Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως θα σε συμβούλευα, εφ'όσον δεν είσαι ικανοποιημένος απ'την ψησταριά, να μην επενδύσεις πολλά σε αυτήν. Γιατί οι ανοξείδωτες σχάρες για όλη την επιφάνεια μάλλον θα είναι >100€ και δεν ξέρω αν θα κάνουν στην επόμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2222

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Skatzivas said:

Καλημέρα σε όλους. Κατόχους Campingas σειρά 3 εδώ. Καταρχήν να πω Ότι δεν αξίζει τα λεφτά της. Εγώ την είχα αγοράσει 250 € και πάλι σ’ αυτά τα λεφτά μέτρια τι λες. Τώρα θα ήθελα την βοήθειά σας στο εξής οι σχάρες που έχει, βασικά μία σχάρα και μία πλάκα είναι εμαγε και έχουνε χαλάσει θα ήθελα να τις αλλάξω με κάτι κατά παραγγελία. Κατά προτίμηση ανοξείδωτο ατσάλι για ευκολία η μαντέμι. Έχετε κάτι να συζητήσετε για την διαστάσεις της είναι εξεζητημένες και δύσκολο Να βρω. Θα ήθελα να κάνω κάτι κατά παραγγελία. Διαστάσεις δηλαδή 61*45 σύνολο.
 Η άλλη λύση είναι να πετάξω από πάνω πλάκα ψησίματος έτοιμη οποιοσδήποτε εταιρείας και να τελειώνω. Για μεμβράνες δεν το συζητώ καν. Μπορείτε να βοηθήσετε παρακαλώ πολύ;

Είναι 3ς κλάσεις πάνω απο την naterial των 220 πληροφοριακά

αν θες πλάκα ψησίματος υπάρχει εμαγε στα 70 ε την είχα πάρει κ τη χρησιμοποιώ ακόμα

Σχάρες κατά παραγγελία ινοξ

για εμένα μη πάρεις τπτ.. Μάζεψε (οταν! , σε 2 χρονια? ε σε 2 χρονια..) λεφτά κ πήγαινε σε καλύτερη ψησταριά γενικά που θα περιλαμβάνει κ μαντεμι της προκοπης η ινοξ, μη κάνεις μπαλώματα βασικά.

 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, sndev said:

εαν εχει το πλευρικό υπέρυθρο έφυγες σούμπιτος 

παιζει στο you 670 κ νομιζω κ εκεί έχουν άτοκες δόσεις σαν κοτσοβολο  κ media

αυτή είναι με το κανονικό μάτι, όχι με το υπερύθρων

https://www.you.gr/kipos-ergaleia-diy/psistaries-bbq/psistaries-ygraeriou-1/psistaria-ugraeriou-napoleon-freestyle-365-sb-grap

τελικά παρήγγειλα την παρακάτω:

https://www.public.gr/product/oikiakes-mikrosyskeyes/barbeque-and-psistaries/psistaries-ygraerioy/psistaria-ugraeriou-napoleon-f365sibpgt-gr-15000w-gkri/1709953

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, AristidisZ said:

Καλορίζικη!! μιας κ αν θυμάμαι εχεις νατεριαλ, γράψε τις εντυπώσεις σου συγκριτικά όταν με το καλο την γέμισης οσον αφορα το θεμα των αναφλέξεων 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, sndev said:

Καλορίζικη!! μιας κ αν θυμάμαι εχεις νατεριαλ, γράψε τις εντυπώσεις σου συγκριτικά όταν με το καλο την γέμισης οσον αφορα το θεμα των αναφλέξεων 

Σωστά, αυτήν είχα 

Να φανταστώ ότι η καινούργια δε θα θέλει άλλο ρυθμιστή πίεσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, AristidisZ said:

Σωστά, αυτήν είχα 

Να φανταστώ ότι η καινούργια δε θα θέλει άλλο ρυθμιστή πίεσης;

μπα.. λογικα θα εχει κ μεσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, AristidisZ said:

Σωστά, αυτήν είχα 

Να φανταστώ ότι η καινούργια δε θα θέλει άλλο ρυθμιστή πίεσης;

Αν πας σε  μείγμα και σιδερένια φιάλη όχι, αλλιώς όλες οι easy  φιάλες θέλουν και ρυθμιστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2023 στις 11:50 ΜΜ, Trelloneritis είπε

Είναι στραβή η μια πλευρά στο σημείο που ενώνεται με το μέταλλο που έχω σημειώσει με το κόκκινο βέλος. Σαν αποτέλεσμα έχει, η μια απόσταση με την κόκκινη γραμμή να είναι 13cm από τη μια μεριά και 11cm από την άλλη. Επίσης, οι αποστάσεις που έχω σημειώσει με μαύρες γραμμές είναι 3cm στην μια και 2,5cm στην άλλη.
Αύριο θα επικοινωνήσω με το κατάστημα και είμαι περίεργος να ακούσω τί θα μου πούν.napoleon_64005c.png.3dc5da27f601eb586b8bde40e138a2b0.png

napoleon_64005.jpg

napoleon_64005a.jpg

napoleon_64005b.jpg

Καλησπέρα στην παρέα. Είχαμε εξελίξεις στο θέμα. 

Το Σάββατο 10/06/23 επικοινώνησα τηλεφωνικά με το Homing από το οποίο είχα κάνει την αγορά, όχι μόνο του 64005 αλλά και της ψησταριάς μου και όλων των αξεσουάρ της. Ενημέρωσα για το θέμα που είχα και οι οδηγίες ήταν να τους στείλω ένα mail με φωτογραφίες από το καλάθι και της συσκευασίας του, όπως και έκανα. 
Την Τρίτη 13/06/23 επικοινώνησαν μαζί μου τηλεφωνικώς και με ενημέρωσαν ότι θα μου σταλεί με courrier καινούργιο καλάθι και θα πρέπει να παραδώσω στον μεταφορέα το παλιό.
Σήμερα Πέμπτη 15/06/23 μου παραδόθηκε από τη μεταφορική το νέο καλάθι και παρέλαβε το παλιό.

Ένα δημόσιο ευχαριστώ δεν φτάνει και ό,τι και να πω ή ό,τι και να γράψω θα είναι λίγο.
Προσωπικά δεν περίμενα να μου το αντικαταστήσουν τόσο καιρό από την αγορά του (η αγορά ήταν τον 12/2021)
Με τέτοια αντιμετώπιση πώς να μην ξαναψωνίσεις από αυτούς;
Εμένα με κέρδισαν, με έκαναν ισόβιο πελάτη τους και μου έδωσαν να καταλάβω ότι η Napoleon έχει ισχυρή αντιπροσωπεία και κάλυψη σε οτιδήποτε προκύψει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα γελάμε… 

Εβαλα κατά λάθος διεύθυνση παράδοσης στην (παλιά) δουλειά μου

Με το που μου έρχεται το επιβεβαιωτικό e-mail και Το βλέπω, στέλνω άμεσα αίτημα για αλλαγή διεύθυνση παράδοσης. Σε καμιά ώρα παίρνω την υπέρτατη απάντηση Ότι δεν γίνεται να αλλαχτεί η διεύθυνση παράδοσης. Μπορώ όμως να ακυρώσω την παραγγελία λέει και να την ξαναβάλω. Εντωμεταξύ έχω δώσει πιστωτική, και έχω στείλει και αίτημα για ακύρωση. Τι κάνουμε τώρα;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και απο μενα. Για την weber traveler πηγαινα, αλλα ο πωλητης (ο οποιος ειναι γνωστος μου ) με επεισε να παω στην Broil King Porta - Chef 320. 5 ψησιματα εχω κανει - μπιφτεκια για μπεργκερ / πανσετες και φυσικα τις all time classic πατατες στο αλουμινοχαρτο. Ειναι η πρωτη μου ψησταρια και μεχρι στιγμης μου φαινεται πολυ ευκολη και στη χρηση αλλα και στο καθαρισμα. Ναι, θελει μια συγκεκριμενη διαδικασια για καθαρισμα, αλλα δεν ειναι κατι τραγικα δυσκολο / χρονοβορο. 

Την πηρα στα 490.

https://www.psistis.gr/chstaria-gkazioy-porta-chef-320-952653-broil-king

 

Επεξ/σία από prince_21
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AristidisZ είπε

Τώρα γελάμε… 

Εβαλα κατά λάθος διεύθυνση παράδοσης στην (παλιά) δουλειά μου

Με το που μου έρχεται το επιβεβαιωτικό e-mail και Το βλέπω, στέλνω άμεσα αίτημα για αλλαγή διεύθυνση παράδοσης. Σε καμιά ώρα παίρνω την υπέρτατη απάντηση Ότι δεν γίνεται να αλλαχτεί η διεύθυνση παράδοσης. Μπορώ όμως να ακυρώσω την παραγγελία λέει και να την ξαναβάλω. Εντωμεταξύ έχω δώσει πιστωτική, και έχω στείλει και αίτημα για ακύρωση. Τι κάνουμε τώρα;

Προσπάθησε να μιλήσεις με κάποιον προϊστάμενο/διευθυντή. Υπάρχει η δυνατότητα να παραλάβεις από το κατάστημα ή δεν υπάρχει κάποιο στην περιοχή που βρίσκεσαι; Είναι λίγο «κουλό» να μην αλλάζουν την διεύθυνση παράδοσης.

46 λεπτά πριν, prince_21 είπε

Καλησπερα και απο μενα. Για την weber traveler πηγαινα, αλλα ο πωλητης (ο οποιος ειναι γνωστος μου ) με επεισε να παω στην Broil King Porta - Chef 320. 5 ψησιματα εχω κανει - μπιφτεκια για μπεργκερ / πανσετες και φυσικα τις all time classic πατατες στο αλουμινοχαρτο. Ειναι η πρωτη μου ψησταρια και μεχρι στιγμης μου φαινεται πολυ ευκολη και στη χρηση αλλα και στο καθαρισμα. Ναι, θελει μια συγκεκριμενη διαδικασια για καθαρισμα, αλλα δεν ειναι κατι τραγικα δυσκολο / χρονοβορο. 

Την πηρα στα 490.

https://www.psistis.gr/chstaria-gkazioy-porta-chef-320-952653-broil-king

 

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

Με βάση το σκρουτζ, μπορεί κάποιος να την αγοράσει φθηνότερα

https://www.skroutz.gr/s/14661694/Broil-King-Porta-Chef-320-Φορητή-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-46x31εκ-με-3-Εστίες-5-25kW-952-654.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Trelloneritis said:

Καλησπέρα στην παρέα. Είχαμε εξελίξεις στο θέμα. 

Το Σάββατο 10/06/23 επικοινώνησα τηλεφωνικά με το Homing από το οποίο είχα κάνει την αγορά, όχι μόνο του 64005 αλλά και της ψησταριάς μου και όλων των αξεσουάρ της. Ενημέρωσα για το θέμα που είχα και οι οδηγίες ήταν να τους στείλω ένα mail με φωτογραφίες από το καλάθι και της συσκευασίας του, όπως και έκανα. 
Την Τρίτη 13/06/23 επικοινώνησαν μαζί μου τηλεφωνικώς και με ενημέρωσαν ότι θα μου σταλεί με courrier καινούργιο καλάθι και θα πρέπει να παραδώσω στον μεταφορέα το παλιό.
Σήμερα Πέμπτη 15/06/23 μου παραδόθηκε από τη μεταφορική το νέο καλάθι και παρέλαβε το παλιό.

Ένα δημόσιο ευχαριστώ δεν φτάνει και ό,τι και να πω ή ό,τι και να γράψω θα είναι λίγο.
Προσωπικά δεν περίμενα να μου το αντικαταστήσουν τόσο καιρό από την αγορά του (η αγορά ήταν τον 12/2021)
Με τέτοια αντιμετώπιση πώς να μην ξαναψωνίσεις από αυτούς;
Εμένα με κέρδισαν, με έκαναν ισόβιο πελάτη τους και μου έδωσαν να καταλάβω ότι η Napoleon έχει ισχυρή αντιπροσωπεία και κάλυψη σε οτιδήποτε προκύψει.

το παει πολυ καλα.. o τύπος που το χειρίζεται δεν είναι "τσιφούτης" κ γενικά λειτουργεί με νοοτροπία πολύ σωστή για τη δικη μου πραγματικότητα , περίμενα οτι θα σου εδινε λυση αλλα οτι στην εδωσε τοσο γρήγορα μπράβο του. Πιστεύω οτι ο τροπος σκεψης του ειναι σε φάση κ τι αξια εχει το σκατο κάλαθο στειλτου καινούριο θα ξαναπεράσει από εδω να παρει τη σούβλα ενα ανταλλακτικό ενα μαντεμι.

επισης να ξέρεις παρακολουθεί το νήμα εδώ 

 

1 hour ago, AristidisZ said:

Τώρα γελάμε… 

Εβαλα κατά λάθος διεύθυνση παράδοσης στην (παλιά) δουλειά μου

Με το που μου έρχεται το επιβεβαιωτικό e-mail και Το βλέπω, στέλνω άμεσα αίτημα για αλλαγή διεύθυνση παράδοσης. Σε καμιά ώρα παίρνω την υπέρτατη απάντηση Ότι δεν γίνεται να αλλαχτεί η διεύθυνση παράδοσης. Μπορώ όμως να ακυρώσω την παραγγελία λέει και να την ξαναβάλω. Εντωμεταξύ έχω δώσει πιστωτική, και έχω στείλει και αίτημα για ακύρωση. Τι κάνουμε τώρα;

εγω θα το αφηνα οπως ειναι..

αυτοι το δινουν σε μεταφορική , το παρακολουθεις ζητάς το τρακινκγ ποια μεταφορική είναι κ μιλας με τη μεταφορικη 

 

βασικα ποσο πιο φθηνα τη πετυχες?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, sndev said:

βασικα ποσο πιο φθηνα τη πετυχες?

700€, και παίζει στα 800

το βασικό είναι να βγάλω άκρη με τους μαλακες, μη γίνει καμία κέντα και δε πάρω ψησταριά και πληρώσω κιόλας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, AristidisZ said:

700€, και παίζει στα 800

το βασικό είναι να βγάλω άκρη με τους μαλακες, μη γίνει καμία κέντα και δε πάρω ψησταριά και πληρώσω κιόλας 

Μπα όχι μωρέ, λευτα δε θα χάσεις αλλά κρίμα να μην επωφεληθεις το κατοστάρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ilpapacha said:

Προσπάθησε να μιλήσεις με κάποιον προϊστάμενο/διευθυντή. Υπάρχει η δυνατότητα να παραλάβεις από το κατάστημα ή δεν υπάρχει κάποιο στην περιοχή που βρίσκεσαι; Είναι λίγο «κουλό» να μην αλλάζουν την διεύθυνση παράδοσης.

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

Με βάση το σκρουτζ, μπορεί κάποιος να την αγοράσει φθηνότερα

https://www.skroutz.gr/s/14661694/Broil-King-Porta-Chef-320-Φορητή-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-46x31εκ-με-3-Εστίες-5-25kW-952-654.html

Να εισαι καλα! Πηγα και την ειδα στο καταστημα και την πηρα εγω ο ιδιος. Το σκρουτζομαγαζο - Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...