Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Οι αερίου ίσως μπορούν να μπούν εντιχοισμένες σε πάγκο (εννοειται όχι μελαμίνι κλπ) και από κάτω να είναι κούφιο ή απλά να την εντοιχίσεις με κάποιο πυρίμαχο υλικό.

   Ίσως δεν το περιέγραψα με σαφήνεια, το πρόβλημα υπάρχει με το φουγάρο του κτιστού και όχι με το κάτω μέρος. Το δικό μου είναι με πυρότουβλο οπότε δεν τίθεται θέμα για τον πάγκο. Αλλά έχει φουγάρο (ή φούσκα αν το λέω σωστά) η δε απόσταση του πάγκου με την φούσκα είναι 60 εκατοστά (όσα έχω μετρήσει έτσι είναι) οπότε  ωφέλιμος χώρος όπου θα κάτσει ο κάδος της ψησταριάς και το άνοιγμα του καπακιού δεν μπορεί να υπερβαίνει το ύψος των 60 cm.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

1 λεπτό πριν, Chanap είπε

   Ίσως δεν το περιέγραψα με σαφήνεια, το πρόβλημα υπάρχει με το φουγάρο του κτιστού και όχι με το κάτω μέρος. Το δικό μου είναι με πυρότουβλο οπότε δεν τίθεται θέμα για τον πάγκο. Αλλά έχει φουγάρο (ή φούσκα αν το λέω σωστά) η δε απόσταση του πάγκου με την φούσκα είναι 60 εκατοστά (όσα έχω μετρήσει έτσι είναι) οπότε  ωφέλιμος χώρος όπου θα κάτσει ο κάδος της ψησταριάς και το άνοιγμα του καπακιού δεν μπορεί να υπερβαίνει το ύψος των 60 cm.

Οπότε μόνο καμία μικρή φορητή τύπου Weber Q κλπ.

Εκτός αν πας σε καμία DIY φάση τύπου exynos και στη φτιάξει στα μέτρα σου. Ή να του πεις να σου φτιάξει καπάκι τύπου kettle αφαιρουμενο.

Αλλά δεν έχει νόημα, η χτιστη είναι για άλλη χρήση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Άστο να φορτίσει η βάση του με την mikro usb  για 8 ώρες και μετά θα συνδεθεί!!! Το ίδιο συνέβει και σε μένα!

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για MEATER block 

 

το WiFi του 2.4 στο μοντεμ μου είναι κρυφό, από ότι βλέπω έχει θέμα το block να συνδεθεί όταν είναι έτσι… ισχύει κάτι τέτοιο και σε άλλους ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω για το συγκεκριμένο, αλλά πολλές συσκευές θέλουν 2.4 δίκτυο για να συνδεθούν.

Δεν μπορείς να κάνεις να φαίνονται και τα 2 δίκτυα; Εγώ αυτό εχω κάνει πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ventic139 είπε

Ερώτηση για MEATER block 

 

το WiFi του 2.4 στο μοντεμ μου είναι κρυφό, από ότι βλέπω έχει θέμα το block να συνδεθεί όταν είναι έτσι… ισχύει κάτι τέτοιο και σε άλλους ;

Aνοιξε το να το βρει και να συνδεθει και μετα το ξανακρυβεις. Αν το χανει, δοκιμασε να του βαλεις και μια καρφωτη IP στην mac address του block.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Aνοιξε το να το βρει και να συνδεθει και μετα το ξανακρυβεις. Αν το χανει, δοκιμασε να του βαλεις και μια καρφωτη IP στην mac address του block.

Ίσως αυτό να κάνω.. γιατί το έχασε το Wi-Fi αφού το έκρυψα πάλι 

 

3 ώρες πριν, michkal91 είπε

Δε ξέρω για το συγκεκριμένο, αλλά πολλές συσκευές θέλουν 2.4 δίκτυο για να συνδεθούν.

Δεν μπορείς να κάνεις να φαίνονται και τα 2 δίκτυα; Εγώ αυτό εχω κάνει πάντως.

2.4 είναι το δικτύο αλλά το έχω κρυφό γιατί έχει λίγες συσκευές πάνω… για αυτό θέλω να παραμείνει έτσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/8/2023 στις 4:15 ΜΜ, ventic139 είπε

Χαιρετω ολους,

 

Ειμαι το τελευταιο καιρο σε σκεψη για να αντικαταστησω μια μικρη ψησταρια με καρβουνο που εχω στο μπαλκονι, η οποια δε ειναι οτι και πιο βολικο μπορεις να εχεις για ψησιμο ειδικα οταν μενεις σε πολυκατοικια. Οποτε σκεφτηκα τη ψησταρια υγραεριου που ειναι λιγοτερο θορυβωδης. Ηθελα να ρωτησω επειδη το μπαλκονι το βλεπει ηλιος μεχρι τις 2 το μεσημερι περιπου και δε εχει καποια τεντα, ειναι επικυνδηνη τετοια ψησταρια για το μπαλκονι (κυριως για τη μπουκαλα, η οποια θα ειναι κατω απο τη ψησταρια σε ντουλαπακι και οχι εκτεθειμενη) και δεδομενου οτι ειναι exposed στον ηλιο για καποιες ωρες; Φυσικα να σημειωσω οτι θα παραγγειλω και το αντιστοιχο καλυμα για να ειναι σκεπασμενη.

 

EDIT: μιας και θα ειναι η πρωτη μου ψησταρια, εχετε να προτεινετε καποια προιντα καθαρισμου καθως και καποιο βιντεο να δω πως καθαριζει κτλπ; Επισης κρεας με αρκετο λιπος(πχ προβατινα) ψηνεται αφοβα ή θα παρουμε φωτια;; :D

 

Ευχαριστων εκ των προτερων. 

Στις πολλες ζεστες βαλε απο πανω της μια ομπρελα θαλασσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση…

 

βρηκα δυο άδειες μπουκάλες παλιού τύπου.. να τις τσιμπήσω και να γεμίσω αυτές ή να πάρω τις coral prime τη καινούργια ;;

αυτη από όσο ξέρω είναι για 35 ή 30 bar ;;

 

θενξξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ventic139 είπε

Ερώτηση…

 

βρηκα δυο άδειες μπουκάλες παλιού τύπου.. να τις τσιμπήσω και να γεμίσω αυτές ή να πάρω τις coral prime τη καινούργια ;;

αυτη από όσο ξέρω είναι για 35 ή 30 bar ;;

 

θενξξ

Μπορείς να τις αλλάξεις με όποιες θες απ όσο ξέρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μπορείς να τις αλλάξεις με όποιες θες απ όσο ξέρω

Να φανταστώ υπάρχει χρέωση;

έχω επίσημο μεταπωλητή της coral δίπλα μου όποτε με βολεύει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Να φανταστώ υπάρχει χρέωση;

έχω επίσημο μεταπωλητή της coral δίπλα μου όποτε με βολεύει 

Σίγουρα έτρεχαν ένα προμο πριν μερικούς μήνες για αντικατάσταση παλιάς μπουκάλας με νέα. Δε νομίζω να έχουν θέμα να στις αλλάξουν.

Ο δικός μου προμηθευτής δεν ξέρω καν που είναι. Παραγγέλνω και εντός μισής ώρας την έχω σπίτι.

-------

Σήμερα ψαράκια, τσιπούρες και σολωμο.

Screenshot_20230822_232218.jpg.644ff703bf5dcb53ba04d856f1acf86e.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Σίγουρα έτρεχαν ένα προμο πριν μερικούς μήνες για αντικατάσταση παλιάς μπουκάλας με νέα. Δε νομίζω να έχουν θέμα να στις αλλάξουν.

Ο δικός μου προμηθευτής δεν ξέρω καν που είναι. Παραγγέλνω και εντός μισής ώρας την έχω σπίτι.

-------

Σήμερα ψαράκια, τσιπούρες και σολωμο.

Screenshot_20230822_232218.jpg.644ff703bf5dcb53ba04d856f1acf86e.jpg

Αν δε σ κάνει κόπο πες μ μια ονομασία να πάρω αύριο τηλ να ρωτήσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...