Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

1 ώρα πριν, aenaos15 είπε

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει εταιρεία στη Θεσσαλονίκη που να αναλαμβανει καθαρισμό της Broil King ???? 

Κάνε μια ερώτηση στο παρακάτω κατάστημα

https://www.ilovebbq.gr/καθαρισμός-ψησταριάς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συνεχιζουμε:

Mε ενα μολις email και σε μολις 12 ωρες η μαμα εταιρεια απο την Αμερικη εχει ζητησει συγνωμη και εχει ηδη προσφερθει να μου αλλαξει οχι απλα το οπισθιο σωληνακι αλλα ολο το συστημα καυστηρων αν ειναι αναγκαιο.

Απο την ελληνικη αντιπροσωπεια ειμαστε στην τριτη μερα που ακομα περιμενω απαντηση αν αποδεχονται να αλλαξουν το οπισθιο σωληνακι εντος εγγυησης...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ritualistic είπε

Mε ενα μολις email και σε μολις 12 ωρες η μαμα εταιρεια απο την Αμερικη εχει ζητησει συγνωμη και εχει ηδη προσφερθει να μου αλλαξει οχι απλα το οπισθιο σωληνακι αλλα ολο το συστημα καυστηρων αν ειναι αναγκαιο.

Tελεια ρε! Κρατα μας ενημερους για τη διαδικασια. Απο που θα ερθει κλπ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Tελεια ρε! Κρατα μας ενημερους για τη διαδικασια. Απο που θα ερθει κλπ.

Θα επιχειρησω πρωτα να μην εκθεσω την ελληνικη αντιπροσωπεια και αν δε με εξυπηρετησουν εντος της ημερας θα προχωρησω με Weber USA. Επανερχομαι asap.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ritualistic είπε

Θα επιχειρησω πρωτα να μην εκθεσω την ελληνικη αντιπροσωπεια και αν δε με εξυπηρετησουν εντος της ημερας θα προχωρησω με Weber USA. Επανερχομαι asap.

Δες απο που θα στο στειλουν για να μην εχεις κανενα θεμα με τελωνειο, γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να ζητησουν.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδία για φιάλη για την napoleon freestyle 365 μου είπανε την petrogaz τη διάφανη  7.5kg. δεν βρήκα και ο μάστορας μου είπε να πάρω coral gas prime και ρυθμιστή της coral. είμαστε εντάξη σαν μέγεθος ; επίσης τι παίρνουμε ; προπάνιο,βουτάνιο κτλ ;

Επεξ/σία από marksk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, marksk είπε

παιδία για φιάλη για την napoleon freestyle 365 μου είπανε την petrogaz τη διάφανη  7.5kg. δεν βρήκα και ο μάστορας μου είπε να πάρω coral gas prime και ρυθμιστή της coral. είμαστε εντάξη σαν μέγεθος ; επίσης τι παίρνουμε ; προπάνιο,βουτάνιο κτλ ;

Δες ποιος προμηθευτης εξυπηρετει στην περιοχη σου και παρε την αναλογη φιαλη/εταιρεια. Εγω πχ εχω παρει πετρογκαζ γιατι σε 15-30' την εχω στο σπιτι μου. Η coral εχει θετικο τον ρυθμιστη με κουμπωμα διχως εγραλεια. Η πετρογκαζ θελει βιδωμα με γαλλικο κλειδι.

Θα σου ελεγα να πας σε 10κιλα, βγαινει πιο οικονομικα απο τα 7.5.

Οσον αφορα το καυσιμο, εγω εχω προπανιο με 37Μbar ρυθμιστη που ειναι καταλληλο για ολες τις καιρικες συνθηκες. Το μειγμα προπανιο-βουτανιο μπορει να παγωσει σε θερμοκρασιες κοντα στο 0 το χειμωνα και να μην δουλευει.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Δες απο που θα στο στειλουν για να μην εχεις κανενα θεμα με τελωνειο, γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να ζητησουν.

Η αντιπροσωπεια στην Ελλαδα δεν ανταποκρινεται τελικα.

Επειτα απο δικη μου επικοινωνια, ειπαν πως θα χρειαστουν 3-10 εργασιμες μερες για να αποφανθουν ΕΑΝ θα με καλυψει η εγγυηση και οταν ανεφερα στο καταστημα αγορας οτι εχω επικοινωνησει με τα κεντρικα στην Αμερικη και δεν θελω να εκθεσω κανεναν για αυτο και προσπαθω να συνεννοηθω μαζι τους, η απαντηση ηταν πως εδω ειναι Ελλαδα και δε μπορω να συγκρινω ανομοια πραγματα... Ολα αυτα την στιγμη που απο Αμερικη θελουν να με καλυψουν ακομα κ για ολους τους καυστηρες αν χρειαστει!

Σηκωνω τα χερια ψηλα. Δε νομιζω οτι εχω αντιμετωπιστει χειροτερα απο αντιπροσωπεια γνωστου brand σε οποιαδηποτε αγορα και να εχω κανει στο παρελθον.

  • Like 7
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα!

Τσίμπησε και ο πατέρας μου την Jamestown Maddox 4.1 οπότε πρέπει να ψαχτώ για το πως θα την δουλέψει 😂

Για μπουκάλα και ρυθμιστή έχουμε καμιά πρόταση; Λογικά 10κιλη αν και διάβασα ένας χρήστης έβαλε 15αρα.
Να πάμε σε coral η και όποια να ναι μας κάνει; επίσης κάποιοι που έχουν μανόμετρο είναι για να δείχνει πόσο έχει μέσα;

Για το καθαρισμό να πάρουμε κάποιο ειδικό καθαριστικό;

Για αρχή θα ακολουθήσω τις οδηγίες που γράψανε τα παιδιά πιο πίσω να φανταστώ.

Στις 27/4/2023 στις 1:15 ΜΜ, johni41 είπε

Έχω από τα Χριστούγεννα τη maddox 4.1

Επειδή έψαχνα σούβλα και μοτέρ πήγα από leroy .

Τελικά βρήκες φίλε γιατί θέλει να πάρει και ο πατέρας μου..

Επεξ/σία από john_shadow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ritualistic είπε

Η αντιπροσωπεια στην Ελλαδα δεν ανταποκρινεται τελικα.

Επειτα απο δικη μου επικοινωνια, ειπαν πως θα χρειαστουν 3-10 εργασιμες μερες για να αποφανθουν ΕΑΝ θα με καλυψει η εγγυηση και οταν ανεφερα στο καταστημα αγορας οτι εχω επικοινωνησει με τα κεντρικα στην Αμερικη και δεν θελω να εκθεσω κανεναν για αυτο και προσπαθω να συνεννοηθω μαζι τους, η απαντηση ηταν πως εδω ειναι Ελλαδα και δε μπορω να συγκρινω ανομοια πραγματα... Ολα αυτα την στιγμη που απο Αμερικη θελουν να με καλυψουν ακομα κ για ολους τους καυστηρες αν χρειαστει!

Σηκωνω τα χερια ψηλα. Δε νομιζω οτι εχω αντιμετωπιστει χειροτερα απο αντιπροσωπεια γνωστου brand σε οποιαδηποτε αγορα και να εχω κανει στο παρελθον.

Απλά απαράδεκτοι… Μετά αναρωτιούνται γιατί παίρνει ο κόσμος πχ απο Amazon (γενικό το σχόλιο). 

Ήμουν ούτως ή άλλως πιο κοντά στο να προτιμήσω Napoleon αντι Weber λόγω εξτρα παροχών στα ίδια χρήματα, τώρα έγινε σίγουρο.

Φίλε μην το αφήσεις πάντως, γράψε ένα κατεβατό για την αντιμετώπιση που είχες από τα δικά μας τα χαϊβάνια στη μαμά εταιρία και ότι λειτουργεί αποτρεπτικά από το να τους προτιμήσεις στο μέλλον, όπως και ότι δε θα τη συστήσεις σε friends & family γιατί ήταν απαράδεκτοι και πως τέτοια αντιμετώπιση δεν είναι αντίστοιχη του ονόματος που θέλουν να έχουν στην αγορά. 

Αυτο το να «μην τους εκθέσω» μας έχει φάει σ αυτή τη χώρα και δε βελτιώνεται τπτ…

Ευχαριστούμε για τα updates, είναι σημαντικό να γράφονται!

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, vins said:

Απλά απαράδεκτοι… Μετά αναρωτιούνται γιατί παίρνει ο κόσμος πχ απο Amazon (γενικό το σχόλιο). 

Ήμουν ούτως ή άλλως πιο κοντά στο να προτιμήσω Napoleon αντι Weber λόγω εξτρα παροχών στα ίδια χρήματα, τώρα έγινε σίγουρο.

Φίλε μην το αφήσεις πάντως, γράψε ένα κατεβατό για την αντιμετώπιση που είχες από τα δικά μας τα χαϊβάνια στη μαμά εταιρία και ότι λειτουργεί αποτρεπτικά από το να τους προτιμήσεις στο μέλλον, όπως και ότι δε θα τη συστήσεις σε friends & family γιατί ήταν απαράδεκτοι και πως τέτοια αντιμετώπιση δεν είναι αντίστοιχη του ονόματος που θέλουν να έχουν στην αγορά. 

Αυτο το να «μην τους εκθέσω» μας έχει φάει σ αυτή τη χώρα και δε βελτιώνεται τπτ…

Ευχαριστούμε για τα updates, είναι σημαντικό να γράφονται!

 

 

Για ποία  Ναπολέον λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...