να τα ψήνω σε χαμηλές θερμοκρασίες και στο τέλος να αυξάνω για χρώμα και γεύση εξωτερικά. Κάπως το λέτε αυτό το κάνουν και οι πανάκριβες με το υπέρυθρο, πολύ ωραίο όμως και στην Kenton χωρίς αυτην την τεχνολογία.

Εχω ψήσει στην γάστρα εμεσα μια χαρά έγινε το φαγητό. Έχω ψήσει στην σούβλα της, καταπληκτικά όλα. Με έχει βοηθήσει το θερμόμετρο μου όταν δεν είμαι σίγουρος. Δεν έχω χρησιμοποιήσει την πλάκα καθώς πήρα έξτρα σχάρα με την αγορά.

Ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος. Όσοι έχουν φάει έχουν μείνει ενθουσιασμένοι. Είμαι της απλότητας, αναλόγως του κρέατος βάζω απλά μπαχαρικά προς ελάχιστα εξωτικά και όλοι μένουμε ευχαριστημένοι. 
Η ψησταριά είναι πολύ ασφαλής και δεν χρειάζεται ιδιαιτερο  καθάρισμα. Γύρω γύρω με το blue velvet, με την βούρτσα της naterial τα πολλά στις σχάρες μετά το ψήσιμο και πότε πότε και τους φλογοκρυπτες τα χοντρά. 
Ψηνω σε ελάχιστο χρόνο και χωρίς αναφλέξεις, μάλλον την έχω μάθει αρκετά καλά.

 

Επεξ/σία από netagra
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Τι ακριβώς εννοείς;

Και καλά τούμπανο ψησταριά που δε σπάει δε Χαλάει με γύφτικα φώτα 🤣

 

@SagoniasSlutRos ερώτηση για τη μπουκάλα. Κανόνισα αύριο να έρθουν να πάρουν τις παλιές και να μ φέρουν νέες prime. Δε τους είπα όμως ότι οι παλιές μπουκάλες δε είναι της coral αλλά λέει ετεκα και πετρογκάζ (μη γελάσετε αν ρωτάω βλακείες)

 

δε θα μ ρίξουν άκυρο Ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilpapacha είπε

Το κόστος ίσως είναι και στο μισό από αυτό που ανέφερες. Για την σχάρα θα ζητήσεις προσφορά από το ίδιο κατάστημα. 

Έχεις να προτείνεις κάποιο κατάστημα στα Νότια προάστια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ventic139 είπε

Και καλά τούμπανο ψησταριά που δε σπάει δε Χαλάει με γύφτικα φώτα 🤣

 

Δεν γνώριζα ότι τα φώτα led, θεωρούνται «γύφτικα» όπως αναφέρεις. Το να έχει κάποιος διαφορετικά γούστα, αντίθετη άποψη κτλ είναι κατανοητό. Αυτό που δεν είναι κατανοητό είναι το ειρωνικό ποστ που έκανες.

Από εκεί και πέρα, ανέφερα σε προηγούμενο ποστ ότι προσωπικά μου αρέσουν.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στην παρέα...

θα ήθελα με την σειρά μου να πω οτι ενοχλήθηκα με τους φίλους που σχολιάζουν με άκομψο τρόπο τα φώτα Led στην ψησταριά του συναδέλφου...

Εχουν κάθε δικαίωμα να το κάνουν αλλά με τον σωστό τρόπο...ειδικά οταν βλέπετε οτι ο συνάδελφος επιμένει να σας απαντάει με περίσσια ευγένεια...

θα μπορούσατε να πείτε ότι τα λαμπάκια δεν ειναι του γούστου σας ή κάτι αντίστοιχο...οι υπόλοιποι εκ του πονηρού χαρακτηρισμοί περισσεύουν...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά :)

μια πλάκα έκανα αν παρεξηγήθηκε αυτό που είπε, ζήτω συγγνώμη.. ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα και προφανώς κάνει ότι του αρέσει :)


σε καμία περίπτωση δε ήθελα να κανω ειρωνικό σχόλιο…

 

Έτοιμα όλα ..

IMG_4435.jpeg

Επεξ/σία από ventic139
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/8/2023 στις 1:52 ΜΜ, SagoniasSlutRos είπε

Aμα ξαναπας πες του να μας κανει μια δωρεα κανενα κρεας και να του φτιαξουμε το website που ειναι γεματο Lorem ipsum :P 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

μεταφραση : αρνι γκιουλμπασι, ζυγουρι γκιουλμπασι, κοτοπουλο σχαρας, παιδακια, αρνι σουβλας, γουρουνοπουλο σουβλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ventic139 είπε

Έτοιμα όλα ..

Τελικα στις αλλαξαν χωρις πολλα πολλα?

Αντε καλα ψησιματα και σου ευχομαι να αποκτησεις και συ μια prestige pro με λαμπακια στο μελλον ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ventic139 said:

Έτοιμα όλα ..

καλοριζικη 

αντε κ η  επομενη να εχει κ φωτακια για να βλεπεις το βραδυ , κατα προτιμήσει σε neoN  led 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, sndev είπε

καλοριζικη 

αντε κ η  επομενη να εχει κ φωτακια για να βλεπεις το βραδυ , κατα προτιμήσει σε neoN  led 

Ευχαριστώ 

 

ναι η αλήθεια είναι το βράδυ θα έχω θέμα χωρίς φως και η λάμπα του μπαλονιού δε φέγγει μια… πήγα κρεωπολειο και έκανα τα κουμάντα μου με ένα rib eye Αργεντινης και κάτι καλαμάκια κοτόπουλο, χοιρινά να δω πως δουλεύει το εργαλείο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...