Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, sndev είπε

Φυσικά ρε συ, όταν αφορά για κάτι θα πιάσει σεβαστό χώρο στο σπίτι μου κ κοστίζει έναν μισθό θα ψαχτώ αφού το δω μπροστά μου και μου κινήσει το ενδιαφέρον. Προσωπικά το θεωρώ χάσιμο χρονο να χαζεύω κ να ενημερώνομαι κατι που δε μπορω να αποκτήσω άμεσα καθως μεχρι να ερθει θα εχει εξελιχθει κ πιθανόν αλλαξει.  Εάν δε δω στο μαγαζί δίπλα μου η σε ανθρώπους που εμπιστεύομαι κ το εχουν ,οτιδήποτε σα τεχνολογία ,δε θα ασχοληθώ. ακομα κ σε βιντεο να πέσω συνήθως θα το προσπεράσω.

Εδώ κάποιος έγραψε για νερό στο ταψακι σα πατέντα σε ψησταριά. ε ρε φίλε μπορεί νανε γαμάτο δε ξέρω δε μπορω να πισθω ετσι στα κουτουρου, πρεπει να  το δω σε μαγαζι να  το δω σε event να ψήνουν , να φαω από φιλο να εκστασιαστώ δε θα ασχοληθώ αλλιως να μάθω, πόσο μαλλον να σκάσω 1000 ευρώ. το οτι το ξέρω ειναι γτ γραφτηκε εδω σε ελληνικό φορουμ.

κατα τη γνωμη μου λοιπον όχι, δεν θα έπρεπε να το γνωρίζω εγώ, το θεωρω λαθος. Αυτοί θα έπρεπε να υπάρχουν στη χώρα οπού ζω να με ενημερώνουν ώστε να μου το πουλήσουν ,όχι εγώ να σκάω πολλά λευτα στα τυφλά επειδη καπου το ειδα τυχαια (ΚΑΙ ειναι η μονη που το εχει - τοτε-) , άσχετος εαν αποδώσει η οχι.

θα μου πει κάποιος τώρα να σου φέρουν υπέρυθρο ματι το 2018 για την σπαλοπριζολα που θα σου πασάρει ο κρεωπολης επειδη του ζήτησες ribeye k σου απαντησε σε κιμα εχω λαπα η ελια? καταλαβαίνεις λοιπόν οτι είναι πολύ πιο σύνθετο ολο αυτο. θα ψαχτείς συνήθως όταν σου δημιουργηθεί ανάγκη . Τουλάχιστον εγώ :) 

 

 

Προφανώς αυτό έχει να κάνει και με τον καθένα μας ξεχωριστά. Πολλές φορές ψάχνω διάφορα πράγματα, χωρίς να έχω άμεσο σκοπό να τα αποκτήσω ή μπορεί να μην έχω καν σκοπό να τα αποκτήσω. Το κάνω από περιέργεια ή/και για να δω τι υπάρχει στην αγορά.

Το να δεις ένα προϊόν από κοντά ή ακόμα καλύτερα «εν δράσει» είναι το ιδανικό, όμως δεν είναι πάντα εφικτό. Υπάρχουν και περιπτώσεις όπου ακόμα κι αν δεις από κοντά, σε λειτουργία, ένα προϊόν, αυτό να είναι παραπλανητικό, όπως πχ στις τηλεοράσεις που έχουν στα καταστήματα και «παίζουν» συγκεκριμένα «πειραγμένα» βιντεάκια και η εικόνα είναι πολύ διαφορετική όταν την αποκτήσεις και την χρησιμοποιήσεις στο σπίτι σου κτλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2222

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

11 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Τι πρόβλημα έχει;

Είναι στραβή η μια πλευρά στο σημείο που ενώνεται με το μέταλλο που έχω σημειώσει με το κόκκινο βέλος. Σαν αποτέλεσμα έχει, η μια απόσταση με την κόκκινη γραμμή να είναι 13cm από τη μια μεριά και 11cm από την άλλη. Επίσης, οι αποστάσεις που έχω σημειώσει με μαύρες γραμμές είναι 3cm στην μια και 2,5cm στην άλλη.
Αύριο θα επικοινωνήσω με το κατάστημα και είμαι περίεργος να ακούσω τί θα μου πούν.napoleon_64005c.png.3dc5da27f601eb586b8bde40e138a2b0.png

napoleon_64005.jpg

napoleon_64005a.jpg

napoleon_64005b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Trelloneritis said:

Είναι στραβή η μια πλευρά στο σημείο που ενώνεται με το μέταλλο που έχω σημειώσει με το κόκκινο βέλος. Σαν αποτέλεσμα έχει, η μια απόσταση με την κόκκινη γραμμή να είναι 13cm από τη μια μεριά και 11cm από την άλλη. Επίσης, οι αποστάσεις που έχω σημειώσει με μαύρες γραμμές είναι 3cm στην μια και 2,5cm στην άλλη.
Αύριο θα επικοινωνήσω με το κατάστημα και είμαι περίεργος να ακούσω τί θα μου πούν.napoleon_64005c.png.3dc5da27f601eb586b8bde40e138a2b0.png

napoleon_64005.jpg

napoleon_64005a.jpg

napoleon_64005b.jpg

ποιο ειναι το κατάστημα απο περιέργεια?

Απόδειξη εχεις κρατήσει  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, vins είπε

Αν θέλεις γράψε το μαγαζί που είχες πάρει προσφορά τα παρελκόμενα (αν στέλνει ακόμα Ελλάδα)

Την ψησταρια την πηρα απο το bbq-entertainer-shop.de.  Εχει και τα αξεσουαρ και τουλαχιστον τοτε εστελνε Ελλαδα.

Εγω ομως τα αξεσουαρ τοτε τα ειχα βρει σε πολυ καλη προσφορα απο το grillfuerst.de. Δεν εστελνε Ελλαδα και χρησιμοποησα το eshopwedrop.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Trelloneritis είπε

Είναι στραβή η μια πλευρά στο σημείο που ενώνεται με το μέταλλο που έχω σημειώσει με το κόκκινο βέλος. Σαν αποτέλεσμα έχει, η μια απόσταση με την κόκκινη γραμμή να είναι 13cm από τη μια μεριά και 11cm από την άλλη. Επίσης, οι αποστάσεις που έχω σημειώσει με μαύρες γραμμές είναι 3cm στην μια και 2,5cm στην άλλη.
Αύριο θα επικοινωνήσω με το κατάστημα και είμαι περίεργος να ακούσω τί θα μου πούν.napoleon_64005c.png.3dc5da27f601eb586b8bde40e138a2b0.png

napoleon_64005.jpg

napoleon_64005a.jpg

napoleon_64005b.jpg

Ουσιαστικά φαίνεται ότι είτε έχει «φάει» κάποιο χτύπημα και στράβωσε είτε έγινε κάποιο λάθος κατα την κατασκευή. Ίσως και να επανέρχεται αν το βάλεις σε μία μέγγενη. Όπως και να ´χει καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με το κατάστημα που το αγόρασες ή/και την αντιπροσωπεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ppetros είπε

Την ψησταρια την πηρα απο το bbq-entertainer-shop.de.  Εχει και τα αξεσουαρ και τουλαχιστον τοτε εστελνε Ελλαδα.

Εγω ομως τα αξεσουαρ τοτε τα ειχα βρει σε πολυ καλη προσφορα απο το grillfuerst.de. Δεν εστελνε Ελλαδα και χρησιμοποησα το eshopwedrop.

Παντως δεν φαινεται να εχει λειτουργικο προβλημα, παρα μονο αισθητικο. Δεν εχει νοημα ετσι και αλλιως αυτες οι αποστασεις να ειναι ακριβως αφου αυτο που θα βαζεις μεσα αποκλειεται να εχει το ιδιο βαρος σε καθε πλευρα.

Ασε που 6-8 στροφες το λεπτο δεν εχουν καμμια επιδραση στη μη ζυγοσταθμισμενη ψησταρια.

Αν η σουβλα περναει και σφιγγει εγω δεν θα ασχολιομουν καθόλου.

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να την φορτωσεις στο οριο και ετσι να δινει λιγο παραπανω καταπονηση στο μοτερ οταν το "μακρυ" μερος φτανει στο πανω μερος και γυρίζοντας δινει λιγο μεγαλυτερη ροπη σε σχεση με το "κοντο". Λεπτομερια που δεν αξιζει να ασχοληθεις. Και ενα κοτοπουλο οταν σουβλιζεις δημιουργεις τεχνητα μια τετοια ανισοτητα που θεωρητικα την διορθωνεις με αντιβαρο (πραγμα που δεν κανουν και ολοι,  αν το μοτερ εχει δυναμη να καλυψει την διαφορα ροπης)

Επεξ/σία από johnniek13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, sndev είπε

ποιο ειναι το κατάστημα απο περιέργεια?

Απόδειξη εχεις κρατήσει  ?

Από Homing έχω κάνει όλες τις αγορές μου. Νομίζω ότι δεν ευθύνεται το κατάστημα για το πρόβλημα του προϊόντος, η αντιμετώπιση του προβλήματος έχει να κάνει με το κατάστημα. Κάπου έχω κρατημένη και την απόδειξη.

 

10 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Ουσιαστικά φαίνεται ότι είτε έχει «φάει» κάποιο χτύπημα και στράβωσε είτε έγινε κάποιο λάθος κατα την κατασκευή. Ίσως και να επανέρχεται αν το βάλεις σε μία μέγγενη. Όπως και να ´χει καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με το κατάστημα που το αγόρασες ή/και την αντιπροσωπεία.

Και εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου αλλά η συσκευασία είναι άθικτη, οπότε πιστεύω ότι είναι κατασκευαστικό το πρόβλημα. Με το κατάστημα δεν έχω επικοινωνήσει ακόμα, αλλά θα το κάνω άμεσα.

@johnniek13 Για εμένα είναι η απάντηση σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Trelloneritis said:

Από Homing έχω κάνει όλες τις αγορές μου. Νομίζω ότι δεν ευθύνεται το κατάστημα για το πρόβλημα του προϊόντος, η αντιμετώπιση του προβλήματος έχει να κάνει με το κατάστημα. Κάπου έχω κρατημένη και την απόδειξη.

Εκτός από κατάστημα είναι κ ο αντιπροσωπος :

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sndev είπε

Εκτός από κατάστημα είναι κ ο αντιπροσωπος :

Το γνωρίζω και είναι ο λόγος που το επέλεξα για τις αγορές μου. Πιστεύω ότι θα βγει άκρη γιατί θεωρώ ότι δεν είναι υπαιτιότητα μου το πρόβλημα. Το λάθος μου είναι ότι έχω το αξεσουάρ στην κατοχή μου καιρό και ότι τόσο καιρό δεν το είχα ελέγξει μιας και δεν το χρειάστηκα ποτέ μέχρι το περασμένο Σάββατο που αποφάσισα να ψήσω για πρώτη φορά ψάρια στην Napoleon. Θα μπορούσε να είχε κάτι άλλο μέσα αν χώραγε πχ αντί για το 64005 να είχε το 64000. Εκεί άντε βγάλε άκρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Trelloneritis said:

Το γνωρίζω και είναι ο λόγος που το επέλεξα για τις αγορές μου. Πιστεύω ότι θα βγει άκρη γιατί θεωρώ ότι δεν είναι υπαιτιότητα μου το πρόβλημα. Το λάθος μου είναι ότι έχω το αξεσουάρ στην κατοχή μου καιρό και ότι τόσο καιρό δεν το είχα ελέγξει μιας και δεν το χρειάστηκα ποτέ μέχρι το περασμένο Σάββατο που αποφάσισα να ψήσω για πρώτη φορά ψάρια στην Napoleon. Θα μπορούσε να είχε κάτι άλλο μέσα αν χώραγε πχ αντί για το 64005 να είχε το 64000. Εκεί άντε βγάλε άκρη!

Αυτό είναι οντος το θέμα δεν είναι ότι είναι 1ς μήνας μετά καν.. Αλλά θέλω να πιστεύω θα βρεθεί άκρη από τη μικρή εμπειρία που είχα μου άφησε πολύ καλή εντύπωση γιαυτό ενημέρωσε μας με την εξέλιξη αν θες.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, johnniek13 είπε

Ναι..

Σε ρώτησα γιατί είχες σε παράθεση τον ppetros

Στις 6/6/2023 στις 2:41 ΜΜ, johnniek13 είπε

Παντως δεν φαινεται να εχει λειτουργικο προβλημα, παρα μονο αισθητικο. Δεν εχει νοημα ετσι και αλλιως αυτες οι αποστασεις να ειναι ακριβως αφου αυτο που θα βαζεις μεσα αποκλειεται να εχει το ιδιο βαρος σε καθε πλευρα.

Ασε που 6-8 στροφες το λεπτο δεν εχουν καμμια επιδραση στη μη ζυγοσταθμισμενη ψησταρια.

Αν η σουβλα περναει και σφιγγει εγω δεν θα ασχολιομουν καθόλου.

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να την φορτωσεις στο οριο και ετσι να δινει λιγο παραπανω καταπονηση στο μοτερ οταν το "μακρυ" μερος φτανει στο πανω μερος και γυρίζοντας δινει λιγο μεγαλυτερη ροπη σε σχεση με το "κοντο". Λεπτομερια που δεν αξιζει να ασχοληθεις. Και ενα κοτοπουλο οταν σουβλιζεις δημιουργεις τεχνητα μια τετοια ανισοτητα που θεωρητικα την διορθωνεις με αντιβαρο (πραγμα που δεν κανουν και ολοι,  αν το μοτερ εχει δυναμη να καλυψει την διαφορα ροπης)

Σίγουρα είναι 100% αισθητικό και χτυπάει τα ψυχαναγκαστικά μου. Λειτουργικό είναι μόνο όσον αφορά τη χωρητικότητα του καλαθιού αφού από τη μία πλευρά είναι μικρότερο το κενό. Κατά τα άλλα συμφωνώ ότι στις στροφές που γυρίζει το μοτέρ δεν έχει κάποια επίδραση. Γι' αυτό πιστεύω άλλωστε ότι σταμάτησαν να βάζουν και αντίβαρα στο πακέτο της σούβλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Trelloneritis είπε

Γι' αυτό πιστεύω άλλωστε ότι σταμάτησαν να βάζουν και αντίβαρα στο πακέτο της σούβλας.

Ουτε η weber βαζει αντιβαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...