Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

9 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Να πω εγω την εμπειρια που εχω απο επιφανειες κοπης, βαση ενος σεμηναριου που ειχα κανει στο UK.

Τα ξυλα δεν κανουν για κοψιματα.

Παρε ενα σετ με πλαστικα πολυχρωμα να ξερεις ποια επιφανεια χρησιμοποιεις σε τι ειδος.

πχ κοκκινο για μοσχαρι, πρασινο για λαχανικα, κιτρινο για κοτοπουλο, και σιγουρα ενα αλλο ξεχωριστο για οτι ειναι ετοιμο προς καταναλωση.

Και μετα παντα σωστος καθαρισμος και απολυμανση. Εκει ειχα βρει ενα συμπηκνωμενο καθαριστικο οπου εριχνα ενα σφινοποτυρο σε γεματο νεροχυτη και το αφηνες κανα μισαωρο να κανει τη δουλεια του. Εδω δεν το εχω βρει. Οποτε αυτο που κανω ειναι καθαρισμα με καυτο νερο να φυγουν τα πολλα και μετα ψεκασμα με ντετολ. Και μετα κανονικο πλυσιμο με σαπουνι.

Ακριβώς το κάθε χρώμα είναι και για διαφορετική κοπή. Λίγο πριν το Πάσχα πήρα 2 πλάκες πολυαιθυλενίου 60x60x3 για κοπή/μπαλτάδιασμα και τα έχουμε ευχαριστηθεί πολύ. Τα έχουμε στο εξοχικό, όπου κάνουμε τα «μεγάλα» ψησίματα.

https://www.skroutz.gr/c/3946/plakes-kopis-polyethylene.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για καθαριστικο επαιρνα αυτο εδω νομιζω, δεν ξερω αν υπαρχει κατι αντιστοιχο εδω. Εψαχνα στο themart αλλα δεν εβρισκα.

https://www.booker.co.uk/content/clean-pro/kitchen-products/h2-concentrate-5ltr.html

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, sndev είπε

μάλιστα 

δλδ εφοδιασμός 3ων φούρνων my market και ab βασιλοπουλος προλαβαίνουν παράγωγή στο χέρι 

εισαι απο αυτους που πιστεύουν οτι η γη ειναι επίπεδη ?

πλασμένα στο χέρι θα εννοούν ότι τα κάνουν ώπα της - ώπα της όταν βγαίνουν από την ταινία στρογγυλά :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Eιναι φοβερα παντως, ακομα και μετα απο 3 βδομαδες στο ψυγειο. Μολις τα δοκιμασω και φρεσκα θα σας γραψω.

ψυγειο ή κατάψυξη ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zanskou είπε

ψυγειο ή κατάψυξη ; 

Ψυγειο! Ειχε ξεραθει λιγο ο πατος, αλλα ηταν πολυ μαλακα μεσα! Φαντασου τι συντηρητικο εχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, SagoniasSlutRos said:

Ψυγειο! Ειχε ξεραθει λιγο ο πατος, αλλα ηταν πολυ μαλακα μεσα! Φαντασου τι συντηρητικο εχουν!

Μα ειναι στο χερι...

TOP Για πραγματικά σπιτικό κ γαμάτο

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sndev είπε

TOP Για πραγματικά σπιτικό κ γαμάτο

Tα ειχα δοκιμασει μια φορα και δεν ειχαν φουσκωσει μαλλον οπως επρεπε και βγηκαν σαν μινι μπριοσακια. Θα ξανακανω μια δοκιμη αν εχω χρονο για χασιμο παντως :P 

To εχω απλοποιησει το μπεργκερ μου, μιας και του εμποριου καποια με καλυπτουν πληρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, sndev said:

μάλιστα 

δλδ εφοδιασμός 3ων φούρνων my market και ab βασιλοπουλος προλαβαίνουν παράγωγή στο χέρι 

εισαι απο αυτους που πιστεύουν οτι η γη ειναι επίπεδη ?

Πλασμένα λέει, όχι ζυμωμένα, έχει διαφορά 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

Tα ειχα δοκιμασει μια φορα και δεν ειχαν φουσκωσει μαλλον οπως επρεπε και βγηκαν σαν μινι μπριοσακια. Θα ξανακανω μια δοκιμη αν εχω χρονο για χασιμο παντως :P 

To εχω απλοποιησει το μπεργκερ μου, μιας και του εμποριου καποια με καλυπτουν πληρως.

ναι μαζι σου ειδικα του σοβολου κανουν την οποθεση παρα πολύ απλη αλλα μπρος στο τέλειο παντα ψαχνεσε .. 

Όμως το συγκεκριμένο ψωμάκι σε smash είναι ο παράδεισος / ειδικά ζέστα την πρώτη ημέρα /  ενώ του σοβολου απλά απόλαυσή .

κατι που παρατηρησα , αν βαλεις πάνω απο 95 γρ ζυμαρι οντος δε φουσκωνει σωστα ενω στα 88 γρ μου βγαινουν πολυ καλα

Επίσης ναι συγκριτικά με το μέγεθος του σοβολου είναι τα μισά αλλά κλαιν μαιν τρως 2 κ χοντρενεις καλύτερα 

1 minute ago, vins said:

Πλασμένα λέει, όχι ζυμωμένα, έχει διαφορά 😂

Spoiler

SmartSelect_20230811_142521_Gallery.jpg.15c221b7a5fdda8aae9d948ebb4e146b.jpg

 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ψυγειο! Ειχε ξεραθει λιγο ο πατος, αλλα ηταν πολυ μαλακα μεσα! Φαντασου τι συντηρητικο εχουν!

με κούφανες τώρα. κανονικά θα έπρεπε να έχει πιάσει μούχλα νομιζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, sndev είπε

Επίσης ναι συγκριτικά με το μέγεθος του σοβολου είναι τα μισά αλλά κλαιν μαιν τρως 2 κ χοντρενεις καλύτερα

Για ζυγισε και του Σοβολου ή οποιο αλλο εμποριου θες να δεις ποσο ειναι. Ολα εκει γυρω στα 90γρ ειναι. Αλλα του Μυρωνα βγαινουν πολυ μικρα και πιο συμπαγη γιατι δεν φουσκωνουν σωστα (τουλαχιστον στη μια φορα που εκανα εγω). 

 

εδιτ:

image.png.18765bd2639114e7608096fe7bdb7582.png

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zanskou είπε

με κούφανες τώρα. κανονικά θα έπρεπε να έχει πιάσει μούχλα νομιζω 

Ψωμι του εμποριου στο ψυγειο κραταει μεγαλο χρονικο διαστημα. Και γω για πεταμα το ειχε ή σκεφτομουν να πλασω μπιφτεκια και να τα βαλω αυτα για ψωμι να παρει και ωραια γευση, αλλα ειδα οτι τρωγωντουσαν τελικα ανετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

Για ζυγισε και του Σοβολου ή οποιο αλλο εμποριου θες να δεις ποσο ειναι. Ολα εκει γυρω στα 90γρ ειναι. Αλλα του Μυρωνα βγαινουν πολυ μικρα και πιο συμπαγη γιατι δεν φουσκωνουν σωστα (τουλαχιστον στη μια φορα που εκανα εγω). 

 

εδιτ:

image.png.18765bd2639114e7608096fe7bdb7582.png

δε διαφωνώ ειναι οπως το λες  αλλα πιστεύω δεν εχουν τοσο βούτυρο που βαζει αυτος αρα για τη γεύση θυσιάζεις βάρος + στανταρακι βάζουν κ αλλα πράγματα μεσα στου εμποριου για να φαίνονται κ πιο σεξυ κ φουσκωτα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...