Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια στο instant gaming υπαρχει φπα; Στο G2A σε ρωταει απο πριν σε ποια χωρα ζεις για τον φπα. Στο Instant gaming δεν βγαζει τιποτα και με βαζει κατευθειαν στην πληρωμη. Ξερει κανεις που εχει παρει απο αυτο το site;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αγορά GTA V από ''Grey Site''

 

Γεια σας παιδιά. Αποφάσισα να πάρω το GTA V για το PC αλλά οι εποχές είναι τέτοιες που δεν μπορώ να δώσω 60ευρώ για ένα παιχνίδι που δεν είναι καινούριο. Τέλος πάντων μπήκα σε αυτό το site: http://www.allkeyshop.com/blog/buy-gta-5-cd-key-compare-prices/ για να δω απο που θα το πάρω. Στην αρχή σκέφτηκα το G2A γιατί έχω κάνει αρκετές φορές αγορές από εκεί χωρίς κανένα πρόβλημα. Μπαίνοντας σε άλλα site όμως είδα μία διαφορά με το G2A. Στο G2A σε ρωτάει από ποια χώρα είσαι για να προσθέσει και ΦΠΑ. Στα άλλα site αυτό δεν το συνάντησα. Ισχύει αυτό; Άμα ισχύει αυτό τότε θα το πάρω μάλλον από το cdkeys.com ή από το instant gaming. Σας παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος που έχει αγοράσει από τέτοια site. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε οποια επιλογη εχει χωρις φπα (0% δηλαδη) και μην σε ανησυχει. Δε νομιζω να αποδιδουν φπα στο ελληνικο κρατος ολοι αυτοι.

Μια φορα το εκανα στο g2a και εχασα τα λεφτα μου. δεν μου το εστειλε. καλα που ηταν 1 ευρω. δεν διακινδυνευω να χασω 40ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα το εκανα στο g2a και εχασα τα λεφτα μου. δεν μου το εστειλε. καλα που ηταν 1 ευρω. δεν διακινδυνευω να χασω 40ευρω.

 

Το G2A εχει ενεργοποιημενο το shield με 1-1μιση ευρω by default. Κι εγω δεκαδες φορες εχω αγορασει και δεν ειχα προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το ίδιο παιχνίδι το αγόρασα από cd-keys και το μόνο που ζήτησε ήταν ένα κινητό για ένα pin που στέλνουν και το κατεβάζω κανονικά τώρα.Επιπλέον αν τους κάνεις like στο facebook κερδίζεις 5% έκπτωση οπότε μου βγήκε στα 25.10 περίπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το ίδιο παιχνίδι το αγόρασα από cd-keys και το μόνο που ζήτησε ήταν ένα κινητό για ένα pin που στέλνουν και το κατεβάζω κανονικά τώρα.Επιπλέον αν τους κάνεις like στο facebook κερδίζεις 5% έκπτωση οπότε μου βγήκε στα 25.10 περίπου.

Okay ευχαριστώ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο G2A μπορειτε να βαζετε την επιλογη 'EU Business and VAT registered'. Εχει 0% ΦΠΑ και διαλεγετε κανονικα την Ελλαδα ως χωρα.

 

Btw, και εγω πριν το καλοκαιρι ειχα κερδισει gift card 20e και ενα mousepad Steelseries NaVi απο το G2A.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...