Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειπα οτι δινουν αλλο κλειδι, αλλα οτι παρεχουν support κανονικα. Δεν θα σου πουν 'no shield, gtfo'. Απο εκει και περα, ειναι αναλογα την περιπτωση τι θα γινει. Σε οσες περιπτωσεις ξερω, εδωσαν κλειδι κανονικα παντως.

 

Τι άλλο support μπορεί να θες πέρα απ' το να σου αντικαταστήσουν το κλειδί; Γιατί αν είναι να με εξυπηρετήσουν λέγοντας "καλημέρα σας κύριε, δυστυχώς παίρνετε τα 3 μας" ε δεν έχει και πολλή ουσία. Αν ξέρεις περιπτώσεις πάντως που εξυπηρετήθηκαν πλήρως χωρίς να είχαν πληρώσει shield έχει καλώς, άλλωστε δεν σε αμφισβητώ, απλά ανέφερα την περίπτωση δικού μου γνωστού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν εχεις πληρωσει shield, σου δινουν αλλο κλειδι 100%. Αν δεν εχεις πληρωσει, εξεταζουν την περιπτωση και ενεργουν αναλογα. Προσωπικα μου εχει τυχει να χρειαστω το support τους, αλλα ως seller. Καποιος αγοραστης ζητησε refund, μου αφαιρεσαν τα λεφτα απο το balance μου και μετα απο επικοινωνια μαζι μου, μου τα επεστρεψαν αφου απεδειξα οτι οντως ειχα πουλησει σωστο game key (ηταν κλειδι απο humblebundle). Με τον αγοραστη που ζητησε το refund δεν ξερω τι εκαναν...

Προσωπικα αγοραζω απο τετοια sites για να γλυτωσω λεφτα, οποτε δεν βλεπω καποιον λογο για να πληρωσω εξτρα...σπανια θα αγορασω κατι ανω των 10 ευρω για να σκεφτω οτι ισως αξιζει το shield.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!!Monthly Membership!!

next months: 2.49 EUR (+VAT, +fee)

 

το λέω μήπως δε το δει κανένας και πιάσει και βλέπει χρεώσεις και έρθει και μας πει ότι τον κλέβει το g2a στο μέλλον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια. ενδιαφερομαι να κανω preorder το ghost recon wildlands για to uplay το εχω βρει 40euro στα παρακατω καταστηματα: cdkeys.com , hrk.com, kinguin.com . ειναι ενασ ασφαλεισ τροποσ η οχι??υπαρχει periptosi να φαει ban το account Μου  ? se periptosi pou den leitourgei to key mou dinoun allo? kai ean se ola ta ipoleipa eimaste entaxi poio apo ta 3 katastimata mou proteinete. euxaristo poli ek ton proteron

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια. ενδιαφερομαι να κανω preorder το ghost recon wildlands για to uplay το εχω βρει 40euro στα παρακατω καταστηματα: cdkeys.com , hrk.com, kinguin.com . ειναι ενασ ασφαλεισ τροποσ η οχι??υπαρχει periptosi να φαει ban το account Μου  ? se periptosi pou den leitourgei to key mou dinoun allo? kai ean se ola ta ipoleipa eimaste entaxi poio apo ta 3 katastimata mou proteinete. euxaristo poli ek ton proteron

 

1ον) Μην το κάνεις preorder,δεν αξίζει τα χρήματα του..Η τιμή και μετά το preorder που βλέπεις τώρα θα είναι εκεί κοντά στα 40€ στα μαγαζιά αυτά...

και σε κάνα μήνα από την κυκλοφορία του θα πέσει, και πιο κάτω από τα 40(αν θες να περιμένεις δηλαδή)

 

2ον) Πρόσεχε να ενεργοποιείται το κλειδί στην Ευρώπη χωρίς χρήση vpn.

 

3ον) Δεν τρως ban ούτε εσύ,ούτε το account σου..Αλλά μην χρησιμοποιήσεις VPN για να το ενεργοποιήσεις ή για να παίζεις μετά.

Ότι έγγραψα και πάνω,να ενεργοποιείται κανονικά στην Ευρώπη,θα το αναφέρει!(ή θα λέει global)

 

4ον)Ναι αν το κλειδί δε δουλεύει,σου στέλνουν άλλο..έχουν μια εύκολη διαδικασία και δε θα σε ζορίσουν!

 

5ον) και από τα 3 μαγαζιά που αναφέρεις προσωπικά έχω πάρει συνολικά πάνω από 40 φορές παιχνίδια!

 

6ον) καλώς ήρθες,μη μας μπερδεύεις με ελληνικούς και greeklish χαρακτήρες όμως :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το cdkeys.com έχει το assassins creed unity 1.79€ και Xbox live gold με 40.99€

Εισαι στην ενοτητα pc games ομως, και εγω ετσι οπως το γραφεις, καταλαβα οτι για το pc εχει 1.79, ενω ειναι 11.79. 1.79 ειναι για το ΧΒΟΧ1

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,θελω να αγορασω το call of duty black ops 2 για το pc απο g2a η kinguin,δηλαδη μονο το κλειδι αλλα δεν παιζει ουτε paypal ουτε πιστωτικη.Οποτε μονο με Paysafe.Γνωριζει κανεις αν υποστηριζεται η ελληνικη paysafe σε online μαγαζια του τυπου g2a,kinguin?ρωταω γτ δεν θελω να αγορασω paysafe και να μην μου την κανει δεκτη οπως το καλοκαιρι,και μου εμειναν 20 ευρω χωρις να μπορω να τα ξοδεψω πουθενα.


Ευχαριστω


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπερα,θελω να αγορασω το call of duty black ops 2 για το pc απο g2a η kinguin,δηλαδη μονο το κλειδι αλλα δεν παιζει ουτε paypal ουτε πιστωτικη.Οποτε μονο με Paysafe.Γνωριζει κανεις αν υποστηριζεται η ελληνικη paysafe σε online μαγαζια του τυπου g2a,kinguin?ρωταω γτ δεν θελω να αγορασω paysafe και να μην μου την κανει δεκτη οπως το καλοκαιρι,και μου εμειναν 20 ευρω χωρις να μπορω να τα ξοδεψω πουθενα.

Ευχαριστω

 

Απο εδω https://www.instant-gaming.com/en/95-buy-key-steam-call-of-duty-black-ops-ii/ νομιζω εχει περασει φιλος paysafe. 

Νομιζω πλεον περνανε, αλλα δε μπορω να σε παρω στο λαιμο μου , οποτε μονο καποιος που σιγουρα εχει περασει paysafe ας πει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεχεται πειραιως/visa δηλαδη, το kinguin/g2a ... γιατι πηγα να αγορασω κατι και μου εριξε ακυρο (ναι εχω λεφτα μεσα)...

 

αλλα το εκανα χωρις αυτο το ''skrill''...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αγορασει πολλες φορες απο instant gaming μεσω καρτας με αυτο το "hipay" που εχει. Δεν εχω δοκιμασει απο kinguin-g2a γιατι δε τα εμπιστευομαι. Εχω παρει και απο cdkeys, hrk, αλλα ποτέ απο τα 2 παραπανω. 

Τα περισσοτερα πλεον δεχονται απευθειας χρεωστικές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G2A μιά χαρά δέχεται τις χρεωστικές (Πειραιώς - Εθνικής). Επίσης εδώ και δύο χρόνια έχω κάνει 19 αγορές (στην ουσία από τότε που το Steam παρέδωσε το πνεύμα στα sales), χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα αν και εχω κανει λιγες αγορες απο τετοια μαγαζια, το instant gaming ειναι καλυτερο.

Το kinguin και το g2a ειναι σαν  ebay και μπορεις να την πατησεις απο μελη του.

Το instant gaming ειναι απλα γκριζα ζωνη. Δηλαδη ειναι μαγαζι που εχει δικα του κλειδια τα οποια τα περνουν απο bundles ή απο αλλες χωρες.

Στο ιντερνετ δεν μπορεσα να βρω ιστοριες για revoked keys απο ινσταντ.

Επισης δεν βλεπω να πουλαν random steam keys που ειναι totally ripoff και games των 50 cent.

 

 

 

 

Υ.Γ. Επισης η paysafe παρναει στο καταστημα τους μια που δοκιμασα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...