Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Fotis_Greece είπε

Για τον φιλο που ρωτησε για θερμομετρο, ολα αυτα τα φθηνα κινεζικα ειναι τα ιδια χαλια, μονο Thermapen αξιζει (αλλα κοστιζει κιολας)

Δηλαδή με κάνα 30ρι δεν υπάρχει τίποτα που να δείχνει όσο γίνεται σωστά θερμοκρασία και γρήγορα; 

Δεν έχω ξαναπιάσει στα χέρια μου κάτι σχετικό και γι'αυτό κοιτάω κάτι φθηνό να δω αν θα με βολεύει. Για ψήσιμο στη σουβλα και καμιά πιο χοντρή ή καλύτερης ποιότητας μπριζόλα θέλω να έχω το νου μου με εσωτερική θερμοκρασία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Μια καλή λύση είναι του ΙΚΕΑ, δεν το έχω αλλά έχω διαβάσει ότι είναι μια τίμια λύση για τα λεφτά του

 

https://www.ikea.gr/proioda/eidi-kouzinas/ergaleia-anameixis-kai-metrisis/fantast-thermometro-kreatos-xronodiakoptis/20103016

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, johni41 said:

Δηλαδή με κάνα 30ρι δεν υπάρχει τίποτα που να δείχνει όσο γίνεται σωστά θερμοκρασία και γρήγορα; 

Δεν έχω ξαναπιάσει στα χέρια μου κάτι σχετικό και γι'αυτό κοιτάω κάτι φθηνό να δω αν θα με βολεύει. Για ψήσιμο στη σουβλα και καμιά πιο χοντρή ή καλύτερης ποιότητας μπριζόλα θέλω να έχω το νου μου με εσωτερική θερμοκρασία 

Όπως έγραψε και ο @ilpapacha ψάξε inkbird είναι αξιόλογη μάρκα..

8 hours ago, jimgoodman said:

Την έχω εγώ φίλε μου και νομίζω ότι τώρα είναι στα 230 περίπου. Σε αυτά τα λεφτά δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο. Μην το σκέφτεσαι πολύ χτύπα την.

Θέλω να βρω τρόπο και εγώ για να βάλω σούβλα αλλά σκέφτομαι να βάλω ρουλεμάν και να μην γυρνάει έτσι σκέτο πάνω στο πλαϊνό. Δεν σου έκανε ζημιά έτσι;

 

8 hours ago, Fotis_Greece said:

Οχι, ουτε το χρωμα δε γρατσουνισε. Και εγω σκεφτηκα κατι σε ρουλεμαν αλλα δεν αξιζει. Ισως εαν ξαναπερασω απο Σπυρου Πατση που ειναι ολα μαζεμενα τα καταστηματα με εργαλεια να εντοπισω κατι, αλλα και πως θα στερεωθει το ρουλεμαν εκει πανω??

Για τον φιλο που ρωτησε για θερμομετρο, ολα αυτα τα φθηνα κινεζικα ειναι τα ιδια χαλια, μονο Thermapen αξιζει (αλλα κοστιζει κιολας)

Αν θυμάμαι καλά κάποιος εδώ μέσα είχε βάλει καρυδάκι στο σημείο επαφής και έκανε την δολειά του...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Evgenios_V είπε

Αυτό θελω να το δοκιμάσω...!!!

 

Πηρες Traeger!?😋😋. Προσωπικα δεν θα το τυλιγα κατα τα αλλα δειχνει πολυ ωραιο

Επεξ/σία από Rabbit30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Νομιζω ειχε πει οτι πουλαγε τη napoleon για exivos.

Εχεις δικιο το ξεχασα, λογικα θα μπορει να το κανει και εκει. Δεν ξερω πως ρυθμιζονται οι καυστήρες βεβαια αλλα θα μπορει πιστευω.

Παντως @Evgenios_V αν το κανεις ανεβασε φωτο!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, KAPAKOSTAS είπε

σε napoleon 425 η αλλο μοντελο εχει κανει κανεις καμμια πατεντα με σουβλα leroy η καποια αλλη που κανει περαν της μαμας napoleon?

Με πατεντα μπορεις να βαλεις οτι σουβλα θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, KAPAKOSTAS είπε

σε napoleon 425 η αλλο μοντελο εχει κανει κανεις καμμια πατεντα με σουβλα leroy η καποια αλλη που κανει περαν της μαμας napoleon?

Rogue 425 αυτη κανει οπως ειναι χωρις πατεντες, ψαξε παραπισω αρκετες σελιδες εχω ανεβασει και φωτο. Εχω ψησει μεχρισ τιγμης 1/2 αρνακι 3.5 κιλα, το γυρναει αβιαστα , αβαδιστα :)

https://www.allsmart.gr/oikiakos-exoplismos/barbeque-psistaries/axesouar-gia-psistaries/axesouar-psistarion-ugraeriou/kaiser-kit-moter-psisimatos-me-soybla/

 

To https://www.you.gr/kipos-ergaleia-diy/psistaries-bbq/axesouar-barmpekiou-1/kit-moter-psisimatos-kaiser-me-soubla την εχει 79.00

Επεξ/σία από Amaretos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ αυτή που έβαλε ο φίλος Amaretos για την 425. Μια χαρά λειτουργεί, δοκιμασμένη με ολόκληρο κοτόπουλο, κοντοσούβλι και 1/4 αρνάκι.  
Μικρό τιπ μιας και η σούβλα είναι τετράγωνη. Αν και γυρνούσε μια χαρά χωρίς προβλήματα από την πλευρά που πατάει στην εγκοπή της ψησταριάς βρήκα ένα μικρό κομμάτι σωλήνα ελαφρώς μεγαλύτερο από την σούβλα και κάθε φορά που ψήνω το περνάω από πάνω ώστε να μην έχει καθόλου τριβή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...