Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις του Samsung Galaxy S II ξεπέρασαν τα 10 εκατομμύρια κομμάτια


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προηγούμενο μοντέλο της samsung το πήγα service και αφού δεν έβγαλα άκρη με αυτούς Ομόνοια buy and sell 1000 φορές iPhone ποτε δεν είχα πρόβλημα ούτε με 3GS ούτε με το 4

 

3 φορές service αν είναι δυνατόν 1 μήνα χωρίς τηλεφωνό ήμουν η μπαταρία δεν έκανε καλη επαφή και έκλεινε και αυτοί λέγανε φταίει το software!!!! Ποτε ξανα samsung μακρυά

Συμφωνώ μαζί σου!Γι'αυτο μακριά από macpro/book και μόνο Dell,Toshiba k custom desktop! :devil:

 

Πολύ μίσος ρε παιδί μου. Σκουπίδι το iPhone 4 ε; Και δεν το κατασκεύασε καν η Apple ε;

Μ' αρέσουν ιδιαίτερα οι προβλέψεις για το τι θα βγάλει η Apple στα επόμενα δύο χρόνια. Φαίνεται έχεις το κληρονομικό χάρισμα.

 

Καλό θα ήταν να χαλαρώσουμε λίγο, τέτοιος funboy-ισμός δεν κάνει καλό σε κανέναν... :)

Οι σύντροφοι σου,το ξεκίνησαν,αν δε κάνω κάποιο λάθος!

 

Έ ρε eten με windows 6.1 που χρειάζεται σε μερικούς αγνώμονες...

Ακόμη λίγο θα μας πεις, ότι θα πηγαίναμε με τα γαϊδούρια στη σχολή αν δε ήταν η apple!

Την apple περίμενε όλη η ανθρωπότητα,για να εξελιχθεί!?!

Νομίζω είναι καιρός,να σταματήσετε αυτή τη καραμελιτσα, είναι άγευστη πλέων!

 

Υ.Γ.

paredwse τώρα μπορείς να τα διαγράψεις,αν θες!

I don't care! B)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

[...]

 

Οι σύντροφοι σου,το ξεκίνησαν,αν δε κάνω κάποιο λάθος!

 

Δεν έχω "συντρόφους". Ούτε έχει σημασία ποιός "το άρχισε" - εκτός αν είμαστε στο σχολείο.

 

Απλώς είναι κωμικοτραγικό να βλέπεις τέτοιο φανατισμό και τέτοιο μίσος. Ιδίως για πράγματα που δεν αντιλαμβάνεται κάποιος.

Τέσπα, δεν έχει νόημα η κουβέντα και έχουμε ξεφύγει εκτός θέματος.

 

[...]

Υ.Γ.paredwse τώρα μπορείς να τα διαγράψεις,αν θες!

Ευχαριστώ, προτιμώ να κάνω moderation χωρίς υποδείξεις.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Καλό θα ήταν να χαλαρώσουμε λίγο, τέτοιος funboy-ισμός δεν κάνει καλό σε κανέναν... :)

 

Βρε εσύ δεν έχεις τον Θεό σου... και στο funboy-ισμός, ι έβαλες;;;

 

Δλδ τελειωμένο, κατοχυρωμένο και αυτό;;;

 

:lol:

 

Πέρα από την πλάκα που αραιά και που χρειάζεται και αυτή, ξέρει κάποιος πόσες πωλήσεις έχει το iphone 4 στην Νότια Κορέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη λίγο θα μας πεις, ότι θα πηγαίναμε με τα γαϊδούρια στη σχολή αν δε ήταν η apple!

Την apple περίμενε όλη η ανθρωπότητα,για να εξελιχθεί!?!

Νομίζω είναι καιρός,να σταματήσετε αυτή τη καραμελιτσα, είναι άγευστη πλέων!

Κοίτα, δε με προβληματίζει το γεγονός ότι ακόμα και αυτή η αυταπόδεικτη αλήθεια της καταλυτικής επίδρασης του iPhone στην αγορά των smartphones δε γίνεται αποδεκτή από ορισμένους "δηλητηριασμένους" εγκεφάλους. Με προβληματίζει αυτό το ίδιο το δηλητήριο που τρέχει στις φλέβες μεγάλης μερίδας νεαρών κυρίως καταναλωτών, όπως μπορεί πολύ εύκολα να διαπιστώσει αν ανατρέξει στις σελίδες τεχνολογικών και όχι μόνο φόρα. Αναρωτιέμαι από που μπορεί να πηγάζει αυτό το γελοίο μίσος -μια και μιλάμε για μια εταιρεία κατασκευής η/υ- την ίδια στιγμή που ακόμα και οι ανταγωνιστές αναγνωρίζουν τη συμβολή της στις εξελίξεις. Φανατισμός, εμπάθεια, επιθετικότητα, δε ξέρω αν αξίζει τον κόπο να ολοκληρώσω αυτό το μήνυμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, δε με προβληματίζει το γεγονός ότι ακόμα και αυτή η αυταπόδεικτη αλήθεια της καταλυτικής επίδρασης του iPhone στην αγορά των smartphones δε γίνεται αποδεκτή από ορισμένους "δηλητηριασμένους" εγκεφάλους. Με προβληματίζει αυτό το ίδιο το δηλητήριο που τρέχει στις φλέβες μεγάλης μερίδας νεαρών κυρίως καταναλωτών, όπως μπορεί πολύ εύκολα να διαπιστώσει αν ανατρέξει στις σελίδες τεχνολογικών και όχι μόνο φόρα. Αναρωτιέμαι από που μπορεί να πηγάζει αυτό το γελοίο μίσος -μια και μιλάμε για μια εταιρεία κατασκευής η/υ- την ίδια στιγμή που ακόμα και οι ανταγωνιστές αναγνωρίζουν τη συμβολή της στις εξελίξεις. Φανατισμός, εμπάθεια, επιθετικότητα, δε ξέρω αν αξίζει τον κόπο να ολοκληρώσω αυτό το μήνυμα...

Η apple και τα στρατιωτάκια της, αναγνωρίζουν τη συμβολή των άλλων εταιριών στη αγορά των smartphone,ή πιστεύουν ότι όλα οφείλονται αποκλειστικά,στην δική τους ιδιοφυΐα κ εξελικτική ικανότητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple και τα στρατιωτάκια της, αναγνωρίζουν τη συμβολή των άλλων εταιριών στη αγορά των smartphone,ή πιστεύουν ότι όλα οφείλονται αποκλειστικά,στην δική τους ιδιοφυΐα κ εξελικτική ικανότητα?

Δε ξέρω, ρώτα την Apple και τα στρατιωτάκια της... Ακόμα και οι λέξεις, πάντως, που χρησιμοποιούνται εδώ, δείχνουν την αντίληψή ορισμένων ότι είμαστε εχθροί σε αντίπαλα στρατόπεδα. Πολεμικές ιαχές, υποτίμηση της νοημοσύνης του "αντιπάλου", απαξίωση, εξήγησέ μου από που πηγάζει αυτό το μίσος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω, ρώτα την Apple και τα στρατιωτάκια της... Ακόμα και οι λέξεις, πάντως, που χρησιμοποιούνται εδώ, δείχνουν την αντίληψή ορισμένων ότι είμαστε εχθροί σε αντίπαλα στρατόπεδα. Πολεμικές ιαχές, υποτίμηση της νοημοσύνης του "αντιπάλου", απαξίωση, εξήγησέ μου από που πηγάζει αυτό το μίσος.

+1

 

Έστω κι αν αναφέρεσαι σε μένα!

Δε τη μισώ, απλά μ'εχει κουράσει και αυτή κ οι fan της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επικεντρώνομαι σε σένα ούτε έχω τη διάθεση να προσβάλλω κανέναν συνομιλητή μου, διαφορετικά θα ήμουν ανακόλουθος με αυτά που γράφω. Το φαινόμενο με προβληματίζει. Τι διάολο, δε προβληματίζει κανέναν άλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, δε με προβληματίζει το γεγονός ότι ακόμα και αυτή η αυταπόδεικτη αλήθεια της καταλυτικής επίδρασης του iPhone στην αγορά των smartphones δε γίνεται αποδεκτή από ορισμένους "δηλητηριασμένους" εγκεφάλους. Με προβληματίζει αυτό το ίδιο το δηλητήριο που τρέχει στις φλέβες μεγάλης μερίδας νεαρών κυρίως καταναλωτών, όπως μπορεί πολύ εύκολα να διαπιστώσει αν ανατρέξει στις σελίδες τεχνολογικών και όχι μόνο φόρα. Αναρωτιέμαι από που μπορεί να πηγάζει αυτό το γελοίο μίσος -μια και μιλάμε για μια εταιρεία κατασκευής η/υ- την ίδια στιγμή που ακόμα και οι ανταγωνιστές αναγνωρίζουν τη συμβολή της στις εξελίξεις. Φανατισμός, εμπάθεια, επιθετικότητα, δε ξέρω αν αξίζει τον κόπο να ολοκληρώσω αυτό το μήνυμα...

 

 

Όλα είναι θέμα δικού της marketing . Δε ξύπνησε μια μέρα μία τεράστια μερίδα καταναλωτών και είπε ¨από σήμερα θα αντιπαθώ την apple" .

Απευθύνεται σε συγκεκριμένους καταναλωτές στους οποίους έχει κάνει πλύση εγκεφάλου κατά κάποιο τρόπο έτσι ώστε να θέλουν να αγοράσουν τα κάθε προϊόν της γιατί μόνο αυτό είναι καλό και super wow επειδή είναι apple .

 

Έχω φίλους που τρέχουν να αγοράσουν το ένα iphone μετά το άλλο .Μετά ipod μετά ipad μετά imac ,έτσι χωρίς λόγο ,είναι apple πως να το κάνουμε .

Φίλη μου πήγε και έδωσε 1500€ για mac και δε ξέρει πως δουλεύει .Έτσι άκουσε ότι τα apple είναι super από fanboy τις apple .

Άλλοι επίσης δεν έχουν ιδέα από τεχνολογία αλλά άμα δουν imac "wow imac is the best" .

 

Εμένα προσωπικά που έχω μια μικρή ιδέα με εκνευρίζει το όλο θέμα . Ε όχι δεν δίνω ένα κάρο λεφτά και να μη μπορώ να αλλάξω hardware (και όχι μόνο), γιατί να με έχει δέσμιο η apple?

 

Δε θέλω να θίξω κανέναν είναι προσωπική μου άποψη ,ελπίζω σεβαστή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επικεντρώνομαι σε σένα ούτε έχω τη διάθεση να προσβάλλω κανέναν συνομιλητή μου, διαφορετικά θα ήμουν ανακόλουθος με αυτά που γράφω. Το φαινόμενο με προβληματίζει. Τι διάολο, δε προβληματίζει κανέναν άλλον;

 

Τουναντίον, έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον και έχω την εντύπωση ότι έχει μία φονταμενταλιστική τάση το φαινόμενο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=h0dUuHo58UE

 

Κρίμα που μία τέτοια συζήτηση εδώ θα είναι off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μίσος ρε παιδί μου. Σκουπίδι το iPhone 4 ε; Και δεν το κατασκεύασε καν η Apple ε;

Μ' αρέσουν ιδιαίτερα οι προβλέψεις για το τι θα βγάλει η Apple στα επόμενα δύο χρόνια. Φαίνεται έχεις το κληρονομικό χάρισμα.

 

Καλό θα ήταν να χαλαρώσουμε λίγο, τέτοιος funboy-ισμός δεν κάνει καλό σε κανέναν... :)

 

το ποιος ειναι FAN-boy (για να ορθογραφουμε κιολας) το χεις αποδειξει αγαπητε πολυ πριν απο μενα. εμενα αντιθετα δεν μπορεις να με κατηγορησεις για κατι τετοιο γιατι 3 iphone εχουν περασει απο τα χερια μου οποτε μονο στενομυαλος δεν ειμαι περι του θεματος...και δεν εχει να κανει με μισος εχει να κανει με το οτι δεν μπορω να διαβαζω μ@λ@κιες απλα...

 

ΥΓ το "δεν το κατασκευασε η apple" το εγραψα για το sgsII . διαβαζε καλυτερα τα post μου αλλη φορα πριν τα σχολιασεις

 

Το προηγούμενο μοντέλο της samsung το πήγα service και αφού δεν έβγαλα άκρη με αυτούς Ομόνοια buy and sell 1000 φορές iPhone ποτε δεν είχα πρόβλημα ούτε με 3GS ούτε με το 4

 

3 φορές service αν είναι δυνατόν 1 μήνα χωρίς τηλεφωνό ήμουν η μπαταρία δεν έκανε καλη επαφή και έκλεινε και αυτοί λέγανε φταίει το software!!!! Ποτε ξανα samsung μακρυά

 

εχεις δικιο...περιπτωσεις σαν τις δικες σου εμφανιζονται 20 καθε μερα. δεν εισαι ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ σπανια περιπτωση :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

 

ελεος...μην λεμε οτι να ναι επειδη μας εκατσε ελλατωματικο unit και δεν ειχαμε τη λογικη να το αντικαταστησουμε εξαρχης...να σου πω κι εγω ποσοι με iphone εχουν πολυ χειροτερα προβληματα απο το δικο σου...οπως και να χει γουστο σου καπελο σου. διαλεγε και παιρνε

 

Κοίτα, δε με προβληματίζει το γεγονός ότι ακόμα και αυτή η αυταπόδεικτη αλήθεια της καταλυτικής επίδρασης του iPhone στην αγορά των smartphones δε γίνεται αποδεκτή από ορισμένους "δηλητηριασμένους" εγκεφάλους. Με προβληματίζει αυτό το ίδιο το δηλητήριο που τρέχει στις φλέβες μεγάλης μερίδας νεαρών κυρίως καταναλωτών, όπως μπορεί πολύ εύκολα να διαπιστώσει αν ανατρέξει στις σελίδες τεχνολογικών και όχι μόνο φόρα. Αναρωτιέμαι από που μπορεί να πηγάζει αυτό το γελοίο μίσος -μια και μιλάμε για μια εταιρεία κατασκευής η/υ- την ίδια στιγμή που ακόμα και οι ανταγωνιστές αναγνωρίζουν τη συμβολή της στις εξελίξεις. Φανατισμός, εμπάθεια, επιθετικότητα, δε ξέρω αν αξίζει τον κόπο να ολοκληρώσω αυτό το μήνυμα...

 

φιλαρακο παρεξηγεις. αναγνωριζουμε ολοι τα του καισαρος τω καισαρι και τα της apple τη apple και οχι παραπανω απο οσο πρεπει οπως θελουν καποιοι αλλοι...

αυτο που χαρακτηριζεις εσυ "Φανατισμό, εμπάθεια, επιθετικότητα" ειναι αηδιασμος και η αγανακτιση με τους βλακες που παντου υπαρχει μια τσουτσου να πει "αν δεν ηταν η apple..." ενω τετοια μπουρδα στην τεχνολογια δεν εφαρμοζεται. αν δεν ηταν η apple θα ηταν καποιος αλλος πολυ απλα.

και ΟΧΙ ξεκολληστε το μυαλο σας απο τη βλακεια αυτη. επειδη η apple εκανε εμπορικα τα smartphones με οθονη touch ΔΕΝ σημαινει οτι καθε εταιρια που βγαζει κατι τετοιο μετα της χρωσταει ΤΙΠΟΤΑ οπως δε χρωσταει καμια εταιρια που βγαζει keyboards τιποτα στο remington

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν επικεντρώνομαι σε σένα ούτε έχω τη διάθεση να προσβάλλω κανέναν συνομιλητή μου, διαφορετικά θα ήμουν ανακόλουθος με αυτά που γράφω. Το φαινόμενο με προβληματίζει. Τι διάολο, δε προβληματίζει κανέναν άλλον;

Μην ανησυχείς, καταλαβαίνω τι θες να πεις και γι'αυτο το +1!

 

 

αυτο που χαρακτηριζεις εσυ "Φανατισμό, εμπάθεια, επιθετικότητα" ειναι αηδιασμος και η αγανακτιση με τους βλακες που παντου υπαρχει μια τσουτσου να πει "αν δεν ηταν η apple..." ενω τετοια μπουρδα στην τεχνολογια δεν εφαρμοζεται. αν δεν ηταν η apple θα ηταν καποιος αλλος πολυ απλα.

Αυτό να το βάλουμε καλά στο μυαλό μας,αν θέλουμε να θεωρούμε τους εαυτούς μας στους λογικούς και έξυπνους ανθρώπους!!!

Και ισχύει κ για την ms,intel,amd και πολλούς άλλους κολοσσούς της τεχνολογίας κ όχι μόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ, οι "άλλοι" είχαν αμέτρητες ευκαιρίες να αλλάξουν τα πράγματα στο βαλτωμένο επί σειρά ετών κόσμο των smartphones. Δεν το έκαναν διότι είχαν επαναπαυθεί στις δάφνες τους και στην ανοχή των καταναλωτών που έτρωγαν τα ψίχουλα που τους σέρβιραν αδιαμαρτύρητα, που μας σέρβιραν. Το έκανε η συγκεκριμένη εταιρεία η οποία ήταν εντελώς πρωτάρα στο χώρο και από εκείνη τη στιγμή και έπειτα, το νερό μπήκε στο αυλάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ, οι "άλλοι" είχαν αμέτρητες ευκαιρίες να αλλάξουν τα πράγματα στο βαλτωμένο επί σειρά ετών κόσμο των smartphones. Δεν το έκαναν διότι είχαν επαναπαυθεί στις δάφνες τους και στην ανοχή των καταναλωτών που έτρωγαν τα ψίχουλα που τους σέρβιραν αδιαμαρτύρητα, που μας σέρβιραν. Το έκανε η συγκεκριμένη εταιρεία η οποία ήταν εντελώς πρωτάρα στο χώρο και από εκείνη τη στιγμή και έπειτα, το νερό μπήκε στο αυλάκι.

 

Ως ποσοστό, πόσοι κάτοχοι iphone είχαν πριν κάποιο άλλο smartphone;

 

Αυτό που κατάφερε η Apple ήταν να προσεγγίσει κόσμο που ήταν άσχετος με τον συγκεκριμένο χώρο της τεχνολογίας για αυτό και (στατιστικά πάντα) θα δεις ότι αδιαφορούν σε όσες συζητήσεις γίνονται για το τεχνικό μέρος που απαιτεί και κάποιες περισσότερες γνώσεις ή έστω ενασχόληση με το αντικείμενο. Δες το ντοκιμαντέρ του bbc που παρέθεσα παραπάνω και θα καταλάβεις γιατί υπάρχει αυτός ο φανατισμός (fanboyσμός), από εκεί και πέρα όταν δεν γνωρίζεις κάποιον προσωπικά έχεις την τάση να τον κρίνεις βάσει των δικών σου μέτρων και σταθμών για αυτό και παλαιότερα υπήρχαν περισσότερες εντάσεις και σε μεγαλύτερο βαθμό, από ένα σημείο όμως και μετά μειώθηκαν, μέχρι βέβαια που αντίστοιχες "ορδές" εντάχθηκαν στο trendy android οπότε και τρόπο τινά αναζωπυρώθηκαν.

 

Ενδεικτικά μόνο: http://www.insomnia.gr/topic/404537-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1-%CE%B7-%CF%80%CE%B9%CE%BF-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%AE%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-tablets-%CF%83%CF%8D%CE%BC%CF%86/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ, οι "άλλοι" είχαν αμέτρητες ευκαιρίες να αλλάξουν τα πράγματα στο βαλτωμένο επί σειρά ετών κόσμο των smartphones. Δεν το έκαναν διότι είχαν επαναπαυθεί στις δάφνες τους και στην ανοχή των καταναλωτών που έτρωγαν τα ψίχουλα που τους σέρβιραν αδιαμαρτύρητα, που μας σέρβιραν. Το έκανε η συγκεκριμένη εταιρεία η οποία ήταν εντελώς πρωτάρα στο χώρο και από εκείνη τη στιγμή και έπειτα, το νερό μπήκε στο αυλάκι.

 

καλα οκ η ιδια πιπιλα που ακουγεται απο ολους...

να σου θυμισω γιατι ξεχνας.

το ΜΟΝΟ πρωτοποριακο χαρακτηριστικο του iphone ηταν η capacitive touch οθονη που πρωτοχρησιμοποιησε. ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ τα αλλα ηταν περιτυλιγμα marketing και "μουρη" χωρις ουσια.

αν διαφωνεις για βαλε κατω οποιοδηποτε smartphone της περιοδου 2006-07 και συγκρινε το step by step οσον αφορα τις ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ και τα χαρακτηριστικα του ενα προς ενα με του iphone. θα βρεις οτι το iphone ειναι "αναπηρο" μπροστα στον τοτε ανταγωνισμο απο πλευρας ουσιας.

για να σε βοηθησω:

 

bluetooth

root file access

IR

memory cards

gps

3g

mms

multitasking

παραμετροποιησιμοτητα (a.k.a ringtones,wallpapers, themes κ.ο.κ)

αλλαγη μπαταριας

open carriers

 

και αλλα πολλα

 

 

κι ομως η συνταγη ηταν καλη, το παραδεχονται ολοι, και πουλησε. απο κει και περα τα περι πρωτοποριας ειναι ΜΠΟΥΡΔΕΣ. ηταν ενα εξυπνο και επιτυχημενο προιον ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΛΑΣΑΡΙΣΜΕΝΟ, τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...