Προς το περιεχόμενο

Συμφέρον πολυμηχάνημα


cyberking

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε όλους

θέλω να αγοράσω ένα πολυμηχάνημα αλλά έχω ακούσει κάποια αρνητικά για πολυμηχανήματα κυρίως για HP και EPSON τα οποία μπορεί να έχουν καλές αναλύσεις αλλά έχουν τα παρακατω:

1.πανάκριβα μελάνια

2.ξοδεύουν πολύ μελάνι για καθάρισμο κεφαλης

3.αν τελειώσει ένα από τα εγχρωμα μελάνια πρέπει να το αντικαταστήσεις αλλιώς δεν μπορείς να εκτυπώσεις ούτε σε μαύρο

 

μήπως δε συμφέρει τελικά με μελάνι και είναι καλύτερα μονο λειζερ;

υπάρχει κάτι απο πολυμηχανηματα που να γνωρίζετε και μην τα έχει αυτά γενικά;

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σε όλους

θέλω να αγοράσω ένα πολυμηχάνημα αλλά έχω ακούσει κάποια αρνητικά για πολυμηχανήματα κυρίως για HP και EPSON τα οποία μπορεί να έχουν καλές αναλύσεις αλλά έχουν τα παρακατω:

1.πανάκριβα μελάνια

2.ξοδεύουν πολύ μελάνι για καθάρισμο κεφαλης

3.αν τελειώσει ένα από τα εγχρωμα μελάνια πρέπει να το αντικαταστήσεις αλλιώς δεν μπορείς να εκτυπώσεις ούτε σε μαύρο

 

μήπως δε συμφέρει τελικά με μελάνι και είναι καλύτερα μονο λειζερ;

υπάρχει κάτι απο πολυμηχανηματα που να γνωρίζετε και μην τα έχει αυτά γενικά;

 

ευχαριστώ

Υπάρχουν και πολυμηχανήματα με ανεξάρτητα δοχεία μελανιών. Δηλαδή ξεχωριστά το μαύρο, κόκκινο, κίτρινο και το μπλε που τα αλλάζεις όποτε χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφέ εγω έχω ένα πολυμηχάνημα HP και πραγματικά το μόνο που χρησιμοποιώ είναι το scanner... Δεν με συμφέρει να εκτυπώνω απο αυτόν γιατι πολυ απλά τα μελάνια τελειώνουν ΠΑΡΑ πολυ γρήγορα και δεν αξίζουν τα λεφτά. Χίλιες φορές να τα εκτυπώσω σε μαγαζί.

 

Εγω θα σου πρότινα να πάς σε άλλες μάρκες (ρώτα και μάθε ποια είναι η καλύτερη) ή να πάς κατευθείαν σε λέιζερ. Εγω όταν ξαναπάρω θα αγοράσω λέιζερ...

 

Υ.Γ. Εμένα με ανεξάρτητα μελάνια είναι και μπορείς να βγάζει με μάυρο αν έχουν τελειώσει κάποια χρώματα. Αλλα όπωβς σου ξαναείπα, δεν συμφέρει οικονομικά. Άμα το θές μόνο για ώρα ανάγκης, τότε ναί, πάρε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με συμφέρει να εκτυπώνω απο αυτόν γιατι πολυ απλά τα μελάνια τελειώνουν ΠΑΡΑ πολυ γρήγορα και δεν αξίζουν τα λεφτά. Χίλιες φορές να τα εκτυπώσω σε μαγαζί.

 

Άμα το θές μόνο για ώρα ανάγκης, τότε ναί, πάρε το.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τι budget μιλάμε;

 

Έχω ένα έγχρωμο πολυμηχάνημα canon inkjet και ένα ασπρόμαυρο HP Laser.

 

Το inkjet της canon είναι πραγματικά ασύμφορο.

Το ασπρόμαυρο laser της HP είναι διαμάντι. γρήγορο και με φθηνό μελάνι. Γενικά για τα HP βρίσκεις πολύ εύκολα ανακατασκευασμένα μελάνια και συμφέρουν πάρα πολύ. Το θέμα είναι να βρεις το σωστό μαγαζί με ανακατασκευασμένα, διότι παίζουν πολλοί μπακάληδες στην αγορά.

Προσωπικά αγοράζω από το epilyein

http://www.epilyein.gr/gr/index.php

 

Μπορεί το site να είναι λίγο κάπως, αλλά είναι άψογος επαγγελματίας και γρήγορος. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα ανακατασκευασμένα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιάζεσαι; Βγαίνουν κάτι καλές προσφορές στα ε-σοπς που σου δίνουν μηχάνημα laser με κάνα 50αρικο. Προσωπικά πιστεύω ότι αυτή η λύση είναι μονόδρομος πλέον και θα προσπαθούσα να χτυπήσω κάτι τέτοιο..... Τα inject είναι ασύμφορα, ακόμη και 6€ που κάνει το μελανάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τι budget μιλάμε;

 

Έχω ένα έγχρωμο πολυμηχάνημα canon inkjet και ένα ασπρόμαυρο HP Laser.

 

Το inkjet της canon είναι πραγματικά ασύμφορο.

Το ασπρόμαυρο laser της HP είναι διαμάντι. γρήγορο και με φθηνό μελάνι. Γενικά για τα HP βρίσκεις πολύ εύκολα ανακατασκευασμένα μελάνια και συμφέρουν πάρα πολύ. Το θέμα είναι να βρεις το σωστό μαγαζί με ανακατασκευασμένα, διότι παίζουν πολλοί μπακάληδες στην αγορά.

Προσωπικά αγοράζω από το epilyein

http://www.epilyein.gr/gr/index.php

 

Μπορεί το site να είναι λίγο κάπως, αλλά είναι άψογος επαγγελματίας και γρήγορος. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα ανακατασκευασμένα του.

 

για μπατζετ γύρω στο 100άρι λέω

 

Το βιάζεσαι; Βγαίνουν κάτι καλές προσφορές στα ε-σοπς που σου δίνουν μηχάνημα laser με κάνα 50αρικο. Προσωπικά πιστεύω ότι αυτή η λύση είναι μονόδρομος πλέον και θα προσπαθούσα να χτυπήσω κάτι τέτοιο..... Τα inject είναι ασύμφορα, ακόμη και 6€ που κάνει το μελανάκι

 

το ψιλοβιάζομαι αλλά λες αξίζει να περιμένω λίγο παραπανω δηλαδή;βγαίνουν όμως προσφορές συχνά;

 

ευχαριστώ για τα σχόλια όλων.απ'οτι κατάλαβα φίλοι μου γενικά λέτε ότι δεν υπάρχει κάτι που να συμφέρει περισσότερο από λέιζερ οπότε καλύτερα να ψάξω κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδια να κανω και εγω μια ερωτηση σχετικη.

Τυπωνο μονο εγγραφα 80% απρομαυρα και 20% εγχρωμα.Εχω εκπνευσει με τα μελανια (μεγαλη καταναλωση).Να στραφω σε LASER η σε πολυμηχανημα με πολλαπλα μελανια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...