Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Gatilaras είπε

Το καλυτερο πιστευω ειναι χημεια μαζι με πιεστικο.Τωρα λογω μετακομισης η ψησταρια ειναι αραγμενη σε μια αυλη κ περιμενει καθαρισμα και μεταφορα στο διαμερισμα.Θα την πλακωσω με πινελο και καθαριστικο και μετα πλυσιμο με το πιεστικο κ πιστευω θα εχει καλο αποτελεσμα.

Βαλε before-after φωτογραφιες με το πιεστικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2222

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Gatilaras είπε

μαζι με πιεστικο

παντρεμένος φιλαράκι ; 

αν ναι, εγώ δεν θέλω before-after τώρα αλλά από το καθάρισμα που θα κάνεις στο διαμέρισμα με το πιεστικό  :D

btw, εγώ χημικά στον κάδο και τις σχάρες δεν έχω βάλει ποτέ. δεν νιώθω πολύ βολικά το φαγητό που θα φάνε τα παιδιά μου να έχει έρθει σε επαφή με υπολείματα από τέτοιες ουσίες. 

Επεξ/σία από zanskou
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zanskou είπε

παντρεμένος φιλαράκι ; 

αν ναι, εγώ δεν θέλω before-after τώρα αλλά από το καθάρισμα που θα κάνεις στο διαμέρισμα με το πιεστικό  :D

btw, εγώ χημικά στον κάδο και τις σχάρες δεν έχω βάλει ποτέ. δεν νιώθω πολύ βολικά το φαγητό που θα φάνε τα παιδιά μου να έχει έρθει σε επαφή με υπολείματα από τέτοιες ουσίες. 

Ναι χωρις το επισημο κομματι(οχι ιδιαιτερα υπερ και οι 2) αλλα μαλλον δεν παρατηρησες κατι στο αρχικο ποστ😅 :

 

Το καλυτερο πιστευω ειναι χημεια μαζι με πιεστικο.Τωρα λογω μετακομισης η ψησταρια ειναι αραγμενη σε μια αυλη κ περιμενει καθαρισμα και μεταφορα στο διαμερισμα.Θα την πλακωσω με πινελο και καθαριστικο και μετα πλυσιμο με το πιεστικο κ πιστευω θα εχει καλο αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

εξαρταται απο το υλικο του καδου

Μία Jamestown Maddox είναι

18 λεπτά πριν, zanskou είπε

btw, εγώ χημικά στον κάδο και τις σχάρες δεν έχω βάλει ποτέ. δεν νιώθω πολύ βολικά το φαγητό που θα φάνε τα παιδιά μου να έχει έρθει σε επαφή με υπολείματα από τέτοιες ουσίες. 

οπότε τρίψιμο με σύρμα και ξέπλυμα με νερό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, TechnoState said:

συνδυασμός σόδα-λευκό ξύδι δεν είναι πιο οικολογικός/friendly για τέτοια καθαρίσματα?

 

Ναι αλλά αν  κάνει δουλειά κ σε τι επίπεδο είναι η σωστή ερώτηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοδα/ξύδι πάντως ακυρώνει το ένα το άλλο (όξινο/αλκαλικό). Τόσα χρόνια δεν έχω καταλάβει γιατί το προτείνουν, επειδή κάνει αντίδραση και αφρίζει; 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vins είπε

Σοδα/ξύδι πάντως ακυρώνει το ένα το άλλο (όξινο/αλκαλικό). Τόσα χρόνια δεν έχω καταλάβει γιατί το προτείνουν, επειδή κάνει αντίδραση και αφρίζει; 😄

Χτες εβαλα σε βουλωμενο νιπτηρα και εκανε καλη δουλιτσα παντως 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Χτες εβαλα σε βουλωμενο νιπτηρα και εκανε καλη δουλιτσα παντως 😁

🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gatilaras είπε

Ναι χωρις το επισημο κομματι(οχι ιδιαιτερα υπερ και οι 2) αλλα μαλλον δεν παρατηρησες κατι στο αρχικο ποστ😅 :

 

Το καλυτερο πιστευω ειναι χημεια μαζι με πιεστικο.Τωρα λογω μετακομισης η ψησταρια ειναι αραγμενη σε μια αυλη κ περιμενει καθαρισμα και μεταφορα στο διαμερισμα.Θα την πλακωσω με πινελο και καθαριστικο και μετα πλυσιμο με το πιεστικο κ πιστευω θα εχει καλο αποτελεσμα.

Κ να συμπληρωσω οτι επειδη οι σχαρες και η πλακα ειναι μαντεμι εννοειται δεν θα συμμετασχουν σε αυτο το πανηγυρακι,θα αναψω μια μικρη καρβουνου που εχω ισα να καψω τα μαντεμια,τριψιμο με βουρτσα,λαδακι κ ετοιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TechnoState είπε

συνδυασμός σόδα-λευκό ξύδι δεν είναι πιο οικολογικός/friendly για τέτοια καθαρίσματα?

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και υγρό πιάτων 

https://www.napoleon.com/en/ca/barbecues/blog/how-deep-clean-your-napoleon-bbq

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πισωγυρίζω τη συζήτηση αλλά γυρίζοντας πεινασμένος σήμερα το βράδυ, καταθέτω το δικό μου σχόλιο για ψήσιμο απευθείας από την κατάψυξη...

IMG_20230530_192007.jpg.47938f8212501d97e20cfedc77ecfd63.jpg

IMG_20230530_194323.jpg.dee26d04b5b5c9590aa37668ae677332.jpg

IMG_20230530_194557.jpg.f2fc31bf70eb71e4fdc257d86b9f74e4.jpg

Συνεχή επίβλεψη, συχνά γυρίσματα και το αποτέλεσμα ίσως πιο ζουμερό από συνήθως.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...