Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, sndev είπε

νομιζω θυμαμαι δεν ηθελες με τπτ να δωσεις παραπάνω χρήματα για κατι καλύτερο τότε σωστά? 

Προ 4ετιας που την πήρα 150€ και δεν είχα την παραμικρή επαφή με το σπορ, δεν ήθελα να δώσω τα πενταπλάσια, αλλά αυτό πως σχετίζεται με το παρόν ερώτημα ; 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, AristidisZ said:

Προ 4ετιας που την πήρα 150€ και δεν είχα την παραμικρή επαφή με το σπορ, δεν ήθελα να δώσω τα πενταπλάσια, αλλά αυτό πως σχετίζεται με το παρόν ερώτημα ; 😛

θα σου πω

καλα εκανες τοτε κ γενικα οποιος μπαινει πρωταρης κ δε ξερει λεω το ιδιο να παει στην κεντον

τωρα ομως που νομίζω το εκτίμησες κατάλαβες την ευκολια του ψητού στην αεριου  ειναι ωρα να μαθεις κ την ποιοτητα στο ιδιο πραγμα ακριββς  καθως κ την ευκολια καθαρίσματος για το ιδιο ακριβός πραγμα που κανεις στην κεντον

οποτε θα σου πρότεινα κ αν θες απλα σκεψου το 1 2 φορες πριν αποφασισεις αν θες  κανε λιγο υπομονη με την κεντον βαλε κατι παραπάνω κ πηγαινε αργοτερα σε napoleon με sizzle zone 

πχ αυτη τωρα ξεκιναει 720 

https://www.skroutz.gr/s/33685160/Napoleon-Freestyle-365-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-51x45εκ-με-3-Εστίες-15kW-και-Μάτι-Υπερύθρων-F365SIBPGT-GR.html

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

θα σου πω

καλα εκανες τοτε κ γενικα οποιος μπαινει πρωταρης κ δε ξερει λεω το ιδιο να παει στην κεντον

τωρα ομως που νομίζω το εκτίμησες κατάλαβες την ευκολια του ψητού στην αεριου  ειναι ωρα να μαθεις κ την ποιοτητα στο ιδιο πραγμα ακριββς  καθως κ την ευκολια καθαρίσματος για το ιδιο ακριβός πραγμα που,

οποτε θα σου προτεινα κ αν θες απλα σκεψου το 1 2 φορες πριν αποφασισεις αν θες  κανε λιγο υπομονη με την κεντον βαλε κατι παραπάνω κ πηγαινε αργοτερα σε napoleon με sizzle zone 

πχ αυτη τωρα ξεκιναει 720 

https://www.skroutz.gr/s/33685160/Napoleon-Freestyle-365-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-51x45εκ-με-3-Εστίες-15kW-και-Μάτι-Υπερύθρων-F365SIBPGT-GR.html

Α οκ, συμφωνώ μαζί σου απόλυτα !

Δεν τίθεται θέμα για 70€, έλεγα για την spirit γιατί αφενός είναι λίγο πιο μεγάλη από τη napoleon, αφετέρου την έχω δουλέψει (την έχει ο αδελφός μου) και ξέρω τι να περιμένω . Έχω ψήσει στην Κοπεγχάγη με 4-5 Κελσίου και αέρα, και η ευκολία ήταν το κάτι άλλο, έβαλα τα κρέατα, και βγήκα έξω 2-3 φορές και τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δε θα έδινα 700+ για να πάρω ψησταριά με μικρότερη επιφάνεια, ακόμη κι αν ήταν 100 φορές πιο ποιοτική. Αν πήγαινα σε ναπολεον θα πήγαινα τουλάχιστον στην 425 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, AristidisZ said:

Α οκ, συμφωνώ μαζί σου απόλυτα !

Δεν τίθεται θέμα για 70€, έλεγα για την spirit γιατί αφενός είναι λίγο πιο μεγάλη από τη napoleon, αφετέρου την έχω δουλέψει (την έχει ο αδελφός μου) και ξέρω τι να περιμένω . Έχω ψήσει στην Κοπεγχάγη με 4-5 Κελσίου και αέρα, και η ευκολία ήταν το κάτι άλλο, έβαλα τα κρέατα, και βγήκα έξω 2-3 φορές και τέλος

ναι δεν στην λεω απλα μπήκα στη διαδικασία να σε ρωτησω με direct τροπο  γτ εισαι παλιο μελος που καταλαβαινεις οτι δε ρωταμε παντα κακοπροαιρετα 

κοιτα δεν ειναι 70 ε παιζει νανε 100 κ 200 απλα τυχαινει να το χει σε εκπτωση αυτη τη στιγμη αλλα γενικα παιζουν συχνα πυκνα

μη κοιτας το μέγεθος κλαιν μαιν σε 3ς καυστήρες σε καθε περίπτωσή καλύπτεις εως 6αδα καλεσμένους αλλα πράγματά μετρανε οπως πχ αν για αυτην την 6αδα θα μπουν ολα μαζι η σπαστα με κενα κ οι αναφλεξεις αρα --> χρονος

 

για εμενα η συγκεκριμενη ναπολεον είναι ισαξια αυτηνης που πρότεινες αλλά λογο πλαινου ματιου με υπέρυθρες   2 κλικ πανω

 

αν μπορεις να ανεβεις χρηματικά ανεβα  θα το βρεις μπροστα σου 

2 hours ago, vins said:

Εγώ πάντως δε θα έδινα 700+ για να πάρω ψησταριά με μικρότερη επιφάνεια, ακόμη κι αν ήταν 100 φορές πιο ποιοτική. Αν πήγαινα σε ναπολεον θα πήγαινα τουλάχιστον στην 425 

θα μαθεις με το καιρο :) κ δεν στη λεω μη με παρεξηγεις 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Α οκ, συμφωνώ μαζί σου απόλυτα !

Δεν τίθεται θέμα για 70€, έλεγα για την spirit γιατί αφενός είναι λίγο πιο μεγάλη από τη napoleon, αφετέρου την έχω δουλέψει (την έχει ο αδελφός μου) και ξέρω τι να περιμένω . Έχω ψήσει στην Κοπεγχάγη με 4-5 Κελσίου και αέρα, και η ευκολία ήταν το κάτι άλλο, έβαλα τα κρέατα, και βγήκα έξω 2-3 φορές και τέλος

Είδες για να έχεις μάθει στα δύσκολα με την Naterial; Έδωσες ρέστα στο København 😂.

Με τι αέριο παίζει ο αδελφός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

Ποια campingas έχεις είπαμε? Δεν ήξερα ότι βγαίνει με οπίσθιο καυστήρα.

Ειναι σε πιο μπαλκονι ψηνω ρε φανη ακομα δεν με έμαθες;  σημερα ειχε αερα κ πηγα μπροστά!

Η αλλη σκουριαζει πισω :(

μαλλον θα παει να κανει παρεα στην monarch

@SagoniasSlutRos κ για να μη μου λείπει αν δεις η πλακα ειναι της camping της εκανα ριφιφι

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sndev είπε

θα μαθεις με το καιρο :) κ δεν στη λεω μη με παρεξηγεις 

Εχω μάθει, μην αγχώνεσαι, δεν είναι στρατός το ψήσιμο 😉 μην παρεξηγήσεις ούτε συ 

Απο τη στιγμή που παίρνεις την απόφαση να δωσεις ένα σεβαστό χρηματικό ποσό, φυσικά και πρέπει να δεις διαφορα πράγματα καθως και το κατά πόσο ανταποκρίνονται στις ανάγκες σου. Μπορεί πχ για καποιον να ειναι πολύ πιο σημαντικός ο πίσω καυστήρας από το sz γιατί κάνει συνέχεια σούβλες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, sndev είπε

ναι δεν στην λεω απλα μπήκα στη διαδικασία να σε ρωτησω με direct τροπο  γτ εισαι παλιο μελος που καταλαβαινεις οτι δε ρωταμε παντα κακοπροαιρετα 

κοιτα δεν ειναι 70 ε παιζει νανε 100 κ 200 απλα τυχαινει να το χει σε εκπτωση αυτη τη στιγμη αλλα γενικα παιζουν συχνα πυκνα

μη κοιτας το μέγεθος κλαιν μαιν σε 3ς καυστήρες σε καθε περίπτωσή καλύπτεις εως 6αδα καλεσμένους αλλα πράγματά μετρανε οπως πχ αν για αυτην την 6αδα θα μπουν ολα μαζι η σπαστα με κενα κ οι αναφλεξεις αρα --> χρονος

για εμενα η συγκεκριμενη ναπολεον είναι ισαξια αυτηνης που πρότεινες αλλά λογο πλαινου ματιου με υπέρυθρες   2 κλικ πανω.. 

Το μέγεθος είναι η αλήθεια  έρχεται δεύτερο,  9/10 ψησίματα (μη σου πω και πλέον), είναι για 2 άτομα, άντε σε λίγο να βάλω και τον μικρό στο παιχνίδι, απλά επειδή 99% ψήνω βράδυ αυτός βολεύεται με το γάλα του 😅

Αυτό που με νοιάζει είναι πρωτίστως οι αναφλέξεις (δεδομένου και ότι μένω παρα πολύ κοντά στη θάλασσα και έχει μικροκλίμα, πάνω από τις μισές ημέρες του χρόνου φυσάει πολύ) και κατόπιν η ευκολία στο καθάρισμα, οπότε έχοντας χρησιμοποιήσει την Weber γνωρίζω ότι με καλύπτει 

Φυσικά και είμαι ανοιχτός σε προτάσεις, για αυτό εξάλλου και έθεσα το ερώτημα, συν ότι το seering zone μου αρέσει πολύ ως ιδέα 

Ωραίο το video, από καθάρισμα τι λέει ;

11 λεπτά πριν, est είπε

Είδες για να έχεις μάθει στα δύσκολα με την Naterial; Έδωσες ρέστα στο København 😂.

Με τι αέριο παίζει ο αδελφός;

Μακάρι να ξερα…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, vins said:

Εχω μάθει, μην αγχώνεσαι, δεν είναι στρατός το ψήσιμο 😉 μην παρεξηγήσεις ούτε συ 

Απο τη στιγμή που παίρνεις την απόφαση να δωσεις ένα σεβαστό χρηματικό ποσό, φυσικά και πρέπει να δεις διαφορα πράγματα καθως και το κατά πόσο ανταποκρίνονται στις ανάγκες σου. Μπορεί πχ για καποιον να ειναι πολύ πιο σημαντικός ο πίσω καυστήρας από το sz γιατί κάνει συνέχεια σούβλες. 

Yes, αλλα το μεγεθος μεγεθος 5 ποντοι πανω 5 κατω οταν συγκρίνουμε 3ς καυστηρες δεν παίζουν τοσο ρολο 

 

Φυσικα δεν ειναι στρατος αλλα ανοιγουν ορίζοντες οταν ο ιδιος ψηνεις σε φιλους γνωστούς γτ καταλαβαινεις τα μειονέκτηματα κ πλεονεκτήματα της δικιας σου που οταν απλα στα λενε η τα βλεπουμε βίντεο 3/4 φορες λεμε, ελα μωρε

 

Η κεντον ειναι αξιοπρεπεστατη για να ξεκινήσεις κ φυσικα οσο πιο ψηλα πας τοσο καλυτερα ομως μεταξύ 425  χωρις υπέρυθρες με freestyle με υπέρυθρες ε θα πηγαινα παλι freestyle, σχετικα ειναι ολα δε διαφωνουμε κάπου 

5 minutes ago, AristidisZ said:

από καθάρισμα τι λέει

Τα μαντεμια οτι κ στην weber αν μιλάς για το μΑτι λογο θερμοκρασίας αυτοκαθαριζετε γινεται σταχτη οτι πέφτει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

Τα μαντεμια οτι κ στην weber αν μιλάς για το μΑτι λογο θερμοκρασίας αυτοκαθαριζετε γινεται σταχτη οτι πέφτει

Ναι για το μάτι μίλαγα 

Βάζεις και άλλα κρέατα εκεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, AristidisZ said:

Ναι για το μάτι μίλαγα 

Βάζεις και άλλα κρέατα εκεί ;

Τηγανιζεις βασικα γτ δεν επειρεαζεκ καθολου ο αερας, τι αλλο κρέας μα βαλεις δε το χω σκεφτεί 

Ο @ilpapacha σιγουρα θα ξερει πολυ καλύτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, sndev είπε

Ειναι σε πιο μπαλκονι ψηνω ρε φανη ακομα δεν με έμαθες;  σημερα ειχε αερα κ πηγα μπροστά!

Η αλλη σκουριαζει πισω :(

μαλλον θα παει να κανει παρεα στην monarch

@SagoniasSlutRos κ για να μη μου λείπει αν δεις η πλακα ειναι της camping της εκανα ριφιφι

Πήρες άλλη τελικά? Σαν ναπολεον φαίνεται. Θυμάμαι ψαχνοσουν για exivos πριν κάνα μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, sndev είπε

Yes, αλλα το μεγεθος μεγεθος 5 ποντοι πανω 5 κατω οταν συγκρίνουμε 3ς καυστηρες δεν παίζουν τοσο ρολο 

 

Φυσικα δεν ειναι στρατος αλλα ανοιγουν ορίζοντες οταν ο ιδιος ψηνεις σε φιλους γνωστούς γτ καταλαβαινεις τα μειονέκτηματα κ πλεονεκτήματα της δικιας σου που οταν απλα στα λενε η τα βλεπουμε βίντεο 3/4 φορες λεμε, ελα μωρε

 

Η κεντον ειναι αξιοπρεπεστατη για να ξεκινήσεις κ φυσικα οσο πιο ψηλα πας τοσο καλυτερα ομως μεταξύ 425  χωρις υπέρυθρες με freestyle με υπέρυθρες ε θα πηγαινα παλι freestyle, σχετικα ειναι ολα δε διαφωνουμε κάπου 

Έχω δει κι έχω ψήσει τον τελευταίο καιρό σε διάφορα μοντέλα. Αυτό που εννοώ είναι ότι εγώ προσωπικά ας πούμε, από τη στιγμή που σκέφτομαι να δώσω ένα σεβαστό ποσό, δε θα κολλήσω στο να δώσω και +100 ή 150€ από τη στιγμή που θα την έχω 10 χρόνια. Αν τα επιμερίσεις δεν είναι πολλά παραπάνω τα λεφτά. Καλύτερα να τα δώσω εξαρχής, παρα να πω αύριο βλακεία έκανα και δεν πήρα τη μεγαλύτερη με +150 πχ. 

Και οι 2 freestyle είναι που λέμε, η 365 έχει τώρα 730€ και η 425 850€ (και οι 2 με υπέρυθρο). Ε εγω θα τα έδινα τα 120 παραπάνω. 

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...