Προς το περιεχόμενο

Build 2011: Πρώτη επαφή με τα Windows 8 (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

"κάτι κάνεις λάθος", "έχει πρόβλημα το macbook", "αποκλείεται να είναι όπως τα λες"... περίμενε να ακούσεις τέτοια τώρα. Το έγραφα στο lion topic για ένα imac 27", το καινούριο air και ένα macbook pro i7 και μου έλεγαν τα παραπάνω.

 

 

Κατι κανεις λαθος

 

 

:lol: :lol: :lol:

 

------------------------

 

Τι εγινε παλι?

 

Ακομα δεν βγηκαν και τα θαβετε?

 

To overall performance δεν το προσεξε κανεις?

 

Το wddm 1.2 δεν το προσεξε κανεις?

 

To out of the box experience (πρωτη φορα που εγκατεστησα windows και δεν χρειαστηκε να περασω εγω καποιον driver) δεν το προσεξε κανεις?

 

Αμεσως ..."αντιγραφει το ios.." ???

 

Που το αντεγραψε?

 

Γιατι εγω ειδα FULL DESKTOP / TABLET EXPERIENCE κατα το δοκουν και οχι ενα πετσοκομενο OS που τρεχει μονο συγκεκριμενες εφαρμογες σε συγκεκριμενο hardware.

 

Εκτος ,, αν ειμαι στραβος ή κατεβασα λαθος iso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

:lol: :lol: :lol:

 

------------------------

 

Τι εγινε παλι?

 

Ακομα δεν βγηκαν και τα θαβετε?

 

To overall performance δεν το προσεξε κανεις?

 

Το wddm 1.2 δεν το προσεξε κανεις?

 

To out of the box experience (πρωτη φορα που εγκατεστησα windows και δεν χρειαστηκε να περασω εγω καποιον driver) δεν το προσεξε κανεις?

 

Αμεσως ..."αντιγραφει το ios.." ???

 

Που το αντεγραψε?

 

Γιατι εγω ειδα FULL DESKTOP / TABLET EXPERIENCE κατα το δοκουν και οχι ενα πετσοκομενο OS που τρεχει μονο συγκεκριμενες εφαρμογες σε συγκεκριμενο hardware.

 

Εκτος ,, αν ειμαι στραβος ή κατεβασα λαθος iso.

 

ναι άλλα δεν έχει μήλο πάνω του :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα.

μα έτσι δεν έχεις image και δεν μπορείς να πουλήσεις μούρη man στην ελλαδα ζούμε στην χώρα της καγκουριας και επίδειξις οεο ξύπνα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα έτσι δεν έχεις image και δεν μπορείς να πουλήσεις μούρη man στην ελλαδα ζούμε στην χώρα της καγκουριας και επίδειξις οεο ξύπνα :mrgreen:

 

 

Και τι σχεση εχει αυτο με τον τιτλο του thread ακριβως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εγραψα το πρωτο ποστ απο win8.

 

Συμφωνω με τον tritonas00 σε ολα.

 

Μεχρι στιγμης ξεχωρησα το νεο start menu, την ταχυτητα, τον ανανεωμενο αναλυτικοτατο task manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα το lion πάνω στο snow σε ένα i5 MacBook, και έχω βαρεθεί να βλέπω τη ... Ροδελα. Μπράβο στη Microsoft.

Εννοείς magically εμφανίζεται η ροδέλα,magically γυρνάει και magically εξαφανίζεται.Το χρησιμοποιείς λάθος.

 

Εγώ διαφωνώ με το tritona σε όλα,

 

καταρχήν έχει άθλιο background,σημαντικό και πρέπει να αλλαχθεί και το guiii,το guiii

 

δεν είναι GUI για desktop αυτό αλλά για tablet,ενώ το GNOME3 ας πούμε σε μια 24αρα φαίνεται ότι φτιάχθηκε για desktop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς magically εμφανίζεται η ροδέλα,magically γυρνάει και magically εξαφανίζεται.Το χρησιμοποιείς λάθος.

 

Εγώ διαφωνώ με το tritona σε όλα,

 

καταρχήν έχει άθλιο background,σημαντικό και πρέπει να αλλαχθεί και το guiii,το guiii

 

δεν είναι GUI για desktop αυτό αλλά για tablet,ενώ το GNOME3 ας πούμε σε μια 24αρα φαίνεται ότι φτιάχθηκε για desktop

 

Εννοώ ότι έγραψα. Το ένα (windows 8) είναι πιο γρήγορο απο τα vista στο μηχάνημα που το έβαλα, και το lion είναι πιο αργο από το snow στο μηχάνημα που το έβαλα. Αν το χρησιμοποιώ λάθος δε ξέρω, υποθέτω τα ... ροδελίσια μηχανάκια είναι τέτοια που ειναι λιγο δύσκολο να τα χρησιμοποιήσεις λάθος. Τί να το κάνω δηλαδή; Να του βάλω πουλόβερ, να φορέσω μια αλεπού στο λαιμό, και να πάω για τριχαπουτσίνο; Ειναι ΠΙΟ ΑΡΓΟ από το snow leopard (στο δικο μου μηχανάκι). Η ροδέλα βγαίνει συχνότερα (στο δικο μου μηχανακι). Αν έχει καμια εντολή (τερμιναλίσια μονο, δε μπορω τα άγχη), να το τουρμπίσω, πες την σε παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν δεν πρέπει να καπνίζεις δίπλα του,είναι ευαίσθητο και κατα δεύτερο κανένας απο τους φίλους του Manuel δεν είχε το ίδιο πρόβλημα άρα κάτι κάνεις λάθος

 

(μη μου απαντήσεις πάλι σοβαρά,αισθάνομαι άσχημα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι σχεση εχει αυτο με τον τιτλο του thread ακριβως?

 

σημαίνει ότι θα είναι αποτυχία αφού δεν είναι μουρατο (πες μου ότι δεν κατάλαβες μέχρι τώρα την ειρωνεία ? :P εκτός και αν πράγματι έχει κόσμο που υποστηρίζουνε τέτοια που λέω )

 

 

btw από χτες κιόλας το έχω δοκιμάσει το λογισμικό πάει αρκετά ποιο γρήγορα έχει πολύ καλές πρόσθετες δυνατότητες το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει start menu και αν γυρίσω σε old syle τότε γυρνάω σε ένα περιβάλλων ίδιο με win 7 και task manager και καινούργια παράθυρα(ribbon) και καινούργιο copy paste όλα πάνε σε style win 7 δεν μείνει σταγόνα από νέο interface (δεν φεύγει μόνο metro ui φεύγουνε όλα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ‘νταξει, καλα ολα αυτα, αλλα πως θα φτιαχτει μια εφαρμογη τυπου pinnacle studio και photoshop elements σε html5 και css; Δεν θα φτιαχτει. Οποτε, κατι σαν το windows media center environment θα ειναι και το metro ui, θα το δουν οσοι θα παρουν tablet, και οι υπολοιποι στο κλασσικο περιβαλλον θα ειμαστε ολη την ωρα, γιατι εκει βρισκονται τα native apps.

 

Γενικα θα συμφωνησω με τους freetards, οτι η κατασταση μυριζει fail. Θα ανοιγεις το metro για να χεριστεις το tablet σου, και για να τρεξεις native apps θα μπαινεις στο κλασσικο περιβαλλον! Ελεος. Και αυτο υποτιθεται οτι ανταγωνιζεται honeycomb και iOS που μπορεις να εχεις native apps που μαμανε οπως 3D games και επεξεργασια εικονας/βιντεο χωρις να αφησεις το finger friendly περιβαλλον.

 

Φυσικα στα desktops η πρωτο καθεδρια θα μεινει, αλλα στα tablets μαλλον θα παει απατο το πραμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά θα έχουμε την γνωστή κλάψα,τα φέτος είναι η χρονιά του Linux,θα φταίει ο Τζίγγερ,οι Ελοχίμ και η κλανιά του ηγέτη της Τακλαμακάν που θα το ξεπεράσουν οι εξελίξεις στα home συστήματα,ΠΑΛΙ.

Ενταξει νομιζω οτι αυτο ειναι το μυνημα της δεκαετιας :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw από χτες κιόλας το έχω δοκιμάσει το λογισμικό πάει αρκετά ποιο γρήγορα έχει πολύ καλές πρόσθετες δυνατότητες το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει start menu και αν γυρίσω σε old syle τότε γυρνάω σε ένα περιβάλλων ίδιο με win 7 και task manager και καινούργια παράθυρα(ribbon) και καινούργιο copy paste όλα πάνε σε style win 7 δεν μείνει σταγόνα από νέο interface (δεν φεύγει μόνο metro ui φεύγουνε όλα..)

 

Το start menu μπορείς να το εμφανίσεις με τον εξής τρόπο:

 

Πας εδώ με regedit:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

 

Και αλλάζεις το RPEnabled απο 1 σε 0.

 

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις σε old style.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...