Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Grey market και αυτοί όπως πολλοί άλλοι. Οι τρόποι που τέτοια sites παίρνουν τα κλειδιά είναι μέσω κλεμμένων πιστωτικών καρτών. Στην ουσία κλέβουν τον developer και η όλη κατάσταση αυτή τη στιγμή είναι χειρότερη από την πειρατεία.

 

Προσωπικά δεν θα αγόραζα από εκεί.

Whatever you say dude...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Grey market και αυτοί όπως πολλοί άλλοι. Οι τρόποι που τέτοια sites παίρνουν τα κλειδιά είναι μέσω κλεμμένων πιστωτικών καρτών. Στην ουσία κλέβουν τον developer και η όλη κατάσταση αυτή τη στιγμή είναι χειρότερη από την πειρατεία.

 

Προσωπικά δεν θα αγόραζα από εκεί.

 

Grey market ναι, αλλα στα υπολοιπα εισαι ακυρος. Τα εχουμε εξηγησει πολλες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχω πάψει να ασχολούμαι με αυτά τα site: 3η ακύρωση κωδικού (μετά από εξάμηνο, ο τελευταίος). Κλεμένη πιστωτική, και αυτή τη φορά.

 

Τέρμα το αστείο με τους κλεφτάκους. Αν δεν μπορώ στις τιμές που βγάζουν οι devs από σοβαρά site, δεν θα αγοράζω, τελείωσε. Ούτε σεντ στους "έξυπνους" των γκρίζων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Snoob σεβαστή η άποψη σου και η εμπειρία σου, αλλά νομίζω ότι είσαι άτυχος. Προσωπικά όπως έχω ξαναγράψει έχω κάνει πολλές αγορές και με καμία δεν είχα πρόβλημα, και έχω την αίσθηση ότι δεν είμαι ο μόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Snoob σεβαστή η άποψη σου και η εμπειρία σου, αλλά νομίζω ότι είσαι άτυχος. Προσωπικά όπως έχω ξαναγράψει έχω κάνει πολλές αγορές και με καμία δεν είχα πρόβλημα, και έχω την αίσθηση ότι δεν είμαι ο μόνος.

Same here. 

5 αγορές από instant-gaming, 3 από cdkeys, 3 από hrk (αυτό είναι το πιο "grey" από τα 3). Κανένα revoke. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Snoob σεβαστή η άποψη σου και η εμπειρία σου, αλλά νομίζω ότι είσαι άτυχος. Προσωπικά όπως έχω ξαναγράψει έχω κάνει πολλές αγορές και με καμία δεν είχα πρόβλημα, και έχω την αίσθηση ότι δεν είμαι ο μόνος.

 

Δεν είμαι άτυχος. Εσύ είσαι τυχερός. 

 

Είναι κάτι που συμβαίνει συστηματικά, ακόμη και από "recommended" πωλητές. Το είχα διαβάσει, είναι πασίγνωστο, απλά επέλεξα να αγνοήσω τις συμβουλές (και τις ζημιές που είχαν πάθει φίλοι) και ήρθε κι η σειρά μου.

 

Θέμα χρόνου είναι: η απάτη με τις κλεμμένες πιστωτικές στα κλειδάδικα είναι πασίγνωστη.

 

Τουλάχιστον, όσοι πηγαίνουν εκεί, να πηγαίνουν ξέροντας τι παίζει και να μην πέφτουν από τα σύννεφα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άσε με, σε παρακαλώ, με το HRK, ένα μήνα για να μου βρουν κλειδί να δουλεύει, και να τα screenshots, και να τα αποδεικτικά ότι δεν είμαι ελέφαντας.

 

Και τα λεφτά από την κάρτα τραβηγμένα, εννοείται...

 

Τέλος πάντων, και πολύ ασχολήθηκα με τους γκρίζους. Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι από τα παραπάνω, το hrk είναι αυτό το οποίο εμπιστεύομαι ελάχιστα. Ότι πήρα ήταν στο εύρος των ~5€. Από τα υπόλοιπα έχω πάρει ~40€ χωρίς θέμα. Το hrk από το στήσιμο και μόνο, δε σου εμπνέει εμπιστοσύνη. Όπως και το γεγονός ότι μου χρεώνουν έξτρα αν πάρω από πιστωτική (why? κανένα άλλο δεν είδα να το κάνει).

 

Γνώμες είναι αυτές όμως :) 

Εφόσον δεν ικανοποιήθηκες και στάθηκες και άτυχος, καλό είναι να μείνεις μακρυά! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που συνεχίζω χρονια πια αποκλειστικά από IG δεν είχα ποτε το παραμικρό πρόβλημα όπως και κανένας φίλος πέρα από την φωτοτυπία ταυτότητας στην πρώτη αγορά. Ul Snoob.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι άτυχος. Εσύ είσαι τυχερός. 

 

Είναι κάτι που συμβαίνει συστηματικά, ακόμη και από "recommended" πωλητές. Το είχα διαβάσει, είναι πασίγνωστο, απλά επέλεξα να αγνοήσω τις συμβουλές (και τις ζημιές που είχαν πάθει φίλοι) και ήρθε κι η σειρά μου.

 

Θέμα χρόνου είναι: η απάτη με τις κλεμμένες πιστωτικές στα κλειδάδικα είναι πασίγνωστη.

 

Τουλάχιστον, όσοι πηγαίνουν εκεί, να πηγαίνουν ξέροντας τι παίζει και να μην πέφτουν από τα σύννεφα.

ε τέτοια τύχη από το 2012 που ψωνίζω από τέτοια μαγαζιά και να μην μου έχει τίποτα,να παίξω ένα τζοκερ κάτι να κερδίσω κάνα εκατομμύριο.

Και γω όπως και σε φίλο με το GW2 που χε πάρει και του flagαριστηκε το account για κλέμενη πιστωτική,το ίδιο άτυχος και συ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

μεχρι τωρα οχι...

υπαρχει περιπτωση να μου φαει λεφτα ετσι ξαφνικα ;

Ειναι καρτα πληρωμης απο δουλεια δεν ειχα αλλη και ηθελα το game :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την δικη μου μικρη εμπειρια θα ελεγα οχι, μπορεις παντα να μιλησεις με την εξυπηρετηση πελατων τους και μπορεις να μιλησεις με την τραπεζα σου μεσα σε διαστημα 120 ημερων νομιζω να κανεις αμφισβητηση συναλλαγης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...