Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η «εξαπάτηση» είναι ότι πρώτα τραβάνε τα λεφτά και μετά σου λένε για επιβεβαίωση και ασφάλειες και τρίχες κατσαρές.. Κάτι παρόμοιο μου είχε συμβεί στο cdkeys.com και τους απάντησα θέλω refund άμεσα και ευτυχώς μου βάλανε τα λεφτά εντός ολίγων λεπτών.

Δεν ξέρω τι γράφει στους όρους χρήσης, αλλά είτε είναι εξαπάτηση είτε όχι είναι μεγάλη *** και αντιεπαγγελματικό να σου παίρνουν τα λεφτά και μετά να σου ζητάνε πράματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα

 

Εχω παρει και εγω απο εκει και μου ειχαν ζητησει το ιδιο , τα ειχα στειλει και σε 2 λεπτα ειχα κανονικα το game code..  Δεν νομιζω οτι ειναι κατι λαθος γιατι υπαρχει αναφορα στους ορους πριν κανει καποιος την αγορα...

 

Παντως μην φοβασαι εχω πετυχει και απο αλλου μετα απο αγορα να ζητανε κινητο να στειλουν κωδικο για να ερθει μαιλ με το game code...   Απλα εχουν αλλαξει λιγο τα δεδομενα σε μερικα τετοια καταστηματα αλλα και παλι δεν βλεπω κατι το τρομερα ασχημο σε ολο αυτο απλα πρεπει να σπαταλησεις 4-5 λεπτα για οτι παραπανω ζητανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν παντού γίνετε αυτό, το κανεις μια φορα και τέλος, δεν μου έχουν ξαναζητήσει ποτε και σιγά την φασαρία τώρα, επαγγελματίες είναι θέλουν να έχουν και αυτοί το κεφάλι τους ήσυχο, μην ξαφνικά τους βαφτίζουμε όλους απατεώνες, στην τελική αγορές τέτοιου είδους πάντα έχουν ένα ελάχιστο ρίσκο, άμα δεν τότε πας και το παίρνεις retail και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά, οκ μαζί σας, άλλωστε η ασφάλεια πάνω απ' όλα. Αλλά γιατί πρώτα τραβάνε τα λεφτά και μετά ζητάνε τα αποδεικτικά; Κουτοπονηριά είναι για να μη διστάσεις να κάνεις την αγορά. θα μπορούσαν άνετα πριν γίνει η συναλλαγή να σου πετάξει ότι απαιτούνται κάποιες ενέργειες προκειμένου να ολοκληρωθεί η συναλλαγή, ξεκάθαρα πράματα. Δηλαδή μόνο σε μένα φαίνεται κάπως;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Liakos10 είπε

Ναι ρε παιδιά, οκ μαζί σας, άλλωστε η ασφάλεια πάνω απ' όλα. Αλλά γιατί πρώτα τραβάνε τα λεφτά και μετά ζητάνε τα αποδεικτικά; Κουτοπονηριά είναι για να μη διστάσεις να κάνεις την αγορά. θα μπορούσαν άνετα πριν γίνει η συναλλαγή να σου πετάξει ότι απαιτούνται κάποιες ενέργειες προκειμένου να ολοκληρωθεί η συναλλαγή, ξεκάθαρα πράματα. Δηλαδή μόνο σε μένα φαίνεται κάπως;

Κι ο κάθε χρήστης θα μπορούσε να ενημερώνεται καλύτερα για το που πάει να δώσει τα λεφτά του και τι ενέργειες απαιτούνται πρώτα. Σίγουρα δεν είναι ηθικό αυτό που κάνουν, αλλά αυτοί ορίζουν την πολιτική τους κι εσένα δεν σε αναγκάζει κανείς να τους εμπιστευτείς τυφλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά, αλλά πάντα το κατάστημα είναι αυτό που επικρίνεται και όχι ο κάθε πελάτης. Πώς θα σου φαινόταν εσένα να πήγαινες στον Κωτσόβολο, και σε κάθε κωτσόβολο, και με το που πέρναγες την κάρτα και σου έπαιρνε τα φράγκα, να σου έλεγε ότι για να πάρεις την «τηλεόραση» πρέπει να μας δώσεις ταυτότητα, δεη κτλ.

Και άντε κάποιοι μπορεί να σου κάνουν άμεσο refund, αν έχεις ίσα ίσα τα λεφτά και δεν μπορείς να πάρεις το προϊόν από αλλού μέχρι να στα δώσουν, τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ αλλα έρχομαι εγώ και σου λέω ότι το 50% των χρηστών δεν παίρναν καν οι κάρτες τους οποτε τζάμπα όλο η διαδικασία του confirmation και για αυτό το κάνουν μετά την πληρωμή για σίγουρα. Δεν έχω ιδέα έτσι just saying.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το G2A έχει πολύ καλύτερες τιμές από το Kinguin συν ότι πήγα χθές να αγοράσω ένα game από Kinguin και μου ζήταγε και τα προσωπικά στοιχεία με διευθύνσεις κτλ λες και θα μου το στείλουν στο σπίτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, chek2fire said:

πάντως το G2A έχει πολύ καλύτερες τιμές από το Kinguin συν ότι πήγα χθές να αγοράσω ένα game από Kinguin και μου ζήταγε και τα προσωπικά στοιχεία με διευθύνσεις κτλ λες και θα μου το στείλουν στο σπίτι. 

Πολύ μεγάλη προσοχή στο G2A.

Έχω φάει ban από εκεί γιατί μου τράβηξαν λεφτά από το Paypal χωρίς να αγοράσω προϊόν και επί δύο εβδομάδες δεν μου τα επέστρεφαν. Εν τέλει άνοιξα case στο Paypal, τα λεφτά επιστράφηκαν κι εγώ banαρίστηκα. Όχι ότι είχα σκοπό να ξαναψωνίσω από εκεί, just sayin'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Κουτοπονηριά είναι για να μη διστάσεις να κάνεις την αγορά. 

Για να προτιμησεις εξ αρχης να αγορασεις απο κλειδαδικο σημαινει οτι βρισκεις το εν λογω παιχνιδι σε τιμη χωμα.Αρα δεν καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις λεγοντας να διστασεις πριν την αγορα....

Προσωπικα κανω αγορες απο Instant gaming απο αυτα τα κλειδαδικα και απο περυσι τις γιορτες και απο cd keys(περαν απο steam,GMG).

Οσο για τον Κωτσοβολο που αναφερεις(που εχει και φυσικο καταστημα τρομαρα του)εγινε κατι αναλογο πριν λιγες μερες.Εβαλε ενα παιχνιδι σε πολυ χαμηλη τιμη(Splatoon 2)εριξαν μερικοι παραγγελια,και τους ριχνει τωρα ακυρο επειδη οπως λεει δεν μπορει να το παρει απο τον προμηθευτη σε αυτη την τιμη.

Τελευταιο steam sales το Dishonored 2 με εκπτωση στα 20ευρω.Την ιδια στιγμη στο ps4 κουτατο επαιζε στα 10ευρω και σε κλειδαδικα το βρισκεις 8ευρω.Ποια τιμη ειναι πιο λογικη?

Και φυσικα εχω πετυχει απειρα τετοια περιστατικα(αλλα μικροτερα αλλα μεγαλυτερα). Ενα μικρο παραδειγμα ειναι το Hellblade στο ps store σε εκπτωση ειχε αν θυμαμαι καλα 18-19ευρω,στο τελευταιο steam sales 20 ή 21ευρω. Δηλαδη θα φτασουμε σε σημειο να πληρωνουμε ακριβοτερα τα παιχνιδια απο τις κονσολες?

Ουτε εμενα μου αρεσει παντα να αγοραζω απο αυτα τα κλειδαδικα,αλλα δεν γινεται να περιμενω καθε φορα μεχρι τις γιορτες(και αν)για να δω ανταγωνιστικες τιμες απο το steam.

Και με περιστατικα οπως τα παραπανω κλειδαδικα και παλι κλειδαδικα.

Και στο διπλα θεμα των προσφορων με ολο τον σεβασμο αλλα εχουμε γεμισει στις σαβουρες που δινονται δωρεαν ή σε bundles.Λογικο βεβαια μιας και ακομα και τα steam sales εχουν πεσει τα τελευταια χρονια στο κομματι των προσφορων σε σχεση με πιο παλια.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για να προτιμησεις εξ αρχης να αγορασεις απο κλειδαδικο σημαινει οτι βρισκεις το εν λογω παιχνιδι σε τιμη χωμα.Αρα δεν καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις λεγοντας να διστασεις πριν την αγορα....

Εννοώ ότι αν πρώτα σου ζητήσει τα αποδεικτικά μπορεί να στραβώσεις και να μην συνεχίσεις, ενώ τώρα που πρώτα πληρώνεις και μετά στα ζητάει, οι πιθανότητες είναι να τους δώσεις αυτά που σου ζητάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οσο για τον Κωτσοβολο που αναφερεις(που εχει και φυσικο καταστημα τρομαρα του)εγινε κατι αναλογο πριν λιγες μερες.Εβαλε ενα παιχνιδι σε πολυ χαμηλη τιμη(Splatoon 2)εριξαν μερικοι παραγγελια,και τους ριχνει τωρα ακυρο επειδη οπως λεει δεν μπορει να το παρει απο τον προμηθευτη σε αυτη την τιμη.

Όσοι πήγαν απο τα καταστήματα πήραν κανονικά το Splatoon 2 στα 20 ευρώ αρα η δικαιολογία για τον προμηθευτή είναι προφανώς για να καλύψουν το γεγονός οτι τους τελείωσαν τα αποθέματα αλλά συνέχιζαν να δέχονται online παραγγελίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Liakos10 είπε

Εννοώ ότι αν πρώτα σου ζητήσει τα αποδεικτικά μπορεί να στραβώσεις και να μην συνεχίσεις, ενώ τώρα που πρώτα πληρώνεις και μετά στα ζητάει, οι πιθανότητες είναι να τους δώσεις αυτά που σου ζητάνε.

Πραγμα που θα το κανεις με μεγαλη ευχαριστηση γιατι πολυ απλα εξ αρχης γιαυτο και τους προτιμησες.

Επισης ας μιλησουμε και λιγο σοβαρα αλλα ποσοι ειναι αυτοι που κοιταζουν τους ορους στα περισσοτερα sites?

2 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Όσοι πήγαν απο τα καταστήματα πήραν κανονικά το Splatoon 2 στα 20 ευρώ αρα η δικαιολογία για τον προμηθευτή είναι προφανώς για να καλύψουν το γεγονός οτι τους τελείωσαν τα αποθέματα αλλά συνέχιζαν να δέχονται online παραγγελίες...

Αρα και παλι ειναι ή δεν ειναι λαθος του Κωτσοβολου αυτο?Και δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει και μιλαμε και για μια απο τις μεγαλυτερες αλυσιδες της χωρας μας.

Ειχα παει τις προαλλες με το ξεστοκαρισμα που εκανε σε ειδη της Nintendo  σε ενα καταστημα Κωτσοβολου και βλεπω τιμη 9.99 σε Dishonored 2 κουτατο για PC.Κοιταζω πανω στο χαρτι που ηταν η τιμη και εγραφε Resident evil revelations(που δεν το φερνουν καν το παιχνιδι).Κοινως ειχαν περασει λαθος τιμη σε λαθος παιχνιδι.

Ασε με τωρα με τους ερασιτεχνες.Τουλαχιστον αν δεν ασχολουνται καθολου με ορισμενους τομεις,ας σταματησουν να φερνουν πχ παιχνιδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...