Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, sndev είπε

Όχι ρε συ... Απαραίτητο δε το λες αλλά είναι τρελό +, εγώ που δεν ειχα ποτέ πλέον άλλαξε ο τρόπος κ ο χρόνος στο Μοσχάρι.. Το υπέρυθρο μάτι το θεωρω τρελή ευκολία, το έχω λατρέψει 

προσωπική εκτίμηση , και επειδή ψυχανεμίζομαι  πως είσαι  στην κατηγορία του ... κοτσονάτου , να σε ρωτήσω κάτι ,
 θα  ένιωθες ποτέ οτι σου λείπει  υπέρυθρος καυστήρας  σε ψησταριά  κάρβουνου ;

Υ.Γ.  τώρα αν τον χρειάζεσαι για να τηγανίζεις  οκ  πάω πάσο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2222

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, ηνίοχος said:

προσωπική εκτίμηση , και επειδή ψυχανεμίζομαι  πως είσαι  στην κατηγορία του ... κοτσονάτου , να σε ρωτήσω κάτι ,
 θα  ένιωθες ποτέ οτι σου λείπει  υπέρυθρος καυστήρας  σε ψησταριά  κάρβουνου ;

Υ.Γ.  τώρα αν τον χρειάζεσαι για να τηγανίζεις  οκ  πάω πάσο ;)

καλε τι εννοεις κοτσονάτος?

γεροντοπαλίκαρο ραμολί εποχής πασοκ που προλαβε τα κάρβουνα? η έχει την έννοιά του τσολια του αρχηγου να πάρω τα πανω μου?

οχι βέβαια ποτέ δε θα μου έλειπε ο υπέρυθρος σε κάρβουνο

 

να σου διευκρινίσω γτ μαλλον δεν ηταν ξεκαθαρο οπως το διατύπωσα(?!?!). 

Έγραψα δεν ειναι απαραιτητο αλλα ειναι +. οπως κ να τηγανίζεις ειναι + δεν ειναι απαραίτητο οπότε κ στις 2 περιπτωσεις δε θα μου ελειπε κατι  δε παυει ομως να ειναι game changer σαν τα υπερατου καποτε? αχ αναμνησεις οι κολογεροι πως μου ρθε τωρα

πραγματικα ομως, θα ήθελα να μου εξηγησεις το σκεπτικο σου με τη σύγκρισή καρβουνου 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sndev είπε

καλε τι εννοεις κοτσονάτος?

γεροντοπαλίκαρο ραμολί εποχής πασοκ που προλαβε τα κάρβουνα? η έχει την έννοιά του τσολια του αρχηγου να πάρω τα πανω μου?

οχι βέβαια ποτέ δε θα μου έλειπε ο υπέρυθρος σε κάρβουνο

 

να σου διευκρινίσω γτ μαλλον δεν ηταν ξεκαθαρο οπως το διατύπωσα(?!?!). 

Έγραψα δεν ειναι απαραιτητο αλλα ειναι +. οπως κ να τηγανίζεις ειναι + δεν ειναι απαραίτητο οπότε κ στις 2 περιπτωσεις δε θα μου ελειπε κατι  δε παυει ομως να ειναι game changer σαν τα υπερατου καποτε? αχ αναμνησεις οι κολογεροι πως μου ρθε τωρα

πραγματικα ομως, θα ήθελα να μου εξηγησεις το σκεπτικο σου με τη σύγκρισή καρβουνου 

Κοτσονατος με την έννοια ότι έχεις την εμπειρία κάποιων χρόνων αλλά ζεις στο σήμερα (συνήθως λέγεται για τους κάποιας ηλικίας που όμως δεν τους φαίνεται) όπως και να χει δεν εννοούσα κάτι υποτιμητικό.

Για το κάρβουνο τώρα , έκανα μια υπόθεση, και θεωρώντας δεδομένο ότι υπάρχει εμπειρία χρόνων από μέρους θα ξέρεις πολύ καλά από ένταση στο ψήσιμο και τα αποτελέσματα της , δεν χρειάζεσαι τον υπέρυθρο καυστήρα για να έχεις  ωραίο ψήσιμο, αλλά μια σωστή θερμοκρασία περίπου 350° κάτι που θεωρώ  εφικτό σε μια ψησταριά (εννοώ θερμοκρασία στη σχάρα) , πολύ φασαρία για το τίποτα με άλλα λόγια , και που όπως καταλαβαίνω από ότι γράφεις συμφωνούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, ηνίοχος said:

Κοτσονατος με την έννοια ότι έχεις την εμπειρία κάποιων χρόνων αλλά ζεις στο σήμερα (συνήθως λέγεται για τους κάποιας ηλικίας που όμως δεν τους φαίνεται) όπως και να χει δεν εννοούσα κάτι υποτιμητικό.

Για το κάρβουνο τώρα , έκανα μια υπόθεση, και θεωρώντας δεδομένο ότι υπάρχει εμπειρία χρόνων από μέρους θα ξέρεις πολύ καλά από ένταση στο ψήσιμο και τα αποτελέσματα της , δεν χρειάζεσαι τον υπέρυθρο καυστήρα για να έχεις  ωραίο ψήσιμο, αλλά μια σωστή θερμοκρασία περίπου 350° κάτι που θεωρώ  εφικτό σε μια ψησταριά (εννοώ θερμοκρασία στη σχάρα) , πολύ φασαρία για το τίποτα με άλλα λόγια , και που όπως καταλαβαίνω από ότι γράφεις συμφωνούμε 

Όχι δε πηρα αρνητικά το κοτσονατος αλλά έκλαψα συνειρμικά αρχικά, μετά προσπαθουσα να το κάνω εικόνα μέχρι που το κανα ισαξιο του λιμοκονδορου που φλεξαρει. Ε μετα λέω θα ρωτησω δε μπορεί να χω κανει εικόνα γέρου λουλη με μοβ γραβάτα που ψήνει με Γάντια μη λερωθεί, ντροπή. Anyway 

 

Ακου τώρα, έλεγα - σκευτομουν ακριβώς τα ίδια για το υπέρυθρο πραγματικά ότι ψηλή ένταση κ μπλα μπλα οπότε καταλαβαίνω το σκεπτικό σου κ πριν 1 μηνα θα συμφωνούσα full με ένα ενδοιασμό μόνο επειδή δεν είχα τεστάρει. Στη θεωρεία είναι πολύ σωστό αλλά στη πράξη λειπουν λεπτομεριες που δε μπορώ να σου εξηγήσω γραπτά μπορώ να σου περιγράψω όμως. 

Στου αερίου ψήνεις σε φάση κλειστού φούρνου οπότε ψήνεται συνχρονος μέχρι βάθους. Στο μάτι αυξάνει βίαια η επιφάνεια αλλα δε πρόλαβαινει να πάει μέχρι βάθος κ συνχρονος η πανω πλευρά δεν έχει 200 βαθμους αλλά την εξωτερική θερμοκρασία. Είναι τελείως άλλο ψήσιμο πραγματικά κ άλλη διαχείριση 

Κοίτα λίγο ένα στήθος κοτόπουλο, τονίζω το στήθος δεν έχει πέτσα κ λιπαρή ουσία. Σε  εμεσο ψήσιμο έως 70 βαθμούς εσωτερική κ μετά σε μάτι υπέρυθρο εως 75. Δες τη κρουστά κ το ποσο ζουμερο είναι μέσα. Σε φούρνο αερίου bbq κτλ για να κάνω τέτοια κρουστά σε αυτό το κομμάτι μέσα θα χε στεγνώσει συνδιαστικα. Δε το θεωρω καθόλου πολύ φασαρία για το τίποτα πραγματικά. Ειδικά σε rib eye εχεις άμεσα τεραστια θερμοκρασια τέλεια κρουστά σε medium rare γτ οπως σου ανέφερα δε προλαβαίνει να ψηθεί μέσα περισσότερο κ ένα πολύ ακόμα βασικο λόγο τεράστιας θερμοκρασίας δεν υπάρχει βρωμιά. Ότι πέφτει γίνεται στάχτη σαν αυτό καθαρισμος. Πρέπει να το δεις καλύτερα όχι για να αλλάξεις γνώμη αλλά για να το ξανά σκευτεις, άσχετος αν ταιριάζει στη καθημερινότητα σου ή όχι. 

SmartSelect_20230603_002327_Gallery.jpg.31a2c1cc43813140d3bf48dca73d0495.jpg

ο λόγος που είπα ότι δε θα μου έλειπε το υπέρυθρο είναι γιατι πρακτικα τα κάρβουνα κάνουν υπέρυθρο ψήσιμο ενω του αερίου όχι.. 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, sndev είπε

Όχι δε πηρα αρνητικά το κοτσονατος αλλά έκλαψα συνειρμικά αρχικά, μετά προσπαθουσα να το κάνω εικόνα μέχρι που το κανα ισαξιο του λιμοκονδορου που φλεξαρει. Ε μετα λέω θα ρωτησω δε μπορεί να χω κανει εικόνα γέρου λουλη με μοβ γραβάτα που ψήνει με Γάντια μη λερωθεί, ντροπή. Anyway 

 

Ακου τώρα, έλεγα - σκευτομουν ακριβώς τα ίδια για το υπέρυθρο πραγματικά ότι ψηλή ένταση κ μπλα μπλα οπότε καταλαβαίνω το σκεπτικό σου κ πριν 1 μηνα θα συμφωνούσα full με ένα ενδοιασμό μόνο επειδή δεν είχα τεστάρει. Στη θεωρεία είναι πολύ σωστό αλλά στη πράξη λειπουν λεπτομεριες που δε μπορώ να σου εξηγήσω γραπτά μπορώ να σου περιγράψω όμως. 

Στου αερίου ψήνεις σε φάση κλειστού φούρνου οπότε ψήνεται συνχρονος μέχρι βάθους. Στο μάτι αυξάνει βίαια η επιφάνεια αλλα δε πρόλαβαινει να πάει μέχρι βάθος κ συνχρονος η πανω πλευρά δεν έχει 200 βαθμους αλλά την εξωτερική θερμοκρασία. Είναι τελείως άλλο ψήσιμο πραγματικά κ άλλη διαχείριση 

Κοίτα λίγο ένα στήθος κοτόπουλο, τονίζω το στήθος δεν έχει πέτσα κ λιπαρή ουσία. Σε  εμεσο ψήσιμο έως 70 βαθμούς εσωτερική κ μετά σε μάτι υπέρυθρο εως 75. Δες τη κρουστά κ το ποσο ζουμερο είναι μέσα. Σε φούρνο αερίου bbq κτλ για να κάνω τέτοια κρουστά σε αυτό το κομμάτι μέσα θα χε στεγνώσει συνδιαστικα. Δε το θεωρω καθόλου πολύ φασαρία για το τίποτα πραγματικά. Ειδικά σε rib eye εχεις άμεσα τεραστια θερμοκρασια τέλεια κρουστά σε medium rare γτ οπως σου ανέφερα δε προλαβαίνει να ψηθεί μέσα περισσότερο κ ένα πολύ ακόμα βασικο λόγο τεράστιας θερμοκρασίας δεν υπάρχει βρωμιά. Ότι πέφτει γίνεται στάχτη σαν αυτό καθαρισμος. Πρέπει να το δεις καλύτερα όχι για να αλλάξεις γνώμη αλλά για να το ξανά σκευτεις, άσχετος αν ταιριάζει στη καθημερινότητα σου ή όχι. 

SmartSelect_20230603_002327_Gallery.jpg.31a2c1cc43813140d3bf48dca73d0495.jpg

ο λόγος που είπα ότι δε θα μου έλειπε το υπέρυθρο είναι γιατι πρακτικα τα κάρβουνα κάνουν υπέρυθρο ψήσιμο ενω του αερίου όχι.. 

Οκ σεβαστή η άποψη σου , ειδικά μετά από την περιγραφή του ψησίματος της ψησταριάς και του αποτελέσματος να πλησιάζει αυτό του φούρνου καταλαβαίνω καλύτερα το λόγο που σε ενθουσίασε ο υπέρυθρος , προσωπικά δεν έχω τέτοιο θέμα , και σε καμία περίπτωση δεν ένιωσα ότι το αποτέλεσμα μοιάζει με φούρνου , αλλά και κανένας απ' όσους έχουν δοκιμάσει απο οτι έψησα

Ωραίο το ψήσιμο   στο φιλέτο, κατά την γνώμη μου από τα πιο απαιτητικά κομμάτια , πολύ περισσότερο από μια μοσχαρίσια θα έλεγα  ότι μοιάζει με αυτό του συκωτιού με τη διαφορά ότι στο φιλέτο κοτόπουλο πρέπει να τηρηθούν οι σωστές θερμοκρασίες για την ασφάλεια , το ψήνω πάντα άμεσα σε δυνατή φωτιά σε  πιο λεπτή κοπή (το ανοίγω δλδ) σε σχέση με αυτό της φωτογραφίας , και πίστεψε με το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό όπως και το δικό σου

Κατά τη γνώμη μου η κάθε ψησταριά έχει τα δικά της χαρακτηριστικά τα οποία πρέπει να τα ανακαλύψει ο χρήστης -ψητας και να την χειριστεί ανάλογα 

 

Να είμαστε γεροί να ψήνουμε :)

 

 

Επεξ/σία από ηνίοχος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, ηνίοχος said:

ειδικά μετά από την περιγραφή του ψησίματος της ψησταριάς και του αποτελέσματος να πλησιάζει αυτό του φούρνου καταλαβαίνω καλύτερα το λόγο που σε ενθουσίασε ο υπέρυθρος

ρε συ πραγματικά αυτο κατάλαβες απο το κατεβατό?

πιστεύεις σε μια ψησταριά που μπορώ εχω τη δυνατότητά να πιάσω στο καδο 400+ (για επιφάνεια δε το συζητάω χαζος δεν εισαι )ότι εχω αποτέλεσμά φούρνου?  προσπάθησα να σου περιγράψω με παραδειγμα για να καταλαβεις τη διαφορα του αποτελέσματος στον υπερυθρο κ συναρτηση του χρονου σε καποιες περιπτωσεις.  με κανεις κ μετανιωνω που μετα απο τοσα χρονια καθομαι κ γραφω κατεβατα μιλωντας σοβαρα. επισης προσπερνας παρα πολλα γραφομενα για να απομωνωσεις κ να σχολιασεις αλλο κακο κ αυτο..

τωρα μιλοντας γενικα στο συνολο παρουσιας ο τρόπος που απομονώνεις προτάσεις για να αποτυπώσεις συμπεράσματα   αλλάζοντάς την ουσία είναι κακός αν όχι προσβλητικός . Όχι γτ έχει η δεν εχει κάποιος "προβλημα" το οποιο στέλνει το αποτέλεσμα στον "Ενθουσιασμο" (χειραγώγηση κοινου λέγεται ) η κάνει τον άλλον να πει γτ έχασα τόσο χρονο να γραψω σοβαρα αλλα κυρίως γτ προσβάλει τη νοημοσύνη. Ξέρεις εχω κ εγω την ικανότητα να πηγαίνω την κουβέντα εκεί που Θέλω  οπως κ το χαρισμα να αλλάζω τα λεγομενα αλλα το θεωρω ηλίθιο να συμβαίνει σε κουβέντα για ψησταριές κ φαι. ειναι σαν τις γκομενες που λες 10 πραγματα κ θα πιασουν το μισο απο το 1 κ θα επιμενουν ωστε να πεισουν οτι εχεις άδικο κ τον εαυτο τους οτι αδικούνται. 

 

οποτε για να ξεκαθαρίσω οχι δεν ψηνω σαν φούρνου ουτε έψηνα ακόμα κ με τη νατεριαλ του vins. ξερω πολυ καλα να ξεχωριζω τη διάφορα ωστε να νιωσω ενθουσιασμενος. 

εν παση περιπτωση το αποτέλεσμα γευστικά δεν ειναι το ιδιο ειτε θες να το παραδεχτείς είτε οχι δικο σου θέμα κ δικό σου κ οχι δεν ειναι υποκειμενικό καθώς γνωρίζεις καλα οτι δεν πήρα πριν 1 ετος 1 ψησταρια κ οτι νανε πεταω αρλουμπες.

 

image.png.fef904b03fa69c96e0b99948e1802ef3.png

 

για βαλε μας κανα κοτοπουλακι να δουμε  γτ οντος είναι λιγο ιδιαίτερο,  δεν εχεις σηκώσει καμια φωτο τελευταία η γενικά δε θυμάμαι.

ειμαι σιγουρος οτι τη κρουστα αυτη κ τα εκατοστα ΜΗ εντονου ψησιματος απο το την επιφανια του στηθους μεχρι το βαθος ειναι πολυ μικροτερα ακομα κ αν βαζεις νερο στο ταψακι. 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχω πει τώρα τελευταία για το πόσο καλό υλικό είναι το ανοξείδωτο για ψησταριά...?

Επίσης αν βάζεις και νερο τα ψητά βγαίνουν μουρλια...μέσα στην υγρασια...στάζουν

 

 

Επίσης μην ξεχνιόμαστε να είμαστε γέροι να ψήνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Σας έχω πει τώρα τελευταία για το πόσο καλό υλικό είναι το ανοξείδωτο για ψησταριά...?

Επίσης αν βάζεις και νερο τα ψητά βγαίνουν μουρλια...μέσα στην υγρασια...στάζουν

 

 

Επίσης μην ξεχνιόμαστε να είμαστε γέροι να ψήνουμε...

Νταξει τώρα μη γίνεσαι εριστικός κι εσυ, θα ρθει το copy/paste/παράθεση/πεςμουπούέγραψακάτιτέτοιοεγώ και όλα καλά για 2-3 βδομαδες 

2 ώρες πριν, sndev είπε

ρε συ πραγματικά αυτο κατάλαβες απο το κατεβατό?

πιστεύεις σε μια ψησταριά που μπορώ εχω τη δυνατότητά να πιάσω στο καδο 400+ (για επιφάνεια δε το συζητάω χαζος δεν εισαι )ότι εχω αποτέλεσμά φούρνου?  προσπάθησα να σου περιγράψω με παραδειγμα για να καταλαβεις τη διαφορα του αποτελέσματος στον υπερυθρο κ συναρτηση του χρονου σε καποιες περιπτωσεις.  με κανεις κ μετανιωνω που μετα απο τοσα χρονια καθομαι κ γραφω κατεβατα μιλωντας σοβαρα. επισης προσπερνας παρα πολλα γραφομενα για να απομωνωσεις κ να σχολιασεις αλλο κακο κ αυτο..

τωρα μιλοντας γενικα στο συνολο παρουσιας ο τρόπος που απομονώνεις προτάσεις για να αποτυπώσεις συμπεράσματα   αλλάζοντάς την ουσία είναι κακός αν όχι προσβλητικός . Όχι γτ έχει η δεν εχει κάποιος "προβλημα" το οποιο στέλνει το αποτέλεσμα στον "Ενθουσιασμο" (χειραγώγηση κοινου λέγεται ) η κάνει τον άλλον να πει γτ έχασα τόσο χρονο να γραψω σοβαρα αλλα κυρίως γτ προσβάλει τη νοημοσύνη. Ξέρεις εχω κ εγω την ικανότητα να πηγαίνω την κουβέντα εκεί που Θέλω  οπως κ το χαρισμα να αλλάζω τα λεγομενα αλλα το θεωρω ηλίθιο να συμβαίνει σε κουβέντα για ψησταριές κ φαι. ειναι σαν τις γκομενες που λες 10 πραγματα κ θα πιασουν το μισο απο το 1 κ θα επιμενουν ωστε να πεισουν οτι εχεις άδικο κ τον εαυτο τους οτι αδικούνται. 

 

οποτε για να ξεκαθαρίσω οχι δεν ψηνω σαν φούρνου ουτε έψηνα ακόμα κ με τη νατεριαλ του vins. ξερω πολυ καλα να ξεχωριζω τη διάφορα ωστε να νιωσω ενθουσιασμενος. 

εν παση περιπτωση το αποτέλεσμα γευστικά δεν ειναι το ιδιο ειτε θες να το παραδεχτείς είτε οχι δικο σου θέμα κ δικό σου κ οχι δεν ειναι υποκειμενικό καθώς γνωρίζεις καλα οτι δεν πήρα πριν 1 ετος 1 ψησταρια κ οτι νανε πεταω αρλουμπες.

 

image.png.fef904b03fa69c96e0b99948e1802ef3.png

 

για βαλε μας κανα κοτοπουλακι να δουμε  γτ οντος είναι λιγο ιδιαίτερο,  δεν εχεις σηκώσει καμια φωτο τελευταία η γενικά δε θυμάμαι.

ειμαι σιγουρος οτι τη κρουστα αυτη κ τα εκατοστα ΜΗ εντονου ψησιματος απο το την επιφανια του στηθους μεχρι το βαθος ειναι πολυ μικροτερα ακομα κ αν βαζεις νερο στο ταψακι. 

Ρε συ μην ασχολείσαι, κι εγώ τσιμπούσα παλιότερα, αλλά κρίμα ο κόπος. Άλματα λογικής για να βγει το αφήγημα, ορισμός του gaslighting μετά κλπ. Δεν αξίζει.

Επεξ/σία από vins
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η τεχνολογία του infrared είναι παλιά. Η Napoleon την χρησιμοποεί εδώ και 20 χρόνια 

https://www.napoleon.com/en/20-years-sizzle-zone

Οπότε δεν ξέρω αν τελικά ο @sndev είναι  τόσο μπροστά ή τόσο πίσω 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Πάντως η τεχνολογία του infrared είναι παλιά. Η Napoleon την χρησιμοποεί εδώ και 20 χρόνια 

https://www.napoleon.com/en/20-years-sizzle-zone

Οπότε δεν ξέρω αν τελικά ο @sndev είναι  τόσο μπροστά ή τόσο πίσω 😁

δεν νομίζω ότι μπορώ να το πω καλύτερα ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilpapacha είπε

Πάντως η τεχνολογία του infrared είναι παλιά. Η Napoleon την χρησιμοποεί εδώ και 20 χρόνια 

https://www.napoleon.com/en/20-years-sizzle-zone

Οπότε δεν ξέρω αν τελικά ο @sndev είναι  τόσο μπροστά ή τόσο πίσω 😁

Σιγά, τι ξέρουν τα Καναδεζάκια… Δεν είχαν  Έλληνα υπεύθυνο R&D να τους μιλήσει για τα κράματα στον κάδο και το ινοξ…

Νταξει, φυσικά δεν είναι για όλους το ινοξ, έτσι; Θέλει να είσαι και λίγο μάστορας και μόρτης, να πιάνεις το καπάκι ακριβώς στη μέση για μην μπαλατζάρει δεξιά κι αριστερά.

Επίσης, sizzle zone και χαζομάρες, το λες και μόνος σου… 20 χρόνια ίδια τεχνολογία; Παλιά είναι! Φλόγιστρο δίπλα και κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά.

Τώρα άμα δεν το'χεις, πήγαινε στις Napoleon και τις Weber ναουμε 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

SmartSelect_20230603_193216_OneDrive.jpg.30d0fb6517665246c3f1236c54f121ba.jpg

Spare ribs στη σουβλα, πρώην δρακουλης. 

Μαριναρισμα gugas rub https://bbqhero.com/guga-rub/

Πατάτες baby στο καλάθι μαζί με τη σουβλα,  λουκούμι 

Πιτουλες, μυστικό του @Rabbit30

Bbq Sauce, τσουλης

 https://www.giorgostsoulis.com/syntages/saltses/bbq-sauce/amp

Επεξ/σία από sndev
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται, από χθες έχει το Praktiker την Weber Genesis E-410 στα 1725€ (δίνει και 60 άτοκες το συγκεκριμένο, γι αυτό το αναφέρω περισσότερο, αλλά και τα -100€ από το επόμενο στο Σκρουτζ καλά ειναι).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, sndev είπε

SmartSelect_20230604_154315_Gallery.jpg.a215bcab0d2e1e3cb3f9437e93f60c26.jpg

@vins τι λες για αυτό; 

Πολύ δυνατός! Σούστα βαλβίδα βλέπω την πας την φαντόμισσα! Κι εγώ προβατάκι σήμερα στον Κινέζο, έφαγα αρκετο βέβαια και με βουίζουν τα αυτιά 😄

IMG_2652.jpeg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...