Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To καθαρισαν σε δευτερολεπτα...πω..

 

Καλά, αυτό είναι σχετικό. Μπορεί να είχαν στα χέρια τους 50-100 κωδικούς, άρα είναι λογικό να έφυγαν σε μερικά sec. Μιλάμε για digital προϊόντα, το out of stock είναι εξαιρετικά σχετικό  ;).

 

Αν δεν ξαναβάλουν stock (στην ίδια τιμή), απλώς το έκαναν για το buzz που θα δημιουργούσε και για λίγη διαφήμιση (αφού το αφήνουν στην ίδια τιμή και ως out of stock, έχοντας δίπλα και την ακριβότερη έκδοση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το τελευταίο Thief στα 0,78€ για όποιον ενδιαφέρεται.

 

https://www.instant-gaming.com/en/214-buy-key-steam-thief/

Το Instant-gaming είναι cd-key store. Γκρίζα ζώνη.

Τα μηνύματα μεταφέρονται σε αυτό το θέμα, γιατί στο Pinned topic των προσφορών δεν βάζουμε τις "προσφορές" από cd-key stores.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειδί για Steam του Far Cry: Primal παίζει πουθενά στο 20άρικο ή μόνο για Uplay είναι σε αυτά τα χρήματα;

Η χαμηλότερη τιμή στο Steam ήταν 38€ και δεν υπάρχουν Steam keys για τα παιχνίδια Uplay, μόνο Steam gifts.

https://steamdb.info/app/371660/

 

Τώρα σύμφωνα με το allkeyshop αυτό εδώ είναι για Steam στα 24.99 αλλά πολύ αμφιβάλλω....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Μπορείς να διαβάζεις πιο προσεκτικά την επόμενη φορά αν θες:

 

Κλειδί για Steam του Far Cry: Primal παίζει πουθενά στο 20άρικο ή μόνο για Uplay είναι σε αυτά τα χρήματα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται σε παιχνίδι της ubi να έχεις μόνο steam χωρίς να τρως στη μάπα το Uplay;

 

Τσου

(εκτός αν μιλάμε για παλιά παιχνίδια, προ-Uplay)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να σου ζητήσουν ταυτότητα κάποια στιγμή οπότε ναι εκτός αν θες ναι αιωρείται η συναλλαγή επειδή τους ειπες ότι σε λένε νικο κορομπο δια θαλασσεως

 

Άλλωστε θα κάνεις χρήση με κάρτα στο όνομα σου φαντάζομαι εκτός αν είσαι έξω και μιλάς για paysafe (όπου κι εκεί καλό είναι να δηλώσεις τα πραγματικά σου στοιχεία μου έχει χρειαστεί όταν ήθελα να μου γυρίσουν λεφτά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ στο συγκεκριμένο έβαλα τα κανονικά μου στη εγγραφή, αγόρασα 2 παιχνίδια με πιστωτική και δε ζητήθηκε τίποτα

 

στο 3ο με χρεωστική (στο ονομά μου) μου ζήτησε να σκανάρω ταυτότητα για να ολοκληρωθεί η συναλλαγή , άρα ευτυχώς που δεν είχα δηλώσει μαλακίες

 

άμα είναι να κάνεις μια νόμιμη συναλλαγή με κάποιον δε βρίσκω λόγο να μη δίνεις στοιχεία και πάλι καλά δηλαδή που γίνεται και κάνα check

 

φαντάζομαι με το φτωχό μου το μυαλό ότι αν ήταν τελείως απατεωνες δε θα ζητούσαν ποτέ τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...