Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα , νομίζω ότι αν την πάρω θα την χρησιμοποιήσω . Βλέπω ιστορικό τιμής και δεν έχει παίξει χαμηλότερα .

 

αναφέρομαι στην Bormann bbq5030 @ 229€

https://www.e-shop.gr/psistaria-ygraerioy-bormann-bbq5030-3-estion-me-mantemenia-sxara-luxury-type-p-HAP.205263?utm_campaign=newsletter230210&utm_medium=email&utm_source=newsletter-all&utm_term=1-pistieres-grill&utm_content=1.3-psistaria+ygraerioy+bormann+bbq5030+3+estion+me+mantemenia+sxara+luxury+type&uid=7599offer=OFFER2309&d=230224&offer=OFFER2309&d=230224

 

σε σχέση με την αντίστοιχη  νατεριαλ στα 148€; Τι λέτε ; https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-kenton-naterial-62209595

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

6 ώρες πριν, gingerminakos είπε

Καλησπέρα στην παρέα, καινούργιος στο άθλημα....πήρα μια spirit ii E310 και μετά ανακάλυψα το νήμα σας ψάχνοντας για πληροφορίες χρήσης. Πήγα λόγο ανάποδα αλλά τουλάχιστον από αυτά που διαβάζω δεν έκανα και κακή επιλογή. Ίσως αν γνώριζα για τις Napoleon να κοιτούσα και προς τα εκεί. Παρεμπιπτόντως είδα στο σάιτ της αντιπροσωπείας, homing , ότι έχει προσφορές για τσικνοπέμπτη για όποιον ενδιαφέρεται ( φτάνουν και 17%) . Μια ερώτηση για τους γνώστες: η αντιπροσωπεία της Weber μου είπε ότι δεν προτείνουν το προπάνιο και ότι βγάζει μεγάλη μαυρίλα στην ψησταριά. Με αυτό σαν δεδομένο και επειδή δεν ήθελα να αλλάζω ρυθμιστές αγόρασα μίγμα της coral gas.  Εδώ μέσα διαβάζω ότι οι περισσότεροι έχετε προπάνιο!! Τι ισχύει τελικά? Με αυριανες θερμοκρασίες στο Μαρούσι μέχρι 9-11 θα μπορούσα να ψήσω με μίγμα? Η θα μου παγώσει το αέριο? Από ότι καταλαβαίνω είναι λίγο οριακό. Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ. Καλά ψησίματα σε όλους 

Εγώ δεν ασχολούμαι με μίγματα, παίρνω της coral gas με τον ρυθμιστή που δίνουν στο βενζινάδικο και τελείωσα. Δεν με ενδιαφέρει τι έχει μέσα. Η λειτουργία της και η ευκολία της είναι πολυ καλή ακόμα και με 4 βαθμούς που έψησα. Θεωρώ πως αν παρεκκλίνεις στους ρυθμιστές ότι μπουκάλα και να πάρεις θα μπλέξεις, ψάχνουμε πάντα το best practice των επαγγελματιών, που φέρουν και την ευθύνη τελικά αυτού που πουλάνε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες καθάρισα την ψησταριά μετά από 5 ψησιματα χωρίς ιδιαίτερη φροντίδα. Κάνει πολύ καλή δουλειά ένας ατμοκαθαριστης που είχα και κάθονταν. Έχουμε κάποια πηγή για φθηνές και ανθεκτικές στρογγυλές βούρτσες για το ακροφύσιό του; Σκεφτομαι να πάρω διαφορετικά ένα βουρτσάκι όπου με το ένα χέρι θα ρίχνω ατμό και με το άλλο ταυτόχρονα θα τρίβω την βρομιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ομάδα και καλά ψησίματα, μια ερώτηση, για επανεκκίνηση βαλβίδα coral prime  είναι η ίδια διαδικασία με τις απλές; Δε μπόρεσα να βρω κάτι διαφορετικό που έψαξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, καταρχάς θα αλλάξω την μπουκάλα coral prime με eko, έχετε κάποια συγκεκριμένη να προτείνετε; Coral prime ήταν μείγμα, μήπως να πάω σε προπάνιο; Επίσης βλέπω αυτόν τον φακό για το χερούλι της ψησταριάς, (https://www.skroutz.gr/s/37834720/Blackbull-TZ48921-Φακοί-Ψησταριάς.html#specs), έχει δοκιμάσει κανείς τον συγκεκριμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2023 στις 3:42 ΜΜ, gingerminakos είπε

Καλησπέρα στην παρέα, καινούργιος στο άθλημα....πήρα μια spirit ii E310 και μετά ανακάλυψα το νήμα σας ψάχνοντας για πληροφορίες χρήσης. Πήγα λόγο ανάποδα αλλά τουλάχιστον από αυτά που διαβάζω δεν έκανα και κακή επιλογή. Ίσως αν γνώριζα για τις Napoleon να κοιτούσα και προς τα εκεί. Παρεμπιπτόντως είδα στο σάιτ της αντιπροσωπείας, homing , ότι έχει προσφορές για τσικνοπέμπτη για όποιον ενδιαφέρεται ( φτάνουν και 17%) . Μια ερώτηση για τους γνώστες: η αντιπροσωπεία της Weber μου είπε ότι δεν προτείνουν το προπάνιο και ότι βγάζει μεγάλη μαυρίλα στην ψησταριά. Με αυτό σαν δεδομένο και επειδή δεν ήθελα να αλλάζω ρυθμιστές αγόρασα μίγμα της coral gas.  Εδώ μέσα διαβάζω ότι οι περισσότεροι έχετε προπάνιο!! Τι ισχύει τελικά? Με αυριανες θερμοκρασίες στο Μαρούσι μέχρι 9-11 θα μπορούσα να ψήσω με μίγμα? Η θα μου παγώσει το αέριο? Από ότι καταλαβαίνω είναι λίγο οριακό. Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ. Καλά ψησίματα σε όλους 

Καλορίζικη και καλά ψησίματα. Άνετα θα ψήσεις δεν έχεις πρόβλημα. Προχτές έψηνα με 4-5 βαθμούς και δεν έδειξε σημάδια να παγώνει. Το πρόβλημα θα εντοπιζόταν σε χαμηλές θερμοκρασίες σε πολύωρα ψησίματα με τους καυστήρες στο φουλ. Θα δεις ότι ιδίως με κλειστό καπάκι δεν χρειάζεται να έχεις τους καυστήρες στο φουλ. Προσωπικά τους χρησιμοποιώ στο τέρμα  και προς την μέση. Μόνο στην αρχή τους έχω στο τέρμα για να πιάσει θερμοκρασία ο θάλαμος και οι σχάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, plasTOST είπε

Καλορίζικη και καλά ψησίματα. Άνετα θα ψήσεις δεν έχεις πρόβλημα. Προχτές έψηνα με 4-5 βαθμούς και δεν έδειξε σημάδια να παγώνει. Το πρόβλημα θα εντοπιζόταν σε χαμηλές θερμοκρασίες σε πολύωρα ψησίματα με τους καυστήρες στο φουλ. Θα δεις ότι ιδίως με κλειστό καπάκι δεν χρειάζεται να έχεις τους καυστήρες στο φουλ. Προσωπικά τους χρησιμοποιώ στο τέρμα  και προς την μέση. Μόνο στην αρχή τους έχω στο τέρμα για να πιάσει θερμοκρασία ο θάλαμος και οι σχάρες.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, gingerminakos είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 

Μία διόρθωση: Του χρησιμοποιώ στο χαμηλό προς την μέση όταν ψήνω και στην αρχή στο τέρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια αληθεια, αλλα απο τοτε που πηρα ψησταρια δεν μου κανει αισθηση πια η τσικνοπεμπτη. Καθε 2-3 μερες ψηνω και κατι, οποτε, ποιο το νοημα της τσικνοπεμπτης πλεον;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ρε παιδια αληθεια, αλλα απο τοτε που πηρα ψησταρια δεν μου κανει αισθηση πια η τσικνοπεμπτη. Καθε 2-3 μερες ψηνω και κατι, οποτε, ποιο το νοημα της τσικνοπεμπτης πλεον;

Ετσι ειναι οπως τα λες, αλλα συνηθως η οικογενεια το βλεπει αλλιως και το περιμενει!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ρε παιδια αληθεια, αλλα απο τοτε που πηρα ψησταρια δεν μου κανει αισθηση πια η τσικνοπεμπτη. Καθε 2-3 μερες ψηνω και κατι, οποτε, ποιο το νοημα της τσικνοπεμπτης πλεον;

Χαχαχαχα! Ποσο δίκιο έχεις!

Βεβαια μπορείς ας πούμε Τσικνοπέμπτη να κανεις κάτι που δε θα έκανες συνήθως.

Εγώ ας πούμε σκέφτομαι να βάλω ένα μικρό κοκορέτσι στη σούβλα δίπλα από ένα μικρό πρόβειο κοντοσούβλι!

Μιας και δεν είναι για κάθε μέρα γιατί μετα θέλει να κανουμε πλύσεις στις αρτηριες μας 😅

Μόλις ανέβασα και το πρώτο μου βιντεάκι! Αν θέλετε μου δίνετε feedback, ευχαριστώ

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ρε παιδια αληθεια, αλλα απο τοτε που πηρα ψησταρια δεν μου κανει αισθηση πια η τσικνοπεμπτη. Καθε 2-3 μερες ψηνω και κατι, οποτε, ποιο το νοημα της τσικνοπεμπτης πλεον;

όσο νόημα έχει η Black Friday στην Ελλάδα, άλλο τόσο έχει και η τσικνοπέμπτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν παράδοση δεν είναι άσχημη.

Δηλαδή το ότι από νωρίς περπατάς έξω και σε παίρνει η τσίκνα έχει τη φάση του.

Αλλά για να βγεις έξω να φας πρέπει να κλείσεις πολλές μέρες πριν, δε θα εξυπηρετηθείς σωστά, πιθανόν να σου πασάρουν σαβούρα, γενικά είναι κάτι σαν την έξοδο την πρωτοχρονιά, τραγικό δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...