Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, netagra είπε

Παρέλαβα σήμερα για την Kenton 4b την σούβλα με το μοτέρ της Naterial όπως και την πέτρα για πίτσες. Το μόνο που μου λείπει είναι το κάλυμμα που θα το έχω Παρασκευή από άλλο μαγαζί. Μέχρι τότε στο… σαλόνι.

Καθαριστικό blue velvet κάνει δουλειά;

Κατά 1των καλορίζικη.

Κατά 2ων , βγαλτη μάνα μου στο μπαλκόνι κ φτιάξε τπτ να φας να ευχαριστηθείς , μη περιμένεις τη κουκούλα.

Προϊόντα για εξωτερική χρήση ειναι, η κουκούλα είναι κάτι περιττό στο 98% των περιπτώσεων.. θα με θυμηθείς στο πρώτο μήνα. παιζει να την χρησιμοποίησης και 1 φορα στη πράξη οταν την ξετυλίξεις. βγαλτην ψήσε κ απλά να μην βρέχετε.. δε χρειάζεσαι τίποτα άλλο.

 

Παιδιά οι ψησταριές θα ειναι καθαρές μονό οταν της πλύνετε εξωτερικά 1 φορά το έτος μη τρελαίνεστε με αυτα σχαρα ανακλαστηρες να νε οσο καθαρά μπορειτε  κ μετά ο κάδος

Επεξ/σία από sndev
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2220

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

40 λεπτά πριν, est είπε

Επιτρέψτε μου να επαναλάβω πως διατηρώ σοβαρή επιφύλαξη για τη μη ύπαρξη επίστρωσης στην πλάκα της Naterial. Μη σας μπερδεύει η διαφορετική υφή που έχει από τις σχάρες. Το εμαγιέ μπορεί να εχει την όψη που έχουμε συνηθίσει σε μπανιέρες ή κατσαρολικά έως μια διάφανη υαλώδη επίστρωση που πιθανολογώ ότι διαθέτει η συγκεκριμένη πλάκα. Ελπίζω να είναι έτσι.

Παιδια την εχω παρει κι εγω, δεν ειναι εμαγιε σιγουρα..μαντεμι μετρια ποιοτητα..στο πρωτο καψιμο σε υψηλη θερμοκρασια  σκευρωσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, energy52 είπε

Παιδια την εχω παρει κι εγω, δεν ειναι εμαγιε σιγουρα..μαντεμι μετρια ποιοτητα..στο πρωτο καψιμο σε υψηλη θερμοκρασια  σκευρωσε..

Παιδια την εχω παρει κι εγω, δεν ειναι εμαγιε σιγουρα..μαντεμι μετρια ποιοτητα  τελευταιας ποιτητας (fixed :D ) ..στο πρωτο καψιμο σε υψηλη θερμοκρασια  σκευρωσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, sndev είπε

Παιδια την εχω παρει κι εγω, δεν ειναι εμαγιε σιγουρα..μαντεμι μετρια ποιοτητα  τελευταιας ποιτητας (fixed :D ) ..στο πρωτο καψιμο σε υψηλη θερμοκρασια  σκευρωσε..

Φιλε μου επαθα πλακα, αληθεια τωρα σκευρωσε..λεω λες να σπασει;..σε σημειο να μου μπαινουν σκεψεις για το ποσο υγιεινο ειναι το ψησιμο εκει..

Επεξ/σία από energy52
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, energy52 είπε

Φιλε μου επαθα πλακα, αληθεια τωρα σκευρωσε..λεω λες να σπασει;..σε σημειο να μου μπαινουν σκεψεις για το ποσο υγιεινο ειναι το ψησιμο εκει..

για βγαλε φωτο. δε ξερω ποσο κ αν είναι υγιεινό το χω σκευτει κ εγω αλλά τι  να κάνεις , μια kenton την έχω για ψήσιμο 1 2 3 4 φορές το χρόνο στο εξοχικό , μαρέσει να ζω επικίνδυνα😂 

ομως παραδεχομαι ο καδος για καθάρισμα ειναι καλή φάση 2 κλικ κάτω απο την campingaz σε αυτο το τομεα. απο την αλλη οταν φυσαει, κουκουρουκου. Αλλού χάνεις αλλού κερδίζεις 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την ψησταριά απο το πασχα και εχω ψήσει 40 φορες και παντα με ανοικτο το ματι που ειναι κατω απο την πλακα ασχέτως αν την χρησιμοποιώ , εμενα παντως δεν εχει σκεβρώσει που λετε , ουτε βλεπω οτι ειναι κακης ποιότητας ......   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου μετά το πρώτο άναμα και αφού την είχα λαδώσει πριν, έγινε λίγο πιο ανοιχτόχρωμη στη μέση αλλά λόγω θερμοκρασίας μάλλον, μόλις μπήκαν τα κρέατα επάνω έφυγε.

Πάντως στο μάνουαλ λέει αποφύγετε τον πάγο γιατί μπορεί να σπάσει η επίστρωση της πλάκας. Οπότε μάλλον έχει κάποια επίστρωση.

IMG_20221130_200742.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυναίκα μου μου είπε έτσι όμορφα που την έχεις τακτοποιημένη την ψησταριά δίπλα από το τζάκι γιατί δεν ζητάς από την μητέρα σου έναν σεμεδάκι να της βάλεις και από πάνω; Τέτοιο κόσμημα όπως την έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, energy52 είπε

Παιδια την εχω παρει κι εγω, δεν ειναι εμαγιε σιγουρα..μαντεμι μετρια ποιοτητα..στο πρωτο καψιμο σε υψηλη θερμοκρασια  σκευρωσε..

Πάντως κι εγώ πλήρωσα 80-90 ευρώ για  τη μαντεμένια-επισμαλτωμένη πλακα Napoleon και μετά από 2-3 χρήσεις  νομίζω έχει ψιλοσκευρώσει. Για την ακρίβεια έχει κάνει μια ομοιόμορφη κούρμπα, σαν βουναλάκι στην μέση,  δεν θυμάμαι να ήταν έτσι όταν την αγόρασα. Αν ρίξω λάδι εκεί στη μέση κυλάει στα πλάγια.  Έχει και μια κλίση το δάπεδο που έχω την ψησταριά και σε λίγο θα αρχίσω να κυνηγάω τα μπιφτέκια να μην μου τσουλάνε από την πλάκα...

Επεξ/σία από katbo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, netagra είπε

Η γυναίκα μου μου είπε έτσι όμορφα που την έχεις τακτοποιημένη την ψησταριά δίπλα από το τζάκι γιατί δεν ζητάς από την μητέρα σου έναν σεμεδάκι να της βάλεις και από πάνω; Τέτοιο κόσμημα όπως την έχεις;

παντρεμένος δεν ειμαι , αλλα σε κόβω οριακά να κοιμηθείς στον καναπέ αποψε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, katbo είπε

Πάντως κι εγώ πλήρωσα 80-90 ευρώ για  τη μαντεμένια-επισμαλτωμένη πλακα Napoleon και μετά από 2-3 χρήσεις  νομίζω έχει ψιλοσκευρώσει. Για την ακρίβεια έχει κάνει μια ομοιόμορφη κούρμπα, σαν βουναλάκι στην μέση,  δεν θυμάμαι να ήταν έτσι όταν την αγόρασα. Αν ρίξω λάδι εκεί στη μέση κυλάει στα πλάγια.  Έχει και μια κλίση το δάπεδο που έχω την ψησταριά και σε λίγο θα αρχίσω να κυνηγάω τα μπιφτέκια να μην μου τσουλάνε από την πλάκα...

Έχω 3 μαντεμένιες πλάκες, 2 επισμαλτωμένες και 1 σκέτη, τις οποίες τις έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές και δεν έχουν πάθει κάτι. Από την στιγμή που υπάρχει εγγύηση, επικοινώνησε με το κατάστημα που την αγόρασες ή/και την αντιπροσωπεία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Έχω 3 μαντεμένιες πλάκες, 2 επισμαλτωμένες και 1 σκέτη, τις οποίες τις έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές και δεν έχουν πάθει κάτι. Από την στιγμή που υπάρχει εγγύηση, επικοινώνησε με το κατάστημα που την αγόρασες ή/και την αντιπροσωπεία.

ακου φαση , αγόρασα όπως ειχα πει την πλάκα της campingaz. Πρώτο ψήσιμο πριν 5 10 μερες, εξω 12 βαθμοί ψησταριά 250  +. ολα κομπλε πριν ριξω το κρεας.

πεταω πανω μαριναρισμενα κομματια χοιρινου λαιμου απο το ψυγείο δλδ παγωμένα. κλεινω καπακι παω μεσα να φερω τσιμπιδα γυρναω ανοιγω. Η πλακα ειχε γινει λοξη επαιζες τραμπαλα. κληση τυπου 15 20 μοιρες να καταλαβεις και δεν ειναι υπερβολικος. Ε λεω δε θα εκνευριστω με τις κινεζιες,  πειναω θα τη σπασω μετα , οποτε συνεχισα να ψηνω κ  απλωσα τα κομματια. 

ε μεχρι να τελειώσει το ψήσιμο ηρθε στα ισια μονή της, υποθέτω μαλλον αυτο λενε σκέβρωσε. Δεν το χα ξανα αντιμετωπίσει κ αν δε το έβλεπα δε θα το πίστευα

απο κάτω ειχα βγαλει τον ανακλαστήρα η φλογα πήγαινέ στη Πλάκα κ εκει ήταν στο κέντρο το παγωμένο κρέας.

αποδεκτο? οχι.. ομως εγινε. Με lodge δεν ειχα ποτέ τέτοιο θέμα ούτε με της broil king τη Πλάκα 

το ότι επανήλθε μόνη της δε ξέρω να το εξηγήσω 

απο εκεινο το ψήσιμο κ η φώτο 

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Επεξ/σία από sndev
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, astavlas είπε

Νέος κάτοχος κι εγώ της Naterial. Τα burger τα ψήνετε στη σχάρα ή στην πλακα?

Για πείτε.

σχάρα και όταν είναι στα τελειώματα βάζω το μπέικον στην πλάκα. όταν γίνει και το μπέικον, βάζω τα μπιφτέκια στην πλάκα για μερικά δευτερόλεπτα, πετάω τσένταρ και μπέικον και με το που λιώσει τα βάζω στα ψωμάκια 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...