Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Εγκαίνια με στήθος μωρέ???

Φιλε αλήθεια έχω ξεκληρίσει 2 κοπάδια από τότε που την πήρα… Αρνιά, ζυγούρια, πρόβεια, λουκάνικα, μπιφτέκια, βοοειδή…

Προχθές άρχισε να μου βουίζει το κεφάλι μετά από κάτι πρόβεια σουβλάκια που έφαγα και πρέπει κάνα 2βδομαδο να παιχτεί κοτοπουλο με σαλάτα… γιατί αν κάνω εξετάσεις και μου βγει τίποτα, μετά θα κοπούν τελείως και δεν μπορώ τέτοια πράγματα 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Θανάση, σίγουρα οι συγκεκριμένοι κατασκευαστές δεν είναι όποιοι κι όποιοι. Η Weber φτιάχνει ψησταριές ούτε και εγώ ξέρω πόσα χρόνια. Βλέπω genesis σε αμερικανικά φόρουμ 20-30 ετών και είναι σαν καινούριες με λίγη συντήρηση. Πιστεύεις ότι αν δεν ήταν το χυτο αλουμίνιο κατάλληλο γι' αυτή τη δουλειά δεν θα το είχαν αλλάξει μέσα στα χρόνια? Μπορεί να υπάρχει καταλληλότερο για τη θερμοκρασία? Ναι μπορεί. Μπορεί το αλουμίνιο να υπερέχει σε άλλους τομείς? Προφανώς για να το έχουν επιλέξει και οι 3 μεγάλοι κατασκευαστές οικιακών ψησταριων. 

Το να είναι κάτι από ανοξείδωτο δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και καλύτερο. Πχ το καπάκι της exivos που είναι από λεπτή λαμαρίνα και αν σηκώσεις το καπάκι από την άκρη στραβώνει και βρίσκει στο υπόλοιπο σώμα. Το έχουμε δει στα βίντεο που ανεβαίνουν από χρήστες στο Facebook. Ναι μεν λοιπόν είναι καλό το ανοξείδωτο, αλλά είναι και ακριβό, οπότε επέλεξες λεπτή λαμαρίνα για να μειώσεις το κόστος με αυτό το αποτέλεσμα, που άλλους μπορεί να μην τους ενοχλεί, άλλους όμως τους ενοχλεί. Για το υπόλοιπο σώμα δεν έχω άποψη, αλλά αν είναι το ίδιο πάχος με του καπακιου, τότε μπορεί ακόμα και το "χειρότερο" αλουμίνιο όπως λες, να συμπεριφέρεται καλύτερα από το λεπτό ανοξείδωτο.

Φίλε μου δεν με λένε Θανάση , και πραγματικά δυσκολεύομαι να κα σε καταλάβω σε πολλά σε αυτά που γράφεις, μπορώ να πω μάλιστα πως με προβληματίζει η απάντηση σου και αυτό γιατί σαν απάντηση στους τύπους και τα δεδομένα της φυσικής που παραθέτω,  μου απαντάς με εικασίες και προσωπικά σου πιστεύω έτσι αυθαίρετα,   ποιο πολύ μάλιστα η  επιμονή σου για κάτι που φαίνεται να ξεπερνά τα όρια του απλού χρήστη , 

Αν μάλιστα το συνδυάσω ότι όλα ξεκίνησαν με το που ανέφερα για την εγγύηση και πως αυτή δεν μεταβιβάζεται στην περίπτωση που κάποιος αγοράσει μια  ψησταριά μεταχειρισμένη .. δεν είμαι καχύποπτος βγαίνει όμως μια παράξενη αίσθηση

Καλό βράδυ εύχομαι 

 

1 ώρα πριν, vins είπε

Update:

Από την πολλή προσμονή ξέχασα τελείως να λαδώσω τη σχάρα… Μόλις το αντιλαμβάνομαι λέω ωχ, θα κολλήσουν όλα (είχαν και μουστάρδα). Όλα οκ τελικά, δεν αντιμετώπισα κολλήματα.

1) Ανεβάζει πιο γρήγορα θερμοκρασία πλέον, αλλά τη χάνει και λίγο πιο γρήγορα (αναμενόμενο).

2) Στήθος κοτοπουλο μεν, αλλά δεν είχα καθόλου ανάφλεξη. Μηδέν όμως. Ακόμα και στο στήθος, η μανισια θα είχε τα θεματάκια της αν ειχα όλους τους καυστήρες στο τέρμα. Περισσότερα για αυτό μόλις ψησω λιπαρό κρέας.

3) Πολύ μεγάλη διαφορά στη διαχείριση της φλόγας. Βλέπω άμεση απόκριση από τον καυστήρα στο φλογοκρυπτη και έπειτα στη σχάρα. Ουσιαστικά χρειάστηκε να την «ξαναμάθω». Σημαντικό και θα βοηθήσει σε άλλα κρέατα.

4) Δε χρειάστηκε καν να βγάλω να πλύνω. Τρίψιμο με τριπλή βούρτσα ατσάλινη πλέον και όλα όμορφα. 

Δηλωνω αρκετά ευχαριστημένος στην πρώτη επαφή.

Μόλις ψησω αληθινό κρέας -και όχι την απομίμηση που μοιάζει με τοφου- θα επανέλθω 😅

 

16FE094B-892C-4EBA-BCE5-10EC091DF61E.jpeg

Εντάξει λογικό το να  έχει  μηδενικές αναφλέξεις με φιλέτο κοτόπουλου, και δεν πιστεύω ότι θα δεις μεγάλες διαφορές σε σχέση με πριν ,  εννοώ ότι αφορά την αλλαγή  της σχάρας και τους φλογοκρυπτες ... Για να δούμε όμως ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

μπορώ να πω μάλιστα πως με προβληματίζει η απάντηση σου και αυτό γιατί σαν απάντηση στους τύπους και τα δεδομένα της φυσικής που παραθέτω,  μου απαντάς με εικασίες και προσωπικά σου πιστεύω έτσι αυθαίρετα

Μου παραθέτεις δεδομένα για αλουμίνιο και stainless steel ανά κιλό, μάζα κλπ. Ξέρεις ακριβώς ποια η σύνθεση του χυτου αλουμινίου χρησιμοποιούν οι άσχετες εταιρείες όπως λες Weber, Napoleon, broil king? Ξέρεις τι πάχος, πυκνότητα, μάζα κλπ? Η σύγκριση που βάζεις είναι για ακριβώς ίδιες ποσότητες, πυκνότητες κλπ. Λες να μην έχουν κάνει μελέτες και τεστ οι άσχετες αυτές εταιρείες? Έτσι απλά να κατέληξαν στο χυτο αλουμίνιο? Δεν βρέθηκε ένας να τους δώσει τους τύπους και τα δεδομένα που μας έδωσες εσύ? Σου είπα, κατέληξαν εκεί για διάφορους λόγους προφανώς, όπως το κόστος, το ότι τους βολεύει το καλούπι και σίγουρα για πολλούς άλλους που δεν μπορώ να σκεφτώ και να γνωρίζω.

41 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

Αν μάλιστα το συνδυάσω ότι όλα ξεκίνησαν με το που ανέφερα για την εγγύηση και πως αυτή δεν μεταβιβάζεται στην περίπτωση που κάποιος αγοράσει μια  ψησταριά μεταχειρισμένη .. δεν είμαι καχύποπτος βγαίνει όμως μια παράξενη αίσθηση

Εγώ πρώτος δεν τους έκραξα?

 

43 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

δυσκολεύομαι να κα σε καταλάβω σε πολλά σε αυτά που γράφεις

Ποιο ακριβώς κομμάτι δεν κατάλαβες?

45 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

Φίλε μου δεν με λένε Θανάση

Ένας Θανάσης χρησιμοποιεί τις φωτογραφίες σου 😉

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε , εσείς οι πωλητές της Weber κ τον επωνύμων κ του κοτσοβολου media market καλά σας τα λέει ο Θανάσης, σας στρίμωξε.

Btw δε ξέρω κατά πόσο δίκιο η άδικο έχει αλλά τα μαθηματικά κ τα νούμερα δε μπορεί να  λένε ψέματα. Από την άλλη όμως δε λέει ψέματα κ η εμπειρία σε επώνυμες και μη η οποία έρχετε σε αντίθεση με τα νούμερα αυτά. 💁‍♂️

ΥΓ. Εσείς οι πονηρουληδες μην αρχίσετε τα γελακια , σας παρακολουθω ε 😂

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μου παραθέτεις δεδομένα για αλουμίνιο και stainless steel ανά κιλό, μάζα κλπ. Ξέρεις ακριβώς ποια η σύνθεση του χυτου αλουμινίου χρησιμοποιούν οι άσχετες εταιρείες όπως λες Weber, Napoleon, broil king? Ξέρεις τι πάχος, πυκνότητα, μάζα κλπ? Η σύγκριση που βάζεις είναι για ακριβώς ίδιες ποσότητες, πυκνότητες κλπ. Λες να μην έχουν κάνει μελέτες και τεστ οι άσχετες αυτές εταιρείες? Έτσι απλά να κατέληξαν στο χυτο αλουμίνιο? Δεν βρέθηκε ένας να τους δώσει τους τύπους και τα δεδομένα που μας έδωσες εσύ? Σου είπα, κατέληξαν εκεί για διάφορους λόγους προφανώς, όπως το κόστος, το ότι τους βολεύει το καλούπι και σίγουρα για πολλούς άλλους που δεν μπορώ να σκεφτώ και να γνωρίζω.

Εγώ πρώτος δεν τους έκραξα?

 

Ποιο ακριβώς κομμάτι δεν κατάλαβες?

Ένας Θανάσης χρησιμοποιεί τις φωτογραφίες σου 😉

Φίλε μου το διαδίκτυο είναι ο ορισμός της επικοινωνίας και είναι λογικό να κυκλοφορούν φωτογραφίες και σκέψεις , μην κουράζεις το μυαλό σου με ανούσια .

Σε παρακαλώ όμως μην μου /μας  (..γιατί η συζήτηση είναι δημόσια) απαντάς με ερωτήσεις και  υποθέσεις σε συγκεκριμένους τύπους και ιδιότητες υλικών της φυσικής,

φαίνεσαι  έξυπνος και με γνώσεις  και πολύ εύκολα θα βρεις τις απαντήσεις που σε προβληματίζουν και έχουν να κάνουν με τα υλικά , το να επιμένεις στα ίδια με θεωρίες πρώτον δεν σε τιμούν και δεύτερον κουράζουν

Την καλημέρα μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ηνίοχος είπε

Φίλε μου το διαδίκτυο είναι ο ορισμός της επικοινωνίας και είναι λογικό να κυκλοφορούν φωτογραφίες και σκέψεις , μην κουράζεις το μυαλό σου με ανούσια .

Σε παρακαλώ όμως μην μου /μας  (..γιατί η συζήτηση είναι δημόσια) απαντάς με ερωτήσεις και  υποθέσεις σε συγκεκριμένους τύπους και ιδιότητες υλικών της φυσικής,

φαίνεσαι  έξυπνος και με γνώσεις  και πολύ εύκολα θα βρεις τις απαντήσεις που σε προβληματίζουν και έχουν να κάνουν με τα υλικά , το να επιμένεις στα ίδια με θεωρίες πρώτον δεν σε τιμούν και δεύτερον κουράζουν

Την καλημέρα μου 

Αγαπητε καλημέρα,

εισαι προφανώς παρά πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή σου...έχεις κάνει την καλύτερη αγορά με τα ποιο κατάλληλα υλικά κατασκευής... μπράβο...!!!

Άσε όλους εμάς όμως να πούμε και τίποτε αλλο πέραν του πόσο καλή επιλογή έκανες...μην πετάγεσαι με κάθε αφορμή ή μη και μας θυμίζεις συνεχώς πόσο κουταβία είμαστε που μας πιάσανε κότσο αυτοί οι αμπαλοι κατασκευαστές ψησταριών που δεν σκαμπαζουν για το πόσο ακατάλληλα υλικά είναι αυτά που χρησιμοποιούν...

Συνέχισε να ψήνεις και να απολαμβάνεις τα ψησίματα σου...

Απλά επέτρεψε μας να κάνουμε λάθη και να ζούμε με αυτά...έχουμε και εμείς δικαίωμα...

Αραγε οι CEO των Napoleon κτλ. Έχουν ιδέα ότι στην Ελλάδα φτιάχνουμε ΚΑΙ τις καλύτερες ψησταριές ?

Στις συμβουλές για αγορά ψησταριάς μπορούμε να ξεκινάμε με την πρόταση

"Πέραν της exivos που είναι η καλύτερη αγορά μια κλάση από μόνη της μπορείς να δεις και Napoleon, broil king κτλ κτλ...

Από εδώ και πέρα να ξέρεις ότι από εμένα ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...!!! ;)

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρήνη υμιν παίδες! Ας μην το συνεχίσουμε και ας αφοσιωθούμε στα θετικά του ψησίματος. 

Υπαρχουν πολλες επιλογές για όλους, αλλες καλύτερες, αλλες λιγότερο καλές.

Καλυτερο αρνί από αυτό που κάναμε με το συγχωρεμένο τον παππού μου στα κάρβουνα σε λάκκο δεν έχω φάει. Και καμία ψησταριά δεν τα κάνει πιο νόστιμα από το θερμοσίφωνα που είχαμε κοψει και βάζαμε κοψίδια. 

Στην τελική αυτό που μετράει είναι η παρέα!

(κι επειδή ήδη βαρέθηκα το στήθος κοτοπουλο, ξέρει κανένας κάνα κρεοπώλη Θεσσαλονίκη που να σιτεύει προβατίνα;) 😂

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vins είπε

Ειρήνη υμιν παίδες! Ας μην το συνεχίσουμε και ας αφοσιωθούμε στα θετικά του ψησίματος. 

Υπαρχουν πολλες επιλογές για όλους, αλλες καλύτερες, αλλες λιγότερο καλές.

Καλυτερο αρνί από αυτό που κάναμε με το συγχωρεμένο τον παππού μου στα κάρβουνα σε λάκκο δεν έχω φάει. Και καμία ψησταριά δεν τα κάνει πιο νόστιμα από το θερμοσίφωνα που είχαμε κοψει και βάζαμε κοψίδια. 

Στην τελική αυτό που μετράει είναι η παρέα!

(κι επειδή ήδη βαρέθηκα το στήθος κοτοπουλο, ξέρει κανένας κάνα κρεοπώλη Θεσσαλονίκη που να σιτεύει προβατίνα;) 😂

Λίγο έξω απο την Θεσσαλονικη, στον αγιο Αθανασιο ειναι δυο κρεοπωλεια που κανουν ακριβως αυτο.. ονοματα κλπ δεν θυμαμαι.. εχω και καιρο να παω βεβαια αλλα νομιζω ακομα εκει θα ειναι 😅 με το που μπαινεις στην πλατεια στον πεζοδρομο δευτερο-τριτο μαγαζι απο την δεξια πλευρα!!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gpasxa είπε

Λίγο έξω απο την Θεσσαλονικη, στον αγιο Αθανασιο ειναι δυο κρεοπωλεια που κανουν ακριβως αυτο.. ονοματα κλπ δεν θυμαμαι.. εχω και καιρο να παω βεβαια αλλα νομιζω ακομα εκει θα ειναι 😅 με το που μπαινεις στην πλατεια στον πεζοδρομο δευτερο-τριτο μαγαζι απο την δεξια πλευρα!!

Εγώ ήξερα έναν που είχε βουβαλίσια εκεί, έχω καιρό να πάω. Θα το ψάξω ευχαριστώ πολύ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Evgenios_V είπε

Αγαπητε καλημέρα,

εισαι προφανώς παρά πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή σου...έχεις κάνει την καλύτερη αγορά με τα ποιο κατάλληλα υλικά κατασκευής... μπράβο...!!!

Άσε όλους εμάς όμως να πούμε και τίποτε αλλο πέραν του πόσο καλή επιλογή έκανες...μην πετάγεσαι με κάθε αφορμή ή μη και μας θυμίζεις συνεχώς πόσο κουταβία είμαστε που μας πιάσανε κότσο αυτοί οι αμπαλοι κατασκευαστές ψησταριών που δεν σκαμπαζουν για το πόσο ακατάλληλα υλικά είναι αυτά που χρησιμοποιούν...

Συνέχισε να ψήνεις και να απολαμβάνεις τα ψησίματα σου...

Απλά επέτρεψε μας να κάνουμε λάθη και να ζούμε με αυτά...έχουμε και εμείς δικαίωμα...

Αραγε οι CEO των Napoleon κτλ. Έχουν ιδέα ότι στην Ελλάδα φτιάχνουμε ΚΑΙ τις καλύτερες ψησταριές ?

Στις συμβουλές για αγορά ψησταριάς μπορούμε να ξεκινάμε με την πρόταση

"Πέραν της exivos που είναι η καλύτερη αγορά μια κλάση από μόνη της μπορείς να δεις και Napoleon, broil king κτλ κτλ...

Από εδώ και πέρα να ξέρεις ότι από εμένα ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...!!! ;)

 

ειλικρινά   δεν ξέρω για ποιο λόγο τα γράφεις όλα αυτά 

ζήτησα να μου πεις για ποιό λόγο  με ειρωνεύτηκες  (κάτι που το είχες κάνει και παλιότερα σε μια συζήτηση περι ανοξείδωτων ) μου απάντησες με ειρωνεία οτι  σε διασκεδάζω   ,  φαντάστηκα οτι είχες γνώσεις και έκρινες ότι όλα αυτά που έλεγα σε έκαναν να γελάς , αλλά δεν ήταν αυτό τελικά , ένιωσες προσβολή γιατί όπως είπες νιώθεις ταυτισμένος με τη ψησταριά σου  όταν είπα οτι το χειρότερο υλικό που μπορεί να επιλέξει κάποιος για μια ψησταριά είναι το αλουμίνιο
σε κανένα σημείο δεν έκανα αναφορά στη  δικιά μου ψησταριά 

Αυτά σαν ένα ιστορικό για κάτι που ευτυχώς είναι γραμμένο  δημόσια και μπορούν να τα δουν όλοι

Μπορείς να συνεχίσεις να λές ο,τι θες  καλό είναι όμως να μπορείς να το αποδείξεις κιόλας
όπως θα κατάλαβες  ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει η γνώμη σου ,  και να σου και κάτι,  θα στεναχωρηθώ εαν δεν  το δω αυτό:D  κάτω απ το σχόλιο διότι θα σημαίνει πως  δεν κατάφερα να σε διασκεδάσω
την καλημέρα  μου
 

1 ώρα πριν, vins είπε

Ειρήνη υμιν παίδες! Ας μην το συνεχίσουμε και ας αφοσιωθούμε στα θετικά του ψησίματος. 

Υπαρχουν πολλες επιλογές για όλους, αλλες καλύτερες, αλλες λιγότερο καλές.

Καλυτερο αρνί από αυτό που κάναμε με το συγχωρεμένο τον παππού μου στα κάρβουνα σε λάκκο δεν έχω φάει. Και καμία ψησταριά δεν τα κάνει πιο νόστιμα από το θερμοσίφωνα που είχαμε κοψει και βάζαμε κοψίδια. 

Στην τελική αυτό που μετράει είναι η παρέα!

(κι επειδή ήδη βαρέθηκα το στήθος κοτοπουλο, ξέρει κανένας κάνα κρεοπώλη Θεσσαλονίκη που να σιτεύει προβατίνα;) 😂

αν ,  ΑΝ λέω  πας σον Αγιο Αθανάσιο για προβατίνα θέλω  και γω !!  να μην πάνε τζάμπα τόσα χιλιόμετρα :P

μεγάλη αλήθεια αυτό για την παρέα .. μα διαφορετικά   δεν αξίζει
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ηνίοχος είπε

Φίλε μου το διαδίκτυο είναι ο ορισμός της επικοινωνίας και είναι λογικό να κυκλοφορούν φωτογραφίες και σκέψεις , μην κουράζεις το μυαλό σου με ανούσια .

Σε παρακαλώ όμως μην μου /μας  (..γιατί η συζήτηση είναι δημόσια) απαντάς με ερωτήσεις και  υποθέσεις σε συγκεκριμένους τύπους και ιδιότητες υλικών της φυσικής,

φαίνεσαι  έξυπνος και με γνώσεις  και πολύ εύκολα θα βρεις τις απαντήσεις που σε προβληματίζουν και έχουν να κάνουν με τα υλικά , το να επιμένεις στα ίδια με θεωρίες πρώτον δεν σε τιμούν και δεύτερον κουράζουν

Την καλημέρα μου 

Ρε συ δεν ειπα ποτε οτι το ανοξειδωτο ειναι χειροτερο απο το αλουμινιο. Ουτε αμφισβητησα τους τυπους που εγραψες (αν και αλλου γραφει οτι το αλουμινιο ειναι καλυτερος αγωγος και θερμαινεται πιο γρηγορα). 

Ειπα οτι επειδη δεν ξερουμε σε τι ποσοτητες χρησιμοποιειται το καθε υλικο, με τι προσμηξεις κλπ, δεν λεει κατι ενας τυπος που λεει για καθαρο ανοξειδωτο και καθαρο αλουμινιο σε ιδιες ποσοτητες και πυκνοτητες. Οταν μια εταιρεια λεει διαθετω 200δολαρια για τον καδο (τυχαία νούμερα) και μπορω να εχω ειτε 3 κιλα ανοξειδωτο ειτε 9 κιλα αλουμινιο, που το ενα θα μου βγαλει ενα παχος καδου 2χιλιοστα και το αλλο 6 χιλιοστα, καταλαβαινεις οτι ο μαθηματικος τυπος παει περιπατο στην πραξη, αφου δεν ειναι ενα προς ενα η συγκριση. Διαβαζα μαλιστα οτι σε πολλες περιπτωσεις που αφορουν σκευη μαγειρικης απο χυτο αλουμινιο, βαζουν μεσα και χαλκο για ακομα καλυτερη αγωγιμωτητα, οποτε τι να λεμε.

Πιστευεις δλδ οτι δεν εχουν κανει ερευνα με τεστ οι εταιρειες που το χρησιμοποιουν μερικες δεκαδες χρονια ως υλικο καδου σε αυτου του βεληνεκους τις ψησταριες; Δεν θα ειχε αναφερθει εστω σε καποιο review οτι ειναι πολυ λαθος το υλικο που εχουν βαλει; Εμενα παντως πιο πολυ με φοβιζει να μην αρπαξουν φωτια τα λιπη και λιωσει ο καδος (καπου 500-600κελσιου νομιζω λιωνει), παρα ολα τα αλλα που λεμε.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Παγκοσμίως σε πωλήσεις ποιες είναι η top εταιρείες γνωρίζουμε? 

εκτός απο το προφανές οτι η exivos ειναι η καλυτερη ψησταριά στον κόσμο...και με τα καλύτερα υλικά...
απο Google Search... παρακάτω ειναι η κατάταξη...
 
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε
απο Google Search... παρακάτω ειναι η κατάταξη...
 

Έχεις κανένα screenshot να βάλεις γιατί θέλει συνδρομή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...