Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ritualistic είπε

μωρε δικιο εχεις και δεν το ειπα για να γλιτωσω 10ε αλλα προτιμω να παρω ενα κομματι ακομα παρα να τα φαω στα μεταφορικα

ετσι κ αλλιως με η χωρις συμμετοχες εγω θα παιξω μπαλιτσα!

(περιλαμβάνει 10,59 Δέσμευση 15%) αυτο τι φαση ειναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2220

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Μόλις τώρα, sndev είπε

(περιλαμβάνει 10,59 Δέσμευση 15%) αυτο τι φαση ειναι? 

δεσμευει ενα 15% επιπλεον του τελικου ποσου για τυχον διαφορες σε βαρος απο αυτο που εχει προυπολογισει στο eshop. με το που ετοιμαστει η παραγγελια σου λεει αν και τι κρατησε.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει έκπτωση σε σετ εργαλείων της Weber

https://shopflix.gr/spiti-kipos/kipos/barbeque-and-psistaries/ergaleia-barbeque/set-ergaleion-gia-mparmpekioy-apo-anokseidoto-atsali-2-tmx-weber-4039621-web4039621

Την συγκεκριμένη προσφορά την «ανέβασε» ένα μέλος από την ομάδα BBQ Lovers στο Facebook

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει έκπτωση σε σετ εργαλείων της Weber

https://shopflix.gr/spiti-kipos/kipos/barbeque-and-psistaries/ergaleia-barbeque/set-ergaleion-gia-mparmpekioy-apo-anokseidoto-atsali-2-tmx-weber-4039621-web4039621

Την συγκεκριμένη προσφορά την «ανέβασε» ένα μέλος από την ομάδα BBQ Lovers στο Facebook

Δεν είναι απάτη??γιατί λέει το σετ 5 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alex19871987 είπε

Δεν είναι απάτη??γιατί λέει το σετ 5 ευρω

Το αν είναι απάτη ή όχι δεν το γνωρίζω. Την συγκεκριμένη προσφορά, όπως ανέφερα και στο προηγούμενο ποστ, την είδα σε ομάδα του Facebook. Το μέλος που την γνωστοποίησε, το οποίο είναι «ενεργό», έχει βάλει φωτό από την παραλαβή. Το σετ έχει ως τιμή, «κανονικά», περίπου 12€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/12/2022 στις 2:10 ΜΜ, SagoniasSlutRos είπε

Eγω εχω παρει ενα σωληνα για πελετ καπνισματος. Ειναι πολυ πιο φθηνα απο τα ξυλα και κρατανε και πολυ περισσοτερο. 

Αποτελεσμα ναι υπαρχει αν γινει σωστα το καπνισμα.

Ξέρεις αν υπάρχει κάποια διαφορά στο κάπνισμα σε σωλήνα για πελλετ και σε κουτί για ξύλα; Μπορούμε να βάλουμε σε σωλήνα για πελλετ ξύλα και το αντίθετο, σε κουτί για ξύλα, πελετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Το αν είναι απάτη ή όχι δεν το γνωρίζω. Την συγκεκριμένη προσφορά, όπως ανέφερα και στο προηγούμενο ποστ, την είδα σε ομάδα του Facebook. Το μέλος που την γνωστοποίησε, το οποίο είναι «ενεργό», έχει βάλει φωτό από την παραλαβή. Το σετ έχει ως τιμή, «κανονικά», περίπου 12€

image.png.687b3993e98976f316dadf54f6dbde57.png

Εγώ τόσο το βλέπω, μήπως άλλαξε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, polaki είπε

image.png.687b3993e98976f316dadf54f6dbde57.png

Εγώ τόσο το βλέπω, μήπως άλλαξε? 

Ναι αλλαξε. Ειχα προλαβει και εβαλα παραγγελια αλλα λιγο αργοτερα το shopflix μου εστειλε το παρακατω email..

 

Screenshot 2022-12-12 at 23-16-56 😔 Η παραγγελία σου δεν μπορεί να διεκπεραιωθεί 409107 - petros.xirouchakis@gmail.com - Gmail.png

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, polaki είπε

image.png.687b3993e98976f316dadf54f6dbde57.png

Εγώ τόσο το βλέπω, μήπως άλλαξε? 

Προφανώς ήταν για περιορισμένο αριθμό τεμαχίων

https://www.e-dructer.com/set-ergalion-gia-barbeque-apo-anoxidoto-atsali-2-tmx-weber-4039621

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη αναφορά στη χρήση που έκανα με το custom ανοξείδωτο ταψι με το βρυσακι στην Naterial με τους 3 καυστήρες:

Αρχικα δεν το πήρα για μείωση στις αναφλέξεις γιατί δεν περίμενα να κάνει δουλειά, αλλά για πιο εύκολο και γρήγορο καθάρισμα γιατί τη χρησιμοποιώ μέρα παρα μέρα (χαμουλης).

Και ναι, δε συγκρίνεται με το ήδη πανεύκολο σύστημα που έχει η συγκεκριμένη. Δοχείο από κάτω, άνοιγμα το βρυσακι του ταψιού, πέφτουν σχεδόν όλα και μετά αφου έχει κρυώσει, με το βρυσακι ανοιχτό ξέπλυμα με λίγο νερό με το ποτιστήρι 😅 από πάνω και πέφτουν και τα υπόλοιπα. 

Αυτο που με παραξένεψε και δεν το περίμενα είναι η μείωση στις αναφλέξεις. Έψησα κοτόπουλο μαριναρισμένο 2,3 κιλά τεμαχισμένο και παίζει να είχα 2-3 αναφλέξεις κι αυτό επειδή γύριζα στο πλάι τα κομμάτια και έτρεχαν ποτάμι τα λίπη. Ωστόσο έσβηναν σχεδόν στιγμιαία! 

Θελει βέβαια προσοχή αν ψήνεις αρκετή ώρα γιατί πρέπει να έχει πάντα νερό το ταψι. 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτησεις.

α) Με τι καθαρίζετε το εξωτερικό της ψησταριάς ; πχ αν είναι ινοξ ή άλλο υλικό 

β) https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/alouminoharto-naterial-alpha-81966308

αυτό είναι υγιεινο; και γενικά κανει δουλεια;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, geornirv είπε

2 ερωτησεις.

α) Με τι καθαρίζετε το εξωτερικό της ψησταριάς ; πχ αν είναι ινοξ ή άλλο υλικό 

β) https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/alouminoharto-naterial-alpha-81966308

αυτό είναι υγιεινο; και γενικά κανει δουλεια;

Ευχαριστώ.

α) Εγώ τα ινοξ τα κάνω με μωρομαντηλα και είναι σούπερ. Φαντάζομαι δεν υπάρχει θέμα, καθώς το ψυγείο το κάνω 3 χρόνια τώρα και δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

β) πρέπει να προσεχεις τις θερμοκρασίες να μην ανέβουν πολύ. Προσωπικά δεν τα χρησιμοποιώ και δεν τα εμπιστεύομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Μία ερώτηση. Έχω την campingaz ls 4 series. Θέλω να πάρω σούβλα. Της campingaz  έχει κοντά στα 150ευρω. Βλέπω στο σκρουτζ: https://www.skroutz.gr/c/4776/souvla.html?order_by=reviews&order_dir=desc

διάφορες με προσιτή τιμή. Μπορούν να κουμπώσουν;

Επίσης όσοι έχετε σούβλα, ψήνετε με ανοιχτό τον κάδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Amaretosφίλε μου καλησπέρα. Παρέλαβα σήμερα το kit σούβλας της Kaiser αλλά η βάση για το μοτέρ έχει τρύπες μόνο κάθετα ενώ οι δυο τρύπες στο σώμα της Rogue είναι οριζόντιες. Πως το βίδωσες εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/12/2022 στις 10:55 ΠΜ, vins είπε

Μια γρήγορη αναφορά στη χρήση που έκανα με το custom ανοξείδωτο ταψι με το βρυσακι στην Naterial με τους 3 καυστήρες:

Αρχικα δεν το πήρα για μείωση στις αναφλέξεις γιατί δεν περίμενα να κάνει δουλειά, αλλά για πιο εύκολο και γρήγορο καθάρισμα γιατί τη χρησιμοποιώ μέρα παρα μέρα (χαμουλης).

Και ναι, δε συγκρίνεται με το ήδη πανεύκολο σύστημα που έχει η συγκεκριμένη. Δοχείο από κάτω, άνοιγμα το βρυσακι του ταψιού, πέφτουν σχεδόν όλα και μετά αφου έχει κρυώσει, με το βρυσακι ανοιχτό ξέπλυμα με λίγο νερό με το ποτιστήρι 😅 από πάνω και πέφτουν και τα υπόλοιπα. 

Αυτο που με παραξένεψε και δεν το περίμενα είναι η μείωση στις αναφλέξεις. Έψησα κοτόπουλο μαριναρισμένο 2,3 κιλά τεμαχισμένο και παίζει να είχα 2-3 αναφλέξεις κι αυτό επειδή γύριζα στο πλάι τα κομμάτια και έτρεχαν ποτάμι τα λίπη. Ωστόσο έσβηναν σχεδόν στιγμιαία! 

Θελει βέβαια προσοχή αν ψήνεις αρκετή ώρα γιατί πρέπει να έχει πάντα νερό το ταψι. 

 

Ένα λινκ/μια φωτογραφία για το σύστημα με το βρυσάκι;

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα, γεμίζεις με νερό το "ταψί" που έχει κάτω από τους καυστήρες, ψήνεις με το νερό από κάτω, και όταν τελειώσεις το αδειάζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...