Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ηνίοχος είπε

ίσως μια λύση είναι βγάλεις τους φλογοκρύπτες και στη θέση τους  αντι τον τριπλό κυματιστό με τρύπες να μπει ένας  που να καλύπτει τις φλόγες  , ακόμη καλό θα ήταν  να έχει αρκετή κλήση  για να γλιστράνε τα λίπη ,  όλα αυτά με κάθε επιφύλαξη

Και κάπως έτσι θα καταστρέψει την ομοιομορφία στο ψήσιμο που έχει προβλέψει ο κατασκευαστής με τον συγκεκριμένο σχεδιασμό στους φλογοκρυπτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2223

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Και εγώ νομίζω ότι τέτοιες παρεμβάσεις είναι μάταιες. Θα είχαν γίνει ήδη από τον κατασκευαστή αν προέκυπτε καλύτερο αποτέλεσμα. Προτιμότερο είναι ο χρήστης να συμμορφωθεί με τις υποδείξεις του κατασκευαστή και να προσαρμόσει σε αυτές αν χρειαστεί, την προσωπική του μεθοδολογία που ακολουθούσε σε άλλη ίσως ψησταριά του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SagoniasSlutRos said:

Και κάπως έτσι θα καταστρέψει την ομοιομορφία στο ψήσιμο που έχει προβλέψει ο κατασκευαστής με τον συγκεκριμένο σχεδιασμό στους φλογοκρυπτες. 

Aαν όμως φτιάξει, ίδιες με τις εργoστασιακές - βάση δείγματος που έχει - αλλά χωρίς τις τρύπες? 

Με τις ίδιες κλίσεις κ.τ.λ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skskre είπε

Aαν όμως φτιάξει, ίδιες με τις εργoστασιακές - βάση δείγματος που έχει - αλλά χωρίς τις τρύπες? 

Με τις ίδιες κλίσεις κ.τ.λ

Αν θυμάμαι καλά το συγκεκριμένο σύστημα, το μόνο που θα καταφέρει είναι να δημιουργήσει μια λίμνη λίπους που αν αρπάξει φωτιά θα γίνει χαμός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

Αν θυμάμαι καλά το συγκεκριμένο σύστημα, το μόνο που θα καταφέρει είναι να δημιουργήσει μια λίμνη λίπους που αν αρπάξει φωτιά θα γίνει χαμός.

Δεν έχει ταψακι κάτω, όπως οι Napoleon? Δεν καταλήγουν σε κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες  το πρόβλημα ξεκινάει απο τον  κατασκευαστή  διότι  δεν μπόρεσε να δώσει λύση για τις αναφλέξεις , αυτό είναι το πρόβλημα που απασχολεί το μέλος  , το να απαντάμε   - σε ελεύθερη μετάφραση -   "θα συμβιβαστείς με  αυτό που έχεις γιατί αυτό το καλύτερο ψήσιμο που μπορεί να κάνει η ψησταριά σου  " δεν νομίζω οτι τον βοηθάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skskre είπε

Δεν έχει ταψακι κάτω, όπως οι Napoleon? Δεν καταλήγουν σε κάτι τέτοιο?

Έχει, αλλά αν κάνει αυτό που λες, να φτιάξει κάτι χωρίς τρύπες, τότε δεν θα καταλήγουν εκεί. Θα λιμναζουν στους φλογοκρυπτες που είναι 3 ενωμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ηνίοχος είπε

παίδες  το πρόβλημα ξεκινάει απο τον  κατασκευαστή  διότι  δεν μπόρεσε να δώσει λύση για τις αναφλέξεις , αυτό είναι το πρόβλημα που απασχολεί το μέλος  , το να απαντάμε   - σε ελεύθερη μετάφραση -   "θα συμβιβαστείς με  αυτό που έχεις γιατί αυτό το καλύτερο ψήσιμο που μπορεί να κάνει η ψησταριά σου  " δεν νομίζω οτι τον βοηθάμε

Η ψησταριά είναι μια χαρά. Μην τρελλαθούμε κιόλας...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ηνίοχος είπε

παίδες  το πρόβλημα ξεκινάει απο τον  κατασκευαστή  διότι  δεν μπόρεσε να δώσει λύση για τις αναφλέξεις , αυτό είναι το πρόβλημα που απασχολεί το μέλος  , το να απαντάμε   - σε ελεύθερη μετάφραση -   "θα συμβιβαστείς με  αυτό που έχεις γιατί αυτό το καλύτερο ψήσιμο που μπορεί να κάνει η ψησταριά σου  " δεν νομίζω οτι τον βοηθάμε

Ποια εκ των Weber, broil, Napoleon, άντε και η exivos έχει δώσει λύση στις αναφλεξεις? Μόνο η char broil το έχει καταφέρει, αλλά με πολύ καπνα.

Η μόνη λύση λοιπόν είναι σύστημα τύπου true infrared, ή εκείνες οι αλουμινενιες σχάρες, ή πλάκα ψησίματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ποια εκ των Weber, broil, Napoleon, άντε και η exivos έχει δώσει λύση στις αναφλεξεις? Μόνο η char broil το έχει καταφέρει, αλλά με πολύ καπνα.

Η μόνη λύση λοιπόν είναι σύστημα τύπου true infrared, ή εκείνες οι αλουμινενιες σχάρες, ή πλάκα ψησίματος.

Ότι πεις φίλε μου 

Πληροφοριακά , εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με αναφλέξεις 

2 ώρες πριν, est είπε

Η ψησταριά είναι μια χαρά. Μην τρελλαθούμε κιόλας...

Αγαπητέ μου απευθύνεσαι σε λάθος άτομο, τα παράπονα τα έκαναν αλλά προφίλ , εγώ απλά είπα τη γνώμη μου για να τους βοηθήσω 

Επεξ/σία από ηνίοχος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

Ότι πεις φίλε μου

Πες όμως που διαφωνείς σ'αυτά που έγραψα. 

Υπάρχει κάποια αερίου χωρίς αναφλεξεις πέρα από το σύστημα της char broil?

Ή μήπως διαφωνείς ότι η μόνη λύση είναι η πλάκα ψησίματος ή οι σχάρες grill grates? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Πες όμως που διαφωνείς σ'αυτά που έγραψα. 

Υπάρχει κάποια αερίου χωρίς αναφλεξεις πέρα από το σύστημα της char broil?

Ή μήπως διαφωνείς ότι η μόνη λύση είναι η πλάκα ψησίματος ή οι σχάρες grill grates? 

Το έγραψα και ποιο πάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/6/2023 στις 10:19 ΜΜ, fysikos είπε

Υπάρχει ομάδα στο fb  που πολλοί αναφέρουν ότι προμηθεύτηκαν από συγκεκριμένο κατασκευαστή και έχουν μείνει ευχαριστημένοι

Ποια ειναι η ομαδα? και ποιος ο κατασκευαστης?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα σχόλιο μέτα από 2 χρόνια Weber. Ψήνονται όλα καλύτερα αν είναι στον κύκλο στη μέση. Ότι βάλεις γύρο γύρο έχει θέματα , όταν ψήνω για πολλά άτομα έχω θέματα , πχ λιγάκι ώμο ψαρι

Επεξ/σία από Allan-Wake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...