Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, vins said:

Ναι έκανα «γυράκι» από rib-eye με χειροποίητη πιτούλα 😄 Άμα πάρω prestige δλδ ρε γμτ αστέρι Michelin θα μου δώσετε; 😂

IMG_2638.jpeg

IMG_2639.jpeg

 

εκει ποντάρω, οτι εισαι ταλενταρα που χανετε στις λάσπες των κινεζων κ εσύ  γελάς με τα ποστ μου  ενω εγω σουβλιζω κ σε σκέπτομαι.

Σκέπτομαι πως πας να δωσεις λευτα για μια φουφού καρβουνο αντι να επενδύσεις σε accessories ενω παραληλα χαραμίζεις τη ταλενταρα σου σε επισματλωμενες σχάρες με γεμιση πέτρα βαπτισμενο μαντέμι 

Για πρώτο πράγμα πάρε ματι τι θα κάνεις οταν αποφασίσεις να επενδύσεις

https://1drv.ms/v/s!AnS3gkk2MBRhgfVTeGD-4sb3goTOag?e=zoV8uY

Έχω υλικό να σε τρελάνω απο το μελλοντικό μωρό σου

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2222

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

4 λεπτά πριν, sndev είπε

 

εκει ποντάρω, οτι εισαι ταλενταρα που χανετε στις λάσπες των κινεζων κ εσύ  γελάς με τα ποστ μου  ενω εγω σουβλιζω κ σε σκέπτομαι.

Σκέπτομαι πως πας να δωσεις λευτα για μια φουφού καρβουνο αντι να επενδύσεις σε accessories ενω παραληλα χαραμίζεις τη ταλενταρα σου σε επισματλωμενες σχάρες με γεμιση πέτρα βαπτισμενο μαντέμι 

Για πρώτο πράγμα πάρε ματι τι θα κάνεις οταν αποφασίσεις να επενδύσεις

https://1drv.ms/v/s!AnS3gkk2MBRhgfVTeGD-4sb3goTOag?e=zoV8uY

Έχω υλικό να σε τρελάνω απο το μελλοντικό μωρό σου

 

 

Νταξει, υποκλίνομαι για την περιγραφή, ΕΠΟΣ😄

Ειπαμε πάμε για σωστή αναβάθμιση πλέον. 

Δουλευεις παράλληλα πίσω καυστήρα με τους κάτω; Διάβαζα ότι δεν κάνει και μου είχε φανεί παράξενο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, vins said:

 

Δουλευεις παράλληλα πίσω καυστήρα με τους κάτω; Διάβαζα ότι δεν κάνει και μου είχε φανεί παράξενο. 

μαρεσει να ζω επικίνδυνα 

1 minute ago, vins said:

Ειπαμε πάμε για σωστή αναβάθμιση πλέον. 

προσεχε μονο μεχρι να το παρεις αποφαση μην βγουν οι ηλεκτρικες κ ξανα προβληματιστης..

ξερεις κ η ναπολεον το επομενο χαρτι της ειναι ηλεκτρικη κ δε κανω πλακα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Μου ηρθε σημερα αυτο , θα ριξω το πρωτο καθαρισμα και θα πω εντυπωσεις.

Το εχει δοκιμασει κανεις?

Ναι το δοκίμασα. Είχα διαβάσει καλά λόγια, από το εξωτερικό κυρίως. Στην πράξη όμως δεν έκανε ιδιαίτερα σπουδαία πράγματα. Ειδικά σε δύσκολες περιπτώσεις όπως στον κάδο της ψησταριάς στους καυστήρες και στα κάλυπτρα τους δεν βοήθησε. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsiro7 είπε

Ρε παιδιά δώστε τα φώτα σας, lodge dutch oven ή το combo που δίνει λίγο ύψος ακόμα ?  Στα 4.7lt και τα δύο. 

Στην περιγραφή η lodge λέει ότι το καπάκι του oven είναι σχεδιασμένο για καλύτερο ψήσιμο στην γαστρα αλλά μου κάνει πιο πολύ για marketing φάση. Απο την άλλη τηγάνια μαντεμένια έχω δεν θα κερδίσω κάτι. 

Ακούω γνώμες. Ευχαριστώ! 

Προτίμησε το combo, «κερδίζεις» ακόμα ένα τηγάνι. Δεν υπάρχει λόγος να πας στο άλλο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sndev είπε

μαρεσει να ζω επικίνδυνα 

προσεχε μονο μεχρι να το παρεις αποφαση μην βγουν οι ηλεκτρικες κ ξανα προβληματιστης..

ξερεις κ η ναπολεον το επομενο χαρτι της ειναι ηλεκτρικη κ δε κανω πλακα

Το έμαθα πολύ πρόσφατα και μάλιστα είδα λίγο και πως είναι σε βιντεάκι ακυκλοφόρητο. Πολύ προχωρημένο εργαλείο, αλλά εμένα το ρεύμα μου κάθεται καπως δεν ξέρω. Ειπαμε πήγαμε απο κάρβουνο σε αεριο, είναι ήδη άλμα 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, vins said:

Το έμαθα πολύ πρόσφατα και μάλιστα είδα λίγο και πως είναι σε βιντεάκι ακυκλοφόρητο. Πολύ προχωρημένο εργαλείο, αλλά εμένα το ρεύμα μου κάθεται καπως δεν ξέρω. Ειπαμε πήγαμε απο κάρβουνο σε αεριο, είναι ήδη άλμα 😄

ρε σε θελω να κοιτας οριζοντα να χαραζεις το μελλων , ξεκιναμε με ηλεκτρικη φουφου κ καταληγουμε σε τεσλα.

μετα σου χω κ ιδεα.. κουμπωνεις την ηλεκτρικη napoleon στο τεσλα κ εχεις κ camp K Bbq στην εξοχη

2 minutes ago, sndev said:

ρε σε θελω να κοιτας οριζοντα να χαραζεις το μελλων , ξεκιναμε με ηλεκτρικη φουφου κ καταληγουμε σε τεσλα.

μετα σου χω κ ιδεα.. κουμπωνεις την ηλεκτρικη napoleon στο τεσλα κ εχεις κ camp K Bbq στην εξοχη

image.png.f9c2e9b96542a45b739bee6fbe5c967a.pngimage.png.d0e335f47ca5eb7198d4cdeda3b63422.png

 

κανε το εικονα ..

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, sndev είπε

ρε σε θελω να κοιτας οριζοντα να χαραζεις το μελλων , ξεκιναμε με ηλεκτρικη φουφου κ καταληγουμε σε τεσλα.

μετα σου χω κ ιδεα.. κουμπωνεις την ηλεκτρικη napoleon στο τεσλα κ εχεις κ camp K Bbq στην εξοχη

image.png.f9c2e9b96542a45b739bee6fbe5c967a.pngimage.png.d0e335f47ca5eb7198d4cdeda3b63422.png

Τι ρεύμα; Εγώ τώρα ψάχνω να κάνω smokehouse και bbq pit στο χωριό. 

Εμπρος πίσω 😄

Επεξ/σία από vins
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, vins είπε

Δουλευεις παράλληλα πίσω καυστήρα με τους κάτω; Διάβαζα ότι δεν κάνει και μου είχε φανεί παράξενο. 

Υπάρχει ο κίνδυνος ο οπίσθιος καυστήρας να σβήσει και να αρχίσει να «γεμίζει» ο χώρος με αέριο. Επίσης υπάρχει ο κίνδυνος υπερθέρμανσης. Γι αυτό χρειάζεται ακόμα περισσότερη προσοχή όταν κάποιος χρησιμοποιεί τον οπίσθιο καυστήρα παράλληλα με τους κυρίως καυστήρες. Έχω κάνει πολλά ψησίματα, χρησιμοποιώντας τους παράλληλα, για πίτσα ή σούβλες, χωρίς να αντιμετωπίσω κάποιο θέμα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Υπάρχει ο κίνδυνος ο οπίσθιος καυστήρας να σβήσει και να αρχίσει να «γεμίζει» ο χώρος με αέριο. Επίσης υπάρχει ο κίνδυνος υπερθέρμανσης. Γι αυτό χρειάζεται ακόμα περισσότερη προσοχή όταν κάποιος χρησιμοποιεί τον οπίσθιο καυστήρα παράλληλα με τους κυρίως καυστήρες. Έχω κάνει πολλά ψησίματα, χρησιμοποιώντας τους παράλληλα, για πίτσα ή σούβλες, χωρίς να αντιμετωπίσω κάποιο θέμα.

Ναι διάβαζα αντίστοιχα και στο group Napoleon North America στο fb. Ευχαριστώ και πάλι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρέα!Σκεφτομαι να αγοράσω μια ψησταριά υγραερίου,είμαι άσχετος με το σπορ,έχω εντοπίσει αυτήν https://www.skroutz.gr/s/17097799/Weber-Spirit-II-E-210-GBS-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-50x44εκ-με-2-Εστίες-7-7kW-44010175.html,για την οποία μάρκα έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.

Τη θέλω για μπαλκόνι.Πως την βλέπετε την συγκεκριμένη;Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα;Η spirit 310 τα αξίζει τα 100 ευρώ παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, 26ska είπε

Καλησπερα στην παρέα!Σκεφτομαι να αγοράσω μια ψησταριά υγραερίου,είμαι άσχετος με το σπορ,έχω εντοπίσει αυτήν https://www.skroutz.gr/s/17097799/Weber-Spirit-II-E-210-GBS-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-50x44εκ-με-2-Εστίες-7-7kW-44010175.html,για την οποία μάρκα έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.

Τη θέλω για μπαλκόνι.Πως την βλέπετε την συγκεκριμένη;Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα;Η spirit 310 τα αξίζει τα 100 ευρώ παραπάνω;

κατοχος napoleon rogue 425 οφειλω να σε συμβουλεψω οπωσδηποτε 3 καυστηρες κ plus σε οποια κ αν καταληξεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, 26ska είπε

Καλησπερα στην παρέα!Σκεφτομαι να αγοράσω μια ψησταριά υγραερίου,είμαι άσχετος με το σπορ,έχω εντοπίσει αυτήν https://www.skroutz.gr/s/17097799/Weber-Spirit-II-E-210-GBS-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-50x44εκ-με-2-Εστίες-7-7kW-44010175.html,για την οποία μάρκα έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.

Τη θέλω για μπαλκόνι.Πως την βλέπετε την συγκεκριμένη;Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα;Η spirit 310 τα αξίζει τα 100 ευρώ παραπάνω;

Koιτα weber spirit 310 και napoleon freestyle με τους 3 καυστηρες (δεν θυμαμαι ακριβως πως λεγεται το μοντελο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...