Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Aσε μας ρε @ilpapacha, εμεις γραφουμε "ειμαι weber fanboy" και εσυ κανεις ολοκληρο comparison review.

ante-geia-takis.gif

Ειχε γραψει ο @ηνίοχος για καποιο ανταπτορα με 5-10€ για να βαλεις μεγαλη μπουκαλα, αλλα δεν το βρισκω. Αν μπορει να βοηθησει θα ηταν χρησιμο.

 

τι ακριβώς είπε ο Ηνίοχος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2224

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, ηνίοχος said:

τι ακριβώς είπε ο Ηνίοχος ;

για κάποιον ανταπορα για την μεγάλη μπουκάλα γράφει

@vins καλημερα.

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2022 στις 9:12 ΜΜ, ηνίοχος είπε

πρόσφατα κάπου διάβασα όπου κάποιος έψαχνε να βρει ένα τρόπο να συνδέσει μεγάλη φιάλη σε μια φορητή Γουέμπερ , και αυτό γιατί η εταιρεία του ζητούσε 70 ευρώ για ένα απλό σύνδεσμο, κόστους κάτω των 5 ευρώ 

@ηνίοχος ειχες γραψει το παραπανω. Οτι για να συνδεσεις μεγαλη μπουκαλα σε φορητη ψησταρια weber, χρειαζεσαι ενα συνδεσμο που κοστιζει κατω απο 5€ και η weber το πουλαει 70€.

Θελω λοιπον να μας πεις τι ακριβως χρειαζεται να αγορασει ο φιλος που ψαχνει για φορητη ψησταρια, για να συνδεσει μεγαλη μπουκαλα χωρις να χρειαστει πληρωσει 70€ στη weber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, sndev said:

για κάποιον ανταπορα για την μεγάλη μπουκάλα γράφει

@vins καλημερα.

Καλημέρα @sndev φίλε μου! Πίνω τσιπουράκι στο νησί και σκέφτομαι τις  ψησταριές 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, vins said:

Καλημέρα @sndev φίλε μου! Πίνω τσιπουράκι στο νησί και σκέφτομαι τις  ψησταριές 😂

και μετα γκρινιάζεις οτι ζεσταίνεσαι

για σας τους πε λου σιους Είναι η Ζωή.

Χωριά νησιά πισινες επαρχιες  Abdul γλέντια

να μαστε καλα με υγεία να ψήνεις  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

@ηνίοχος ειχες γραψει το παραπανω. Οτι για να συνδεσεις μεγαλη μπουκαλα σε φορητη ψησταρια weber, χρειαζεσαι ενα συνδεσμο που κοστιζει κατω απο 5€ και η weber το πουλαει 70€.

Θελω λοιπον να μας πεις τι ακριβως χρειαζεται να αγορασει ο φιλος που ψαχνει για φορητη ψησταρια, για να συνδεσει μεγαλη μπουκαλα χωρις να χρειαστει πληρωσει 70€ στη weber.

εγω δεν είπα αυτό
"Ειχε γραψει ο @ηνίοχος για καποιο ανταπτορα με 5-10€ για να βαλεις μεγαλη μπουκαλα, αλλα δεν το βρισκω. Αν μπορει να βοηθησει θα ηταν χρησιμο.¨"
αλλα αυτό

@ηνίοχος ειχες γραψει το παραπανω. Οτι για να συνδεσεις μεγαλη μπουκαλα σε φορητη ψησταρια weber, χρειαζεσαι ενα συνδεσμο που  δεν κοστιζει πάνω  απο 5€ και η weber το πουλαει 70€."

 προφανώς λοιπόν ο φίλος μας θα πρέπει να τον αγοράσει απο την  weber

ενναλλακτικά υπάρχουν και άλλες  προτάσεις για τον φίλο μας @Gatilaras  όπως οι παράκατω

α) pitBoss sportsman  με δυο εστίες
β) campingaz attitude  με μια και με δυο εστίες
γ) thermogatz  με δυο εστίες
δ) char broil grill 2go  με μια εστία
 

Επεξ/σία από ηνίοχος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, sndev said:

και μετα γκρινιάζεις οτι ζεσταίνεσαι

για σας τους πε λου σιους Είναι η Ζωή.

Χωριά νησιά πισινες επαρχιες  Abdul γλέντια

να μαστε καλα με υγεία να ψήνεις  

 

28 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

Koψε τα τσιπουρα και μαζευε για ψησταρια

Τι θα γίνει; Ο ένας με λέει πελουσιο και ο άλλος να κόψω τα τσιπουρα για να μαζέψω για ψησταριά! Αλλά πού να ξέρατε…

Εμένα μου έστειλε email ένας πολύ σοβαρός Νιγηριανός πρίγκιπας και μου είπε ότι θέλει να μου αφήσει την περιουσία του. Πολλά εκατομμύρια και είναι σίγουρα αξιόπιστος 😂😂😂

Να είμαστε καλά παίδες πάνω απ’ολα! Η χαρά κι ο πραγματικός πλούτος είναι σε μικρές απλές στιγμές με ανθρώπους που μας αγαπούν! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

προφανώς λοιπόν ο φίλος μας θα πρέπει να τον αγοράσει απο την  weber

oκ αρα δεν υπαρχει εναλλακτικη προταση, παρα της weber με τα 70€. 

(offtopik απανταω στο ΤΟΤΕ σχολιο σου, οτι εφοσον δεν υπαρχει καποιος αλλος να το προσφερει, καλα κανει και το πουλαει τοσο. Αν δεν εχεις εναλλακτικη και το χρειαζεσαι, θα το αγορασεις. Θα κανεις αποσβεση σε συντομο χρονο χρησιμοποιοντας μεγαλες μπουκαλες αντι για μικρα.)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ηνίοχος said:

εγω δεν είπα αυτό
"Ειχε γραψει ο @ηνίοχος για καποιο ανταπτορα με 5-10€ για να βαλεις μεγαλη μπουκαλα, αλλα δεν το βρισκω. Αν μπορει να βοηθησει θα ηταν χρησιμο.¨"
αλλα αυτό

@ηνίοχος ειχες γραψει το παραπανω. Οτι για να συνδεσεις μεγαλη μπουκαλα σε φορητη ψησταρια weber, χρειαζεσαι ενα συνδεσμο που  δεν κοστιζει πάνω  απο 5€ και η weber το πουλαει 70€."

 προφανώς λοιπόν ο φίλος μας θα πρέπει να τον αγοράσει απο την  weber

ενναλλακτικά υπάρχουν και άλλες  προτάσεις για τον φίλο μας @Gatilaras  όπως οι παράκατω

α) pitBoss sportsman  με δυο εστίες
β) campingaz attitude  με μια και με δυο εστίες
γ) thermogatz  με δυο εστίες
δ) char broil grill 2go  με μια εστία

 

Η αληθεια ειναι οτι την pitBoss δεν την ειχα τσεκαρει και φαινεται καλο εργαλειο.Για την campingaz φτανουμε κοντα στο κοστος της napoleon αρα δεν,την thermogatz την φοβαμαι γιατι εχω ηδη μια low budget ψησταρια(unimac) και ελεγα να παω σε κατι πιο ποιοτικο και η char broil δεν με ψηνει με την μια εστια.Ευχαριστω παντως για τις προτασεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

υποκειμενική  άποψη  ,  για άλλους  που δεν δέχονται  μεταχείριση του  υπεροπτικού τυπου  υπάρχουν κι αλλού  πορτοκαλιές
 

σιγουρα υποκειμενικη αποψη, αλλα απο τη στιγμη που δεν υπαρχει αλλη λυση και το χρειαζεσαι τι να κανεις;

Ολα τα πραγματα ετσι ειναι, κοστιζουν λιγο και πωλουνται ακριβα. 

Μια πιτσα δεν κοστιζει πανω απο 1,5€ και την πουλανε 12€. Μια ταμπελα για καταστημα μπορει να κοστιζει 30€ και να την πουλανε 300€. Ενα κινητο να κοστιζει 100€ και να το πουλανε 700€.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

σιγουρα υποκειμενικη αποψη, αλλα απο τη στιγμη που δεν υπαρχει αλλη λυση και το χρειαζεσαι τι να κανεις;

Ολα τα πραγματα ετσι ειναι, κοστιζουν λιγο και πωλουνται ακριβα. 

Μια πιτσα δεν κοστιζει πανω απο 1,5€ και την πουλανε 12€. Μια ταμπελα για καταστημα μπορει να κοστιζει 30€ και να την πουλανε 300€. Ενα κινητο να κοστιζει 100€ και να το πουλανε 700€.

όχι δεν κατάλαβες ,  δεν εννοώ κάτι τετοιο !  αλλά δεν έχει και σημασία    ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...