Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω αλλαξα ολοκληρο το PC και εκανα clone τον παλιο SSD στον καινουριο, τα Win10 μου ζητησαν reactivation, το οποιο και εκανα σε δευτερολεπτα και ολα κομπλε. 

Το κλειδι αγορασμενο απο εδω: https://twed.com/product/windows-10-pro/

Εχω παρει 3 μεχρι τωρα χωρις προβληματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είχα πουλήσει κάτι κλειδιά στο G2A και έχω €2,39 στο Wallet. Πήγα να πάρω ένα game που έχει €2,00 και με VAT 24% Ελλάδας βγαίνει €2,48.  :-(  Αν βάλω EU Business που είναι 0% θα έχω κάνα πρόβλημα λέτε;

 

ΥΓ. Καλά το Shield το πήγανε €3,00??!! Ωραίο ανέκδοτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πουλήσει κάτι κλειδιά στο G2A και έχω €2,39 στο Wallet. Πήγα να πάρω ένα game που έχει €2,00 και με VAT 24% Ελλάδας βγαίνει €2,48.  :-(  Αν βάλω EU Business που είναι 0% θα έχω κάνα πρόβλημα λέτε;

 

ΥΓ. Καλά το Shield το πήγανε €3,00??!! Ωραίο ανέκδοτο.

Να σε ρωτήσω, για να πουλήσεις στο g2a, είναι απαραίτητη η σύνδεση του λογαριασμού με κάποιο κοινωνικό δίκτυο;

Κάτι τέτοιο διάβασα στις οδηγίες και με χάλασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω, για να πουλήσεις στο g2a, είναι απαραίτητη η σύνδεση του λογαριασμού με κάποιο κοινωνικό δίκτυο;

Κάτι τέτοιο διάβασα στις οδηγίες και με χάλασε.

 

Όταν έκανα λογαριασμό πριν 3-4 χρόνια δεν ήθελε τέτοιο πράγμα. Τώρα δεν ξέρω, αν και δεν νομίζω να θέλουν κάτι τέτοιο. Αν θες να είσαι "μικροπωλητής" πάντως, για ποσά 5-10 ευρώ δεν αξίζει με τίποτα όπως έχει γίνει πλέον. Να φανταστείς κάτω από 0.50 αν πουλήσεις μπαίνεις και μέσα και πάει μείον με τις προμήθειες που παίρνουν. Για να βγάλω αυτά τα 2,40 είχα πουλήσει κοντά στα 5-6 ευρώ μεικτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μικροπωλητής είμαι, με την έννοια ότι μου πέφτουν διάφορα κλειδάκια από bundles με παιχνίδια που είδη έχω, και τα πουλάω στο kinguin. Από αυτά που βγάζω από τις πωλήσεις παίρνω άλλα παιχνίδια που θέλω. Τώρα τελευταία όμως το kinguin, δεν αφήνει την πώληση κλειδιών από bundles γιατί φαίνεται θίγονται κάποιοι. Έτσι ψάχνω να κάνω την δουλειά μου στο g2a, αλλά μου ζητάνε σύνδεση με κοινωνικό δίκτυο, τελευταία φορά που το κοίταξα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μικροπωλητής είμαι, με την έννοια ότι μου πέφτουν διάφορα κλειδάκια από bundles με παιχνίδια που είδη έχω, και τα πουλάω στο kinguin. Από αυτά που βγάζω από τις πωλήσεις παίρνω άλλα παιχνίδια που θέλω. Τώρα τελευταία όμως το kinguin, δεν αφήνει την πώληση κλειδιών από bundles γιατί φαίνεται θίγονται κάποιοι. Έτσι ψάχνω να κάνω την δουλειά μου στο g2a, αλλά μου ζητάνε σύνδεση με κοινωνικό δίκτυο, τελευταία φορά που το κοίταξα. 

 

Δεν ξέρω τι fees έχει το Kinguin, πάντως για το G2A δεν βλέπω να συμφέρει. Να σου δώσω ένα παράδειγμα για να κρίνεις μόνος σου. Αν πουλήσεις κάτι €1,00 έχουμε και λέμε:

 

€0,15 κάθε φορά που θα το κάνεις listed για 15 μέρες

€0,35 πάγια χρέωση επί της πώλησης

10,8% επί της τιμής πώλησης

 

Σύνολο: €0,61 και καθαρά σε σένα €0,39. Κι αυτά με την προϋπόθεση ότι θα το πουλήσεις σε 15 μέρες και χωρίς να κάνεις οποιοδήποτε edit που κοστίζει €0,15 κάθε φορά (πχ ήρθε μετά από σένα άλλος και πουλάει 0,01 φθηνότερα και σου παίρνει τη σειρά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες, όντως οι προμήθειες είναι πολλές και λίγο μεγαλύτερες από kinguin(έχει 0.35 ευρώ ανα καταχώρηση για 60 ημέρες, 11% προμήθεια επί του ποσού πώλησης και έχεις δικαίωμα να κάνεις 3 αλλαγές τιμών free μέχρι να ξαναγίνει χρέωση) αλλά από το να μου μείνουν τα κλειδιά, κάτι είναι και αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, cjs-cdkeys.com, ξέρουμε τίποτα γι' αυτό?

 

Αγόρασα πρόσφατα το Tekken 7 από εκεί. Δεν έχω κάποιο παράπονο. Το μόνο που να σε προειδοποιήσω (αν και το έχουν τα περισσότερα) αν είναι πρώτη αγόρα, θα σου ζητήσει verification από κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εχουν μεινει 3,3 ευρω στο steam , τι παιχνιδι προτεινετε να αγορασω?

Half Life 2, Portal, Dishonored, Bastion αν δεν τα έχεις παίξει

Ξέρετε που μπορώ να βρω cdkey για antivirus ? Συγκεκριμένα ψάχνω για Bitdefender Internet Security 2017 1 Year 1 PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Batman: Arkham Knight Premium Edition PC € 5.69

http://www.cdkeys.com/pc/games/batman-arkham-knight-premium-edition-pc-cd-key-steam

INCLUDES: Main Game inc all DLC + Season Pass

 

 

Τα έχει όλα μέσα,απλά θέλει επιβεβαίωση από τηλέφωνο,ΠΟΥ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΤΟΧΟ ΜΕ ΤΟ PAYPAL,δηλαδή καρτοκινητά γιόκ όπως και το οικογενειακό τηλέφωνο αν είναι σε αλλουνού(γονέα π.χ.) το όνομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ; καλα εννοειται οτι στο λογαριασμο σου βαζεις και το τηλ. σου . Και κανονικα στα legal agreement ανηλικα δεν εχουν μονα τους καρτες κτλ . Αυτο για την επιβεβαίωση από τηλέφωνο ειναι για νεους λογαριασμους  ; δεν μου χει τυχει . Με mail και η αποδειξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...