Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Για ποιο λογο το χρειαζεσαι; για καπνισμα ή για ψησιμο; 

Σιγουρα κανει καλη δουλεια, αλλα για μενα εχει ενα σχεδιαστικο μειονεκτημα. Για να το χρησιμοποιησεις πρεπει να αφαιρεσεις τους φλογοκρυπτες, οποτε θα πεφτουν μεσα σταχτες και θα χρειαζονται καθαρισμα μετα.

Για ψήσιμο το θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν επειδή δεύτερη φορά γίνεται αυτό, να ξανά διευκρινίσω ότι μετέφερα κάποια πράγματα που είδα και ζήτησα γνώμες. Φυσικά ο καθένας μπορεί να πει τη δικιά του και να κριθεί εφόσον γράφει δημόσια.

Παμε πάλι λοιπόν: όχι και «ονομαστική» η εγγύηση… Ξέρω προσωπικά άτομα που έκαναν χρήση της εγγύησης Napoleon και μου είπαν ότι ήταν ο,τι καλύτερο έχουν βιώσει σε εγγυηση και εξυπηρέτηση ΓΕΝΙΚΑ, όχι μόνο σε bbq.

Σαφώς και εμπιστεύομαι μια πολυεθνική σε θέμα εγγύησης από τον οποιονδήποτε άγνωστο εδώ που λέει x έτη περιορισμένη χωρίς τι και πώς και δεν ξέρω κιόλας αύριο μεθαύριο πού θα είναι. Το αυτό και για ασφάλεια χρήσης.

Επίσης επειδή ειπώθηκε κάτι και για υλικά, το υλικό είναι ένα και η τεχνογνωσία/ έρευνα κι ανάπτυξη και η εργασία/παραγωγή είναι άλλο.

Έχει ας πούμε ινοξ που κρεμάνε και δε σου αφήνει καλές εντυπώσεις η κατασκευή τους κι ας είναι ινοξ……

Επεξ/σία από vins
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

Την βάση μπορείς να την βιδώσεις και να την αφήσεις πάνω. Δεν ενοχλεί κάπου.

ευχαριστω πολυ και πάλι!! Καμια συμβουλή για την εγκατάσταση της φιάλης???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lef79 είπε

ευχαριστω πολυ και πάλι!! Καμια συμβουλή για την εγκατάσταση της φιάλης???

Ως προς τι; Από την στιγμή που θα πάρεις συμβατική σιδερένια φιάλη, απλά συνδέεις τον ρυθμιστή, κάνεις έναν έλεγχο για διαρροή και την τοποθετείς στον χώρο που έχει μέσα στο ντουλάπι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lef79 είπε

Επιτέλους συναρμολογησα κι εγώ τη δική μου ψησταρια!!!Τώρα πάω για φιάλη να την κάψω!!Τη βάση της σούβλας μπορώ να τη βιδωσω και να την αφήσω πάνω?η θα έχει πρόβλημα και θέλει κάθε φορά βιδωμα και ξεβίδωμα???

20230425_165342_copy_600x800.jpg

20230425_164636_copy_600x800.jpg

Καλορίζικη φίλε μου και πάντα γεμάτη!!!!

4 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Μπιφτέκια με λίγο τυρί και ντομάτα για σήμερα
IMG_3309.jpeg.b46f6f1a45ec075961a43d76aaa50ac1.jpeg

Νοστιμιές! Καλή όρεξη!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδια , κοιτάζω να κανω δωρο μια ψησταρια υγραεριου .. budget 350-450 ευρω.

Ειδα στο praktiker παιζουν σε εκπτωση ψυσταριες και ειδα αυτη https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-jamestown-maddox-4-1-me-4-1-kaystires-124056 με πολυ καλες αξιολογησεις.

Τι λέτε ? αξιζει ? εχετε να προτεινετε κατι αλλο καλυτερο σε vfm επιλογη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MontzOlee είπε

καλησπέρα παιδια , κοιτάζω να κανω δωρο μια ψησταρια υγραεριου .. budget 350-450 ευρω.

Ειδα στο praktiker παιζουν σε εκπτωση ψυσταριες και ειδα αυτη https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-jamestown-maddox-4-1-me-4-1-kaystires-124056 με πολυ καλες αξιολογησεις.

Τι λέτε ? αξιζει ? εχετε να προτεινετε κατι αλλο καλυτερο σε vfm επιλογη ?

Σε αυτά τα χρήματα υπάρχει η επιλογή της Naterial Kenton από το Leroy Merlin και της Jamestown από το Praktiker, όπως αναφέρεις κι εσύ. Η Jamestown έχει την επιλογή για πλαϊνό μάτι, συμβατικό ή/και υπέρυθρο, κάτι το οποίο δεν έχει η Kenton. Πάντως και τις 2 εταιρείας τις έχουν αρκετά παιδιά και είναι ευχαριστημένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilpapacha είπε

Σε αυτά τα χρήματα υπάρχει η επιλογή της Naterial Kenton από το Leroy Merlin και της Jamestown από το Praktiker, όπως αναφέρεις κι εσύ. Η Jamestown έχει την επιλογή για πλαϊνό μάτι, συμβατικό ή/και υπέρυθρο, κάτι το οποίο δεν έχει η Kenton. Πάντως και τις 2 εταιρείας τις έχουν αρκετά παιδιά και είναι ευχαριστημένα.

Ευχαριστω πολύ να σαι καλά 🙏🏻

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, ilpapacha είπε

Δεν υπάρχει κάποιος λόγος να ζητάς συγγνώμη. Εάν δεν ήθελα/μπορούσα, δεν θα απαντούσα, όπως κάνω σε άλλες περιπτώσεις.

Ο λόγος που το ανέφερε δεν έχει να κάνει με εσένα.

Να είσαι καλά!

🙏🏻Κι εσυ να είσαι καλά φίλε μου, φεύγει παραγγελία!🙏🏻

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας διοτι είμαι λιγο άσχετος με της ψησταριες υγραερίου. Δεν ξέρω τι πρέπει να προσέξω και που θα πρέπει να προσέξω.  Εχω ενα μπάτζετ κάπου στα 300 με 400 € Εχω δει διαφορες ψησταριές,  αλλες η αλήθεια είναι ότι μια εταιρεία μου κέρδισε το ενδιαφέρον.,τόσο σε κατασκευη  οσο και σε μεγεθος. Μιλαω για ψησταριές της εταιρείας  jamestown. Το μόνο που δεν μου αρέσει και ίσως με φρενάρει λιγο ειναι οτι την βρισκω μονο σε praktiker. Δεν ξερω αν θα μπορω ν βρω ανταλλακτικά μελλοντικά. 

Μεχρι στιγμης ειμαι ανάμεσα σε 3ης. Δειτε και πείτε μου την γνωμη σας αν καποιος εχει δοκιμάσει καποια.

1. Ψησταριά Υγραερίου Jamestown Maddox 4.1 με 4+1 Καυστήρες .349€ 3 https://www.praktiker.gr/m/p/psistaria-ygraeriou-jamestown-maddox-4-1-me-4-1-kaystires-124056?gclid=CjwKCAjw9J2iBhBPEiwAErwpeSrlh2eOVotZtrlgEY7hxTG5nEPR31naxknHwWGH9pS79Y-918nNqRoCJGYQAvD_BwE

2. BLACKBULL "FOLDER" 325"

. https://www.isompes.gr/blackbull-folder-0405blb-details

3.Ψησταριά υγραερίου NATERIAL Kentog.239€  . https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-naterial-kenton-62209623?ref=reccodo-pr-j3u7Xel7ot3q&cr=fb3b1eedad374003ba048fa64647e1b9

 

Ευχαριστώ εκ το προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...