Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Δεν είναι θέμα "ψαρώματος": έχω 2 απόλυτα έγκυρα και διασταυρωμένα περιστατικά από καλούς φίλους, που αγόρασαν από κλειδάδικο και τα κλειδιά ανακλήθηκαν στο μήνα.

 

Συμβαίνουν αυτά και, όπως το να λες πως η τάδε επίσημη πλατφόρμα είναι ακριβή είναι απολύτως θεμιτό (και κανείς δεν έχει το δικαίωμα να γράψει πως του τα έκανες "αερόστατο"...), εξίσου θεμιτό είναι να θέτουμε υπόψη της κοινότητας και τέτοια περιστατικά με τα κλειδάδικα.

 

Παρενθετικά, σε εμένα προσωπικά δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο, ό,τι κλειδί έχω αγοράσει ήταν εντάξει -τουλάχιστον μέχρι στιγμής, που το πιο πρόσφατο μετράει εβδομάδες και το παλαιότερο χρόνια.


Kαλά, για τα χαράτσια του G2A δεν το συζητάω: χαράτσια στους πωλητές, χαράτσια στους αγοραστές, συν αυτή τη γελοιότητα με το shield.

 

Όμως, έχω βρει οικονομικά κλειδιά, και μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Έχω ακούσει για περιστατικά όπου σφύραγαν κλέφτικα μόλις στράβωσε κάτι, αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου έχει τύχει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλά εννοείτε ότι υπάρχουν εξαιρέσεις όπως υπάρχουν για όλα απλά το θέμα είναι να ξεκολλήσουμε από την νοοτροπία του Ελληνάρα που φοβάται μέχρι και την σκιά του σε internet αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά εννοείτε ότι υπάρχουν εξαιρέσεις όπως υπάρχουν για όλα απλά το θέμα είναι να ξεκολλήσουμε από την νοοτροπία του Ελληνάρα που φοβάται μέχρι και την σκιά του σε internet αγορές.

Ίσως όμως η αρχή για να ξεκολλήσει δεν θα γίνει από αγορές από αμφιλεγόμενους πωλητές με αυξημένο ρίσκο να πάει κάτι στραβά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ένα game είναι πολύ καλο δεν είναι περίεργο να κρατάει υψηλή τιμή ακόμα και μετά από καιρό, τώρα εσύ πιάστηκες από το steam που είναι η πιο ακριβή πλατφόρμα, και όχι θα έπρεπε να σε ενοχλεί άμα γινόταν αυτό που λες, είναι κρίμα άτομα που φτιάχνουν καλά games να μην τα υποστήριξης ειδικά άμα περιμένεις κάτι καινούργιο από τους ιδιους, επίσης μου αρέσει που ο άλλος κάνει like στο post σου που παίζει να μην έχει αγοράζει game ever...να λέμε και την αλήθεια. ;)

νταξει και εγω το ανεφερα σαν υπερβολικο παραδειγμα...οσο για το αλλο που λες συμφωνω 100% και πρεπει να υποστηριζουμε,αλλωστε ηδη 3 φορες εχω αγορασει παιχνιδι αφου το κατεβασα και το παιξα για παρα πολλες  ωρες μονο και μονο για ν υποστηριξω τους δημιουργους ενω δεν το αξιζαν ουσιαστικα στο τελευταιο παιχνιδι της σειρας(need for speed,far cry primal) και το αλλο το mad max που επαιξα 15ωρες πειρατικο και μετα το αγορασα και το ξαναεπαιξα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Indeed δεν το άξιζαν τα συγκεκριμένα που ανέφερες, το steam είναι μονο για sales και για benchmarks, άντε και κάνα day1 buy-refund σε καμια κάκιστη εταιρία (i do that sometimes :ph34r:).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ό,τι σβήστηκε, περιλάμβανε προσωπικές επιθέσεις ή/και εμπρηστικές εκφράσεις ή/και ζητήματα άσχετα με το νήμα ή απαντούσε σε μηνύματα που διαγράφηκαν, επομένως εφόσον παύει να υφίσταται το σημείο αναφοράς, διαγράφεται και η απάντηση σε αυτό, χωρίς απαραίτητα να παραβιάζει κάποια παράμετρο των όρων χρήσης.

 

Για τυχόν αντιρρήσεις ή διευκρινίσεις, αποκλειστικά με προσωπικό μήνυμα ή απευθείας στο διαχειριστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Άμα κρίνω από τα yt reviews και steam reviews σε λίγο καιρό θα πέσει κατά πολύ η τιμή, οποτε δώστου χρόνο και άμα υπάρχει ακόμα κόσμος που παίζει αγοραστώ. Τώρα ποτε κανένας δεν μπορεί να ξέρει αλλα τα steam reviews ήδη φτάσαν στο overall mixed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις απο που μπορω να αγοράσω oem η retail windows 10 key?

https://psngames.org/downloads/microsoft-windows-10-professional/

Αμεσο και λειτουργει αψογα. Τωρα ισχυει οτι και για ολα τα keys απο κλειδαδικα or eBay. Δε ξερεις αν θα ειναι για παντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://psngames.org/downloads/microsoft-windows-10-professional/

Αμεσο και λειτουργει αψογα. Τωρα ισχυει οτι και για ολα τα keys απο κλειδαδικα or eBay. Δε ξερεις αν θα ειναι για παντα. 

για 6ε θα το ρισκαρο. ευχαριστω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν ισως και φτηνοτερα (στο eBay). Το καλοκαιρι ειχα παρει ενα που μου εμφανιζε περιεργως, ο,τι θα εμφανιζε και καποια ενεργοποιηση "απο το θειο". Ενω αυτο απο το παραπανω λινκ λεει "activated with a digital licence", το οποιο μου φαινεται πιο νορμαλ. 

Try it :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://psngames.org/downloads/microsoft-windows-10-professional/

Αμεσο και λειτουργει αψογα. Τωρα ισχυει οτι και για ολα τα keys απο κλειδαδικα or eBay. Δε ξερεις αν θα ειναι για παντα. 

μια και κλειδωθεί στο email σου,μητρική σου δε βγαίνει..και να ξαναπουλήσουν το κλειδί δηλαδή,δεν θα μπορέσει κανείς να το δουλέψει

 

έχω πάρει 4 κλειδιά ως τώρα από κει και φίλος άλλα 10,όλα λειτουργούν..

 

Στο μόνο που κάνουν μάλλον resale είναι τα κλειδιά για office,γιατί όταν πας να το βάλεις σου λέει ότι έχει ξεπεράσει το όριο ενεργοποιήσεων,και η μόνη επιλογή είναι να το κάνεις τηλεφωνικά,όπως και έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...