Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Αυτό με το τυρί είναι ενδιαφέρον. Υποθέτω και σε εμάς αν το βάλει στην σχάρα συντήρησης και ανάψεις μόνο έναν καυστήρα ίσως γίνει δουλειά. Βασικά δεν χρειάζεται να ανάψεις καυστήρα, αλλά απευθείας τα πελλετ και να κλείσεις το καπάκι.

Για τυρι θες cold smoke. Οποτε αναβεις μονο τα πελετ. Μετα νομιζω το κλεινεις σε βακουμ καμια βδομαδα και μετα το τρως. Αυτο θυμαμαι χοντρικα αν διαδικασια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρεπιπτόντως...

θέλω άμεσα σχετικά να κάνω την δική μου μοτσαρέλα...σαν λάτρης του pizza making...

 

Απλά τα φέρνω σιγά σιγά αυτά τα νέα στην σύζυγο μην μείνω και στον δρόμο...

Επεξ/σία από Evgenios_V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, plasTOST είπε

Αυτό με το τυρί είναι ενδιαφέρον. Υποθέτω και σε εμάς αν το βάλει στην σχάρα συντήρησης και ανάψεις μόνο έναν καυστήρα ίσως γίνει δουλειά. Βασικά δεν χρειάζεται να ανάψεις καυστήρα, αλλά απευθείας τα πελλετ και να κλείσεις το καπάκι.

Σε ό,τι αφορά τα τυριά, χρειάζεσαι κρύο καπνισμα και θερμοκρασία μέχρι 32-33 βαθμούς. Το καλοκαίρι για παράδειγμα δεν μπορείς εδώ Ελλάδα εύκολα να καπνίσεις τυρί, εκτός κι αν είσαι σε υψόμετρο και το κανεις βράδι 😄

46 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Παρεπιπτόντως...

θέλω άμεσα σχετικά να κάνω την δική μου μοτσαρέλα...σαν λάτρης του pizza making...

 

Απλά τα φέρνω σιγά σιγά αυτά τα νέα στην σύζυγο μην μείνω και στον δρόμο...

Λοιπόν φιλε συμπαντρεμενε, 2 δρόμοι υπάρχουν: ο πρώτος με τον πρόλογο τύπου να ξέρουμε τι τρώμε κλπ. Αν δεν πιάσει παμε στο δεύτερο που α) αν έχει να κάνει με οικονομικό, αρχίζεις να ρωτάς για καλλυντικά κλπ, ενώ β) αν εχει να κάνει με κατασπατάληση του χρόνου σου σε ανούσια πράγματα απαντάς: και τι θέλεις να κάνω; Να βλέπω γυμνές στο Instagram όπως κάνουν οι άλλοι;

Δεχομαι και δωρεές σε crypto 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έχετε πολλά χρόνια παντρεμένοι. Οι γυναίκες δεν τα χάφτουν αυτά πλέον. Μοτσαρέλα χαχα,

δεν με έχει αφήσει να πάρω ψησταριά ακόμα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, maqqis said:

Μάλλον δεν έχετε πολλά χρόνια παντρεμένοι. Οι γυναίκες δεν τα χάφτουν αυτά πλέον. Μοτσαρέλα χαχα,

δεν με έχει αφήσει να πάρω ψησταριά ακόμα.

Η Γραμμή 10306 λειτουργεί δωρεάν και ανώνυμα όλο το 24ωρο. Απευθύνεται σε πολίτες κάθε φύλου και κάθε ηλικίας για οποιοδήποτε θέμα ψυχικής υγείας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, maqqis είπε

Μάλλον δεν έχετε πολλά χρόνια παντρεμένοι. Οι γυναίκες δεν τα χάφτουν αυτά πλέον. Μοτσαρέλα χαχα,

δεν με έχει αφήσει να πάρω ψησταριά ακόμα.

Πες μας οτι σε εχει κανει και vegan!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

Πες μας οτι σε εχει κανει και vegan!

Σιγα σιγά... μολις της πει το τι θες να κάνω, να βλέπω γυμνές στο ινστα οπως οι αλλοι εκει θα γινει η πρωτη υποχώρηση ομως ξέρουμε καλα οτι ο αγωνας κρίνετε παντα στο τέλος κ εκει θα ερθει το ζουμερό burger μανιταριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Έχεις να προτείνεις κάτι; Για έναν φίλο μου ρωτάω…😁

Όχι φίλε, εγώ ψηνω και καπνίζω κρέατα και τυριά αποκλειστικά.

(Αγάπη μου αν το βλέπεις, νομίζω πως η απάντηση αυτή μόνη της, αξίζει να κάνω και τη δεύτερη βεράντα χώρο bbq) 

😂😂😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sndev είπε

Η Γραμμή 10306 λειτουργεί δωρεάν και ανώνυμα όλο το 24ωρο. Απευθύνεται σε πολίτες κάθε φύλου και κάθε ηλικίας για οποιοδήποτε θέμα ψυχικής υγείας

Πήρα τηλ. εκεί , το έκλεισα αμέσως γιατί το σήκωσε γυναίκα.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, maqqis said:

Πήρα τηλ. εκεί , το έκλεισα αμέσως γιατί το σήκωσε γυναίκα.😁

Καταλαβαίνω,φοβήθηκες την παντοφλα ότι μιλας με άλλες. Μπορεις ομως να το αντιμετωπίσεις εξυπνα. Να βαλεις να συνεννόηθουν μεταξυ τους κ που ξερεις μπορει να καταληξετε να δοκιμάζεται  παρεα ψητα λαχανικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, sndev είπε

Καταλαβαίνω,φοβήθηκες την παντοφλα ότι μιλας με άλλες. Μπορεις ομως να το αντιμετωπίσεις εξυπνα. Να βαλεις να συνεννόηθουν μεταξυ τους κ που ξερεις μπορει να καταληξετε να δοκιμάζεται  παρεα ψητα λαχανικα....

Μη δοκιμάζουν ψητά λουκάνικα μόνο...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι στο διάστημα που ξεκίνησα να παρακολουθώ την αγορά ψησταριάς, ότι έρχονται αρκετά emai  από πολυκαταστηματα με προσφορές. Τη naterial kenton με τις 4 εστίες θέλω αν τη δείτε πουθενά αλλού εκτός λερόυ. Αν και δεν την είδα κάπου αλλού εκτός αν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, maqqis είπε

Βλέπω ότι στο διάστημα που ξεκίνησα να παρακολουθώ την αγορά ψησταριάς, ότι έρχονται αρκετά emai  από πολυκαταστηματα με προσφορές. Τη naterial kenton με τις 4 εστίες θέλω αν τη δείτε πουθενά αλλού εκτός λερόυ. Αν και δεν την είδα κάπου αλλού εκτός αν κάνω λάθος.

Η Naterial Kenton είναι μάρκα του Leroy Merlin. Δεν πρόκειται να την βρεις σε κάποιο άλλο κατάστημα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...