Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, mmike2503 είπε

Ένα λινκ/μια φωτογραφία για το σύστημα με το βρυσάκι;

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα, γεμίζεις με νερό το "ταψί" που έχει κάτω από τους καυστήρες, ψήνεις με το νερό από κάτω, και όταν τελειώσεις το αδειάζεις;

Λινκ δεν υπάρχει γιατί είναι χειροποίητη κατασκευή. Πας σε στραντζα και του λες να σου κάνει ένα ταψι στις διαστάσεις του παλιού σε ινοξ, λίγο πιο βαθύ, με αυλάκια και βρυσακι στο κέντρο:

(Μη δίνεις σημασία στις διαστάσεις, σου δείχνω πώς είναι πάνω κάτω) 

Αν είσαι Θεσσαλονίκη ψάξε σόμπες Βαλμάς, είναι δυτικά, εγώ εκεί το έκανα (αν θεωρείται διαφήμιση, πείτε μου να το βγάλω)

2CD56AEC-E1A3-458C-9024-0AD1649A7DC5.jpeg

82B0100C-4D5C-4117-8514-7166A912240E.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2220

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, shodan είπε

@Amaretosφίλε μου καλησπέρα. Παρέλαβα σήμερα το kit σούβλας της Kaiser αλλά η βάση για το μοτέρ έχει τρύπες μόνο κάθετα ενώ οι δυο τρύπες στο σώμα της Rogue είναι οριζόντιες. Πως το βίδωσες εσύ;

Εδω εισαι @shodan τις βαζω τεραστιες για να φαινεται καλυτερα, χρησιμοποιεις το σιδερακι το εξτρα και βιδωνεις εκει πανω την βαση μαζι

https://postimg.cc/f3pqMLx1

https://postimg.cc/N2wNrzC4

https://postimg.cc/PPWgKmmJ

 

Επεξ/σία από Amaretos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, karman13 είπε

Καλησπέρα!

Μία ερώτηση. Έχω την campingaz ls 4 series. Θέλω να πάρω σούβλα. Της campingaz  έχει κοντά στα 150ευρω. Βλέπω στο σκρουτζ: https://www.skroutz.gr/c/4776/souvla.html?order_by=reviews&order_dir=desc

διάφορες με προσιτή τιμή. Μπορούν να κουμπώσουν;

Επίσης όσοι έχετε σούβλα, ψήνετε με ανοιχτό τον κάδο;

Εγώ έχω την campingaz 3 series... λογικά έχουν την ίδια λογική. Οι διάφορες σούβλες δε θα κουμπώσουν κατευθείαν. Θα πρέπει να φτιάξεις τις βάσεις που θα βιδώσουν πάνω στις υποδοχές της ψησταριάς. Πάνω στις βάσεις θα κάτσει η σούβλα και το μοτέρ θα πρέπει να κάτσει πάνω σε τίποτα βιβλία/κουτί/ξύλο κλπ.

Εγώ έτσι το έκανα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Amaretos με έσωσες.. Έβλεπα το σχέδιο που έδειχνε αυτό το σιδεράκι σαν επέκταση για τη βάση στην άλλη άκρη και δεν μου πήγε καν το μυαλό να τα συνδυάσω.

Σε ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, κάποιος να ενημερώσει -Θεσσαλονίκη ανατολικά ή και σε μεγάλα supermarket για ψωμάκια burger έτοιμα?

Θέλω να δοκιμάσω επιτέλους στη πλάκα με κανα κρεμμύδι, μπέικον κασέρι κ.τ.λ

Κάθε ιδέα-συμβουλή καλοδεχούμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, skskre είπε

Καλησπέρα, κάποιος να ενημερώσει -Θεσσαλονίκη ανατολικά ή και σε μεγάλα supermarket για ψωμάκια burger έτοιμα?

Θέλω να δοκιμάσω επιτέλους στη πλάκα με κανα κρεμμύδι, μπέικον κασέρι κ.τ.λ

Κάθε ιδέα-συμβουλή καλοδεχούμενη

Αν θέλεις μπριος δες στον Μιλτο, παλεύονται για ετοιματζίδικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο απόκτημα και για μένα.😎 Seasoning και μετά ψήσιμο μπιφτέκια λουκάνικα και ταλιάτα. Ο αέρας λίγο με ζοριζει, γιατί σε ριπές μου σβήνει κάποιον καυστήρα στο χαμηλό. Θα πρέπει να βρω άλλο σημείο να τη βάλω.IMG-20221217-WA0018.jpg.9a9d7a13a1aa07711a801cc87cefe90e.jpg

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, DiamadisT είπε

Νέο απόκτημα και για μένα.😎 Seasoning και μετά ψήσιμο μπιφτέκια λουκάνικα και ταλιάτα. Ο αέρας λίγο με ζοριζει, γιατί σε ριπές μου σβήνει κάποιον καυστήρα στο χαμηλό. Θα πρέπει να βρω άλλο σημείο να τη βάλω.IMG-20221217-WA0018.jpg.9a9d7a13a1aa07711a801cc87cefe90e.jpg

Μεγειες αρχικά! Τρελό εργαλείο, να το χαρείς! 

Περίεργο να σβήνει η ναπολεον, παίζει να έχεις πολύ αέρα! Η Naterial δεν καταλαβαίνει χριστο από χαστούκια αέρα, την έχεις σε βορινό σημείο;

 

Επεξ/σία από vins
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DiamadisT είπε

Νέο απόκτημα και για μένα.😎 Seasoning και μετά ψήσιμο μπιφτέκια λουκάνικα και ταλιάτα. Ο αέρας λίγο με ζοριζει, γιατί σε ριπές μου σβήνει κάποιον καυστήρα στο χαμηλό. Θα πρέπει να βρω άλλο σημείο να τη βάλω.IMG-20221217-WA0018.jpg.9a9d7a13a1aa07711a801cc87cefe90e.jpg

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

Οι καυστήρες στη Napoleon, «επικοινωνούν» μεταξύ τους, οπότε εάν σβήσει ο ένας και ο άλλος είναι ανοικτός τότε θα ανάψει ξανά. Δεν γνωρίζω πόσο αέρα έχει εκεί που την έχεις τοποθετήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πιατέλα η μισή ποσότητα από ένα κιλό χοιρινή τηγανιά, κολοκυθάκι, πιπεριά, μανιτάρι και τσίλι ψημένα στην πλάκα.

IMG_20221218_132814.jpg.b16c42932e74667258871117e9e04a07.jpg

 

Η άλλη μισή, με 3 τορτίγιες και τριμμένο τυρί έγιναν ωραιότατες Quesadillas 🇲🇽

IMG_20221218_132828.jpg.1f46b0f6b1fccbd95533c011db5bcf2e.jpg

IMG_20221218_132948.jpg.075b433d5e2e7aa8ba92962ba9a59b33.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2022 στις 9:51 ΠΜ, Mpiftekis είπε

Εγώ έχω την campingaz 3 series... λογικά έχουν την ίδια λογική. Οι διάφορες σούβλες δε θα κουμπώσουν κατευθείαν. Θα πρέπει να φτιάξεις τις βάσεις που θα βιδώσουν πάνω στις υποδοχές της ψησταριάς. Πάνω στις βάσεις θα κάτσει η σούβλα και το μοτέρ θα πρέπει να κάτσει πάνω σε τίποτα βιβλία/κουτί/ξύλο κλπ.

Εγώ έτσι το έκανα.

Μήπως μπορείς να μου στείλεις μια φωτογραφία με την πατέντα που έκανες; Και αυτό με τα βιβλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2022 στις 2:10 ΜΜ, DiamadisT είπε

Νέο απόκτημα και για μένα.😎 Seasoning και μετά ψήσιμο μπιφτέκια λουκάνικα και ταλιάτα. Ο αέρας λίγο με ζοριζει, γιατί σε ριπές μου σβήνει κάποιον καυστήρα στο χαμηλό. Θα πρέπει να βρω άλλο σημείο να τη βάλω.IMG-20221217-WA0018.jpg.9a9d7a13a1aa07711a801cc87cefe90e.jpg

Τουμπανάρα...!!! Καλά ψησίματα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...