Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις του Samsung Galaxy S II ξεπέρασαν τα 10 εκατομμύρια κομμάτια


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφωνώ, οι "άλλοι" είχαν αμέτρητες ευκαιρίες να αλλάξουν τα πράγματα στο βαλτωμένο επί σειρά ετών κόσμο των smartphones. Δεν το έκαναν διότι είχαν επαναπαυθεί στις δάφνες τους και στην ανοχή των καταναλωτών που έτρωγαν τα ψίχουλα που τους σέρβιραν αδιαμαρτύρητα, που μας σέρβιραν. Το έκανε η συγκεκριμένη εταιρεία η οποία ήταν εντελώς πρωτάρα στο χώρο και από εκείνη τη στιγμή και έπειτα, το νερό μπήκε στο αυλάκι.

Γνώμη σου!

Εγώ,πάντος διαφωνώ μαζί σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλα οκ η ιδια πιπιλα που ακουγεται απο ολους...

να σου θυμισω γιατι ξεχνας.

το ΜΟΝΟ πρωτοποριακο χαρακτηριστικο του iphone ηταν η capacitive touch οθονη που πρωτοχρησιμοποιησε. ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ τα αλλα ηταν περιτυλιγμα marketing και "μουρη" χωρις ουσια.

αν διαφωνεις για βαλε κατω οποιοδηποτε smartphone της περιοδου 2006-07 και συγκρινε το step by step οσον αφορα τις ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ και τα χαρακτηριστικα του ενα προς ενα με του iphone. θα βρεις οτι το iphone ειναι "αναπηρο" μπροστα στον τοτε ανταγωνισμο απο πλευρας ουσιας.

για να σε βοηθησω:

 

bluetooth

root file access

IR

memory cards

gps

3g

mms

multitasking

παραμετροποιησιμοτητα (a.k.a ringtones,wallpapers, themes κ.ο.κ)

αλλαγη μπαταριας

open carriers

 

και αλλα πολλα

 

 

κι ομως η συνταγη ηταν καλη, το παραδεχονται ολοι, και πουλησε. απο κει και περα τα περι πρωτοποριας ειναι ΜΠΟΥΡΔΕΣ. ηταν ενα εξυπνο και επιτυχημενο προιον ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΛΑΣΑΡΙΣΜΕΝΟ, τελος.

 

Συμφωνώ απόλυτα και αυτό δεν έχει να κάνει με προσωπικές επιλογές. Στην αρχή αναμασούσαμε την πρωτοπορία, μετά την υπάκουη οθόνη, τώρα τις εφαρμογές. Μόνο που το iPhone χωρίς το jailbreak είναι για πέταμα. Για να μην σταθώ στα τεχνικά ή στο γεγονός ότι το Galaxy S II που από ότι πρόσεξα οι περισσότεροι θάβουν σε αυτό το topic, σου επιτρέπει να κάνεις και καμία σοβαρή δουλειά (να ανοίξεις ένα PDF για παράδειγμα). Σε τέτοιες εργασίες η συσκευή της Apple κάνει σχεδόν τον διπλάσιο χρόνο σε σχέση με το Samsung. Ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα οκ η ιδια πιπιλα που ακουγεται απο ολους...

να σου θυμισω γιατι ξεχνας.

το ΜΟΝΟ πρωτοποριακο χαρακτηριστικο του iphone ηταν η capacitive touch οθονη που πρωτοχρησιμοποιησε. ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ τα αλλα ηταν περιτυλιγμα marketing και "μουρη" χωρις ουσια.

Το "μόνο" πρωτοποριακό του iPhone ήταν... η συνολική υλοποίηση. Hardware+software. Να θυμίσω τί είχαμε μέχρι τότε;

Nokia με Symbian και HTC με Windows Mobile. Η μία κολοσσός με κινητά για όλους και η άλλη κυρίαρχη στο δικό της χώρο. Και τα δυο λειτουργικά αργοπέθαιναν για διαφορετικούς λόγους το κάθε ένα. Και οι δυο εταιρείες, 3 μαζί με τη Microsoft, είχαν τη δυνατότητα να αλλάξουν την κατάσταση αλλά δεν το έκαναν. Το έκανε άλλος, από το πουθενά!!! Πού βρίσκονται τώρα όλοι αυτοί; Η Nokia συμμάχησε με Microsoft η οποία τόσα χρόνια μετά αξιώθηκε να παρουσιάσει το λειτουργικό που όλοι περιμέναμε. Η HTC στο άρμα της Google αλλά να τρώει τη σκόνη της Samsung. Mark my word, αυτή η ανίερη συμμαχία Google+κατασκευάστριες εταιρείες κινητών σύντομα θα διαλυθεί. Nokia+Windows Phone 7, Samsung+Bada, Motorola+Android, iPhone+iOS και η HTC... δε ξέρω με τι.

 

Ουσία; Ποιά είναι τελικά η ουσία; Μήπως ουσία είναι τα IR, GPS, bt, mms και όλα τα specs που παρέθεσες; Φοβάμαι αγαπητέ μου πως ο κόσμος έκρινε ότι η ουσία είναι κάτι εντελώς διαφορετικό, αυτό που οι specs addicts δε μπορούν ακόμα και τώρα να αποδεχτούν, αυτό που οι γίγαντες της τεχνολογίας που ανέφερα προηγουμένως, με όλο το πεδίο δράσης δικό τους για χρόνια, δεν κατόρθωσαν να κατανοήσουν παρά μόνο μετά την εμφάνιση της Apple. Μετά από όλα αυτά, ακόμα συζητάμε για το τι ακριβώς προσέφερε στο χώρο θεωρώντας ότι αν δεν ήταν αυτή, σιγά μωρέ... θα ήταν κάποιος άλλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα και αυτό δεν έχει να κάνει με προσωπικές επιλογές. Στην αρχή αναμασούσαμε την πρωτοπορία, μετά την υπάκουη οθόνη, τώρα τις εφαρμογές. Μόνο που το iPhone χωρίς το jailbreak είναι για πέταμα. Για να μην σταθώ στα τεχνικά ή στο γεγονός ότι το Galaxy S II που από ότι πρόσεξα οι περισσότεροι θάβουν σε αυτό το topic, σου επιτρέπει να κάνεις και καμία σοβαρή δουλειά (να ανοίξεις ένα PDF για παράδειγμα). Σε τέτοιες εργασίες η συσκευή της Apple κάνει σχεδόν τον διπλάσιο χρόνο σε σχέση με το Samsung. Ευχαριστώ δεν θα πάρω.

 

το sgs2 το χω 2 μηνες τωρα και πρεπει να σου πω οτι πολυ δυσκολα θα ξεπεραστει και οχι για κανα δυο χρονια ακομα. ειδικα αν υπαρχει καλο development θα παει πολυ μπροστα η συσκευη.δεν το λεω fanboy-ιστικα το λεω ορθα και ψυχρα απο τη λογικη μου. οι περιορισμοι που σου θετει το hardware ειναι πρακτικα μηδαμινοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ειπωθεί και παλαιότερα, πρέπει να γίνει αντιληπτό πρώτα σε αυτούς που έχουν μία επαφή με την τεχνολογία εδώ και τουλάχιστον 10 χρόνια ότι αν πάρεις από το χεράκι κάποιον και του δείξεις πως με απλό και εύκολο τρόπο (user interface) μπορεί να χρησιμοποιήσει μία συσκευή που κατά την δική του αντίληψη είναι ιδιαίτερα πολύπλοκη και ο κόπος που θα χρειαζόταν για να μάθει να την χρησιμοποιεί θα πήγαινε χαμένος αφού έτσι και αλλιώς κατά την δική του αντίληψη δεν είχε και κάτι ουσιαστικό να του προσφέρει, μόλις λοιπόν δει πόσο απλή είναι στην χρήση και τι μπορεί να κάνει χρησιμοποιώντας την, χωρίς να έχει κάποιο άλλο μέτρο σύγκρισης, αισθάνεται ότι ανακάλυψε τον τροχό και όταν η εταιρία γνώριζε πολύ καλά πως να τους "φουσκώσει" τον εγωισμό και να πει μπράβο για την επιλογή σας, συγχαρητήρια που επιλέξατε την καλύτερη εταιρία, να τους παίζουν παλαμάκια και να ρίχνουν hi5 οι υπάλληλοι στους πελάτες (δείτε το video σε προηγούμενο ποστ μου), ε, δεν θέλει και πολύ...

 

Αξίζει λοιπόν να χαλάμε τις καρδιές μας με συμφορουμίτες επειδή τους έχει έντεχνα δημιουργηθεί η εντύπωση ότι είδαν το φως το αληθινό;;; Δεν έχει λοιπόν νόημα η όποια αντιπαράθεση ή έστω και διάλογος σε αυτό το επίπεδο, όχι όταν πλέον γνωρίζουμε πως έχουν τα πράγματα από τις τόσες εντάσεις που είχαν μέχρι σήμερα δημιουργηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή η ανίερη συμμαχία Google+κατασκευάστριες εταιρείες κινητών σύντομα θα διαλυθεί

 

Φαίνεται άλλωστε ..Τι άλλο θα ακούσουμε ,λες και είναι καμιά τυχαία η google .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το ποιος ειναι FAN-boy (για να ορθογραφουμε κιολας) [....]

 

 

Γνωρίζω πολύ καλά τι έγραψα και πώς το έγραψα. Μάλλον εσύ δεν το αντιλήφθηκες. Δεν πειράζει, άλλη φορά. :)

 

 

ΥΓ το "δεν το κατασκευασε η apple" το εγραψα για το sgsII . διαβαζε καλυτερα τα post μου αλλη φορα πριν τα σχολιασεις

Δεν φταίω εγώ αν αδυνατείς να εκφράσεις τις όποιες σκέψεις σου με κατανοητό τρόπο. Ατυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "μόνο" πρωτοποριακό του iPhone ήταν... η συνολική υλοποίηση. Hardware+software. Να θυμίσω τί είχαμε μέχρι τότε;

Nokia με Symbian και HTC με Windows Mobile. Η μία κολοσσός με κινητά για όλους και η άλλη κυρίαρχη στο δικό της χώρο. Και τα δυο λειτουργικά αργοπέθαιναν για διαφορετικούς λόγους το κάθε ένα. Και οι δυο εταιρείες, 3 μαζί με τη Microsoft, είχαν τη δυνατότητα να αλλάξουν την κατάσταση αλλά δεν το έκαναν. Το έκανε άλλος, από το πουθενά!!! Πού βρίσκονται τώρα όλοι αυτοί; Η Nokia συμμάχησε με Microsoft η οποία τόσα χρόνια μετά αξιώθηκε να παρουσιάσει το λειτουργικό που όλοι περιμέναμε. Η HTC στο άρμα της Google αλλά να τρώει τη σκόνη της Samsung. Mark my word, αυτή η ανίερη συμμαχία Google+κατασκευάστριες εταιρείες κινητών σύντομα θα διαλυθεί. Nokia+Windows Phone 7, Samsung+Bada, Motorola+Android, iPhone+iOS και η HTC... δε ξέρω με τι.

 

Ουσία; Ποιά είναι τελικά η ουσία; Μήπως ουσία είναι τα IR, GPS, bt, mms και όλα τα specs που παρέθεσες; Φοβάμαι αγαπητέ μου πως ο κόσμος έκρινε ότι η ουσία είναι κάτι εντελώς διαφορετικό, αυτό που οι specs addicts δε μπορούν ακόμα και τώρα να αποδεχτούν, αυτό που οι γίγαντες της τεχνολογίας που ανέφερα προηγουμένως, με όλο το πεδίο δράσης δικό τους για χρόνια, δεν κατόρθωσαν να κατανοήσουν παρά μόνο μετά την εμφάνιση της Apple. Μετά από όλα αυτά, ακόμα συζητάμε για το τι ακριβώς προσέφερε στο χώρο θεωρώντας ότι αν δεν ήταν αυτή, σιγά μωρέ... θα ήταν κάποιος άλλος;

 

δε βλεπω να εχεις επαφη με την πραγματικοτητα και με αυτα που με πολυ λογικο τροπο εγραψα πιο πανω. το να "τυλιγεις" τον κοσμο και να του πουλας υπερκοστολογημενο marketing χωρις πραγματικες δυνατοτητες δεν ειναι πρωτοπορια. μπορει να σε κανει δεινο επιχειρηματια και πωλητη αλλα δε σε κανει πρωτοπορο της τεχνολογιας. θελεις να ανοιξω το στομα μου για την τεχνολογικη συνειδηση, την καταναλωτικη φειδω και συνεση και ακομα και την οξυδερκεια του συντριπτικου ποσοστου των καταναλωτων της apple; δε νομιζω...το διαμαντι που πεταξες για την "ανιερη" συμμαχια δε θα κανω καν το χαμενο κοπο να το σχολιασω. θα καταπιεις αυτα τα "οτιναναι" λογια σου απο μονος σου καποια στιγμη :-D ...

 

ψαχνοντας λοιπον την ουσια που σε παιδευει αποτι βλεπω να τη βρεις (γιατι κοιτας αλλου) καλυτερα αναλογισου το αν αναζητας τον πρωτοπορο της τεχνολογιας ή τον καλυτερο επιχειρηματια. αν η λογικη σου σου λεει οτι μια συσκευη ειναι πρωτοποριακη επειδη σου "χρυσωνει" το χαπι της τεχνολογικης αναπηριας της με ωραια εφεδακια, γραφικουλια, διαφημιση, design, αποψη, κολτουρα, φρουφρου κι αρωματα τοτε αδυνατω να επιχειρηματολογησω μαζι σου γιατι εκει ειναι προσανατολισμενη η δικη σου λογικη. αυτο ψαχνεις αυτο σε ικανοποιει και αυτο θα παινεσεις στην τελικη. εγω απο την αλλη που κοιταω πισω απο τα εξωφυλλα ζηταω αλλα πραγματα και να μου επιτρεψεις αλλα θα επιμεινω στη θεση μου οτι αυτα κανουν την ουσιαστικη διαφορα και αυτο ειναι η "ουσια" στην ουσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και εγω την γνωμη μου,

η apple με το iphone ναι έκανε πρωτοπορία,... μεχρι τοτε τα 6.1 ηταν ελεεινά,

το iphone δουλεύει αψογα και με καλες ποιοτικές εφαρμογές, απλα η φιλοσοφία της, του τοσο κλειστού τηλεφώνου, απο μπαταρία μεχρι λογισμικό ειναι που με χαλαει αφανταστα.

για εμενα τα iphone ειναι πια βαρετά τηλέφωνα και λίγα σε σχέση με το android

 

κάτοχος desire miui 1.9.23

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η είδηση είναι παγίδα του marketing....που βοηθάει ψυχολογικά αυτους που μισούν την Apple.

Κάποιος που πήρε Galaxy s2 δεν χρειάζεται τις πωλήσεις για να "επιβραβεύσουν την επιλογή του".Αν ήταν έτσι έπρεπε να γίνει είδηση και αυτό για να επιβραβευτούν όσοι πήραν iphone 4.

Αλλά αν κρίνω από τα σχόλια, δεν διακρίνω καμιά ανωτερότητα όσων χρησιμοποιούν την είδηση για να τα βάλουν με την Apple.....μάλιστα κάνουν τα ίδια σφάλματα με αυτούς που κοροϊδεύουν....

Το χιούμορ είναι δείγμα ευφυΐας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι θέμα δικού της marketing . Δε ξύπνησε μια μέρα μία τεράστια μερίδα καταναλωτών και είπε ¨από σήμερα θα αντιπαθώ την apple" .

Απευθύνεται σε συγκεκριμένους καταναλωτές στους οποίους έχει κάνει πλύση εγκεφάλου κατά κάποιο τρόπο έτσι ώστε να θέλουν να αγοράσουν τα κάθε προϊόν της γιατί μόνο αυτό είναι καλό και super wow επειδή είναι apple .

 

Έχω φίλους που τρέχουν να αγοράσουν το ένα iphone μετά το άλλο .Μετά ipod μετά ipad μετά imac ,έτσι χωρίς λόγο ,είναι apple πως να το κάνουμε .

Φίλη μου πήγε και έδωσε 1500€ για mac και δε ξέρει πως δουλεύει .Έτσι άκουσε ότι τα apple είναι super από fanboy τις apple .

Άλλοι επίσης δεν έχουν ιδέα από τεχνολογία αλλά άμα δουν imac "wow imac is the best" .

 

Εμένα προσωπικά που έχω μια μικρή ιδέα με εκνευρίζει το όλο θέμα . Ε όχι δεν δίνω ένα κάρο λεφτά και να μη μπορώ να αλλάξω hardware (και όχι μόνο), γιατί να με έχει δέσμιο η apple?

 

Δε θέλω να θίξω κανέναν είναι προσωπική μου άποψη ,ελπίζω σεβαστή .

 

Συμφωνω...

Εχω βαρεθει αυτο θεμα με τα μηλα.. Τα παιρνουν ολοι οι ασχετοι γιατι ειναι απλως μηλα..

Ας ειναι πανακριβα, ας εχουν περιορισμους που δεχομαστε θελουμε δεν θελουμε..

Και οταν μου πουλαει το iphone 4 στα 670 μοντελο ενος χρονου ενω το S2 το παιρνεις 600 ή και λιγοτερο μπορρι να το βρεις, θεωρω οτι το πρωτο ειναι πανακριβο σε σχεση με το δευτερο που τεχνολογικως ειναι πολυ ανωτερο...

 

android.png

 

Όλα είναι θέμα δικού της marketing . Δε ξύπνησε μια μέρα μία τεράστια μερίδα καταναλωτών και είπε ¨από σήμερα θα αντιπαθώ την apple" .

Απευθύνεται σε συγκεκριμένους καταναλωτές στους οποίους έχει κάνει πλύση εγκεφάλου κατά κάποιο τρόπο έτσι ώστε να θέλουν να αγοράσουν τα κάθε προϊόν της γιατί μόνο αυτό είναι καλό και super wow επειδή είναι apple .

 

Έχω φίλους που τρέχουν να αγοράσουν το ένα iphone μετά το άλλο .Μετά ipod μετά ipad μετά imac ,έτσι χωρίς λόγο ,είναι apple πως να το κάνουμε .

Φίλη μου πήγε και έδωσε 1500€ για mac και δε ξέρει πως δουλεύει .Έτσι άκουσε ότι τα apple είναι super από fanboy τις apple .

Άλλοι επίσης δεν έχουν ιδέα από τεχνολογία αλλά άμα δουν imac "wow imac is the best" .

 

Εμένα προσωπικά που έχω μια μικρή ιδέα με εκνευρίζει το όλο θέμα . Ε όχι δεν δίνω ένα κάρο λεφτά και να μη μπορώ να αλλάξω hardware (και όχι μόνο), γιατί να με έχει δέσμιο η apple?

 

Δε θέλω να θίξω κανέναν είναι προσωπική μου άποψη ,ελπίζω σεβαστή .

 

Συμφωνω...

Εχω βαρεθει αυτο θεμα με τα μηλα.. Τα παιρνουν ολοι οι ασχετοι γιατι ειναι απλως μηλα..

Ας ειναι πανακριβα, ας εχουν περιορισμους που δεχομαστε θελουμε δεν θελουμε..

Και οταν μου πουλαει το iphone 4 στα 670 μοντελο ενος χρονου ενω το S2 το παιρνεις 600 ή και λιγοτερο μπορρι να το βρεις, θεωρω οτι το πρωτο ειναι πανακριβο σε σχεση με το δευτερο που τεχνολογικως ειναι πολυ ανωτερο...

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η είδηση είναι παγίδα του marketing....που βοηθάει ψυχολογικά αυτους που μισούν την Apple.

Κάποιος που πήρε Galaxy s2 δεν χρειάζεται τις πωλήσεις για να "επιβραβεύσουν την επιλογή του".Αν ήταν έτσι έπρεπε να γίνει είδηση και αυτό για να επιβραβευτούν όσοι πήραν iphone 4.

Αλλά αν κρίνω από τα σχόλια, δεν διακρίνω καμιά ανωτερότητα όσων χρησιμοποιούν την είδηση για να τα βάλουν με την Apple.....μάλιστα κάνουν τα ίδια σφάλματα με αυτούς που κοροϊδεύουν....

Το χιούμορ είναι δείγμα ευφυΐας.....

 

Πολύ φοβάμαι ότι έχει πέσει τόσο κράξιμο στους κατόχους συσκευών apple όπου πλέον μόνο σε subforum που αφορούν το συγκεκριμένο αντικείμενο κυκλοφορούν αυτές οι ειδήσεις (κακώς βέβαια).

 

Το insomnia ως site υπάρχει εδώ και πάρα πολλά χρόνια και πάντα ήταν γνωστό ως site τεχνολογικού ενδιαφέροντος, τέτοιο κόσμο μάζευε, τέτοιες συζητήσεις γίνονταν. Οι εποχές όμως άλλαξαν, όλοι πήραν από ένα pc, ακόμα και η Μαρία η Πενταγιώτισσα και ο Παναής από τα Μέγαρα, οπότε και σε αυτό το νέο σύνολο δεν υπάρχει μία κοινή γλώσσα επικοινωνίας, δεν υπάρχουν οι προϋποθέσεις για ένα ουσιαστικό διάλογο.

 

Καλώς λοιπόν ο καθένας μας έχει τις απόψεις του, κακώς όμως κρίνουμε τις απόψεις των άλλων βάσει των δικών μας μέτρων και σταθμών και το χειρότερο δεν είναι αυτή η κριτική από μέρους μας αλλά το ότι οι κρινόμενοι δέχονται αυτή την κριτική χωρίς και οι ίδιοι να είναι σε θέση να αντιληφθούν ότι είναι στο χέρι τους το αν θα αφήσουν την κριτική των άλλων να τους επηρεάζει, ανεξάρτητα σε ποια πλευρά βρίσκονται, αφού και αυτοί με το ίδιο σκεπτικό θα κρίνουν.

 

Όποιος επέλεξε προϊόντα της Apple στηριζόμενος σε κριτήρια που τον ικανοποιούσαν αφού πρώτα είχε δει και άλλα παρόμοια προϊόντα και αφού τα σύγκρινε και κατέληξε σε αυτά, καλά έκανε και πήρε αυτά που πήρε και δεν έχει λόγο να δώσει σε κανένα. Από εκεί και πέρα όμως υπάρχουν πολλοί οι οποίοι έκαναν τις επιλογές στηριζόμενοι στον ντόρο που έκανε μία συσκευή (είτε της apple είτε με λειτουργικό android) και από εκεί και πέρα απέκτησαν ταυτότητα μέσω αυτής τους της επιλογής. Το να βγει λοιπόν κάποιος και να πει ότι η τάδε συσκευή είναι για τα "μπάζα" αμέσως αντιλαμβάνονται αυτή την κριτική ως καθαρά προσωπική για αυτό και δημιουργούσαν εντάσεις και αψιμαχίες με παλαιότερα στον χώρο μέλη που έβλεπαν από άλλη σκοπιά την όλη αντίδραση σε διαφορά επιπέδου συζήτησης σαν να λέμε μεταξύ αστρονομίας και αστρολογίας...

 

Από την στιγμή λοιπόν που αυτά πλέον έχουν γίνει αντιληπτά, κακώς συνεχίζεται το ίδιο βιολί, κακώς προσπαθεί ο ένας να επιβάλει την γνώμη του στον άλλο, αν ο άλλος είναι σε θέση να αντιληφθεί 5-10 πράγματα θα το κάνει, αν δεν έχει όμως ποτέ του μάθει να σκέφτεται και να οργανώνει την σκέψη του, το να προσπαθήσει κάποιος να του δείξει κάτι διαφορετικό με αυτό τον τρόπο, είναι τουλάχιστον αναποτελεσματικό για να μην πω αστείο.

 

Συγνώμη για το off-topic και την έκταση, πάντα με φιλικούς χαιρετισμούς, Δημήτρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μου πει καποιος ποσες αντιστοιχες πωλησεις εκανε το γιωτοφοουν4 γιατι ψαχνω μια ωρα και δεν μπορω να το βρω??

http://en.wikipedia.org/wiki/File:IPhone_sales_per_quarter_simple.svg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...