Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μενα αν και εχω κανει λιγες αγορες απο τετοια μαγαζια, το instant gaming ειναι καλυτερο.

Το kinguin και το g2a ειναι σαν  ebay και μπορεις να την πατησεις απο μελη του.

Το instant gaming ειναι απλα γκριζα ζωνη. Δηλαδη ειναι μαγαζι που εχει δικα του κλειδια τα οποια τα περνουν απο bundles ή απο αλλες χωρες.

Στο ιντερνετ δεν μπορεσα να βρω ιστοριες για revoked keys απο ινσταντ.

Επισης δεν βλεπω να πουλαν random steam keys που ειναι totally ripoff και games των 50 cent.

 

 

 

 

Υ.Γ. Επισης η paysafe παρναει στο καταστημα τους μια που δοκιμασα.

Δοκίμασες αυτές τις μέρες την paysafe και πέρασε στο instantgaming??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι χτες μια 10 euro που την πηρα απο περιπτερο.
Και ειναι καλυτερα απο paypall, γιατι για paypall κρατανε +2 euro για καθε αγορα, ενω σε paysafe μονο ενα.

Και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο οτι δεν θα ζητησουν ID fotos και τα λοιπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι χτες μια 10 euro που την πηρα απο περιπτερο.

Και ειναι καλυτερα απο paypall, γιατι για paypall κρατανε +2 euro για καθε αγορα, ενω σε paysafe μονο ενα.

Και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο οτι δεν θα ζητησουν ID fotos και τα λοιπα.

τα χω ήδη στείλει τα στοιχεία από το '13 όταν πρωτο-αγόρασα,κλαιν!

ναι ξέρω τις χρεώσεις,δεν έβαζα ποτέ paypal :P ..κατευθείαν την κάρτα.

 

ωραία νέα όμως,ευχαριστώ, νόμιζα ότι δε περνάει ακόμα εκεί!

Αλλά πλέον δεν έχει την έκδοση του pillars που ήθελα :/

(κάνα νέο για kinguin/g2a αν περνάει έχει κάποιος να μας πει; )

-------------

όπα ΝΕΑ ΚΑΛΑ ΝΕΑ

 

απο kinguin μπορούμε να αγοράσουμε με paysafe

 

Η Kinguin στην προσπάθεια της να μεγιστοποιήσει τις επιλογές πληρωμής και να κάνει την αγορά των αγαπημένων σας παιχνιδιών πιο εύκολη ανακοινώνει με χαρά την έναρξη των αγορών σας και μέσω των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα. Πλέον μπορείτε να κάνετε τις αγορές σας πληρώνοντας και πιστώνοντας στον λογαριασμό του παρόχου κινητής τηλεφωνίας που έχετε. COSMOTE , WIND Hellas, Vodafone Greece.

 

Οι επιλογές πληρωμής πλέον αυξήθηκαν:

 

1. Χρεωστική / Πιστωτική κάρτα

2. PayPal

3. paysafecard

4. COSMOTE , WIND Hellas , Vodafone Greece

5. SkinWallet

6. Bitcoin

https://www.facebook.com/KinguinGR/photos/a.481332945271406.1073741826.454066937998007/1441174152620609/?type=3&theater

 

έφυγα περίπτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο instant ψωνιζω με την καρτα μου την mastercard. Μια φορα μονο με πηραν απο την τραπεζα για να επιβεβαιωσουν οτι εκανα εγω το transaction. Εκτοτε, ψωνιζω χωρις fees ευκολα. Μονο απο bundlestars-hrk ψωνιζω μεσω paypal. 

Η πεησεηφ ειναι μια ωραια προσθηκη παντως :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

done! επιβεβαιωμένη αγορά με paysafe μόλις τώρα από kinguin και pillars of eternity GOTY edition.

πάρτε και ένα κουπονάκι -6%

KING6PSC

 

αν είχες bitcoin θα ήταν απλά σήμερα Πέμπτη :P και τα capital control θα ήταν κάτι που έχεις ακούσει κάπου ότι γίνετε.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είχες bitcoin θα ήταν απλά σήμερα Πέμπτη :P και τα capital control θα ήταν κάτι που έχεις ακούσει κάπου ότι γίνετε.... 

δεν έχουμε τέτοια παλιοπράματα  εδώ Μυτιλήνη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στο instant gaming παιρνεις μια paysafe απο περιπτερο χωρις να εχεις λογαριασμο στη paysafe πας instant gaming και μ ενα λογαριασμο facebook που εχεις μπορεις να κανεις αγορα με τη paysafe απο το περιπτερο χωρις να φτοιαξεις λογαριασμο στη paysafe???Πως γινεται αυτο;;;Αφου λεγανε οτι η ανωνυμια σταματαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω μονο για τυχερα παιχνιδια.

 

Tο g2a παντως δεν εχει ακομα paysafe.

Επισης για αγορες απο g2a direct ειναι απολυτα οκ, γιατι εχουν την υποστηριξη απο τους developers.

Επεξ/σία από boombastik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση μιας και είναι η πρώτη φορά που αγοράζω cdkey. Το buyer protection αξίζει ή τζάμπα η ταρίφα;

Μιλάω συγκεκριμένα για Kinguin...

 

Αν ειναι να αγορασεις κατι πολυ ακριβο βαλτο για ασφαλεια. Τσεκαρε απο εκει που θα αγορασεις ο πωλητης να εχει πολλες και καλες κριτικες σε ποσοστο 99% τουλαχιστον, κοιτα αν εχει αρνητικες και σε ποιο παιχνιδι, αν δεις εστω και μια αρνητικη για το παιχνιδι που θελεις να αγορασεις καλυτερα παρτο απο αλλον κι ας ειναι λιγο πιο ακριβο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Μια μικρή ιστορία σχετικά με το G2A:

 

Εδώ και καιρό αποφεύγω το G2A. Μου είχε δημιουργήσει την εντύπωση ότι δεν σέβεται και πολύ το προϊόν που διαθέτει προς πώληση. Κάτι το αργοπορημένο support, κάτι μερικά κλειδιά που δεν δούλευαν με την πρώτη και έπρεπε να σταλούν και να ξανασταλούν, είχα αρχίσει να έχω τις αμφιβολίες μου. Τελοσπάντων, έβγαλαν αυτή την monthly προσφορά, είδα το Lords of the Fallen -που το ζαχάρωνα καιρό- στο 1 ευρώ, τσίμπησα και έκανα συνδρομή. Τη δεύτερη φορά όμως οι τύποι πήγαν και με χρέωσαν 3 φορές το ποσό των €2,83, γιατί έτσι γούσταραν προφανώς. Παίρνω ανάποδες και τους γράφω στο helpdesk τους, ότι θέλω άμεσα να γίνουν refund και τα τρία ποσά, καθώς η εμπιστοσύνη μου απέναντί τους εξέπεσε και δεν θέλω να μπλέκω με συνδρομές μαζί τους. Μου απάντησαν με ένα generic e-mail ότι διερευνούν το θέμα και θα με ενημερώσουν. Του έστειλα άλλες δύο φορές αναφέροντάς τους τα ίδια για να πάρω το ίδιο generic e-mail. Την τέταρτη φορά, προχθές, τους είπα ότι αν δεν μου κάνουν refund έως και χθες, θα καταγγείλω στο Paypal την συναλλαγή ως unauthorized για να πάρω πάλι την ίδια απάντηση αυτούς.

 

Long story short, αυτή τη στιγμή είμαι με τα 3 x €2,83 πίσω στην τσέπη μου, ο λογαριασμός μου στο G2A είναι banned (δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, δεν είχα σκοπό να ξαναψωνίσω από εκεί), ενώ τσίμπησα και μία επίπληξη από το Paypal λέγοντάς μου ότι μου γυρνάνε τα λεφτά πίσω σαν ένδειξη καλής θέλησης, αλλά στο μέλλον να είμαι πιο προσεκτικός γιατί η συναλλαγή δεν ήταν unauthorized (αυτό με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, γιατί χρησιμοποιώ πάρα πολύ το Paypal και είμαι υπόδειγμα ως τώρα στις συναλλαγές μου).

 

Τελοσπάντων, απλά τα γράφω για να σας ενημερώσω ότι το G2A χρήζει πολύ μεγάλης προσοχής. Από δω και στο εξής μόνο από kinguin.net και cdkeys.com θα ψωνίζω, από τα οποία είμαι και πολύ ευχαριστημένος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude το instant gaming είναι σχεδόν πάντα πολύ κοντά στο πιο φτηνό και από τις πόσες συναλλαγές ποτε μα ποτε δεν είχα πρόβλημα, το μοναδικό που μου έτυχε ήταν ότι μια φορα μου έστειλαν το cd-key μετά από ένα λεπτό ενώ συνήθως είναι instant  :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο G2A ειχα ακουσει τοσες και τοσες ιστορεις. Ποτέ δεν πήρα απο εκει. Ποτέ ομως. Ουτε καν το LOTF στο 1€. 

Μονο instant gaming. Ακομη και απο ΗRK που πηρα 2-3 πραγματακια, ολα ηταν κομπλε. Κανενα θεμα (ειχα παρει σε χωμα τιμη το Shadow of mordor goty + 1 ακομη "mystery "game ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...