Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

H weber αναφερει οτι η εγγυηση ισχυει για τον πρωτο αγοραστη μονο. Τραγικο....

Αν ισχύει αυτό είναι όντως τραγικό. Βέβαια παίζει και ρόλο το πως βγήκε το παραστατικό. Αν δεν έχει όνομα πάνω δε νομίζω να υπάρχει θέμα. Εκτός κι αν σου ζητάνε να την καταχωρίσεις μόλις την αγοράσεις.

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2221

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Το έχεις επιβεβαιώσει με την KYSO; Για τη Napoleon, ρώτησα την αντιπροσωπεία.

image.png.a4a6c69c29e7fa78cc40736c6696c468.png

 

image.png.fb1db8b0d2a1c4273a08768d25962ae6.png

21 λεπτά πριν, vins είπε

Εκτός κι αν σου ζητάνε να την καταχωρίσεις μόλις την αγοράσεις.

Eγω παντως τις εχω κανει register και τις δυο, μιας και δεν υπαρχει κανονικη αντιπροσωπια στην Ελλαδα, αλλα μονο επισημοι πωλητες, οι οποιοι απλα κανουν τον ενδιαμεσο. Η Ελληνικη αγορα εξυπηρετειται απο τη Γερμανια στην ουσια.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilpapacha είπε

Το έχεις επιβεβαιώσει με την KYSO; Για τη Napoleon, ρώτησα την αντιπροσωπεία.

Και για την  Napoleon  κάτι αντίστοιχο  ισχύει

 

 

Screenshot_20230118-184500.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

image.png.a4a6c69c29e7fa78cc40736c6696c468.png

 

image.png.fb1db8b0d2a1c4273a08768d25962ae6.png

Eγω παντως τις εχω κανει register και τις δυο, μιας και δεν υπαρχει κανονικη αντιπροσωπια στην Ελλαδα, αλλα μονο επισημοι πωλητες, οι οποιοι απλα κανουν τον ενδιαμεσο. Η Ελληνικη αγορα εξυπηρετειται απο τη Γερμανια στην ουσια.

Κάτι αντίστοιχο αναφέρει και η Napoleon, όμως το έχω επιβεβαιώσει με την αντιπροσωπεία ότι ισχύει κανονικά και σε μεταχειρισμένη. Γι αυτό ανέφερα εάν έχεις επικοινωνήσει με την KYSO. Καλό θα ήταν οποίος ενδιαφέρεται για μεταχειρισμένη, να επικοινωνεί με την αντίστοιχη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, ώστε να τι επιβεβαιώνει ή όχι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Κάτι αντίστοιχο αναφέρει και η Napoleon, όμως το έχω επιβεβαιώσει με την αντιπροσωπεία ότι ισχύει κανονικά και σε μεταχειρισμένη. Γι αυτό ανέφερα εάν έχεις επικοινωνήσει με την KYSO. Καλό θα ήταν οποίος ενδιαφέρεται για μεταχειρισμένη, να επικοινωνεί με την αντίστοιχη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, ώστε να τι επιβεβαιώνει ή όχι.

Αυτό που αναφέρεις είναι πολύ σημαντικό , ελπίζω ότι υπάρχει και σε γραπτό , διαφορετικά ....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Θαναση, δεν μπηκα στη διαδικασια να συγκρινω ψησταριες. Ειπα οτι σε μια συγκεκριμενη ψησταρια, ειτε αυτη ειναι naterial, ειτε jamestown, ειτε weber, ειτε οπως θες πες την, αν της βαλεις απο κατω 3 λιτρα νερο, θα καις εξτρα καυσιμο για να ζεσταινεις αυτα τα 3 λιτρα νερο καθε φορα. 

Βαλε σε μια κατσαρολα σκετη να ζεσταθει και βαλε την μετα με 3 λιτρα νερο μεσα να δεις ποση ωρα παραπανω θα παρει.

Μιλαω για την ιδια ψησταρια.

Τωρα στο γιατι οι 3 μεγαλοι και πολλοι αλλοι κατασκευαστες οικιακων ψησταριων εχουν επιλεξει cast aluminum δεν το γνωριζω. ΥΠΟΘΕΤΩ λογω φθηνης πρωτης υλης, οτι δεν χρειαζεται συντηρηση οπως το cast iron, οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις σε καλουπι για να εχεις ενα καδο χωρις ενωσεις και κολλησεις, οτι μπορει να διαχεει καλυτερα τη θερμοτητα στο εσωτερικο της ψησταριας κλπ κλπ.

Έχεις γαιδουρινή υπομονή Μπράβο...!!! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Evgenios_V είπε

Έχεις γαιδουρινή υπομονή Μπράβο...!!! ;)

θες να μας πεις τι  σε ενοχλεί φίλε μου ;

Επεξ/σία από ηνίοχος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

θες να μας πεις τι  σε ενοχλεί φίλε μου ;

Δεν με ενοχλεί αγαπητέ, το διασκεδάζω θα έλεγα...

οπότε μπορείς να συνεχίσεις να νουθετείς τους Leaders κατασκευαστές για τις λάθος επιλογές υλικών, τουλάχιστον όσον αφορά εμένα...

Επεξ/σία από Evgenios_V
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vins είπε

Τώρα… γίναμε! 

Απίστευτο το να ξέρεις ότι τελειώνεις το ψήσιμο και τα βάζεις όλα για πλύσιμο 😂

Περισσότερα το βράδυ!

27A638E6-E510-4F34-8FE1-C28999B1AA59.jpeg

Ναι να μας πεις εντυπωσεις απο την σχαρα σε σχεση με την μανισια, γιατι μεχρι τους διαχυτες εχω ακριβως τα ιδια και το σκεφτομαι για σχαρα ανοξειδωτη 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Δεν με ενοχλεί αγαπητέ, το διασκεδάζω θα έλεγα...

οπότε μπορείς να συνεχίσεις να νουθετείς τους Leaders κατασκευαστές για τις λάθος επιλογές υλικών, τουλάχιστον όσον αφορά εμένα...

χαίρομαι που σε διασκεδάζω ,
να φανταστώ οτι το συμπέρασμα   σου προκείπτει απο βαθιά  γνώση που έχεις  στο αντικείμενο    θα χαρώ πολύ να τις μοιραστείς  μαζί μας   αυτός δεν είναι άλλωστε και ο λόγος που γράφουμε  εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gpasxa είπε

Ναι να μας πεις εντυπωσεις απο την σχαρα σε σχεση με την μανισια, γιατι μεχρι τους διαχυτες εχω ακριβως τα ιδια και το σκεφτομαι για σχαρα ανοξειδωτη 😁

Εκανα ένα πρώτο κάψιμο τώρα, τους 200-220 τους έπιασε λίγο πιο γρήγορα και έχει και τρελό αέρα. 

Εχω κάποια στιγμή στα πλάνα να κάνω το τεστ με το ψωμί του τοστ, με και χωρίς τα ινοξ για να δω και για ομοιομορφία. 

Το βράδι θα μπουν φιλέτα στήθος κοτοπουλο γιατί σε κάνα μήνα θα κάνω και εξετάσεις αίματος 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vins είπε

Εκανα ένα πρώτο κάψιμο τώρα, τους 200-220 τους έπιασε λίγο πιο γρήγορα και έχει και τρελό αέρα. 

Εχω κάποια στιγμή στα πλάνα να κάνω το τεστ με το ψωμί του τοστ, με και χωρίς τα ινοξ για να δω και για ομοιομορφία. 

Το βράδι θα μπουν φιλέτα στήθος κοτοπουλο γιατί σε κάνα μήνα θα κάνω και εξετάσεις αίματος 😂😂😂

Πάντως και από εμφάνιση τα σπαέι, σαν καινούργια 👌

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vins είπε

Τώρα… γίναμε! 

Απίστευτο το να ξέρεις ότι τελειώνεις το ψήσιμο και τα βάζεις όλα για πλύσιμο 😂

Περισσότερα το βράδυ!

27A638E6-E510-4F34-8FE1-C28999B1AA59.jpeg

Μπράβο ωραία μετατροπή , τέρμα οι σκουριές  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...