Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, eboia είπε

Όσο για  το αλουμινόχαρτο στην εγγύηση λέει 'Καλύψτε τον δίσκο σταξίματος με αλουμινόχαρτο. Έτσι, το καθάρισμα θα γίνει πιο εύκολο'.

Aυτος ειναι ο δισκος σταξιματος

image.png.8f29db71d71a9f01c88541d3e053fbba.png image.png.a31de9cec091dd90bca573067d448382.png

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Με αφορμή τα παραπάνω, στη δική μου καθαρίζω σχάρες σχεδόν μετά από κάθε ψησιμο, και το κάδο - ταψί κάθε 4-5 ψησίματα, καθώς και μαζεύω στα γύρω πλαινά τα λίπη που έχουν καθίσει. Το ερώτημα είναι εσείς πλένετε και τους καυστήρες? Και πώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Με αφορμή τα παραπάνω, στη δική μου καθαρίζω σχάρες σχεδόν μετά από κάθε ψησιμο, και το κάδο - ταψί κάθε 4-5 ψησίματα, καθώς και μαζεύω στα γύρω πλαινά τα λίπη που έχουν καθίσει. Το ερώτημα είναι εσείς πλένετε και τους καυστήρες? Και πώς?

Οχι :) 2.5 χρονια, τι ακριβως να καθαρισεις, αφοου ετσι και αλλιως δεν πεφτει τιποτα πανω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Με αφορμή τα παραπάνω, στη δική μου καθαρίζω σχάρες σχεδόν μετά από κάθε ψησιμο, και το κάδο - ταψί κάθε 4-5 ψησίματα, καθώς και μαζεύω στα γύρω πλαινά τα λίπη που έχουν καθίσει. Το ερώτημα είναι εσείς πλένετε και τους καυστήρες? Και πώς?

Τους έχω πλύνει/καθαρίσει 2-3 φορές, στα 2,5 χρόνια που έχουμε την ψησταριά. Λογικά έχουν κάποια βίδα ή κάποιο σιδεράκι που τους συγκρατεί στην θέση τους. Χρησιμοποίησε μια βελόνα, κάποιο συνδετήρα, σύρμα, καρφί κτλ που να μπορεί να μπει στις τρύπες που έχει, ώστε να τις καθαρίσεις μία μία. Έπειτα τους πλένεις με υγρό πιάτων και ζεστό νερό. Για τον εσωτερικό τους καθαρισμό, μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια βούρτσα καθαρισμού για καυστήρες ή κάποια βούρτσα για μπουκάλια, όπως πχ οι παρακάτω

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=βουρτσα+για+μπουκαλια&order_by=pricevat&order_dir=asc

Θα πρέπει να έχει μεγάλο μήκος και να χωράει στην οπή του καυστήρα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/3/2023 στις 12:44 ΜΜ, SagoniasSlutRos είπε

Θα δουλεψει αλλα οχι 100% σωστα.

Ενταξει. Απλα οταν ρωτησω για προπανιο στο σπιτι, με ειπανε οτι θελει ειδικη αδεια καθως ειναι για επαγγελματικη χρηση. Τους ειπα οτι πολλοι το χρησιμοποιουν στο σπιτι και ειπαν αφου το θελετε, το παιρνετε με δικη σας ευθυνη. Τι εχετε να πειτε μυστες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Amlet είπε

Ενταξει. Απλα οταν ρωτησω για προπανιο στο σπιτι, με ειπανε οτι θελει ειδικη αδεια καθως ειναι για επαγγελματικη χρηση. Τους ειπα οτι πολλοι το χρησιμοποιουν στο σπιτι και ειπαν αφου το θελετε, το παιρνετε με δικη σας ευθυνη. Τι εχετε να πειτε μυστες?

Ignore mode on, καλα ψησιματα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας

Εχω την ψησταρια outdoorchef 420 αλλο μου πιανει πολυ χωρο διπλα η φιαλη υγραεριου. Υπαρχουν μικροτερες που χωρανε απο κατω;; η δεν αξιζουν λογω οτι θα τελειωνουν γρηγορα;;

Σας δειχνω φωτο :

 

20230321_130522.jpg

 

Εχω βρει στο ιντερνετ φωτογραφια με μια πολυ μικρη οπως αυτη :

αξιζει αραγε τοσο μικρη;;

Screenshot_20230323_120711_Gallery.jpg

Επεξ/σία από sakisaudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, sakisaudi είπε

η δεν αξιζουν λογω οτι θα τελειωνουν γρηγορα;;

Δεν αξιζουν γιατι θα παρεις 5 κιλα περιπου στα ιδια λεφτα με τα 10 κιλα. Νομιζω η coral εχει μικρες 5κιλες και η εκο 7κιλες.

https://www.skroutz.gr/s/25361210/Coral-Gas-GoGas-Φιάλη-Υγραερίου-με-Βαλβίδα-Ασφαλείας-5000gr-Mόνο-Περιεχόμενο.html

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2023 στις 12:05 ΜΜ, sakisaudi είπε

Καλησπερα σας

Εχω την ψησταρια outdoorchef 420 αλλο μου πιανει πολυ χωρο διπλα η φιαλη υγραεριου. Υπαρχουν μικροτερες που χωρανε απο κατω;; η δεν αξιζουν λογω οτι θα τελειωνουν γρηγορα;;

Σας δειχνω φωτο :

 

20230321_130522.jpg

 

Εχω βρει στο ιντερνετ φωτογραφια με μια πολυ μικρη οπως αυτη :

αξιζει αραγε τοσο μικρη;;

Screenshot_20230323_120711_Gallery.jpg

" Πονηρή" συσκευή! Ευχαριστημένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είχε γενέθλια η Napoleon μου και είπα να της κάνω δώρο έναν καλό καθαρισμό. Παρατήρησα λοιπόν στην εσωτερική πλευρά από το καπάκι αυτό που βλέπετε στις φωτό:

Downloads_00003.jpg.a305fdce8d108397c179e5a1c0ccebd6.jpgDownloads_00002.jpg.e1f37be7b28f2f5160b39ed4ed61a1c3.jpgDownloads_00001.jpg.2520a6e973d17e4a5a99d3cdbdb218b8.jpg

Τι είναι αυτό ρε παιδιά; Όταν το έτριβα έφευγαν κομμάτια, σαν να ήταν μπογιά, είναι λογικό αυτό; Το άφησα έτσι οπως είναι, δεν το έτριψα άλλο αλλά μήπως είναι λιπος και να το τρίψω να φύγει όλο;

Επίσης διάβασα στο site της Napoleon οτι για καλό καθαρισμό βουτάμε τις σχάρες σε λεκάνη με νερό και σαπούνι και τις καθαρίζουμε. Είναι σίγουρα καλό αυτό για τις μαντεμένιες σχάρες της Rogue;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους , 

 

Ψάχνω εδώ και καιρό να πάρω μια ψησταριά αερίου για το μπαλκόνι και επειδή είμαι άσχετος με το θέμα κοιτάω βάση τιμής μιας που φαντάζομαι ότι πληρώνεις παίρνεις , 

Κοιτούσα ας πούμε την Weber q3200 που είναι και σχετικά μαζεμένη σε μέγεθος . Αξίζει να δώσω αυτά τα λεφτά τελικά ή θα μπορούσα να έχω σχεδόν ίδιο αποτέλεσμα με αυτή που βλέπω αναφέρετε πολύ εδώ μέσα την Kenton από leroy - merlin. Σας άσχετος θα με ενδιέφερε να μην έχω αναφλέξεις το βασικότερο και να φυσικά ομοιόμορφο ψήσιμο . Αν μου διαφεύγει κάτι όποιος μπορεί βοηθάει . 

Είδα τώρα ότι το e-shop έβαλε και την παρακάτω σε προσφορά. Αξίζει ? 

https://www.e-shop.gr/psistaria-ygraerioy-bormann-bbq3000-3-estion-me-mantemenia-sxara-p-HAP.205251

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/3/2023 στις 2:21 ΜΜ, est είπε

" Πονηρή" συσκευή! Ευχαριστημένος;

Γιατι πονηρη;; 😄😄

Την εχω 3 χρονια και ψηνω κυριως καμια πιτσα και κανενα φιλετο. Ολα καλα απλα το καθαρισμα βαριεμαι γτ ειναι μπελας. Την καθαριζω σε καθε ψησιμο γτ μυριζει ασχημα κ μαζευει μηγες μελισσες. Στην πιτσα η αν βαλω τηγανι δεν χρειαζεται καθαρισμα δεν λερώνεται 

Επεξ/σία από sakisaudi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...