Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

Αγοραζει ενας φιλος μου απο κει που κανει πολυ σκληρη προπονηση και παιρνει κυριως lean κομματια. Νομιζω εκει εξειδικευεται το συγκεκριμενο κρεοπωλειο.

μακρια κ αγαπημένοι

 

Σημερα λεω να κάνω χοιρινο λαιμο σουβλακι με guga rub πιτες του βασιλη κ χωριάτικη με πολύ λάδι κ μπόλικη φέτα

Γυμαστηριακα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2224

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

14 λεπτά πριν, sndev είπε

εσυ παρελαβε πρωτα εργαλείο, προηγούντο οι εχοντες :P 

ααχχα επιτελους αυριο... το λαδι μου εβγαλαν.. δυστυχως δοκιμη ομως μετα τις 20 του μηνα :(

5 λεπτά πριν, sndev είπε

μακρια κ αγαπημένοι

 

Σημερα λεω να κάνω χοιρινο λαιμο σουβλακι με guga rub πιτες του βασιλη κ χωριάτικη με πολύ λάδι κ μπόλικη φέτα

Γυμαστηριακα.

 

γιατι ειναι τοσο ακριβο αυτο το μιγμα;; τι το καλο εχει; ελλαδα το βρισκεις ή το φερνεις απο εξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

Ρε φιλε δεν με τρελανε το Guga rub. To εβαλα βεβαια σε καπνιστη γαλοπουλα. Να το δοκιμασω λες σε κανενα χοιρινο σουβλακι;

ναι χοιρινο γενιακ να χει λιπος να δέσει η ζαχαρη με το αλάτι κ να τ οαφησεις κ κανα 2ωρο βασικά να μαλακώσει όλο  

αλλα ειμαι σιγουρος τη βλακια εκανες.. μετρησες τα υλικα με γραμμάρια? 

5 minutes ago, ventic139 said:

ααχχα επιτελους αυριο... το λαδι μου εβγαλαν.. δυστυχως δοκιμη ομως μετα τις 20 του μηνα :(

γιατι ειναι τοσο ακριβο αυτο το μιγμα;; τι το καλο εχει; ελλαδα το βρισκεις ή το φερνεις απο εξω;

εχει αναλογιες κ το φτιαχνεις ρε τι να φερεις απεξω 

  • 1/4 cup Salt
  • 1/4 cup Brown Sugar
  • 1/4 cup Smoked Paprika
  • 1 tbsp Garlic Powder
  • 1 tbsp Onion Powder
  • 1 tbsp Black Pepper
  • 1 tbsp Turmeric
  • 1 tsp Cinnamon

Η παγιδα για να πετυχει ειναι να μη το κανετε με γραμμαρια αλλα ογκο κουταλιου - κουπας κ να ειναι η ιδια κουπα

αλλο ογκο εχει το αλατι κ αλλη η παπρικα αυτο σημαίνει οτι 60 γρ αλάτι δεν ισοδυναμούν σε 60 γρ πάπρικας

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sndev είπε

ναι χοιρινο γενιακ να χει λιπος να δέσει η ζαχαρη με το αλάτι κ να τ οαφησεις κ κανα 2ωρο βασικά να μαλακώσει όλο  

αλλα ειμαι σιγουρος τη βλακια εκανες.. μετρησες τα υλικα με γραμμάρια? 

εχει αναλογιες κ το φτιαχνεις ρε τι να φερεις απεξω 

good wines, το βρηκα... θα το φτιαξω σημερα... οτι κιλα εχασα σε 2 μηνες θα τα παρω συντομα μ φαινεται με τη ψησταρια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, ventic139 said:

good wines, το βρηκα... θα το φτιαξω σημερα... οτι κιλα εχασα σε 2 μηνες θα τα παρω συντομα μ φαινεται με τη ψησταρια :P

δεν παχαίνει , ομορφαίνει 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sndev είπε

αλλα ειμαι σιγουρος τη βλακια εκανες.. μετρησες τα υλικα με γραμμάρια? 

Oχι σε cup το μετρησα οπως το εχει. Ξερεις τι υποψιαζομαι ομως; παιζει να φταιει οτι αλλο μεγεθος εχει το US cup, αλλο το EU cup και παιζει αλλο το κινεζικο. Αν ηταν οι δοσολογιες μονο σε cup θα ημασταν κομπλε, αλλα αυτο ειχε και tbsp μεσα και ισως εκει χαθηκε.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cup_(unit)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, SagoniasSlutRos said:

Oχι σε cup το μετρησα οπως το εχει. Ξερεις τι υποψιαζομαι ομως; παιζει να φταιει οτι αλλο μεγεθος εχει το US cup, αλλο το EU cup και παιζει αλλο το κινεζικο. Αν ηταν οι δοσολογιες μονο σε cup θα ημασταν κομπλε, αλλα αυτο ειχε και tbsp μεσα και ισως εκει χαθηκε.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cup_(unit)

ναι μπορει γτ κ εμενα αυτη τη φορα βγηκε αλιωτικη 

αν παρατηρησεις στο βιντεο που τη φτιανχει ο χοντρουλης με τα υλικα σε ποσοτητα μοιαζουν διαφορετικά μεσα στα ποτηράκια 

image.png.a5341bbe64ab0cee306806e2275a2cfa.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, ventic139 said:

εγω λεω αν το κανει καποιος να μας πει τη αναλογια σε γραμμαρια για να το εχουμε καπου γραμμενο

αντε ξεκινα δοκιμες

το χω κανει 3ς φορες βγαινει τεραστια ποσότητα κ σιγουρα Θέλει τροποποιήσεις. επισης συμαντικο ρολο παιζει η ποιότητα του αλατιού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

αντε ξεκινα δοκιμες

το χω κανει 3ς φορες βγαινει τεραστια ποσότητα κ σιγουρα Θέλει τροποποιήσεις. επισης συμαντικο ρολο παιζει η ποιότητα του αλατιού 

πηγα να το κανω και μολις ειδα οτι δε μου φτανει η παπρικα και το μαγαζι που παιρνω εχει κλεισει... θα το κανω σιγουρα αφοτου γυρισω αλλα πριν θα δω αυτο με το cup που ειπε ο φιλος... makes sense

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πειτε κανα rub δοκιμασμενο(συνταγη η αγοραστο) ρε παιδια γτ κ εγω εχω φτιαξει 2 φορες μια βγηκε λυσα και την αλλη πολυ καυτερο, για κοτοπουλο το θελω κυριως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιο safe για μενα ειναι το SPG (Salt, Pepper, Garlic). 


Ειτε θα πας 1 αλατι, 1 πιπερι, 1/8 σκορδο ειτε θα πας σε περισσοτερο πιπερι αν το προτιμας ετσι, οποτε 1 αλατι, 2 πιπερι, 1/8 σκορδο.

Ολα να ειναι χοντροκομμενα γκρανουλε.

Εγω αυτο βαζω σχεδον παντου και αν θελω (πχ σε κοτοπουλο) συμπληρωνω και λιγο παπρικα μετα για χρωμα και λιγο καπνιστη γευση.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...