Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, sndev είπε

προσπαθουσα να το γραψω ευγενικά μη παρεξηγηθεί  

2 φορές το σβησα

ε θα το πω

γεια σου vins2

σημερα πάω να παρω τη σάλτσα κ Σεπτέμβρη θα φροντίσω στο ανοιγμα να ειμαι εκει 

ΑΝ κ το γοογλε λεει οτι ειναι ανοιχτο.. με προβληματιζει βεβαια λιγοτο χρωμα εξωτερικά μη πάω για τσιτσι κ κυνηγανε το δικο μου το τσιτσι 

 

image.png.69bc7bf5dec27dce811d0251b43965c3.png

μιλατε με γρυφους εσεις εδω μεσα :P

 

χαααχ μη σε προβληματιζει τιποτα,.. ηρεμη γειτονια, και το μαγαζι μια χαρα... αν πας πεμπτη-κυριακη να πας σχετικα νωρις γιατι εχει τυχει να εχουν μεινει μονο τα καλαμακια :P ..(νωρις τυπου 8+)... ειχα παει προσφατα(πριν κανα 2-3 βδομαδες) και ειχαν πει οτι κυριακη (τοτε) εκλειναν... μαλλον δεν ανανεωσαν το google..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

1 minute ago, ventic139 said:

μιλατε με γρυφους εσεις εδω μεσα :P

 

χαααχ μη σε προβληματιζει τιποτα,.. ηρεμη γειτονια, και το μαγαζι μια χαρα... αν πας πεμπτη-κυριακη να πας σχετικα νωρις γιατι εχει τυχει να εχουν μεινει μονο τα καλαμακια :P ..(νωρις τυπου 8+)... ειχα παει προσφατα(πριν κανα 2-3 βδομαδες) και ειχαν πει οτι κυριακη (τοτε) εκλειναν... μαλλον δεν ανανεωσαν το google..

Με κανεις κ παιρνω τηλ τωρα. 

Ποτε θα τη στήσεις ;

Τη ψησταριά εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

Με κανεις κ παιρνω τηλ τωρα. 

Ποτε θα τη στήσεις ;

Τη ψησταριά εννοώ.

για παρε απο περιεργεια αλλα πρωινα δε ειναι ανοιχτα, σκεψου δε εχει καν ντελιβερι αχααχαχ

ειμαι 100000% σιγουρος ειναι κλειστο... δοκιμασε μετα τις 18:00 να παρεις

 

μετα τις 20 του μηνα που θα γυρισω... εχω κατι να περιμενω :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Amaretos είπε

Παντως καλα σχολια διαβαζω και εγω για το ρολοι, οταν επιστρεψω θα του κανω μια επισκεψη

Γενικα στη νικαια ειναι το πιο γνωστο... αναλογα το κοσμο παιζει να αργει καποιες φορες γιατι τα πιο πολλα τα ψηνει εκεινη την ωρα... το αγαπημενο μου για μπυριτσα με κοντοσουβλι.

Ερωτηση για να παω ενα βημα μπροστα τη φαση με τη ψησταρια. Πιτσα(θεωρητικα καποια πετρα;;;), γουοκ & μαντεμι τηγανι μπορω να βαλω πανω στη σχαρα για να φτιαξω κατι με το αεριο ή δε αξιζει η φαση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται, το meater block με 2 ασύρματα θερμόμετρα σε προσφορά

https://store-eu.meater.com/products/meater-block?

το σκεφτομαι.... μηπως ειναι too much για εμενα για αρχη;; μονο αυτο με προβληματιζει

 

στη ιδια τιμη παιρνεις απο ελλαδα το + απο οτι εχω δει...

 

 

edit: το τσιμπησα :D 

Επεξ/σία από ventic139
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ventic139 είπε

το σκεφτομαι.... μηπως ειναι too much για εμενα για αρχη;; μονο αυτο με προβληματιζει

Τι εννοείς για αρχή; Εάν δεν σε ενδιαφέρει να «κοιτάς» θερμοκρασίες, τότε δεν υπάρχει λόγος να πάρεις κάποιο θερμόμετρο. Εάν όμως σε ενδιαφέρει τότε θα πρέπει να πάρεις. Προσωπικά έχω instant της inkbird και ασύρματα της meater. Κατά κόρον χρησιμοποιώ το instant, όταν όμως θελουμε να ψήσουμε ποιο «καλές» κοπές, tomahawk/porterhouse/T-bone κτλ, χρησιμοποιώ το meater για την ευκολία που σου προσφέρει και την ακρίβεια στην θερμοκρασία του κρέατος. Επίσης βοηθάει και σε περίπτωση που θέλεις να «παρακολουθείς» την θερμοκρασία σε κρέας που έχεις στην σούβλα.

Εν κατακλείδι δεν έχει να κάνει εάν είναι υπερβολή ή όχι για αρχή, έχει να κάνει κατα πόσο θεωρείς ότι θα το χρησιμοποιείς ανάλογα με τα ψησίματα που θέλεις να κάνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Τι εννοείς για αρχή; Εάν δεν σε ενδιαφέρει να «κοιτάς» θερμοκρασίες, τότε δεν υπάρχει λόγος να πάρεις κάποιο θερμόμετρο. Εάν όμως σε ενδιαφέρει τότε θα πρέπει να πάρεις. Προσωπικά έχω instant της inkbird και ασύρματα της meater. Κατά κόρον χρησιμοποιώ το instant, όταν όμως θελουμε να ψήσουμε ποιο «καλές» κοπές, tomahawk/porterhouse/T-bone κτλ, χρησιμοποιώ το meater για την ευκολία που σου προσφέρει και την ακρίβεια στην θερμοκρασία του κρέατος. Επίσης βοηθάει και σε περίπτωση που θέλεις να «παρακολουθείς» την θερμοκρασία σε κρέας που έχεις στην σούβλα.

Εν κατακλείδι δεν έχει να κάνει εάν είναι υπερβολή ή όχι για αρχή, έχει να κάνει κατα πόσο θεωρείς ότι θα το χρησιμοποιείς ανάλογα με τα ψησίματα που θέλεις να κάνεις.

ολα αυτα που λες θα τα κανω με σουβλες / καλες κοπες κτλπ, οποτε ναι δε τιθεται θεμα συζητησης... το τσιμπησα :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ventic139 είπε

ολα αυτα που λες θα τα κανω με σουβλες / καλες κοπες κτλπ, οποτε ναι δε τιθεται θεμα συζητησης... το τσιμπησα :D

Ειπαμε, εισαι το νεο πουλεν του @sndev. Σε λιγο καιρο εδω μεσα θα ψαχνεις ποια καινουρια ψησταρια θα παρεις :P 

Πολυ καλη αγορα παντως. Με το καλο να τα χαρεις ολα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SagoniasSlutRos είπε

Ειπαμε, εισαι το νεο πουλεν του @sndev. Σε λιγο καιρο εδω μεσα θα ψαχνεις ποια καινουρια ψησταρια θα παρεις :P 

Πολυ καλη αγορα παντως. Με το καλο να τα χαρεις ολα! 

αχαχ τι ειναι αυτο το πουλεν ρε παιδια που λετε και λετε.... οχι τιποτα αλλο ειμαι και περιεργος :P

 

ναι αυτο φοβαμαι οτι στο 6μηνο θα θελω να σκασω 1000 για νεα ψησταρια ααχαχα.... σε ευχαριστω πολυ αγορινα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ventic139 είπε

αχαχ τι ειναι αυτο το πουλεν ρε παιδια που λετε και λετε.... οχι τιποτα αλλο ειμαι και περιεργος

πουλέν το [pulén] Ο (άκλ.) : χαρακτηρισμός για νεαρό άτομο που βρίσκεται στην αρχή της καριέρας του και που προωθείται, υποστηρίζεται από κάποιο πρόσωπο με πείρα και επιρροή

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SagoniasSlutRos είπε

πουλέν το [pulén] Ο (άκλ.) : χαρακτηρισμός για νεαρό άτομο που βρίσκεται στην αρχή της καριέρας του και που προωθείται, υποστηρίζεται από κάποιο πρόσωπο με πείρα και επιρροή

ναι αυτος ειμαι εγω :P

 

φαντασου, ανυπομονω να γυρισω απο διακοπες να δοκιμασω τη ψησταρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σε καλα χερια!! Ο @vins ειχε τρομερη εξελιξη παντως! Και φαντασου τον επιασε ο @sndev αφου ειχε παρει την κατω βολτα με τα ταψακια νερου κλπ που ειχε πεταξει τα λεφτα του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...