Προς το περιεχόμενο

Σε δύο εβδομάδες η αναβάθμιση Windows Phone Mango για όλους


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως τα Win7 κινητά της προηγούμενης χρονιάς έχουν πέσει πάρα πάρα πολύ σε τιμές (λόγω ελάχιστων πωλήσεων)

και εσείς απ ότι φαίνεται είστε η μειοψηφία , αλλά σε αυτή την τιμή είναι μια ΤΙΜΙΟΤΑΤΗ λύση. Βέβαια έχουν λόγο που

δεν πουλάνε , είναι καρακλειδωμένα σαν τα iPhone στο οποίο υπάρχει και ένα Cydia από πίσω ενώ στα Wp7 δεν υπάρχουν

παρά ελάχιστες λύσεις ακόμα. Δέν λέω , ίσως σε ένα χρόνο , ίσως σε λιγότερο θα είναι σε καλά επίπεδα.(Απο θέμα κλειδώματος)

 

Προς Θεού , δεν τρολάρω , απλά επισημαίνω τις αδυναμίες των WP7.

Επίσης θεωρώ τουλάχιστον αστείο να συγκρίνετε τα Win με το Android και ειδικά όταν αναφέρετε το SGS2.

Το μόνο που λείπει από το Android είναι το Eye Candy που έχουν τα υπόλοιπα WP7/iOS/WebOS.

 

εγώ ξανά βλέπω την αρχή της ιστορίας του iphone, όσο αφορά τα κλειδώματα/πειρατικές εφαρμογές κτλ... υπομονή θέλει. Έχει καμιά βδομάδα που διάβασα ότι ετοιμάζουν ένα κάτι σαν cydia και φυσικά η συνέχεια των custom rom οι οποίες είναι ξεκλείδωτες, με επιπλέον feature κτλ...

 

Μπορώ να καταλάβω απόλυτα κάποιον που δεν θα προτιμήσει τα wp7 αυτή τη στιγμή αλλά εγώ προσωπικά δεν βρίσκω κανέναν software λόγο να επιστρέψω στα android/ios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια κόντρα ακριβώς; το WP7 έχει αποτύχει μέχρι στιγμής να κερδίσει σημαντικό market share...

 

δεν εννοω αυτο φυσικα. αναφερομαι στα λειτουργικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο εχει αποτυχει ? χαχαχα δοκιμασε ενα wp7 και αν ξαναασχοληθει με android...και ios γραψε μου...Ακομα δεν εχεις δει τιποτα σε κανα χρονο μιλαμε παλι. Το ποιο γρηγορο,το ποιο ευελικτο και το ποιο αμεσο λειτουργικο αυτη τη στιγμη. Σου μιλαει χρηστης iphone 4 και gs2 ...δοκιμασε το wp7 και θα καταλαβεις...

 

συμφωνώ μαζί σου είναι ότι καλύτερο αυτήν την στιγμή. άντε και να έρθει το mango ούτε γέννα να περίμενα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την στιγμή αν άλλαζα κινητό,θα έπαιρνα πάλι wp7.Όμορφο μενού,πανεύκολο με αυτό που πραγματικά χρειάζεσαι και πολύ συμαζεμένο.

Το ότι έχει κλειδώματα είναι μεν στα αρνητικά του αλλά και δεν πολυσκάζω.

windows Live skydrive το βρίσκω μεγάλο +.Έχεις όλες τις επαφές και τα τηλέφωνα ή τις φωτογραφίες σου πάντα στο κινητό σου.

Φωνητικές εντολές και διάβασμα των μηνημάτων σου με ομιλία από το κινητό ακόμα ένα ωραίο του Mango.

Δεν ξέρω τι έχουν τα android και iphone αλλά το wp7 ακόμα και στην έκδοση 7720 που έχω με βόλεψε πολύ.

Οποτε καλώς να έρθει και η τελική έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια κόντρα ακριβώς; το WP7 έχει αποτύχει μέχρι στιγμής να κερδίσει σημαντικό market share...

 

Δεν ξέρω αν έχει πετύχει ή αν έχει αποτύχει. Αυτό που σίγουρα ξέρω, είναι ότι με 199 ευρώ έχω τηλέφωνο καλύτερο από το iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ξανά βλέπω την αρχή της ιστορίας του iphone, όσο αφορά τα κλειδώματα/πειρατικές εφαρμογές κτλ... υπομονή θέλει. Έχει καμιά βδομάδα που διάβασα ότι ετοιμάζουν ένα κάτι σαν cydia και φυσικά η συνέχεια των custom rom οι οποίες είναι ξεκλείδωτες, με επιπλέον feature κτλ...

 

Μπορώ να καταλάβω απόλυτα κάποιον που δεν θα προτιμήσει τα wp7 αυτή τη στιγμή αλλά εγώ προσωπικά δεν βρίσκω κανέναν software λόγο να επιστρέψω στα android/ios.

 

Συμφωνω απολυτα μαζί σου ...Οι βασικες εφαρμογές αρχισαν να εμφανιζονται και σε WP7 και σιγα σιγά αυτες οι 15-20 βασικες

εφαρμογες που ολοι θελουμε σε ενα τηλ θα υπάρχουν. Μπορει να εχει 30.000 εφαρμογες και οχι 250 η 500 χιλ αλλα αν εχει

αυτες που θελει ο καθενας δεν ειναι προβλημα (Για παραδειγμα το Navigon και το WhatsApp ειναι τεραστιες προσθηκες)

Και επιτελους ενα τηλ που δεν κολαει και δεν θελει επαννεκινηση ...(το trophy λειτουργει για 30 μερες τωρα χωρις restart)

Και που τελος δεν μου στοιχισε μια περιουσια (199 ευρώ)

 

Οσο για τα Ελληνικά η RTM που εχω στο trophy μου ειναι πληρως εξελληνισμενη.

Δεν καταλαβα γιατι καποιοι θεωρουν (και γράφουν) οτι οι υπάρχουσες συσκευες δεν θα εχουν Ελληνικά !!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε επιτελους γιατι εχω το trophy7 και περιμενω την επισημη εκδοση για να το δουλεψω θεωρω οτι ειναι πολυ καλο συστημα αλλα το αργουνε και αυτη η αργοπορια κοστιζει θυμαμαι η vodafone διαφημιζε τρανα και φοβερα για τα windows phone τωρα δεν υπάρχει ενα τηλ. στο καταστημα της για να δουμε με το update τι θα δουμε ανημενουμε στην γραμμη μας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα “για ολους“ δεν θα ειναι, αφου ο ιδιος ο Ballmer εχει πει οτι “carriers can block updates“.

 

για ολους θα ειναι. μονο καθυστερησεις υπηρχαν απο τους carries

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...