Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν έχεις μαντεμένια όχι δεν αξίζουν εάν πάλι δεν έχεις μαντεμένια πάλι δεν αξίζουν, πάρε μαντεμι 😂

Εάν είναι χάλυβας σκέτος απλά θα κολλάει. Για τηγανιτά και σωταρισμα κρεατων κλπ καλά είνα. 

6 ώρες πριν, geornirv είπε

Τα τηγανια που έχει προσφορά αύριο το lidl αξιζουν;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

9 ώρες πριν, geornirv είπε

Ίσα ίσα...είναι αρκετά μάλλον λαδωμενες γιατί κολλάει το χαρτί.

Μαλλον καποιο λαθος αποτελεσμα θες να δεις, δεν προκειται να γινουν ποτε οπως ηταν αχρησιμοποιητες οι σχαρες, θες να βγαλεις καμια φωτο να δουμε? Γιατι νομιζω θες να καθαρισεις το απιθανο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Αυτό που είδα στο lidl είναι η βάση για κοτόπουλο, κάνουν δουλειά αυτές? Είναι όπως φαίνεται στις φωτο ή απλά θα μαζέψω άλλο ένα άχρηστο αξεσουάρ?

Καλημέρα!

 

δεν είδα πόσο έχει η βάση απ'τα Lidl αλλά κατά τη γνώμη μου καλύτερα πάρε ένα τέτοιο. Θα το χρησιμοποιείς πιο εύκολα γιατί είναι και ταψί, που βάζεις και πατάτες γύρω-γύρω και βγαίνουν πεντανόστιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jaguar13 είπε

Αυτό που είδα στο lidl είναι η βάση για κοτόπουλο, κάνουν δουλειά αυτές? Είναι όπως φαίνεται στις φωτο ή απλά θα μαζέψω άλλο ένα άχρηστο αξεσουάρ?

την εχω παρει και κανει μια χαρα την δουλεια της 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, παρήγγειλα ήδη αυτή που έβαλε ο @Mpiftekis, μου άρεσε η ιδέα του ταψιού. Δεν έχω βέβαια το σύστημα που μπαίνει το σκεύος, αλλά θεωρώ ότι μια χαρά θα καθήσει και πάνω στις σχάρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jaguar13 είπε

Αυτό που είδα στο lidl είναι η βάση για κοτόπουλο, κάνουν δουλειά αυτές? Είναι όπως φαίνεται στις φωτο ή απλά θα μαζέψω άλλο ένα άχρηστο αξεσουάρ?

5,99€ αρχική τιμή/ 4,79€ με το κουπόνι της κάρτας Lidl?

Ε τι να συζητάμε 😂

Το παρακάτω είναι από το Lidl Ιρλανδίας την επόμενη εβδομάδα (Δυστυχώς, τότε δεν θα είμαι εκεί).

 

Και δεν θυμάμαι να το έχω δεί εδώ.

 

IMG_20230330_101032.jpg.bf9a4fb56d66978561feb551708c7755.jpg

Επεξ/σία από est
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, παρήγγειλα ήδη αυτή που έβαλε ο @Mpiftekis, μου άρεσε η ιδέα του ταψιού. Δεν έχω βέβαια το σύστημα που μπαίνει το σκεύος, αλλά θεωρώ ότι μια χαρά θα καθήσει και πάνω στις σχάρες.

Ούτε εγώ έχω το σύστημα... μια χαρά κάθεται πάνω στις σχάρες. Ίσως να θέλει κόψιμο ο λαιμός απ'το κοτόπουλο ανάλογα το ύψος του καπακιού ;)

Μην ξεχνάς να βάζεις νερό/μπύρα στο στρογγυλό που είναι στη μέση του ταψιού!

Επεξ/σία από Mpiftekis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι και τη βάση του lidl μπορείς να τη βάλεις μέσα σε άλλο ταψάκι δικό σου ώστε να ρίξεις και πατάτες, σωστά; μήπως είναι πιο ευέλικτο έτσι αφού μπορείς να βάλεις ότι μέγεθος ταψί θες;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, katbo είπε

φαντάζομαι και τη βάση του lidl μπορείς να τη βάλεις μέσα σε άλλο ταψάκι δικό σου ώστε να ρίξεις και πατάτες, σωστά; μήπως είναι πιο ευέλικτο έτσι αφού μπορείς να βάλεις ότι μέγεθος ταψί θες;

Αν είναι να βάλεις βάση μέσα σε ταψί, γιατί να μη βάλεις το κρέας απευθείας στο ταψί ; :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Αν είναι να βάλεις βάση μέσα σε ταψί, γιατί να μη βάλεις το κρέας απευθείας στο ταψί ; :P 

 

Για να βάλεις την μπύρα μέσα στο κοτόπουλο και να αχνίζει==> ζουμερό εσωτερικό ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Αν είναι να βάλεις βάση μέσα σε ταψί, γιατί να μη βάλεις το κρέας απευθείας στο ταψί ; :P 

 

αν είναι να βάλεις το κρέας απευθείας στο ταψί γιατί να μην το βάλεις απευθείας στη σχάρα; :P

Νομίζω εντελώς διαφορετικό ψήσιμο γίνεται στη σχάρα, διαφορετικό στο ταψί, διαφορετικό στη βάση κ διαφορετικό στη σούβλα

Επεξ/σία από katbo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, est είπε

5,99€ αρχική τιμή/ 4,79€ με το κουπόνι της κάρτας Lidl?

Ε τι να συζητάμε 😂

Το παρακάτω είναι από το Lidl Ιρλανδίας την επόμενη εβδομάδα (Δυστυχώς, τότε δεν θα είμαι εκεί).

 

Και δεν θυμάμαι να το έχω δεί εδώ.

 

IMG_20230330_101032.jpg.bf9a4fb56d66978561feb551708c7755.jpg

Δεν πειράζει. Φόρτωσε κανά βαρέλι Guinness να «πνίξεις» τον πόνο 😁

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Mpiftekis είπε

Για να βάλεις την μπύρα μέσα στο κοτόπουλο και να αχνίζει==> ζουμερό εσωτερικό ;)

καπου ειχα διαβασει οτι για να αρχιζει να αχνιζει η μπυρα πρεπει να φτασει σε υψηλη θερμοκρασια, πολυ παραπανω απο του κοτοπουλου οταν θα ειναι ετοιμο να βγει δλδ. Οποτε ειναι λιγο πλασιμπο ολο αυτο.

Εγω προτιμω τη σουβλα.

Τωρα οσον αφορα κατι σιδερενια τηγανια που εχει, να ξερετε οτι θελουν seasoning απο το μηδεν. Υπολογιστε 7-8 περασματα με λαδι. Και μετα καθε φορα ιδια διαδικασια που κανετε στο μαντεμι. Πλησιμο, στεγνωμα, λαδωμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...