Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει δοκιμάσει να αγοράσει από κάποιο γνωστό keyδάδικο με Paypal αυτές τις μέρες;

Χτες αγόρασα από το g2a με PP. Είχα φυσικά λεφτά στο balance με τον γνωστό πλέον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eμενα απο g2a.com την δεχτηκε με το στανιο την Enter Visa της Alpha.
Ενω περασε και το security layer της alpha, μου εβγαλε timeout error
αλλα μου ανεφερε οτι εγινε η συναλλαγη εν τελει.
Με λιγα λογια η εγκριση απο την τραπεζα εγινε 1 μερα μετα με αποτελεσμα να μην μπορω
να κανω proof οτι εστειλα λεφτα σ'αυτους γιατι το web banking δεν ανεφερε -ακομα- την ετερεια τους.
Αποτελεσμα: περιμενω 1 βδομαδα να κανουν manually track την συναλλαγη μου, δεν εχω τα λεφτα αλλα ουτε το game.  <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα απο g2a.com την δεχτηκε με το στανιο την Enter Visa της Alpha.

Ενω περασε και το security layer της alpha, μου εβγαλε timeout error

αλλα μου ανεφερε οτι εγινε η συναλλαγη εν τελει.

Με λιγα λογια η εγκριση απο την τραπεζα εγινε 1 μερα μετα με αποτελεσμα να μην μπορω

να κανω proof οτι εστειλα λεφτα σ'αυτους γιατι το web banking δεν ανεφερε -ακομα- την ετερεια τους.

Αποτελεσμα: περιμενω 1 βδομαδα να κανουν manually track την συναλλαγη μου, δεν εχω τα λεφτα αλλα ουτε το game.  <_<

Εμένα ύστερα από τρεις προσπάθειες δέχτηκε την Πειραιώς και πήρα 4 κλειδάκια που ήθελα. Μετά είδα και ένα άλλο που ήθελα αλλά έκανα το κόλπο με το PayPal γιατί σιγά μην περίμενα άλλες τρεις προσπάθειες να το ξανακάνω. Κοινώς, είναι ό,τι σου κάτσει και δεν μπορείς να το προβλέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίεργο έμενα αμέσως την δέχτηκε !!(πρώην Αγροτική)

 

Παρόλα αυτά χθες το βράδυ πήρα από G2A το mad max για φίλο και πέρασε. Βέβαια χρειάστηκε επιπλέον ενεργοποίηση της κάρτας ζητώντας μου η Πειραιώς ΑΦΜ, αριθμό ταυτότητας κλπ. Καλό αυτό. Extra ασφάλεια. Πριν τα cc χρησιμοποιούσα μόνο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλα αυτά χθες το βράδυ πήρα από G2A το mad max για φίλο και πέρασε. Βέβαια χρειάστηκε επιπλέον ενεργοποίηση της κάρτας ζητώντας μου η Πειραιώς ΑΦΜ, αριθμό ταυτότητας κλπ. Καλό αυτό. Extra ασφάλεια. Πριν τα cc χρησιμοποιούσα μόνο paypal.

ήταν visa γιαυτό..

έχουν έξτρα ασφάλεια,αλλά αν την κλειδώσεις με 3 αποτυχημένα logins τότε,πρέπει να πάρεις τηλ για να ενεργοποιηθεί ξανά,κλαιν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να μαθω , γιατι θα πρεπει να μπει φορος σε αγορα παιχνιδιου απο g2a ? ειναι εντος ευρωπης η εταιρια που τα δινει ? 

 

εκτος απο αυτο , στις επιλογες της χωρας , ανα χωρα εχει διαφορετικο fpa , αφου υποτιθετε οτι τα αγοραζεις εκτος ελλαδας, γιατι θα πρεπει να πληρωσεις το 23% ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπαρχει καποιο region-lock στο λεει στην περιγραφη του παιχνιδιου και δεν εχει καμια απολυτως σχεση με την χωρα που εσυ επιλεγεις να δηλωσεις στο g2a.com.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το PES 2016 από το παρακάτω site http://www.gamingdragons.com/

 

Στο Paypal φαίνεται κανονικά η αγορά, αλλά όχι στο e-banking μου.

Επίσης οι του site μου έστειλαν το παρακάτω κουφό email:

 

 

 

Dear Customer,
To verify your payment we need to approve that you are the real holder of the Payment account or your CC
Please send us a copy of your ID or Passport or a Driving License or a student card, it can be photographed or scanned
You can remove any information except your full name and photograph.
These steps are taken to prevent scam, fraud, theft.
Please send to [email protected] 

NOTE: Black and white scans/images will not be accepted. Please provide a proper quality image or scan, low resolution images will be rejected.
Keep in mind that this is only required unless our security system indicates otherwise.

Thanks.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Customer Service Team
Live Support Chat
[email protected]
www.gamingdragons.com

 

 

Τους απάντησα ότι από τη στιγμή που έχουν πάρει τα χρήματα (με βάση την απόδειξη του Paypal δεν έχουν λόγω να μου ζητάνε ID ή οποιοδήποτε κρατικό έγγραφο.

 

2 ημέρες μετά δεν μου έχουν απαντήσει. Άφησα το ίδιο μήνυμα στο Live chat τους, αλλά είναι συνέχεια εδώ και 2 ημέρες offline.

 

Πιστεύετε ότι την έχω πατήσει;

Το site δεν είναι αξιόπιστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσες φορές μου έχουν ζητήσει αντίστοιχη πιστοποίηση έχω ακυρώσει επί τόπου την παραγγελία για λόγους αρχής. Δεν ξέρω το συγκεκριμένο site αλλά γενικά δεν είναι πρωτάκουστο να ζητούν παρόμοια επιβεβαίωση. Προσωπικά δε δέχομαι να τους στείλω τίποτα, ειδικά αν έχω χρησιμοποιήσει Paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...