Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, cflour1977 είπε

Καλησπέρα σε όλους

Ποια η γνώμη σας γι αυτήν;

Ειναι η πρώτη φορα που θα αγοράσω ψησταριά και δεν θέλω να ανεβώ πολύ σε κόστος.

https://www.skroutz.gr/s/34124804/Jamestown-Maddox-4-1-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-73-5x41-5εκ-με-4-Εστίες-14kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-Υπερύθρων.html

Μια χαρά είναι σε αυτήν την τιμή με πλαϊνό υπερύθρων και 4 καυστήρες. Την έχουν αρκετοί και είναι ικανοποιημένοι για το εύρος τιμής που έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

58 λεπτά πριν, pace είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έχω πάρει τη Rogue SE και ήθελα να ρωτήσω αν κανείς έχει αγοράσει το δίσκο για τα κάρβουνα και εντυπώσεις γιατί θέλω να το πάρω αλλά δεν ξέρω αν αξίζει, αν λειτουργεί σωστά κτλ.

Μιλάμε για αυτό,

Napoleon 67732 Κουτί Καπνίσματος Ψησταριάς Δίσκος Κάρβουνων | Skroutz.gr

Για ποιο λογο το χρειαζεσαι; για καπνισμα ή για ψησιμο; 

Σιγουρα κανει καλη δουλεια, αλλα για μενα εχει ενα σχεδιαστικο μειονεκτημα. Για να το χρησιμοποιησεις πρεπει να αφαιρεσεις τους φλογοκρυπτες, οποτε θα πεφτουν μεσα σταχτες και θα χρειαζονται καθαρισμα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Τυχαία χάζευα τις προσφορές από Praktiker και έπεσα σε αυτή:

 

https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-advance-me-4-kaystires-116990

 

Θα μπορούσατε να μου πείτε εαν θα τη προτείνατε για τελείως αρχάριο; Μου φαίνεται υπερβολικά χαμηλή η τιμή και το φοβάμαι...

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, fuero είπε

Καλησπέρα!

Τυχαία χάζευα τις προσφορές από Praktiker και έπεσα σε αυτή:

 

https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-advance-me-4-kaystires-116990

 

Θα μπορούσατε να μου πείτε εαν θα τη προτείνατε για τελείως αρχάριο; Μου φαίνεται υπερβολικά χαμηλή η τιμή και το φοβάμαι...

Ευχαριστώ.

Δεν είναι διαθέσιμη για αποστολή, επομενως μπορεί να πρόκειται για ξεστοκαρισμα από ορισμένα καταστηματα (παίζει να μην την ξαναφέρουν) ή και για εκθεσιακό κομμάτι. Καλύτερα να πάρεις ένα τηλ για να ρωτήσεις ή αν την έχει διαθέσιμη καταστημα κοντά σε σένα να πας να δεις τι παίζει.

Μονο στο Βόλο υπάρχει διαθέσιμη από ότι είδα που ενισχύει τα παραπάνω που σου έγραψα…

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vins είπε

Δεν είναι διαθέσιμη για αποστολή, επομενως μπορεί να πρόκειται για ξεστοκαρισμα από ορισμένα καταστηματα (παίζει να μην την ξαναφέρουν) ή και για εκθεσιακό κομμάτι. Καλύτερα να πάρεις ένα τηλ για να ρωτήσεις ή αν την έχει διαθέσιμη καταστημα κοντά σε σένα να πας να δεις τι παίζει.

Δε με απασχολεί αυτό γιατί είναι διαθέσιμη στο Βόλο για παραλαβή από το κατάστημα και εγώ ούτως ή άλλως μπορώ να στείλω να τη παραλάβουν συγγενείς από εκεί. Η ερώτησή μου είναι αν αξίζει γενικότερα σα ψησταριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fuero είπε

Δε με απασχολεί αυτό γιατί είναι διαθέσιμη στο Βόλο για παραλαβή από το κατάστημα και εγώ ούτως ή άλλως μπορώ να στείλω να τη παραλάβουν συγγενείς από εκεί. Η ερώτησή μου είναι αν αξίζει γενικότερα σα ψησταριά.

Αν είναι εκθεσιακή να σε απασχολεί γιατί θα πρόκειται για μια ταλαιπωρημένη οικονομική ψησταριά. Στα πρακτικέρ Θεσσαλονίκης οι φθηνές εκθεσιακές είναι ξεχαρβαλωμένες, γι αυτό στο τόνισα.

Αν είναι σφραγισμένη με 4 καυστήρες στα 100€ αξίζει, αρκεί να ξέρεις τι παίρνεις και να μην έχεις παράλογες προσδοκίες. Γενικά σε αυτά τα επίπεδα τιμών (γύρω στα 150-250€) ούτε η ποιότητα κατασκευής, ούτε η ομοιομορφία στο ψήσιμο είναι τα καλύτερα. Κανεις τη δουλειά σου και ελπίζεις να σου βγάλει καμια τριετία χωρίς προβλήματα. 

Εγω έχω την Naterial Kenton από Leroy με 3 καυστήρες που την είχα πάρει προσφορά 140€ και είμαι ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωσα. Η Naterial μου φάνηκε αρκετα καλύτερη σε ποιότητα κατασκευής από αυτήν που έβαλες όταν τις είχα δει από κοντά. Για ψήσιμο δεν ξέρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vins είπε

Αν είναι εκθεσιακή να σε απασχολεί γιατί θα πρόκειται για μια ταλαιπωρημένη οικονομική ψησταριά. Στα πρακτικέρ Θεσσαλονίκης οι φθηνές εκθεσιακές είναι ξεχαρβαλωμένες, γι αυτό στο τόνισα.

Αν είναι σφραγισμένη με 4 καυστήρες στα 100€ αξίζει, αρκεί να ξέρεις τι παίρνεις και να μην έχεις παράλογες προσδοκίες. Γενικά σε αυτά τα επίπεδα τιμών (γύρω στα 150-250€) ούτε η ποιότητα κατασκευής, ούτε η ομοιομορφία στο ψήσιμο είναι τα καλύτερα. Κανεις τη δουλειά σου και ελπίζεις να σου βγάλει καμια τριετία χωρίς προβλήματα. 

Εγω έχω την Naterial Kenton από Leroy με 3 καυστήρες που την είχα πάρει προσφορά 140€ και είμαι ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωσα. Η Naterial μου φάνηκε αρκετα καλύτερη σε ποιότητα κατασκευής από αυτήν που έβαλες όταν τις είχα δει από κοντά. Για ψήσιμο δεν ξέρω.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Σε σχέση με το αν είναι εκθεσιακό κομμάτι καταλαβαίνω τι λες και συμφωνώ απόλυτα. Θα επικοινωνήσω μαζί τους και σε περίπτωση που είναι όντως εκθεσιακό δε θα προχωρήσω. Εαν όμως δεν είναι και απλά θέλουν να ξεστοκάρουν θα το σκεφτώ σοβαρά γιατί θα είναι η πρώτη μου υγραερίου και σίγουρα δεν έχω υψηλές απαιτήσεις. 10-15 ψησίματα το χρόνο θα κάνω οπότε πιστεύω ότι θα με υπερκαλύπτει.

Τώρα, αν γλυκαθώ από το άθλημα και πάψει πλέον να με καλύπτει ή χαλάσει, ε, οκ, θα πάω για κάτι ακριβότερο και πιο αξιόπιστο. Μέχρις ότου σιγουρευτώ όμως ότι η χρήση μου θα κάνει απόσβεση τα χρήματα μιας ακριβότερης ψησταριάς νομίζω ότι, από τη στιγμή που, όπως λες, είναι μία τίμια επιλογή στα χρήματα αυτά, ίσως τη χτυπήσω.

Ευαχριστώ και πάλι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fuero είπε

Τώρα, αν γλυκαθώ από το άθλημα και πάψει πλέον να με καλύπτει ή χαλάσει, ε, οκ, θα πάω για κάτι ακριβότερο και πιο αξιόπιστο.

Αν σου αρεσει γενικα το ψησιμο, σιγουρα θα γλυκαθεις. Εστω και ετσι οπως θα ψηνει η συγκεκριμενη. Απλα να εχεις στο μυαλο σου οτι με καλυτερη ψησταρια θα ψηνεις πιο ευκολα και πιο ευχαριστα. Οποτε μην σε αποτρεψει για το μελλον αν δεις οτι σε δυσκολευει σε καποια σημεια.

Ευτυχως ειναι μονο 100ευρω, οποτε μικρη η χασουρα αν πας για αναβαθμιση μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Απ οτι βλεπω εχουν ιδιο επιπεδο τα δυο αυτα μαγαζια.

Ειχα μιλησει και γω με το κυσο πριν κανα δυο χρονια για κατι που ηθελα, και περιμενα να τους απαντησει η αντιπροσωπια (προφανως οι Γερμανοι).

Πηγαινε στο bbq.gr αν εισαι κοντα ή μιλα με αυτους ή στειλε στο website απευθειας. Πιστευω το bbq.gr δεν θα ζητησει μεταφορικα κλπ.

Ενημερωσε μας να ξερουμε...

edit:

To Γερμανικο, το Αγγλικο, το Αμερικανικο και ισως και αλλων μεγαλων χωρων εχουν να κανεις register το bbq σου. Το ελληνικο δεν εχει τετοια επιλογη, εχει μονο τις βασικες.

Εγω εχω κανει register στο αμερικανικο αλλα φαινονται οι ψησταριες μου σε ολα και εχει επιλογη για warranty claim απ ευθειας:

Μιλησα με bbq.gr ουτε εκεινοι βλεπουν σωστο το να βγαλω το ανταλλακτικο και να το στειλω και ειδικα με δικη μου χρεωση, μου ζητησαν να στειλω ενα βιντεο και βλεπουμε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ritualistic είπε

Σε συνεχεια του θεματος και υστερα απο επικοινωνια με την αντιπροσωπεια μου δοθηκε οδηγια να βγαλω τον καυστηρα και να τον αφησω ενα διωρο σε καυτο νερο, ξυδι και απορρυπαντικο πιατων να μουλιασει και υστερα να ξεπλυνω.

Πραγμα το οποιο εκανα αλλα χωρις αποτελεσμα.

Απο εκει και περα η αντιπροσωπεια προτεινει να στειλω τον καυστηρα εγω με δικη μου χρεωση, να τον καθαρισουν (θα κανουν ακριβως τα ιδια μου ειπαν) και να τον επιστρεψουν σε εμενα ξανα με δικη μου χρεωση εντος 10 ημερων.

Προσωπικα βλεπω την λυση ως ανεπαρκη και θα το σκεφτω διπλα να επιλεξω Weber οταν και αν ερθει η ωρα της αντικαταστασης.

Κάνε μια επικοινωνία, όπως αναφέρει και ο @vins, με τα κεντρικά. Δοκίμασε να τον ψεκάσεις με WD40, μήπως βοηθήσει να ξεβουλώσει.

2 ώρες πριν, pace είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έχω πάρει τη Rogue SE και ήθελα να ρωτήσω αν κανείς έχει αγοράσει το δίσκο για τα κάρβουνα και εντυπώσεις γιατί θέλω να το πάρω αλλά δεν ξέρω αν αξίζει, αν λειτουργεί σωστά κτλ.

Μιλάμε για αυτό,

Napoleon 67732 Κουτί Καπνίσματος Ψησταριάς Δίσκος Κάρβουνων | Skroutz.gr

Το έχω, όμως ακόμα δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. Κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό. Όπως ανέφερε και ο @SagoniasSlutRos θα χρειαστεί να βγάλεις και να καθαρίσεις τους καυστήρες μετά την χρήση του. Δεν είναι κάτι δύσκολο, όμως θα πρέπει να το κάνεις ώστε να είσαι σίγουρος ότι δεν έχει βουλώσει κάποιος καυστήρας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, vag2825 είπε

Ψάχνω για ψησταριά υγραερίου έως 700 ευρώ , ποιά/ποιές προτείνετε;

weber spirit 310, napoleon freestyle

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους συναρμολογησα κι εγώ τη δική μου ψησταρια!!!Τώρα πάω για φιάλη να την κάψω!!Τη βάση της σούβλας μπορώ να τη βιδωσω και να την αφήσω πάνω?η θα έχει πρόβλημα και θέλει κάθε φορά βιδωμα και ξεβίδωμα???

20230425_165342_copy_600x800.jpg

20230425_164636_copy_600x800.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, lef79 είπε

Επιτέλους συναρμολογησα κι εγώ τη δική μου ψησταρια!!!Τώρα πάω για φιάλη να την κάψω!!Τη βάση της σούβλας μπορώ να τη βιδωσω και να την αφήσω πάνω?η θα έχει πρόβλημα και θέλει κάθε φορά βιδωμα και ξεβίδωμα???

20230425_165342_copy_600x800.jpg

20230425_164636_copy_600x800.jpg

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

Την βάση μπορείς να την βιδώσεις και να την αφήσεις πάνω. Δεν ενοχλεί κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...