Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Με αφορμή ένα παλαιότερο ποστ από @SagoniasSlutRos, περί μάζωξης, νομίζω πως θα ήταν ωραίο να το κανονίσουμε στο εγγύς μέλλον.

Κάποια μέλη @plasTOST @biovaggoulas @tzoukos @Kyrx @sndev @Rabbit30 @Evgenios_V είχαν κάνει “like” στο ποστ, οπότε υποθέτω ότι θα ήθελαν να γίνει κάτι τέτοιο.

Δεν γνωρίζω σε ποια πόλη/περιοχή είναι το κάθε μελος, οπότε θα αναφερθώ κυρίως στα μέλη εντός Αττικής. Για να μπορέσουμε να συντονιστούμε καλύτερα, θα ήταν καλύτερο να γίνει μέσω WhatsApp. Οπότε όποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα, ώστε να μαζευτούμε όσοι θελουμε/μπορούμε και να κανονίσουμε να πάμε για καφέ/φαγητό (προφανώς είναι προτιμότερο το δεύτερο 😁).

σε πρωτη ανάγνωση εγω είμαι μέσα , ο καφες νομίζω ειναι λίγο αμήχανο γτ θα κοιτιόμαστε κ τι θα λέμε πως μπήκε το γρανάζι στη σουβλα κ πλήρωσα 20 ε αντι 200 που κάνει το μαμα?

σε μια ταβέρνα όμως όσο αμήχανα κ να σε θα τρως  θα βαθμολογείς κ θα χαζολογας , φερνει αμα θελει κ ο καθενας γυναικα παιδι κ ειναι πιο cool η φαση

μη σε παω κ στο επομενο σταδιο επειδη δεν ειμαστε κ τπτ πλέμπες τελευταία μηδενικα,  να παμε σε κανα base grill η κατι παρομοιο για εξειδικευμένες κοπές αλλα εκει ο λογαριασμός θα ξεφύγει

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 λεπτά πριν, sndev είπε

σε πρωτη ανάγνωση εγω είμαι μέσα , ο καφες νομίζω ειναι λίγο αμήχανο γτ θα κοιτιόμαστε κ τι θα λέμε πως μπήκε το γρανάζι στη σουβλα κ πλήρωσα 20 ε αντι 200 που κάνει το μαμα?

Μου θυμησε παλια που ειχα παει σε συνατηση VW Golf Club σε καφε και απλα κοιταζα τους αλλους. Εκει βεβαια ειχα παει με το γκολφακι μου. Τωρα θα φερω τη Genesis. Να δω πως θα σερνετε εσεις τις Napoleon με τα μικρα ροδακια στα πεζοδρομια. Ενω η Genesis με τα μεγαλα πισω θα πηγαινει τρενο 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ιδεα , ψιλο μεσα ειμαι και εγω, κατα προτιμηση φαγητο, μιας και ειμαστε καποιας ηλικιας 45+ ποσο καφε να πιεις , με γεματο στοομαχι σκεφτομαι καλυτερα :) Καθημερινη μου φαινεται πιο καλο, μην χαλασουμε το σκ με την φαμιλια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

 

Μου θυμησε παλια που ειχα παει σε συνατηση VW Golf Club σε καφε και απλα κοιταζα τους αλλους. Εκει βεβαια ειχα παει με το γκολφακι μου. Τωρα θα φερω τη Genesis. Να δω πως θα σερνετε εσεις τις Napoleon με τα μικρα ροδακια στα πεζοδρομια. Ενω η Genesis με τα μεγαλα πισω θα πηγαινει τρενο 🤣

Αυτο ακριβώς εννοώ με το καφέ. Στο αμαξι θα λες κοιτα τη λαμπακια εβαλα κ σκαστρα να με ακούν τα γκομενακια στο Κορυδαλλο ενω στη ταβερνα  εδω τι θα φερεις μαζι σου το μαντεμι να δείχνεις τι καλα το κάνεις seasoning? Σε ταβερνα ομως βαζεις τον αλλον που το σιχαίνεται το "αιματακι" να δοκιμασει medium ξεπερνάει το ψυχολογικο του κ του ανοίγεις νεους ορίζοντες. Κανεις κ ψυχικο δλδ

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω πιστευω για φαγητο θα ειναι πιο καλα, οπως ειπε και ο @sndev θα λιωσει ο παγος με κανα ψητο! τωρα αν ο @plasTOST θελει μπαμιες! κατι θα κανουμε!!😛

Προσωπικα λογω δουλειας η καθημερινες ειναι πιο δυσκολες αλλα και απο την αλλη τα ΣΚ παιζει η φαμιλια!😨

Κανονιστε και πιστευω να τα καταφερω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ilpapacha είπε

και όχι μόνο  ,  κοινό χαρακτηριστικό  οι κεραμικοί διαχύτες   τα χωριστά διαμερίσματα και οι πολλαπλοί καυστήρες   με αποκορύφωμα  τους καυστήρες της lynx   με τα κεραμικά στοιχεία υπέρυθρων   και της hestan  με το σύνθετο  καυστήρα τύπου σκάλας και βέβαια οι σχάρες  , που θα πρέπει να είναι ασήκωτες , βέβαια κοστίζει λιγάκι αλλα νταξ  :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς  δεν γίνονται events από αντιπροσωπείες όπως και στο εξωτερικό. Σήμερα, ο μόνος τρόπος να μυηθεί ένας αδαής στο υγραέριο, είναι να δοκιμάσει τυχαία σε σπίτι συγγενή ή φίλου. Είναι σίγουρο ότι θα ενθουσιαστεί από το αποτέλεσμα και θα πειστεί με αυτόν τον τρόπο να επενδύσει μιά και καλή, ένα ποσό σε αγορά στιβαρής, ποιοτικής ψησταριάς (buy wise or buy twice,  έτσι δεν το είπες @SagoniasSlutRos?).

Σε σχετικές συζητήσεις που είχα κάνει με εμπόρους, τους τόνιζα ότι επειδή οι προοπτικές της αγοράς στην Ελλάδα είναι εξαιρετικά ευοίωνες θα έπρεπε να επενδύσουν σε κάτι τετοιο. Αλλά, μάλλον όλοι σκέφτονταν το κόστος των  κρεάτων και δεν το τολμούσαν. Ούτε καν όταν τους πρότεινα να βάλουν ένα ποσό εισόδου για το event που θα κάλυπτε μεγάλο μέρος των εξόδων και θα αποθάρρυνε τους τυχάρπαστους που δεν ενδιαφέρονταν για αγορά παρά μόνο για τζάμπα φαΐ. Μάλιστα, θα μπορούσαν να προσφέρουν επιστροφή του εισιτηρίου ή και επιπλέον έκπτωση σε αυτούς που τελικά θα αγόραζαν γκρίλ. Δυστυχώς τίποτα. Καμία ανταπόκριση. 

Σε τέτοια events θα μπορούσαμε να βρισκόμαστε, να δοκιμάζαμε στην πράξη νεα προϊόντα και να ανταλλάσσαμε απόψεις.

Γενικά αν γίνονταν σοβαρές προωθήσεις, θα γέμιζε ο τόπος ψησταριές υγραερίου, θα περνούσαμε κάτω από μπαλκόνια και θα κοιτάγαμε τι ψησταριά έχει ο καθένας. 😁

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, est είπε

Δυστυχώς  δεν γίνονται events από αντιπροσωπείες όπως και στο εξωτερικό. Σήμερα, ο μόνος τρόπος να μυηθεί ένας αδαής στο υγραέριο, είναι να δοκιμάσει τυχαία σε σπίτι συγγενή ή φίλου. Είναι σίγουρο ότι θα ενθουσιαστεί από το αποτέλεσμα και θα πειστεί με αυτόν τον τρόπο να επενδύσει μιά και καλή, ένα ποσό σε αγορά στιβαρής, ποιοτικής ψησταριάς (buy wise or buy twice,  έτσι δεν το είπες @SagoniasSlutRos?).

Σε σχετικές συζητήσεις που είχα κάνει με εμπόρους, τους τόνιζα ότι επειδή οι προοπτικές της αγοράς στην Ελλάδα είναι εξαιρετικά ευοίωνες θα έπρεπε να επενδύσουν σε κάτι τετοιο. Αλλά, μάλλον όλοι σκέφτονταν το κόστος των  κρεάτων και δεν το τολμούσαν. Ούτε καν όταν τους πρότεινα να βάλουν ένα ποσό εισόδου για το event που θα κάλυπτε μεγάλο μέρος των εξόδων και θα αποθάρρυνε τους τυχάρπαστους που δεν ενδιαφέρονταν για αγορά παρά μόνο για τζάμπα φαΐ. Μάλιστα, θα μπορούσαν να προσφέρουν επιστροφή του εισιτηρίου ή και επιπλέον έκπτωση σε αυτούς που τελικά θα αγόραζαν γκρίλ. Δυστυχώς τίποτα. Καμία ανταπόκριση. 

Σε τέτοια events θα μπορούσαμε να βρισκόμαστε, να δοκιμάζαμε στην πράξη νεα προϊόντα και να ανταλλάσσαμε απόψεις.

Γενικά αν γίνονταν σοβαρές προωθήσεις, θα γέμιζε ο τόπος ψησταριές υγραερίου, θα περνούσαμε κάτω από μπαλκόνια και θα κοιτάγαμε τι ψησταριά έχει ο καθένας. 😁


Κι εγώ πιστεύω ότι κάποιο τέτοιο event θα πήγαινε καλά. Σχετικά πρόσφατα είχε κάνει η Weber σε κάποιο ναυτικό σαλόνι. Νομίζω είχε «κατέβει» με τις φορητές ψησταριές.

Το ότι κάποιος δεν θα πλήρωνε, είναι σχεδόν σίγουρο. Αυτά πάντως που με «ψήνουν» τώρα τελευταία είναι τα μαθήματα που κάνει η Μυρσίνη Λαμπράκη. Το κόστος, στο τελευταίο που έκανε, ήταν στα 130€ βέβαια. Κάτι παρόμοιο προσπαθεί να κάνει και η Weber με το grill academy https://grillacademy.kyso.gr

Το έχω επισημάνει και στην αντιπροσωπεία της Napoleon που πηγαίνω, για να κάνει κάποιο event. Μέχρι στιγμής πάντως δεν έχω δει κάποια κίνηση.

Ακόμα και το κόστος των κρεάτων θα μπορούσαν να το γλιτώσουν ή τουλάχιστον να το περιορίσουν, βάζοντας κάποιο μεγάλο κρεοπωλείο/φάρμα χορηγό πχ Μπούμπας/Δρακούλης κτλ.

Πολλά θα απορούσαν να κάνουν, εάν το επιθυμούσαν, όμως φαίνεται πως δεν θέλουν να ασχοληθούν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilpapacha είπε

Αυτά πάντως που με «ψήνουν» τώρα τελευταία είναι τα μαθήματα που κάνει η Μυρσίνη Λαμπράκη. Το κόστος, στο τελευταίο που έκανε, ήταν στα 130€ βέβαια. 

αντε παλι ο σεφερλης με περουκα, σε παω στοίχημα με τοσο ψήσιμο  κ δοκιμες  που χεις ρίξει ξερεις περισσότερα πράγματα απο δαυτη  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παλικαρια,εχω διαβασει δεν ξερω και εγω ποσες σελιδες αλλα δεν εχω βγαλει συμπερασμα.....εχω ενα μπαλκονακι 90 ποντους φαρδος,και λεω να βαλω εκει μια ψησταριτσα οικονομικη για 4-5 κοματια(μπριζολες,μπιφτεκια ή λουκανικα).Καλα θα ειναι να περνει και μια σουβλιτσα.Σκεφτομαι για μια που το ενα της πλαινο θα διπλωνει για να με χωραει σε 90 ποντους.Εχω λιγες απαιτησεις αλλα ψαχνω κατι vfm...πειτε καμια ιδεα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostaskontis είπε

ρε παλικαρια,εχω διαβασει δεν ξερω και εγω ποσες σελιδες αλλα δεν εχω βγαλει συμπερασμα.....εχω ενα μπαλκονακι 90 ποντους φαρδος,και λεω να βαλω εκει μια ψησταριτσα οικονομικη για 4-5 κοματια(μπριζολες,μπιφτεκια ή λουκανικα).Καλα θα ειναι να περνει και μια σουβλιτσα.Σκεφτομαι για μια που το ενα της πλαινο θα διπλωνει για να με χωραει σε 90 ποντους.Εχω λιγες απαιτησεις αλλα ψαχνω κατι vfm...πειτε καμια ιδεα!

Νατεριαλ λερου κ βγαλε τα πλαινα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...