Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, xtrmsnpr είπε

ok

Ξαναλέω πάντως ότι δεν απευθύνομαι σε σένα προσωπικά, αλλά γενικά. Εσύ καλά έκανες και το πήρες έτσι, δεν κρίνω, απλά ανέφερα μια λύση αν το θέλει κάποιος πολύ και φοβάται. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Όχι απλώς παραλογίζεσαι,αλλά η δουλειά σε έχει κάνει να βλέπεις φαντάσματα μου φαίνεται..

Και τον αριθμό να έδωσες...το κινητό τυχαίνει να βρίσκεται στα χέρια σου,εκτός αν ποντάρεις ότι θα μπούνε στον κόπο να κάνουν clone(κάπως μαγικά) και την συσκευή σου ξέρω γω :P .

Δυστυχώς ή ευτυχώς στον τομέα του security δεν υπάρχει το "έλα μωρέ σε εμένα θα τύχει?". Exploits υπάρχουν και χιλιάδες απάτες γίνονται καθημερινά. Για το κινητό που λες, έχουν αναφερθεί περιπτώσεις στο εξωτερικό, όπου άτομα μέσω "social engineering" έχουν καταφέρει να πείσουν παρόχους να προωθήσουν sms σε άλλο αριθμό ή ακόμα και να εκδώσουν νέα sim με ένα συγκεκριμένο αριθμό. Όσο επιστημονική φαντασία και να σου ακούγεται, πάντα θα βρεθεί κάποιος στο support μιας εταιρείας που θα είναι ο "αδύναμος κρίκος"...οπότε όχι, δε βλέπω φαντασματα :)

Τώρα για να μη ξεφεύγουμε από το θέμα, γενικά ο καθένας είναι υπεύθυνος για την ασφάλεια του account του και είναι δικαίωμά του να ρισκάρει οτιδήποτε.

Καλό είναι όμως, πέρα από το "πήρα το x παιχνίδι στα μισά λεφτά", να υπάρχει και η αντίστοιχη ενημέρωση για τους πιθανούς κινδύνους.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nektarios_rs είπε

Δυστυχώς ή ευτυχώς στον τομέα του security δεν υπάρχει το "έλα μωρέ σε εμένα θα τύχει?". Exploits υπάρχουν και χιλιάδες απάτες γίνονται καθημερινά. Για το κινητό που λες, έχουν αναφερθεί περιπτώσεις στο εξωτερικό, όπου άτομα μέσω "social engineering" έχουν καταφέρει να πείσουν παρόχους να προωθήσουν sms σε άλλο αριθμό ή ακόμα και να εκδώσουν νέα sim με ένα συγκεκριμένο αριθμό. Όσο επιστημονική φαντασία και να σου ακούγεται, πάντα θα βρεθεί κάποιος στο support μιας εταιρείας που θα είναι ο "αδύναμος κρίκος"...οπότε όχι, δε βλέπω φαντασματα :)

Τώρα για να μη ξεφεύγουμε από το θέμα, γενικά ο καθένας είναι υπεύθυνος για την ασφάλεια του account του και είναι δικαίωμά του να ρισκάρει οτιδήποτε.

Καλό είναι όμως, πέρα από το "πήρα το x παιχνίδι στα μισά λεφτά", να υπάρχει και η αντίστοιχη ενημέρωση για τους πιθανούς κινδύνους.

λες να πατήσει και το κουμπί ο κιμ σε τέτοια περίπτωση;

κλαίω φίλε μου.

 

είπαμε πολύ καλή σειρά το black mirror,αλλά λίγο ψυχραιμία.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

λες να πατήσει και το κουμπί ο κιμ σε τέτοια περίπτωση;

κλαίω φίλε μου.

είπαμε πολύ καλή σειρά το black mirror,αλλά λίγο ψυχραιμία.

Η πραγματικότητα είναι πως ο κίνδυνος υπάρχει. 

Είναι δικαίωμα σου να θεωρείς το θέμα αστείο, ωστόσο αν ο κιμ πατήσει το κουμπί και όντως γίνει το μπαμ, μην έρχεσαι μετά και ανοίγεις threads κατηγορώντας το "κακό" κλειδάδικο :)

Όπως είπα και πριν, ο καθένας προσωπικά είναι υπεύθυνος για την ασφάλεια του account του, από κει και πέρα δε χρειάζεται να το κουράζουμε άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/1/2018 στις 10:27 ΜΜ, xtrmsnpr είπε

Ανακάλυψα τον εξής τρόπο ενεργοποίησης

Steam Cloud Activation

Ένας φίλος με ρώτησε επειδή είδε το παιχνίδι εδώ

https://www.gamesdeal.com/playerunknown-s-battlegrounds-steam-cloud-activation.html

Όμως δεν ξέρω τί φάση..

Μην χάσει το account.

~EDIT~

βασικά το κάναμε,όλα κομπλε!

Βάζεις username-password και το steam guard key και b00m έτοιμο!

τώρα αλλάξαμε το steam password και κάναμε και deauth όλες τις συσκευές του steam guard και όλα πένα.

μόλις το έκανα και εγώ!

 

το εγκατέστησα 2 φορές και μου βγάζει αυτό.καμια ιδέα?

pubg.png

Επεξ/σία από krixos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα 
ενδιαφέρομαι να αγοράσω το CD key μαζί με τα DLC για το STELLARIS, από μια γρήγορη έρευνα που έκανα είδα ότι οι τιμές εντός steam έχουν τεράστια διαφορά με αυτές εκτός, αν αγοράσω cd key εκτός steam θα μπορεί να τρέχει μέσο αυτής; ο σκοπός της αγοράς είναι διότι το συγκεκριμένο παιχνίδι έχει πολύ καλά mods ta οποία δεν κατεβαίνουν αν δεν είναι νόμιμα αγορασμένο και να τρέχει μέσο steam, υπάρχουν καλά και αξιόπιστα site όπου μπορώ να αγοράσω το CD key;
ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από ebola75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, ebola75 είπε

καλησπέρα 
ενδιαφέρομαι να αγοράσω το CD key μαζί με τα DLC για το STELLARIS, από μια γρήγορη έρευνα που έκανα είδα ότι οι τιμές εντός steam έχουν τεράστια διαφορά με αυτές εκτός, αν αγοράσω cd key εκτός steam θα μπορεί να τρέχει μέσο αυτής; ο σκοπός της αγοράς είναι διότι το συγκεκριμένο παιχνίδι έχει πολύ καλά mods ta οποία δεν κατεβαίνουν αν δεν είναι νόμιμα αγορασμένο και να τρέχει μέσο steam, υπάρχουν καλά και αξιόπιστα site όπου μπορώ να αγοράσω το CD key;
ευχαριστώ πολύ!

Αν το αγοράσεις από μαγαζί που λέει steam,τότε θα μπαίνει στο steam account σου(να κοιτάξεις να λέει global ή έστω europe)

 

αγόρασε το bundle https://www.humblebundle.com/games/paradox-bundle-2018 

αυτό που το έχει μέσα με 9+ ευρώ με διάφορα άλλα παιχνίδια..και βρίσκεις μετά τα dlc..είναι και πολλά
http://www.dlcompare.com/games/100005579/buy-stellaris-utopia-key

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σοβαρά ρε παιδιά, μπαίνετε σε όλη αυτή τη διαδικασία για 17 ευρώ διαφορά?

Εντάξει αν πιστεύετε ότι ένα παιχνίδι αξίζει 13 ευρώ΄ειλικρινά κ αυτά τζάμπα τα δίνετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2018 στις 10:15 ΜΜ, krixos είπε

μόλις το έκανα και εγώ!

το εγκατέστησα 2 φορές και μου βγάζει αυτό.καμια ιδέα?

pubg.png

Δοκιμασε αυτα τα βηματα πρωτα και βλεπεις https://www.drivereasy.com/knowledge/how-to-fix-msvcp140-dll-is-missing/

Εμενα συνηθως δουλευε (οχι στο συγκεκριμενο παιχνδι αλλα σε αλλα παιχνιδια που μου πεταγε το συγκεκριμενο μηνυμα) αφου πρωτα εκανα reinstall τα microsoft visual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έλυσα τελικά διαγράφοντας όλες τις c++, εγκαθιστώντας το service pack 1(εχω τα windows 7) και περνώντας μόνο την visual c++ 2015.

Όσο νάναι άλλο να πληρώνεις 13 ευρώ και άλλο 30.

5 ώρες πριν, paronio είπε

Τώρα σοβαρά ρε παιδιά, μπαίνετε σε όλη αυτή τη διαδικασία για 17 ευρώ διαφορά?

Εντάξει αν πιστεύετε ότι ένα παιχνίδι αξίζει 13 ευρώ΄ειλικρινά κ αυτά τζάμπα τα δίνετε..

 Μα η ίδια η εταιρεία το διαθέτει σε αυτή την τιμή σε άλλες χώρες άρα τόσο το κοστολογει εκεί.δηλαδη επειδή ζούμε στην ευρωπη πρέπει να το πληρώνουμε 2+ φορές πάνω?ακόμη και με την αμερικη να συγκριθούμε άλλο 30 δολλάρια και άλλο 30 ευρώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.
Ψάχνω να αγοράσω το assassins creed origins. Στο Allkeyshop μου βγάζει μία λίστα με τα φθηνότερα καταστήματα.
Έχω αγοράσει 2 κλειδιά για windows 10 από το hrk στο παρελθόν χωρίς πρόβλημα, αλλά ζητάω και τη γνώμη σας μιας και πρόκεται για παιχνίδι αυτή τη φορά.

Από τα παρακάτω, αγοράζω από κάποιο άφοβα?
Gamesdeal
Hrk
cdkeys.com
kinguin
g2play
Gameladen
Scdkey
G2A

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω θα επελεγα μεταξυ Hrk και cdkeys.com

εντιτ

εχω acc και στα 2 και εφω τουλαχιστον δεν ειχα θεμα με κανενα απο τα 2....δεν εχω ομως και 100 παιχνιδια στο steam μου...
1 φορα εκανα μαλακια και ενω ειχα αγορασει wolfenstein old blood και ηθελα new order αγορασα παλι το old blood απο χαζομαρα μου...τους το ειπα και ηταν εξυπηρετικοτατοι

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...