Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, petran91 είπε

Καλησπέρα.
Ψάχνω να αγοράσω το assassins creed origins. Στο Allkeyshop μου βγάζει μία λίστα με τα φθηνότερα καταστήματα.
Έχω αγοράσει 2 κλειδιά για windows 10 από το hrk στο παρελθόν χωρίς πρόβλημα, αλλά ζητάω και τη γνώμη σας μιας και πρόκεται για παιχνίδι αυτή τη φορά.

Από τα παρακάτω, αγοράζω από κάποιο άφοβα?
Gamesdeal
Hrk
cdkeys.com
kinguin
g2play
Gameladen
Scdkey
G2A

https://www.instant-gaming.com/en/1843-buy-key-uplay-assassins-creed-origins/ 

Από εδώ παίρνω συνήθως. Και από το Cdkeys έχω πάρει. Το hrk είναι hit&miss, έχω πάρει και από εκεί επιτυχώς πάντως :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, tommybertsen είπε

https://www.instant-gaming.com/en/1843-buy-key-uplay-assassins-creed-origins/ 

Από εδώ παίρνω συνήθως. Και από το Cdkeys έχω πάρει. Το hrk είναι hit&miss, έχω πάρει και από εκεί επιτυχώς πάντως :) 

Τhanks! Όταν λέμε miss, τι εννοούμε? Να πάρουμε κλειδί και να μην δουλεύει ας πούμε? Ή να ενεργοποιηθεί αρχικά και μετά από κάποιο καιρό να γίνει κάτι και να σου πουν ώπα φίλε άκυρο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος εδώ είχε τρεχάματα με το HRK με τα κλειδιά. Δεν ξέρω ακριβώς τι συνέβη (δεν τα πήρε; Δεν δούλευαν; Θα σε γελασω).

Εγώ πήρα 2-3 παιχνίδια και δεν είχα θέμα :) 

 

Αυτό με την ενεργοποίηση και την ανάκληση το έχω ακούσει και από αλλού , αλλά δεν μου έχει τύχει ποτέ! Ότι αγόρασα, υπάρχει κανονικά στο λογαριασμό μου!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Κάποιος εδώ είχε τρεχάματα με το HRK με τα κλειδιά. Δεν ξέρω ακριβώς τι συνέβη (δεν τα πήρε; Δεν δούλευαν; Θα σε γελασω).

Εγώ πήρα 2-3 παιχνίδια και δεν είχα θέμα :) 

Αυτό με την ενεργοποίηση και την ανάκληση το έχω ακούσει και από αλλού , αλλά δεν μου έχει τύχει ποτέ! Ότι αγόρασα, υπάρχει κανονικά στο λογαριασμό μου!

Κατάλαβα, ευχαριστώ. Θα προχωρήσω μάλλον με  HRK μιας και του είχα από την αρχή μια συμπάθεια λόγω των windows που είχα πάρει στο παρελθόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πραγματικα αφου εχεις αποφασισει να παρεις απο εκει μεταξυ hrk,instant και cdkeys για μενα και τα 3 ειναι πολυ καλα,(με instant μαλλον το καλυτερο)  δεν μου εχουν βγαλει εμενα θεμα τουλαχιστον...g2a δεν μου αρεσει καθολου ουτε και kinguin αλλα οχι οτι πηρα κατι απο αυτα και δεν μου βγηκε απλα αυτο το +2 ευρω για προστασια και μ@λ@κιες...ε ειναι μ@λ@κιες και μου την δινει

 

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

πραγματικα αφου εχεις αποφασισει να παρεις απο εκει μεταξυ hrk,instant και cdkeys για μενα και τα 3 ειναι πολυ καλα,(με instant μαλλον το καλυτερο)  δεν μου εχουν βγαλει εμενα θεμα τουλαχιστον...g2a δεν μου αρεσει καθολου ουτε και kinguin αλλα οχι οτι πηρα κατι απο αυτα και δεν μου βγηκε απλα αυτο το +2 ευρω για προστασια και μ@λ@κιες...ε ειναι μ@λ@κιες και μου την δινει

Καλά το G2A έχει φάει άκυρο από μένα εδώ και καιρό. Είχα ενεργοποιήσει μια φορά το g2a shield και για να το απενεργοποιήσω μου έβγαλε το λάδι, είχε 100 βήματα. Αν θεωρείται γενικά καλύτερο το instant gaming αφού το λες κι εσύ και ο φίλος tommybertsen θα το λάβω κι αυτό σοβαρά υπόψιν, πολύ μικρή ή διάφορα στα χρήματα έτσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

G2a και kingquin εχω ριξει κι εγω ακυρο. Και να απενεργοποιησεις το shield μια μικρη κερατιατικη χρεωση περιπου 60-80 λεπτα στην ριχνουν... 

Hrk, cdkeyes και instant gaming εχω παρει χωρις ποτε κανένα  προβλημα. 

Επεξ/σία από KNSM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, prince93 είπε

Παιδια μια ερωτιση επειδη δεν γνωριζω στο g2a εκει που δινει 5 κλειδια στο steam premium με 6 ευρω αν δεν καμω λαθος τι ακριβως ειναι;;

Από ότι έχω καταλάβει σου δίνει τυχαία 5 καλά games. Δεν στο λέω με σιγουριά. Πάντως το σκέφτομαι να αγοράσω να δοκιμάσω την τύχη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα με 10 ευρώ χθες (μαζί με το ΦΠΑ) το Dawn of War 3 από το Kinguin. Δόξα τω Θεώ, το κλειδί ήταν αυθεντικό. Πρώτη φορά που αγοράζω παιχνίδι από τέτοια ιστοσελίδα γιατί είχα ακούσει ότι γίνονται πολλές απάτες αλλά ο πωλητής είχε κάτι χιλιάδες θετικές ψήφους και είπα να δοκιμάσω. Μια χαρά, αν σκεφτεί κανείς ότι στο steam κοστίζει 40.  :-)

Eκεί που την πάτησα ήταν όταν αγόρασα πριν λίγο καιρό από τα public το War in the North μεταχειρισμένο, καθαρά για τη συλλογή μου με τα αυθεντικά (αγαπημένο παιχνίδι). Μόνο που ο μάγκας που το πούλησε στα public, είχε φροντίσει να περάσει το κλειδί στο steam που σημαίνει ότι μπορώ να παίξω μόνο την έκδοση GFWL, με όσα προβλήματα αυτό συνεπάγεται και όχι την steam έκδοση.

Επεξ/σία από Undertaker25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...