Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έκανα λογαριασμό σε αυτούς,απευθείας πληρωμή με paypal και εκεί θέλουν τηλέφωνο για να σου στείλουν Pin για να πάρεις τον σειριακό του steam.

 

(Το να είναι κανείς πάνω από 18 αλλά να ζει ακόμα στο πατρικό του δηλαδή είναι σπάνιο φαινόμενο; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα έχει όλα μέσα,απλά θέλει επιβεβαίωση από τηλέφωνο,ΠΟΥ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΤΟΧΟ ΜΕ ΤΟ PAYPAL,δηλαδή καρτοκινητά γιόκ όπως και το οικογενειακό τηλέφωνο αν είναι σε αλλουνού(γονέα π.χ.) το όνομα. 

 

Μόνο σε εμένα φαίνεται τραβηγμένη η διαδικασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μια ερώτηση.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Office 2016 από το Kinguin, που μαζί με την προστασία βγαίνει κοντά στα 20 ευρώ.

 

https://www.kinguin.net/gr/category/22423/microsoft-office-home-business-2016-retail-key/

 

Ο πωλητής είναι το BestBuyShop με παρουσία από το 2015, 54 θετικές (100%) και 4500+ εκπληρωμένες παραγγελίες. Η τιμή χωρίς την προστασία του Kinguin είναι αρκετά χαμηλότερη. Ερωτήσεις

 

1) Η κλασσική ερώτηση για ασφάλεια, ανάκληση κλειδιού κλπ, με δεδομένο ότι πρόκειται για Microsoft.

 

2) Αξίζει η προστασία ή όχι?

 

3) Ο πωλητής, για τους πιο έμπειρους, είναι αξιόπιστος ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την άποψη μου δεν αξίζει η προστασία. Προσωπικά έχω κάνει αρκετές αγορές χωρίς προστασία και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Σχετικά με τον πωλητή, φαίνεται αξιόπιστος. Πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα.

Επίσης γνωρίζω ότι το kinguin και χωρίς προστασία θα σε εξυπηρετήση σε περίπτωση προβλήματος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ebay το βρισκεις πολυ φτηνοτερα παντως...

Κοιτα εδω, σχεδον 17.000 κοπιες εχει πουλησει αυτος σε τιμη χωμα και με 99.8% rating:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ORIGINAL-OFFICE-PROFESSIONAL-PLUS-2016-32-64BIT-LICENSE-KEY-SCRAP-PC/182568225746?_trksid=p2045573.c100506.m3226&_trkparms=aid%3D555014%26algo%3DPL.DEFAULT%26ao%3D1%26asc%3D20151005190705%26meid%3D5b1bba13773e4346ae8995cb63125043%26pid%3D100506%26rk%3D1%26rkt%3D1%26

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Δεν έχω ψωνίσει ποτέ τίποτα από eBay οπότε δεν έχω εμπειρία, αλλά επειδή αγόρασα το κλειδί από το Kinguin θα το έχω υπόψην μου αν προκύψει κάποιο πρόβλημα μέχρι την ενεργοποίηση (θα το εγκαταστήσω τη Δευτέρα).

 

Συνειδητά αποφεύγω τα κλειδάδικα αλλά για τη Microsoft οι ηθικοί μου ενδοιασμοί μπαίνουν στην πάντα, απλά βαριόμουν να ρωτάω το θείο μου :P

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Το CD key που αγόρασα φαίνεται να είναι ήδη ενεργοποιημένο. Σημειωτέον πως η ενεργοποίηση γίνεται αφού μπεις στη Microsoft με το outlook account σου, βάλεις το CD Key, επιλέξεις χώρα και γλώσσα, εγκαταστήσεις και ΜΕΤΑ ενεργοποιείς. Τράβηξα τα σχετικά screenshots κλπ. Έφτασε η ώρα να δούμε πόσο βοηθάει το support του Kinguin και πόσο αξίζει το shield που πλήρωσα.

 

post-128915-0-99909000-1500296201_thumb.png

 

Έχω ακόμα την παλιά έκδοση του Office οπότε δε θα με προβληματίσει πολύ, αλλά είναι άσχημο να με πιάσουν κορόιδο για το τίποτα και επειδή ήμουν τεμπέλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Το CD key που αγόρασα φαίνεται να είναι ήδη ενεργοποιημένο. Τράβηξα τα σχετικά screenshots κλπ. Έφτασε η ώρα να δούμε πόσο βοηθάει το support του Kinguin και πόσο αξίζει το shield που πλήρωσα.

 

Έχω ακόμα την παλιά έκδοση του Office οπότε δε θα με προβληματίσει πολύ, αλλά είναι άσχημο να με πιάσουν κορόιδο για το τίποτα και επειδή ήμουν τεμπέλης.

 

 

Ωχ!Κακό αυτό, ελπίζω να βρείς άκρη. Θα το έχω στα υπόψιν μου για το Kinguin. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειτε ειχες shield ειτε δεν ειχες,λυση θα βρισκοταν.Μην ανησυχεις.Εγω χωρις shield και μια χαρα με εξυπηρετησαν.Εσυ με shield δεν εχεις κανενα λογο να ανησυχεις,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Το CD key που αγόρασα φαίνεται να είναι ήδη ενεργοποιημένο. Σημειωτέον πως η ενεργοποίηση γίνεται αφού μπεις στη Microsoft με το outlook account σου, βάλεις το CD Key, επιλέξεις χώρα και γλώσσα, εγκαταστήσεις και ΜΕΤΑ ενεργοποιείς. Τράβηξα τα σχετικά screenshots κλπ. Έφτασε η ώρα να δούμε πόσο βοηθάει το support του Kinguin και πόσο αξίζει το shield που πλήρωσα.

 

attachicon.gifError2.png

 

Έχω ακόμα την παλιά έκδοση του Office οπότε δε θα με προβληματίσει πολύ, αλλά είναι άσχημο να με πιάσουν κορόιδο για το τίποτα και επειδή ήμουν τεμπέλης.

Η αλήθεια είναι ότι νιώθω λίγο περίεργα επειδή σου πρότεινα να τους εμπιστευθείς. Ελπίζω να βρεις το δίκιο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι νιώθω λίγο περίεργα επειδή σου πρότεινα να τους εμπιστευθείς. Ελπίζω να βρεις το δίκιο σου.

 

Πως θα μπορούσες να το ξες, και εγώ έχω κάνει δεκάδες αγορές και μονο μια φορα έτυχε κάτι το οποιο λύθηκε. Μιλάμε πουλιούνται εκατομμύρια keys κάθε μηνα, λογικό να γίνονται και μερικά fuck ups ;) gl Tobajara αν και πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα στο τέλος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι νιώθω λίγο περίεργα επειδή σου πρότεινα να τους εμπιστευθείς. Ελπίζω να βρεις το δίκιο σου.

 

Ούτε καν. Η ευθύνη ανήκει αποκλειστικά σε εμένα :)

 

'Εχω ξαναγοράσει μόνο δύο κλειδιά από το Kinguin και αυτά πριν από χρόνια και χωρίς πρόβλημα, και από τη στιγμή που η διαδικασία βρίσκεται έτσι κι αλλιώς σε γκρίζα ζώνη ήμουν υποψιασμένος. Απλά για το συγκεκριμένο ποσό και προϊόν άξιζε να δοκιμάσω. Ίσως έπρεπε να το είχα κάνει redeem κατευθείαν όταν μου ήρθε (δεν είχα το περιθώριο για install μέσα στο ΣΚ) αλλά και πάλι δεν είναι δικαιολογία.

 

Προς το παρόν πάντως περιμένω, μου ήρθε μόνο ένα αυτοματοποιημένο mail πως λάβανε το ticket και περιμένω (δεν έχουν περάσει 24 ώρες). Πόσο γρήγοροι είναι συνήθως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση για δύο site που πουλάνε Digital keys και συγκεκριμένα για το xbox one ήδη έχω αγοράσει ένα game χωρίς πρόβλημα μια χαρά ενεργοποίηθηκε και το παίζω άνετα. Συγκεκριμένα αναφέρομαι στο g2a.com και στο kinguin.com

Ενας φίλος μου είπε να μην αγοράζω από εκεί γιατί θα μου κλειδωσει το λογαριασμό η Microsoft.

Ισχύει κάτι τέτοιο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...