Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστός. Επίσης θα ήταν φρόνιμο να επικοινωνήσω με το steam support?

Και έπειτα από ένα ρεσιτάλ αγγλικών επιπέδου Έλληνα πολιτικού...

Η απάντηση ήρθε μισή ώρα μετά συνοδευόμενη από νέο cd key. Λίγο πολύ τους είπα ότι σε περίπτωση που δεν βρεθεί λύση, αρχικά που μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα και εν συνεχεία είτε refund, είτε νέο cd key, θα χάσουν 2 πελάτες και παράλληλα θα κυκλοφορήσει και στα forum. Μου απάντησαν ότι ήταν λάθος από πλευράς τους και ότι πρόκειται για τεχνικό ζήτημα. 

 

Αυτά παίδες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το πιο πιθανο ειναι στο συστημα τους καποιος να περασε το ιδιο cd key δυο φορες. Λαθη γινονται, αρκει να αναγνωριζονται και να διορθωνονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν θα τους πούμε και μπράβο για το αυτονόητο που έπρεπε να έχουν κάνει εξ' αρχής. Μετά από αλλεπάλληλα μηνύματα του έστειλαν άλλο όπως λέει, δεν αναγνώρισαν το λάθος(?) τους απ' την αρχή. Καθόλου δεν μου άρεσε η στάση τους, όταν η πρώτη απάντηση είναι "είναι απ' τον publisher το κλειδί, δεν είναι λάθος δικό μας, βρες άκρη που το ενεργοποίησες". Ακόμη και αν μου το άλλαζαν, δεν θα αγόραζα ξανά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε δύο καλούς φίλους (το μνημονεύω απλά για να πω ότι είναι τσεκαρισμένα τα γεγονότα) κλειδιά τα οποία τους στάλθηκαν κανονικά και ταχύτατα, ενεργοποιήθηκαν μια χαρά και μετρούσαν ώρες παιχνιδιού, ανακλήθηκαν ένα μήνα μετά από το Steam.

 

Αιτιολογία: είχαν αγοραστεί (από τον πωλητή, εννοείται) με κλεμμένη πιστωτική και ό,τι συναλλαγή πέρασε από αυτή την κάρτα, ακυρώθηκαν τα κλειδιά.

 

Δεν μου έχει τύχει ποτέ, αλλά η αλήθεια είναι πως προβληματίστηκα: να νομίζεις πως όλα πήγαν καλά (να έχεις βάλει και θετική) και ένα μήνα μετά να σου σκάσει η κεραμίδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα υπάρχει κάποιο ρίσκο σε τέτοιες αγορές (hence the price), ακόμα και μια στραβή να γίνει στο τόσο πάλι κερδισμένος είσαι στο σύνολο από το να αγόραζες από steam σε full fuckin prices ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω κάνει δεκάδες αγορές και μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα και τα κλειδιά δουλεύουν κάποια χρόνια. Οι κλεμένες πιστωτικές είναι η σπάνια περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παρόμοια εμπειρία με instant-gaming. Πηρα ενα κλειδί για   uplay το οποίο είχε ήδη ενεργοποιηθεί.  Μου παν να μιλησω με ubisoft οπως και επραξα, για να μαθουμε την ακριβή ωρα ενεργοποιησης. Τελικά είχε ενεργοποιηθεί την ίδια μέρα λίγες ώρες πριν! (να ναι καλα η ubisoft)

 

Οπως και να χει δυσαρεστήθηκα, παρόλο που δεν είχα πρόβλημα με το instant μετα απο μερικές αγορές και μου βγαλαν την πίστη μεχρι να παρω κλειδί καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν θα τους πούμε και μπράβο για το αυτονόητο που έπρεπε να έχουν κάνει εξ' αρχής. Μετά από αλλεπάλληλα μηνύματα του έστειλαν άλλο όπως λέει, δεν αναγνώρισαν το λάθος(?) τους απ' την αρχή. Καθόλου δεν μου άρεσε η στάση τους, όταν η πρώτη απάντηση είναι "είναι απ' τον publisher το κλειδί, δεν είναι λάθος δικό μας, βρες άκρη που το ενεργοποίησες". Ακόμη και αν μου το άλλαζαν, δεν θα αγόραζα ξανά.

θα συμφωνήσω απόλυτα. Γενικά είμαι καχύποπτος με αγορές μέσω ίντερνετ, όχι ότι αυτό είναι απαραίτητα σωστό. Οπότε όταν σου απαντάει κάποιος άγνωστος, χωρίς να ξέρεις αν βρίσκεται στο δίπλα διαμέρισμα ή στον Άρη και η απάντηση του είναι "Ναι ναι, όπως τα λες, βγάλε άκρη μόνος σου" τότε δυσπιστείς ακόμη εντονότερα. Πράγμα που από πλευράς τους είναι σχεδόν προκλητικό, όταν γνωρίζουν ότι ο κόσμος είναι καχύποπτος, πόσο δε μάλλον όταν βρίσκονται σε μια "γκρίζα ζώνη" νομιμότητας. Δεν μου ενέπνευσαν σιγουριά ή εμπιστοσύνη και είμαι σίγουρος ότι αν δεν το κυνηγούσα και δεν έκανα αναφορά σε forum, δεν υπήρχε περίπτωση να έβρισκαν λύση. Τέλος πάντων. Ότι έγινε έγινε. Εγώ από instat-gaming δεν σκοπεύω να αγοράσω κάτι, ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από instat-gaming δεν σκοπεύω να αγοράσω κάτι, ξανά.

 

Δικαίωμα σου και καλά θα κανεις αλλα φαντάζομαι ξέρεις ότι είναι από τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ενδιαφερομε να αγοράσω το παραπάνω παιχνίδι και μετά από λίγο ψάξιμο παρατήρησα ότι σε μερικά site έχει πολύ χαμηλότερη τιμή (kinguin,ig,g2a).είναι έμπιστα αυτά τα site?έχει αγοράσει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοραζουν παρα πολλοι ειναι αρκετα εμπιστα εγω εχω αγορασει 4-5 φορες απο Instant gaming χωρις κανενα προβλημα!

Το instant gaming στέλνει κατευθείαν τον κωδικό?επίσης μια φορά που είχα προσπαθήσει να αγοράσω μέσω paypal ζητούσε φωτογραφία της ταυτότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το instant gaming στέλνει κατευθείαν τον κωδικό?επίσης μια φορά που είχα προσπαθήσει να αγοράσω μέσω paypal ζητούσε φωτογραφία της ταυτότητας.

Δεν μ εχει ζητησει  ποτε...αλλα αγοραζω με πιστωτικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...