Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/2/2023 στις 5:20 ΜΜ, ηνίοχος είπε

για προπάνιο -που είναι και ποιο σταθερό στη διάρκεια της χρήσης αλλά και στη χαμηλή θερμοκρασία - θα χρειαστεί να το συνδυάσεις  με ρυθμιστή στα 37mlb
 

Καλησπερα, σε εστία υγραερίου που λεει οτι πρεπει να εχει 30mbar ρυθμιστη μπορει να μπει 37αρης; Θέλω να πω οι συσκευες που δουλεύετε το επιτρέπουν ή ζητανε 30 και βαζετε 37; Η εστια ειναι η bertazzoni P905LPROGNE. Ευχαριστω.

Edit: μολις ειδα οτι για βουτανιο ζηταει 30 και για προπανιο 37. απλα απο το καταστημα το πηρα μου εστειλαν 30ρη

Επεξ/σία από kaklikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

16 ώρες πριν, paposgsxr είπε

Καλησπέρα. Έχω μία ψησταριά με 3 καυστήρες και σταθερό ρυθμιστή πίεσης 30mbar με μπουκάλα βουτανιου. Όταν ανάβω όλους τους καυστήρες, σχεδόν πάντα ο ένας από τους 3 καυστήρες κάνει έναν θόρυβο σαν να φυσάει. Πιο σπάνια κάνουν οι 2 από τους 3. Δεν είναι στάνταρ ποιος το κάνει πχ ο αριστερός μόνο ή ο μεσαίος. Κάθε φορά κάνει οποίος να ναι. 

Oι καυστηρες εχουν καπου μια βιδα που ρυθμιζεις τον αερα που αφηνει να περναει για να γινεται η καυση. Ισως θελει ρυθμισμα εκει μεχρι να πετυχεις μπλε φλωγα με κιτρινες μυτουλες.

Επισης δοκιμασε να καθαριζεις τους καυστηρες, αλλα και την εισαγωγη αερα που σου λεω γιατι μπορει να εχει πιασει καμια αραχνη.

Στις 3/3/2023 στις 3:43 ΜΜ, ilpapacha είπε

Burger με ψωμί του τοστ για σήμερα

 

Burger με ψωμι του τοστ εσυ.... πιτσα με σουβλακοπιτα εγω. Ρε που παμε ρεεεεε;;

image.jpeg.a6885df21a207f6a59b3f84ca663a3ec.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανε από την πρώτη μέρα που την άναψα. Οι καυστήρες είναι πεντακάθαροι. Πιστεύεις ότι θέλει ρύθμιση η βίδα;

22 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Oι καυστηρες εχουν καπου μια βιδα που ρυθμιζεις τον αερα που αφηνει να περναει για να γινεται η καυση. Ισως θελει ρυθμισμα εκει μεχρι να πετυχεις μπλε φλωγα με κιτρινες μυτουλες.

Επισης δοκιμασε να καθαριζεις τους καυστηρες, αλλα και την εισαγωγη αερα που σου λεω γιατι μπορει να εχει πιασει καμια αραχνη.

Burger με ψωμι του τοστ εσυ.... πιτσα με σουβλακοπιτα εγω. Ρε που παμε ρεεεεε;;

image.jpeg.a6885df21a207f6a59b3f84ca663a3ec.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Oι καυστηρες εχουν καπου μια βιδα που ρυθμιζεις τον αερα που αφηνει να περναει για να γινεται η καυση. Ισως θελει ρυθμισμα εκει μεχρι να πετυχεις μπλε φλωγα με κιτρινες μυτουλες.

Επισης δοκιμασε να καθαριζεις τους καυστηρες, αλλα και την εισαγωγη αερα που σου λεω γιατι μπορει να εχει πιασει καμια αραχνη.

Burger με ψωμι του τοστ εσυ.... πιτσα με σουβλακοπιτα εγω. Ρε που παμε ρεεεεε;;

image.jpeg.a6885df21a207f6a59b3f84ca663a3ec.jpeg

Κλασσικό έδεσμα η πίτα-πίτσα. Γρήγορο και γευστικό!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια και χαρα σε ολους,

Ειμαι στην αναζητηση ψησταριας υγραεριου και εχω καταληξει σε 2 για τις οποιες θα ηθελα την γνωμη σας (προφανως και ειναι παντα καλοδεχουμενη καθε αλλη προταση).

 

1) Broil king Signet 390 (μοντελο με 3 καυστηρες + οπισθιο καυστηρα, πλαινο ματι και σουβλα)

https://www.skroutz.gr/s/17255453/Broil-King-Signet-390-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-66x38εκ-με-3-Εστίες-11-4kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-946-883.html#description

2) Napoleon Rogue 425 RSB (μοντελο με 3 καυστηρες + οπισθιο καυστηρα, πλαινο ματι και σουβλα)

https://www.skroutz.gr/s/35175348/Napoleon-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-60x45εκ-με-3-Εστίες-14-25kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-Υπερύθρων-RB425RSBPK-1-GR.html#description

 

Γενικα δεν διακρινω μεγαλες διαφορες και εχουν πανω κατω την ιδια τιμη ~1200 ευρω, αυτα που εχω εντωπισει ειναι τα εξης:

 

Στα συν της Napoleon:

α) Λιγο μεγαλυτερη επιφανεια ψησιματος

β) Δυνατοτεροι κυριοι καυστηρες

γ) Δυνατοτερο πλαινι ματι

 

Στα συν της Broil king:

α) Δυνατοτητα αντικαταστασης του πλαινου ματιου με καυστηρα υπερυθρων (υπαρχουν προσφορες με εκπτωση αν τα αγορασεις μαζι)

β) Αν δεν κανω λαθος ο οπισθιος καυστηρας καλυπτει λιγο μεγαλυτερο μηκος

 

Αν και αυτη που μου αρεσει ακομα πιο πολυ εμφανησιακα ειναι η Broil King Baron 490

https://www.skroutz.gr/s/10881600/Broil-King-Baron-490-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-65-2x44-4εκ-με-4-Εστίες-12-4kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-875-283.html#description

που ειναι αντιστοιχο μοντελο με το 390 αλλα εχει 4 καυστηρες. Θεωρω οτι ανεβαινει η τιμη (~1450) χωρις να μου ειναι απαραιτητη τοσο μεγαλη επιφανεια ψησιματος. Αν υπαρχει κατι αλλο ομως που κανει την διαφορα σε αυτο το μοντελο το συζηταμε.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Επεξ/σία από Antonis__7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Antonis__7 είπε

Γεια και χαρα σε ολους,

Ειμαι στην αναζητηση ψησταριας υγραεριου και εχω καταληξει σε 2 για τις οποιες θα ηθελα την γνωμη σας (προφανως και ειναι παντα καλοδεχουμενη καθε αλλη προταση).

 

1) Broil king Signet 390 (μοντελο με 3 καυστηρες + οπισθιο καυστηρα, πλαινο ματι και σουβλα)

https://www.skroutz.gr/s/17255453/Broil-King-Signet-390-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-66x38εκ-με-3-Εστίες-11-4kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-946-883.html#description

2) Napoleon Rogue 425 RSB (μοντελο με 3 καυστηρες + οπισθιο καυστηρα, πλαινο ματι και σουβλα)

https://www.skroutz.gr/s/35175348/Napoleon-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-60x45εκ-με-3-Εστίες-14-25kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-Υπερύθρων-RB425RSBPK-1-GR.html#description

 

Γενικα δεν διακρινω μεγαλες διαφορες και εχουν πανω κατω την ιδια τιμη ~1200 ευρω, αυτα που εχω εντωπισει ειναι τα εξης:

 

Στα συν της Napoleon:

α) Λιγο μεγαλυτερη επιφανεια ψησιματος

β) Δυνατοτεροι κυριοι καυστηρες

γ) Δυνατοτερο πλαινι ματι

 

Στα συν της Broil king:

α) Δυνατοτητα αντικαταστασης του πλαινου ματιου με καυστηρα υπερυθρων (υπαρχουν προσφορες με εκπτωση αν τα αγορασεις μαζι)

β) Αν δεν κανω λαθος ο οπισθιος καυστηρας καλυπτει λιγο μεγαλυτερο μηκος

 

Αν και αυτη που μου αρεσει ακομα πιο πολυ εμφανησιακα ειναι η Broil King Baron 490

https://www.skroutz.gr/s/10881600/Broil-King-Baron-490-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-65-2x44-4εκ-με-4-Εστίες-12-4kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-875-283.html#description

που ειναι αντιστοιχο μοντελο με το 390 αλλα εχει 4 καυστηρες. Θεωρω οτι ανεβαινει η τιμη (~1450) χωρις να μου ειναι απαραιτητη τοσο μεγαλη επιφανεια ψησιματος. Αν υπαρχει κατι αλλο ομως που κανει την διαφορα σε αυτο το μοντελο το συζηταμε.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Επειδή κι εγώ είμαι σε φάση αναζήτησης, οι ψησταριές που παρέθεσες είναι προφανώς πολύ ποιοτικές! 

Δες λίγο όμως και τα θέλω σου. Για παράδειγμα αν έπρεπε εγώ να επιλέξω ανάμεσα σε οπίσθιο και μάτι υπερύθρων, θα διάλεγα το μάτι γιατί κάνω περισσότερες φορές κοπές παρά σούβλες ας πούμε. Το ιδανικό θα ήταν να μη χρειαστεί να διαλέξω αλλά λέμε τώρα.

Επισης έχω την αίσθηση ότι στο κομμάτι εγγύηση η Napoleon είναι καπως καλύτερες (μπορεί να κάνω και λάθος γιατί κοιτάζω 150 ψησταριές 😅 ας με διορθώσουν τα παιδιά).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, vins είπε

Επειδή κι εγώ είμαι σε φάση αναζήτησης, οι ψησταριές που παρέθεσες είναι προφανώς πολύ ποιοτικές! 

Δες λίγο όμως και τα θέλω σου. Για παράδειγμα αν έπρεπε εγώ να επιλέξω ανάμεσα σε οπίσθιο και μάτι υπερύθρων, θα διάλεγα το μάτι γιατί κάνω περισσότερες φορές κοπές παρά σούβλες ας πούμε. Το ιδανικό θα ήταν να μη χρειαστεί να διαλέξω αλλά λέμε τώρα.

Επισης έχω την αίσθηση ότι στο κομμάτι εγγύηση η Napoleon είναι καπως καλύτερες (μπορεί να κάνω και λάθος γιατί κοιτάζω 150 ψησταριές 😅 ας με διορθώσουν τα παιδιά).

Καλησπερα, ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου. Για εμενα δεν τιθεται θεμα μεταξυ σουβλας και πλαινου καυστηρα υπερυθρων. Η απαντηση ειναι ξεκαθαρα σουβλα, γι αυτο και τα 3 μοντελα που κοιταω ειναι με οπισθιο καυστηρα και την σουβλα στο πακετο. Ο πλαινος καυστηρας υπερυθρων ειναι κατι που θα ηθελα να εχω αλλα δεν με πειραζει να γινει και σε δευτερο χρονο. Γι αυτο κλινω προς την Broil King που σου δινει αυτη την επιλογη (να τον προσθεσεις αργοτερα αντικαθιστωντας το πλαινο ματι), ενω η Napoleon οχι.

Απο πλευρας εγγυησων εγω εχω την εντυπωση οτι η Broil King δινει για περισσοτερα ετη, δεν εχω κανει ιδιαιτερη αναλυση ομως.

Καλη αποφαση φιλε μου και καλα ψησιματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Antonis__7 είπε

Για εμενα δεν τιθεται θεμα μεταξυ σουβλας και πλαινου καυστηρα υπερυθρων. Η απαντηση ειναι ξεκαθαρα σουβλα, γι αυτο και τα 3 μοντελα που κοιταω ειναι με οπισθιο καυστηρα και την σουβλα στο πακετο.

Στο πλαινο ματι υπερυθρων μπορεις εκτος απο searing να βαλεις και τηγανι χωρις προβλημα ακομα και με αερα, οπως εχουν πει και αρκετοι εδω μεσα. Εγω δεν το εχω χρησιμοποιησει, οποτε δεν εχω προσωπικη αποψη. Searing μπορεις να κανεις και στους κεντρικους καυστηρες χωρις προβλημα. Οι πιο πολλοι ετσι το κανουμε ευκολα. Επισης το πλαινο ματι το αντικαθιστας και με ενα εξτρα ηλεκτρικο αν θες να τηγανιζεις. (Γραφω τις επιλογες που εχεις)

Ο οπισθιος καυστηρας της σουβλας ειναι καλος, αλλα αντικαθισταται και αυτος μια χαρα με τους βασικους καυστηρες κατω. Δεν ειναι δλδ 100% απαραιτητος και αυτος. Σιγουρα εχει τα δικα του θετικα.

Εφοσον ομως σε ενδιαφερει κυριως η σουβλα, κοιτα ποια απο τις δυο εχει το πιο μεγαλο πλατος αλλα κυριως την μεγαλυτερη αποσταση της σουβλας με τους ανακλαστηρες. Εδω ισως μπορει να σε βοηθησει ο @ilpapacha που σιγουρα καπου θα εχει αυτη την πληροφορια. Οσο μεγαλυτερες ειναι αυτες οι δυο διαστασεις, τοσο μεγαλυτεο αρνακι θα μπορεσεις να χωρεσεις. Η δικη μου πχ η genesis εχει ελαχιστο υψος διαθεσιμο, με αποτελεσμα να μην μπορεις να σουβλισεις κατι μεγαλο γιατι βρισκει στους ανακλαστηρες που καλυπτουν τους καυστηρες.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψηνω αρκετα σουβλες και ας μην εχω οπισθιο καυστηρα , μια χαρα αποτελεσμα βγαινει, ενταξεθι προφανως θα χανει λιγο σε σχεση με το να υπαρχει αλλα δουλεια γινεται μια χαρα, αλλα στην θεση σου θα προτιμουσα πλαινο με υπερυθρες που δεν αντικαθισταται με κατι αντι για  τον οπισθιο ;)

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2023 στις 4:44 ΜΜ, john1987 είπε

καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να αποκτήσω ψησταριά υγραεριου (δεν γνωρίζω πολλά από ψησιμο) αλλα φοβάμαι λίγο μήπως την βαρεθώ στο τέλος και μείνει σε αχρησία. Έχει συμβεί σε κανένα; Έχει κάποια ιδιαίτερη ταλαιπωρία το να την καθερισεις κλπα;

Εάν την βαρεθείς ή όχι δεν μπορεί να στο πει κάποιος. Έχει να κάνει με το πόση «όρεξη» έχεις για ψήσιμο, εάν θα σε «παιδέψει» η ψησταριά κτλ.

Παραθέτω μια αρνητική εμπειρία που είχα με μία ψησταριά υγραερίου στο παρελθόν 

Καλό θα ήταν να προτιμήσεις κάποια που να έχει αφαιρούμενο πάτο/ταψί, ώστε να καθαρίζεται πιο εύκολα. Μία τίμια επιλογή είναι η Naterial Kenton που έχει το Leroy Merlin. 

 

5 ώρες πριν, Antonis__7 είπε

Γεια και χαρα σε ολους,

Ειμαι στην αναζητηση ψησταριας υγραεριου και εχω καταληξει σε 2 για τις οποιες θα ηθελα την γνωμη σας (προφανως και ειναι παντα καλοδεχουμενη καθε αλλη προταση).

 

1) Broil king Signet 390 (μοντελο με 3 καυστηρες + οπισθιο καυστηρα, πλαινο ματι και σουβλα)

https://www.skroutz.gr/s/17255453/Broil-King-Signet-390-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-66x38εκ-με-3-Εστίες-11-4kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-946-883.html#description

2) Napoleon Rogue 425 RSB (μοντελο με 3 καυστηρες + οπισθιο καυστηρα, πλαινο ματι και σουβλα)

https://www.skroutz.gr/s/35175348/Napoleon-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-60x45εκ-με-3-Εστίες-14-25kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-Υπερύθρων-RB425RSBPK-1-GR.html#description

 

Γενικα δεν διακρινω μεγαλες διαφορες και εχουν πανω κατω την ιδια τιμη ~1200 ευρω, αυτα που εχω εντωπισει ειναι τα εξης:

 

Στα συν της Napoleon:

α) Λιγο μεγαλυτερη επιφανεια ψησιματος

β) Δυνατοτεροι κυριοι καυστηρες

γ) Δυνατοτερο πλαινι ματι

 

Στα συν της Broil king:

α) Δυνατοτητα αντικαταστασης του πλαινου ματιου με καυστηρα υπερυθρων (υπαρχουν προσφορες με εκπτωση αν τα αγορασεις μαζι)

β) Αν δεν κανω λαθος ο οπισθιος καυστηρας καλυπτει λιγο μεγαλυτερο μηκος

 

Αν και αυτη που μου αρεσει ακομα πιο πολυ εμφανησιακα ειναι η Broil King Baron 490

https://www.skroutz.gr/s/10881600/Broil-King-Baron-490-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-65-2x44-4εκ-με-4-Εστίες-12-4kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-875-283.html#description

που ειναι αντιστοιχο μοντελο με το 390 αλλα εχει 4 καυστηρες. Θεωρω οτι ανεβαινει η τιμη (~1450) χωρις να μου ειναι απαραιτητη τοσο μεγαλη επιφανεια ψησιματος. Αν υπαρχει κατι αλλο ομως που κανει την διαφορα σε αυτο το μοντελο το συζηταμε.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Από την στιγμή που σε ενδιαφέρει το ψήσιμο σε σούβλα, τότε θα σε βοηθήσει ο οπίσθιος καυστήρας. Οι οπίσθιοι καυστήρες της Broil King και της Napoleon, διαφέρουν σε «τεχνολογία» . Στην Broil King έχει τοποθετηθεί απλά ένας καυστήρας στο πίσω μέρος, ενώ στη Napoleon έχουν προσθέσει κι ένα μετάλλιο «περίβλημα», όπου διαχέει καλύτερα την θερμότητα.

Ο κάδος της Napoleon είναι πιο λείος και μπορείς να τον καθαρίσεις πιο εύκολα.

Το ύψος από την σχάρα μέχρι την σούβλα, για την σειρά Rogue, εάν θυμάμαι σωστά είναι περίπου 11 εκατοστά. Ενδεχομένως να μπορέσουν να δώσουν πιο ακριβή αριθμό, τα παιδιά που την έχουν. 

Καλό θα ήταν, εφόσον υπάρχει η δυνατότητα, να τις δεις κι από κοντά.

Εάν σε ενδιαφέρει σε μεταχειρισμένη, υπάρχει μια αγγελία στο Facebook για Napoleon Rogue 525 SE. Δεν γνωρίζω αν είναι ακόμα διαθέσιμη.

https://www.facebook.com/marketplace/item/2830930507038353/

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Antonis__7 είπε

Γεια και χαρα σε ολους,

Ειμαι στην αναζητηση ψησταριας υγραεριου και εχω καταληξει σε 2 για τις οποιες θα ηθελα την γνωμη σας (προφανως και ειναι παντα καλοδεχουμενη καθε αλλη προταση).

 

1) Broil king Signet 390 (μοντελο με 3 καυστηρες + οπισθιο καυστηρα, πλαινο ματι και σουβλα)

https://www.skroutz.gr/s/17255453/Broil-King-Signet-390-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-66x38εκ-με-3-Εστίες-11-4kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-946-883.html#description

2) Napoleon Rogue 425 RSB (μοντελο με 3 καυστηρες + οπισθιο καυστηρα, πλαινο ματι και σουβλα)

https://www.skroutz.gr/s/35175348/Napoleon-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-60x45εκ-με-3-Εστίες-14-25kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-Υπερύθρων-RB425RSBPK-1-GR.html#description

 

Γενικα δεν διακρινω μεγαλες διαφορες και εχουν πανω κατω την ιδια τιμη ~1200 ευρω, αυτα που εχω εντωπισει ειναι τα εξης:

 

Στα συν της Napoleon:

α) Λιγο μεγαλυτερη επιφανεια ψησιματος

β) Δυνατοτεροι κυριοι καυστηρες

γ) Δυνατοτερο πλαινι ματι

 

Στα συν της Broil king:

α) Δυνατοτητα αντικαταστασης του πλαινου ματιου με καυστηρα υπερυθρων (υπαρχουν προσφορες με εκπτωση αν τα αγορασεις μαζι)

β) Αν δεν κανω λαθος ο οπισθιος καυστηρας καλυπτει λιγο μεγαλυτερο μηκος

 

Αν και αυτη που μου αρεσει ακομα πιο πολυ εμφανησιακα ειναι η Broil King Baron 490

https://www.skroutz.gr/s/10881600/Broil-King-Baron-490-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένιας-Σχάρας-65-2x44-4εκ-με-4-Εστίες-12-4kW-και-Πλαϊνό-Μάτι-875-283.html#description

που ειναι αντιστοιχο μοντελο με το 390 αλλα εχει 4 καυστηρες. Θεωρω οτι ανεβαινει η τιμη (~1450) χωρις να μου ειναι απαραιτητη τοσο μεγαλη επιφανεια ψησιματος. Αν υπαρχει κατι αλλο ομως που κανει την διαφορα σε αυτο το μοντελο το συζηταμε.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Η συμβουλή μου είναι να πας σε ότι καλύτερο αντέχει η τσέπη σου. 
Αν μπορείς να κάνεις την υπέρβαση κάντην. Παίρνεις κάτι που θα το κρατήσεις τουλάχιστον 10 χρόνια. Πρόσεξε μην μετανιώσεις που δεν έδωσες 100-200 παραπάνω στα νούμερα που κινείσαι και το σκέφτεσαι κάθε φορά που ψήνεις. 
Δες οπωσδήποτε την 525 SE που πόσταρε ο @ilpapacha  

Την πήρε ένας φίλος και είναι εξαιρετική. 
Εγώ προτίμησα την Weber E-330 GBS που ήταν τότε στα 1250€, ενώ η 525 SE έβγαινε στα 1600€ με την έκπτωση. Τώρα πουλιέται 1900€. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ilpapacha είπε

εάν θυμάμαι σωστά είναι περίπου 11 εκατοστά

11εκ ειναι στη genesis. Νομιζω η rogue πρεπει να εχει 15-16εκ. 

Ποσο εχει η prestige?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ρε που παμε ρεεεεε;;

image.jpeg.a6885df21a207f6a59b3f84ca663a3ec.jpeg

 

Δωσε συνταγή...υγρασία, στάδια ωρίμανσης κτλ...την έβαλες στο ΟΟΝΙ...??? :)

Επεξ/σία από Evgenios_V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

11εκ ειναι στη genesis. Νομιζω η rogue πρεπει να εχει 15-16εκ. 

Ποσο εχει η prestige?

Θα το μετρήσω το απόγευμα και θα «ανεβάσω» φωτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...