Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλα εκανα εγω και πηρα steam key εδω και σχεδον 1 χρονο για 17 ευρω, αφου το παιχνιδι ειναι στανταρακι καλο και οσο πιο νωρις το αγορασεις τοσο πιο φτηνο ειναι 

OEgTuJZ.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Valkyria Chronicles είναι all-time-low έτσι; Δεν έχει παίξει χαμηλότερα, σωστά;

Yep

 

Την πάτησα, νόμιζα ήταν το watchDogs...

To είχα ήδη, και το steam δεν με προειδοποίησε!

Τώρα απλώς έβαλε και τα add ons 

καλά το watch_dogs πλέον το χαρίζουν, 2 ευρώ κάνει στο g2a.. για uPlay βέβαια αλλά εντάξει με τόσο χαμηλή τιμή ακόμα και εγώ που θέλω να τα έχω όλα steam το πήρα από 'κει :)

 

Edit: whoops.. ανέφερα το ακατανόμαστο και μεταφέρθηκε αυτόματα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν εχω καταλαβει πως ακριβώς λειτουργουν αυτα τα σαιτ,μπορει να μου εξηγησει καποιος?
Ας πουμε οτι θελω να παιξω το ΜΚ Χ,ονλαιν.
Αν το αγορασω απο καποιο απ αυτα τα σαιτ,τι αγοραζω ακριβως?
Steam account που περιέχει το συγκεκριμενο παιχνιδι?
Mπορω να το ενσωματωσω στον υπαρχων λογαριασμο μου steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν εχω καταλαβει πως ακριβώς λειτουργουν αυτα τα σαιτ,μπορει να μου εξηγησει καποιος?

Ας πουμε οτι θελω να παιξω το ΜΚ Χ,ονλαιν.

Αν το αγορασω απο καποιο απ αυτα τα σαιτ,τι αγοραζω ακριβως?

Steam account που περιέχει το συγκεκριμενο παιχνιδι?

Mπορω να το ενσωματωσω στον υπαρχων λογαριασμο μου steam?

Όχι δεν αγοράζεις steam accounts.

Αγοράζεις το cd key,όπως θα έκανες και από το steam,απλώς τώρα θα το προσθέσεις εσύ μέσα στο steam σου.Μόνο που επειδή είναι από χώρες που τα πουλάνε πιο φθηνά,έχουν αυτές τις χαμηλές τιμές.

Κάποιες φορές αγοράζεις το steam gift,και σου έχει ένα link να πατήσεις,και είναι σα να δέχεσαι δώρο στο steam.

Και με τους 2 τρόπους το παιχνίδι μπένει στο library σου στο steam.

 

Απλώς προσέχεις να μην είναι region locked τα παιχνίδια που θέλεις να πάρεις,το γράφει με κόκκινα γράμματα,οπότε σπάνια να κάνεις κάποιο λάθος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ρε παιδια.

Βλεπω στο g2a εχουνε με 1,90ευρω 5 random steam keys,εχει δοκιμασει ποτε κανεις να "τζογαρει";

Εκατσε κανενα παιχνιδι της προκοπης ή @@;

Σκεφτομαι να βαλω ενα 10αρικο και να παρω 50 steam keys,αλλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο στο τι παιχνιδια θα μου κατσουνε

γιατι το steam εχει αρκετα σκουπιδακια εδω που τα λεμε.

 

Επισης, εχω ενα προβλημα στο g2a,που δεν θυμαμαι να υπηρχε παλια,οταν παω να κανω checkout ενω εχω βαλει 5χ5 πακετα κλειδιων που παει εκει γυρω στα 9,50 ευρω απο κατω μου λεει να διαλεξω location, http://prntscr.com/77i699, και διαλεγοντας Ελλαδα μου περναει 23% ΦΠΑ οποτε το ποσο απο 9,50 παει στα 11,40. Αν δεν επιλεξω την Ελλαδα και επιλεξω καποια απο τις πρωτες 2 επιλογες που ειναι 0% ο φορος θα εχω προβλημα στην εξαργυρωση των steam keys?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ρε παιδια.

Βλεπω στο g2a εχουνε με 1,90ευρω 5 random steam keys,εχει δοκιμασει ποτε κανεις να "τζογαρει";

Εκατσε κανενα παιχνιδι της προκοπης ή @@;

Σκεφτομαι να βαλω ενα 10αρικο και να παρω 50 steam keys,αλλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο στο τι παιχνιδια θα μου κατσουνε

γιατι το steam εχει αρκετα σκουπιδακια εδω που τα λεμε.

 

Επισης, εχω ενα προβλημα στο g2a,που δεν θυμαμαι να υπηρχε παλια,οταν παω να κανω checkout ενω εχω βαλει 5χ5 πακετα κλειδιων που παει εκει γυρω στα 9,50 ευρω απο κατω μου λεει να διαλεξω location, http://prntscr.com/77i699, και διαλεγοντας Ελλαδα μου περναει 23% ΦΠΑ οποτε το ποσο απο 9,50 παει στα 11,40. Αν δεν επιλεξω την Ελλαδα και επιλεξω καποια απο τις πρωτες 2 επιλογες που ειναι 0% ο φορος θα εχω προβλημα στην εξαργυρωση των steam keys?

 

Ευχαριστω.

μην τα πάρεις καν αυτά!!

είναι ότι πιο μεγάλη απάτη υπάρχει!

Πήρα και ξέρω,συν οτι 2 κλειδιά δεν λειτουργούσαν!

 

ο λόγος εδώ:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τα πάρεις καν αυτά!!

είναι ότι πιο μεγάλη απάτη υπάρχει!

Πήρα και ξέρω,συν οτι 2 κλειδιά δεν λειτουργούσαν!

 

ο λόγος εδώ:

Ναι εχει ενα point το βιντεο,εχουνε βαλει απλα τα παιχνιδια απο το steam που εχουνε 6-10 ευρω και στο g2a ειναι σχεδον τζαμπα και το παιζουνε ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...