Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όταν αγοράζεις από g2a και άλλα παρόμοια site, συνήθως σου δίνουν ένα key το οποίο το περνάς μέσα στο steam για να ενεργοποιήσεις το παιχνίδι. 

 

 

όταν αγοράζω από τέτοιου ίδιου σελίδες παιχνίδια τα χρήματα που πληρώνω προστίθενται στο σύστημα για τα giveaways;

 

Τώρα από τα παρακάτω πιο είναι το κανονικό έχουν καμιά διαφορά ή είναι το ίδιο με διαφορετικό τίτλο;

"Complete Edition STEAM CD-KEY GLOBAL"

"STEAM CD-KEY GLOBAL"

"STEAM CD-KEY US"

"RETAIL CD-KEY GLOBAL"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το global δίπλα στο κλειδί σημαίνει ότι μπορεί να αγοράσει οποιοσδήποτε από οπουδήποτε (εκτός αν υπάρχουν περιορισμοί π.χ όπως Γερμανία λόγο gore). Όπως βλέπεις υπάρχει US που σημαίνει μπορεί να το ενεργοποιήσει μόνο οποίος έχει US IP (και IP όχι είναι από US). Επίσης το ίδιο ισχύει και για RUS Keys που είναι locked μόνο για τη Ρωσία.

Τώρα, τα retail που βλέπεις ή άλλα που θα δεις όπως pre-order key (και ας έχει ήδη βγει το παιχνίδι), complete edition και λοιπά, αναφέρεται στο είδος του περιεχομένου. Ας πούμε συνήθως τα pre-order Keys έχουν ποιο πολλά extra από τα retail. Αλλά αυτό αφοράν το έκαστο παιχνίδι. Δεν υπάρχει κανόνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για την ακρίβεια σε αφήνουν(!!) να διαλέξεις εσύ, οπότε διαλέγεις το "Outside of the European Union  0% VAT" και δεν πληρώνεις τίποτα  :-D

Έχεις αγοράσει με αυτόν τον τρόπο? παίζει να έχεις θέμα με region lock ή να σου κάνουν refund επειδή θα δουν στοιχεία Ελλάδας?

Το Region Lock δεν εχει καμία σχέση με VAT. Δεν έχω αγοράσει αλλα βάζοντας κάτι στο καλάθι και προχωρώντας την διαδικασία έφτασα μέχρι το Paypal που πληρώνεις όποτε δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Αν κάποιος εχει αγοράσει πρόσφατα ας μας πει.

αγορασα χθες το βραδυ με paypal το torchlight2 απο g2a, επελεξα "Outside of the European Union  0% VAT" και ολοκληρωθηκε η διαδικασια κανονικα και ενεργοποιησα το game στο steam. αν υπαρξει καποιο προβλημα θα ενημερωσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θελω να αγορασω το fifa 15 για το pc και σκεφτομαι να το αγορασω μεσο g2a.com. ειναι ασφαλες και σιγουρο? και εαν στο Vat διαλεξω το Eu Bussines & vat registered 0% vat ειναι κακο?

 

 

Θελω να αγορασω το fifa 15 για το pc. και λεω να το αγορασω απο το g2a.com ειναι ασφαλες δουλευει ? και οσο για αυτο το vat. εαν βαλω eu business & vat registered 0% vat ειναι κακο? γιατι δεν μπορω να πληρώσω το 25%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.g2a.com/watch-dogs-season-pass-dlc-uplay-cd-key-global.html 4 ευρω μου βγαινει συνολο με paysafe. δηλαδη βαζω το κωδικο που θα μ στειλουν στο uplay και παιζει κανονικα? και το αγορασα απο το ubistore 10 ευρω το πρωι :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παρω τα rayman legends και origins.

To legends το εχει το steam 5 ευρω. Το origins το βρηκα εδω:

 

http://www.kinguin.net/category/14294/rayman-origins-digital-download-key/?utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

 

Αυτο απο ποια πλατφορμα το κατεβαζεις?? Δεν το ξερω το kinguin κιολας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα το FEAR 3 στα 2 ευρώ από τις εκπτώσεις του G2A και μου ήρθε mail από το paypal ότι θα πληρώνω 1,6 ευρώ κάθε μήνα συνδρομή στο G2A για το Shield που προσφέρει. Εγώ ποτέ δεν είδα να με ρωτά αν θέλω κάτι τέτοιο. Πήγα στο paypal και πάτησα cancel σε αυτήν την συνδρομή αλλά το site μου έλεγε ότι παρόλο που το ακύρωσα ενδέχεται να χρειάζεται να κάνω το ίδιο και στο G2A το ίδιο. Δεν βρίσκω όμως κάποια τέτοια επιλογή στο G2A. Έχει κανείς άλλος ανάλογη εμπειρία; Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο ή ακυρώθηκε η συνδρομή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παρω τα rayman legends και origins.

To legends το εχει το steam 5 ευρω. Το origins το βρηκα εδω:

 

http://www.kinguin.net/category/14294/rayman-origins-digital-download-key/?utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

 

Αυτο απο ποια πλατφορμα το κατεβαζεις?? Δεν το ξερω το kinguin κιολας..

έχω πάρει από kinguin nba2k15, age of empires hd, age of empires 3 όλα οκ κωδικοί σε 5 λεπτά στο mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μαγκες εχω αυτο το προβλημα στην φωτογραφια ξερετε πως μπορω να το λυσω

 

Υ.Γ.1: το συγκεκριμενο παιχνιδι το αγορασα απο τον ιστοτοπο g2a

Υ.Γ.2: Για οποιον δεν ειδε τι εννοω ας δει εκει που εχει το play κανονικα 

post-260720-0-70798000-1427294076_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...