Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο την δικη μου μικρη εμπειρια θα ελεγα οχι, μπορεις παντα να μιλησεις με την εξυπηρετηση πελατων τους και μπορεις να μιλησεις με την τραπεζα σου μεσα σε διαστημα 120 ημερων νομιζω να κανεις αμφισβητηση συναλλαγης

κατσε στην τραπεζα τι να πω ; δεν μου φαγανε κατι ...σημερα το πηρα το game ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτο ειναι σε περιπτωση που πληρωσες κατι αλλα δεν ελαβες τιποτα, εσυ πηρες ηδη το παιχνιδι, το steam εχει πολυ καιρο να μοιρασει BANs αρα θα ελεγα εισαι οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι σε περιπτωση που πληρωσες κατι αλλα δεν ελαβες τιποτα, εσυ πηρες ηδη το παιχνιδι, το steam εχει πολυ καιρο να μοιρασει BANs αρα θα ελεγα εισαι οκ

το πηρα το κατεβαζω...το θεμα ειναι λεω μηπως αυριο και γενικα τις επομενες ημερες μου φανε λεφτα απο την καρτα ...

ειναι λογιαριασμος μισθοδοσιας,παιζει κατι τετοιο ,ξερεις ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρα το κατεβαζω...το θεμα ειναι λεω μηπως αυριο και γενικα τις επομενες ημερες μου φανε λεφτα απο την καρτα ...

ειναι λογιαριασμος μισθοδοσιας,παιζει κατι τετοιο ,ξερεις ;;

 

Μισό λεπτό. Το πρόβλημά σου ποιο είναι ακριβώς?

 

Μήπως πλήρωσες το παιχνίδι και δεν έλαβες νόμιμο CD Key? Από τη στιγμή που έλαβες το κλειδί, το ενεργοποίησες και κατεβάζεις το παιχνίδι από Steam υποθέτω, αυτό δε στέκει καθόλου.

 

Μήπως σου τραβήξουν επιπλέον χρεώσεις από την κάρτα μετά την αγορά? Έχεις λάβει απόδειξη/ τιμολόγιο με όλες τις χρεώσεις, αν παραβούν αυτό μιλάς με τους ίδιους και με την τράπεζα. Εντελώς απίθανη περίπτωση πάντως, υπάρχουν παραστατικά.

 

Μήπως σου κλέψουν χρήματα από τον τραπεζικό λογαριασμό? Τυπικά μπορεί να συμβεί στον οποιονδήποτε από τη στιγμή που υποκλέψουν κωδικούς, αριθμούς καρτών κλπ, όχι μόνο μέσω αγοράς αλλά με χίλιους δυο τρόπους. Πρακτικά έχει να κάνει με την αξιοπιστία του κάθε site, και για την αξιοπιστία του συγκεκριμένου σου είπαν τα παιδιά. Το να αναρωτιέσαι μετά την αγορά, όταν έχεις ήδη δώσει στοιχεία, είναι δώρον άδωρον. Αν αμφιβάλλεις δεν αγοράζεις, απλά, και ποτέ πριν ψάξεις να δεις τι ρόλο βαράει ο καθένας. Το ότι είναι λογαριασμός μισθοδοσίας δεν έχει καμία απολύτως σχέση, αν και αν η τράπεζα δει κάποια περίεργη συναλλαγή πιθανόν να τη μπλοκάρει και να σε καλέσει για επιβεβαίωση.

 

Τρόποι προστασίας online: το κλασσικό PayPal, να μην κρατάς ποτέ αποθηκευμένα στοιχεία κάρτας/ λογαριασμού σε sites ή ακόμα και στο browser, ξεχωριστή χρεωστική κάρτα άδεια ή με μικρό υπόλοιπο, antivirus της προκοπής για keyloggers/ malware/ malicious websites κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε στην τραπεζα τι να πω ; δεν μου φαγανε κατι ...σημερα το πηρα το game ...

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, αλλά γιατί δεν πληρώνεις με paypal να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό λεπτό. Το πρόβλημά σου ποιο είναι ακριβώς?

 

Μήπως πλήρωσες το παιχνίδι και δεν έλαβες νόμιμο CD Key? Από τη στιγμή που έλαβες το κλειδί, το ενεργοποίησες και κατεβάζεις το παιχνίδι από Steam υποθέτω, αυτό δε στέκει καθόλου.

 

Μήπως σου τραβήξουν επιπλέον χρεώσεις από την κάρτα μετά την αγορά? Έχεις λάβει απόδειξη/ τιμολόγιο με όλες τις χρεώσεις, αν παραβούν αυτό μιλάς με τους ίδιους και με την τράπεζα. Εντελώς απίθανη περίπτωση πάντως, υπάρχουν παραστατικά.

 

Μήπως σου κλέψουν χρήματα από τον τραπεζικό λογαριασμό? Τυπικά μπορεί να συμβεί στον οποιονδήποτε από τη στιγμή που υποκλέψουν κωδικούς, αριθμούς καρτών κλπ, όχι μόνο μέσω αγοράς αλλά με χίλιους δυο τρόπους. Πρακτικά έχει να κάνει με την αξιοπιστία του κάθε site, και για την αξιοπιστία του συγκεκριμένου σου είπαν τα παιδιά. Το να αναρωτιέσαι μετά την αγορά, όταν έχεις ήδη δώσει στοιχεία, είναι δώρον άδωρον. Αν αμφιβάλλεις δεν αγοράζεις, απλά, και ποτέ πριν ψάξεις να δεις τι ρόλο βαράει ο καθένας. Το ότι είναι λογαριασμός μισθοδοσίας δεν έχει καμία απολύτως σχέση, αν και αν η τράπεζα δει κάποια περίεργη συναλλαγή πιθανόν να τη μπλοκάρει και να σε καλέσει για επιβεβαίωση.

 

Τρόποι προστασίας online: το κλασσικό PayPal, να μην κρατάς ποτέ αποθηκευμένα στοιχεία κάρτας/ λογαριασμού σε sites ή ακόμα και στο browser, ξεχωριστή χρεωστική κάρτα άδεια ή με μικρό υπόλοιπο, antivirus της προκοπής για keyloggers/ malware/ malicious websites κλπ.

θα κανονισω να βγαλω εικονικη καρτα τωρα μεσω ibank και να κανω αγορες απο εκει..

δεν ειχα κανενα προβλημα ολα καλα πηρα το game κλπ. απλα ρωτησα να ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε ένα λογαριασμό και βγάλε μια debit card την οποια θα χρησιμοποιείς μονο για αγορές online άμα είσαι τόσο φοβιτσας, πάντως να ξες online υποκλοπές δεν γίνονται τόσο εύκολα πια, ακόμα και να σε κλέψουν λεφτά η τράπεζα στα επιστρέφει. Επίσης το instant gaming είναι το πιο αξιόπιστο site από όσο ξέρω και χρονια τώρα ποτε δεν είχα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο με καρτα παιρνω και ΜΟΝΟ απο instant gaming. Ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. 

Επισης το προβλημα ποιο ειναι;

Τα λεφτα σου αφαιρουνται απο βδομαδα. Οχι αμεσα.

Βλεπεις οτι εχεις το ταδε διαθεσιμο υπολοιπο και το ταδε λογιστικο υπολοιπο. Οταν σου αφαιρεσει τα λεφτα, αυτα τα 2 υπολοιπα θα ειναι το ιδιο. Προς το παρον τα εχει δεσμευσει. Απλα δεν εχω καταλαβει τι προβλημα εχεις :P (και εμενα λογαριασμος μισθοδοσιας ειναι αλλα τι σημασια εχει αυτο δε ξερω )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε  ΔΕΝ υπηρξε προβλημα στην συναλλαγη ολα καλα..

 

απλα λεω ΜΗΠΩΣ σε 1-2-10 μηνες μου κανουν απο το συγκεκριμενο site υποκλοπη η κατι αλλο :)

Σε λογαριασμο μισθοδοσιας ισως οταν πληρωθω τα φανε ολα αυτο φοβαμαι !

 

Ομως αφου λετε ειναι ΟΚ το site τελος :)

 

Ευχαριστω παιδια για την βοηθεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε  ΔΕΝ υπηρξε προβλημα στην συναλλαγη ολα καλα..

 

απλα λεω ΜΗΠΩΣ σε 1-2-10 μηνες μου κανουν απο το συγκεκριμενο site υποκλοπη η κατι αλλο :)

Σε λογαριασμο μισθοδοσιας ισως οταν πληρωθω τα φανε ολα αυτο φοβαμαι !

 

Ομως αφου λετε ειναι ΟΚ το site τελος :)

 

Ευχαριστω παιδια για την βοηθεια.

Παίρνω από αρχές 2016 (όπου είχα αυτό το λογαριασμό). Αν ήταν νομίζω θα μου είχαν φάει κατιτίς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...