Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ψαχτήρια για κλειδάδικα

 

μαγαζιά

 

μαγαζιά

 

έχουν τα πιο αξιόπιστα sites από το λεγόμενο "gray market" αλλά και τα "νόμιμα".

Και tagαρισμένα τα πολύ ΟΚ sites.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

e-shop για αγορά παιχνιδιών...

 

Παίδες ποιό e-shop προτείνετε για αγορά παιχνιδιών (είτε boc είτε cd key)?

 

Συγκεκριμένα θέλω να αγοράσω Far Cry 3 & 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζεις με ή χωρίς G2A Shield?

Έχω κάνει δεκάδες αγορές από το συγκεκριμένο και πάντα βάζω το Shield (λίγα ευρώ παραπάνω). Δεν ξέρω αν προσφέρει κάτι μιάς και πότε δεν είχα πρόβλημα με κλειδί. Πάντα βάζω άλλη χώρα για να γλιτώσω το ΦΠΑ. Επίσης έχω αγοράσει και αρκετά Steam Gifts κλειδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο πωλητής είναι αρκετά αξιόπιστος, έχοντας δεκάδες κριτικές άνω του 99% και αν το ποσό είναι κάτω των 10 ευρώ, νομίζω ότι το shield είναι πεταμένα λεφτά. Στην χειρότερη περίπτωση αν σου κάνουν revoke το κλειδί ένα πρωί, η ζημιά είναι αμελητέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται το shield. Ειναι απλα μια μεθοδος για να βγαζουν περισσοτερα λεφτα οι ιδιοι, περα απο το ποσοστο που κρατανε επι των κερδων (0.35 ευρω fix per key και εξτρα 8%). Support σας παρεχουν και χωρις να εχετε πληρωσει shield.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται το shield. Ειναι απλα μια μεθοδος για να βγαζουν περισσοτερα λεφτα οι ιδιοι, περα απο το ποσοστο που κρατανε επι των κερδων (0.35 ευρω fix per key και εξτρα 8%). Support σας παρεχουν και χωρις να εχετε πληρωσει shield.

Έτσι ακριβώς, έχουμε ακούσει πόσες περιπτώσεις χωρίς shield και πάλι τους εξυπηρετούσαν κανονικά.

 

Είστε βέβαιοι γι' αυτό που λέτε ότι σου δίνουν άλλο κλειδί; Γιατί έχει τύχει σε γνωστό μου με το Hitman, δεν είχε το Shield και δεν του έδωσαν άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι προτιμώ instant gaming που δεν έχουν επιπλέον χρεώσεις και έρχεται το key instant, συνήθως οι τιμές τους δεν απέχουν πολύ από το πιο φτηνό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε βέβαιοι γι' αυτό που λέτε ότι σου δίνουν άλλο κλειδί; Γιατί έχει τύχει σε γνωστό μου με το Hitman, δεν είχε το Shield και δεν του έδωσαν άλλο.

 

Δεν ειπα οτι δινουν αλλο κλειδι, αλλα οτι παρεχουν support κανονικα. Δεν θα σου πουν 'no shield, gtfo'. Απο εκει και περα, ειναι αναλογα την περιπτωση τι θα γινει. Σε οσες περιπτωσεις ξερω, εδωσαν κλειδι κανονικα παντως. Σε γενικες γραμμες ισχυει οτι ισχυει και σε αλλα marketplaces: κοιτας ο seller να εχει καλο rating και λογικα δεν θα εχεις προβληματα.

Βεβαια, εμενα ακομα και στο amazon μου εχει τυχει να αγορασω απο seller που ειχε καλο rating την ημερα της παραγγελιας μου, και οταν μετα απο 20+ μερες δεν την ειχα λαβει και κοιταξα παλι, ηταν γεματος αρνητικες κριτικες και ειχε σταματησει την συνεργασια με το amazon (το οποιο προφανως μου εκανε refund).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...